Szpital AVIMED Katowice

Szpital AVIMED Katowice

ul.Gliwicka 159
40-857 Katowice
5 opinii o klinice

Avimed jest nowoczesną siecią placówek medycznych świadczących usługi szpitalne oraz ambulatoryjne w kilku miastach na terenie Śląska – Katowicach, Piekarach Śląskich, Bytomiu, Mikołowie, Gliwicach oraz Częstochowie. Zajmuje się kompleksowym leczeniem zarówno pacjentów indywidualnych, jak i prowadzi szeroką opiekę medyczną dla pracowników firm.

W ramach specjalizacji tych placówek medycznych oferowane są usługi chirurgii krótkoterminowej, chirurgii ogólnej i plastycznej oraz ortopedii a także chorób żył i medycyny estetycznej. Ponadto można poddać się tutaj także badaniom w zakładzie diagnostyki obrazowej, leczeniu w zakładzie rehabilitacji medycznej oraz w poradni leczenia zaburzeń snu.

Personel placówek Avimed to wykwalifikowani lekarze specjaliści z zakresu różnych dziedzin medycyny. Znajdują się wśród nich specjaliści ortopedii i traumatologii narządu ruchu, specjaliści chirurgii ogólnej, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, specjaliści angiologii, specjalista urologii i neurochirurgii oraz lekarz medycyny estetycznej. Pacjent może oddać się tutaj w ręce także specjalisty chorób oczu, specjalisty ginekologii i położnictwa oraz specjalisty medycyny ratunkowej. Nad pacjentami czuwają pielęgniarki, m.in. specjalistka pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki medycznej. Lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie kliniczne w swoich dziedzinach zdobyte w trakcie pracy na oddziałach szpitalnych, w przychodniach oraz gabinetach prywatnych. Należą do stowarzyszeń lekarskich oraz sukcesywnie biorą udział w zjazdach, szkoleniach i kursach, podnosząc tym samym swoje kwalifikacje medyczne i umiejętności z nowoczesnych technik leczniczych i zabiegowych. Wśród certyfikatów można wymienić np. certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego potwierdzający, iż dr n. med. Piotr Hawro posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie diagnostyczno-terapeutyczne w zakresie flebologii -  certyfikat został przyznany w 2015 roku.

Sieć placówek medycznych Avimed rozrosła się m.in. dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej – z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Dzięki temu dofinansowaniu możliwe było otwarcie nowej przychodni w Piekarach Śląskich poprzez jej uruchomienie i zakupienie nowoczesnego sprzętu medycznego – projekt pt. „Rozszerzenie działalności poprzez utworzenie centrum medycznego Avimed Plus”.

Avimed bierze udział również w różnych akcjach medyczno-społecznych, czego przykładem może być zorganizowane w 2014 roku bezpłatne badanie płuc z okazji III Światowych Dni Spirometrii czy w 2013 roku bezpłatne badania mammograficzne.

Placówki Avimed wyposażone są w zaawansowany technologicznie sprzęt, dzięki któremu leczenie jest bezpieczne, skuteczne i szybkie. Jest to m.in. innowacyjne urządzenie i zestaw do wytwarzania autogennych czynników wzrostu stosowanych w ortopedii w urazach mięśni i ścięgien. W leczeniu żylaków wykorzystywany jest system laserowy ELVeS PAINLESS niemieckiej firmy Biolitec o długości fali 1470nm działający w technologii ELVeS Radial, BI-Radial oraz Slim a także urządzenie emitujące prąd o częstotliwości fal radiowych RFITT – jest to generator CelonLab Precision firmy Olympus. Przy leczeniu łuszczycy oraz bielactwa nabytego stosowane jest tutaj urządzenie wydzielające promieniowanie UVA i UVB, czyli terapia PUVA. Ponadto na wyposażeniu gabinetów znajdują się: aparat do krioterapii (do usuwania zmian skórnych różnego typu), sonda DJ (do usuwania ciała obcego z moczowodu) oraz urządzenia do diagnostyki i leczenia schorzeń układu pokarmowego, tj. gastroskop, kolonoskop oraz rektoskop. W zabiegach medycyny estetycznej stosowane są tutaj lasery do usuwania blizn, przebarwień oraz zabiegów fotoodmładzania a także aparat do przeprowadzania mikrodermabrazji diamentowej, czyli mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą głowicy diamentowej.

Placówki medyczne Avimed są doskonale przystosowane do przyjmowania pacjentów nie tylko ze względu na doświadczony personel i wyposażenie sprzętowe, ale także odpowiednie przystosowanie budynków oraz specjalne oferty dla każdego z pacjentów. Wśród udogodnień można wymienić, m.in.:

 • Dogodną lokalizację – placówki Avimed znajdują się w większych miastach Śląska bardzo dobrze zurbanizowanych i skomunikowanych, dzięki czemu łatwy jest do nich dojazd zarówno własnym samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej.
 • Przestronne wnętrza – zarówno poczekalnie, jak i korytarze, gabinety i inne pomieszczenia w placówkach Avimedu są przestronne i wygodnie urządzone z miłą dla oka kolorystyką, wygodnymi meblami oraz przyjemnym oświetleniem.
 • Nowoczesne sale operacyjne – wyposażone w bezpieczny i innowacyjny sprzęt najlepszych światowych producentów, dzięki którym każdy zabieg operacyjny przebiega w dogodnych warunkach dla pacjenta oraz jest ułatwiony dla lekarza.
 • Sale pooperacyjne - przygotowane z myślą o pacjentach, którzy wymagają opieki i odpoczynku po zabiegach operacyjnych. Wyposażone są w wygodne łóżka, własne toalety oraz niezbędną aparaturę medyczną.
 • Kontrakt z NFZ – szpital oraz przychodnie Avimed mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu pacjenci mogą bezpłatnie korzystać z wybranej opieki lekarskiej, leczenia oraz zabiegów.
 • Pakiety zdrowotne – Avimed w ramach współpracy z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi oferuje pracownikom firm pakiety zdrowotne w ramach pakietów podstawowych, rozszerzonych, specjalnych i prestige.
 • Ubezpieczenia medyczne – placówki współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu pacjenci indywidualni mogą korzystać z dodatkowej opieki medycznej w ramach posiadanych ubezpieczeń medycznych.
 • Kartę Rabatową – posiadacze tej karty mogą korzystać ze zniżek we wszystkich placówkach Avimed  z zakresu kilkuprocentowych zniżek na konsultacje lekarskie, na zabiegi operacyjne lub na zabiegi w poradniach.

Szpital Avimed jest zlokalizowany w Katowicach przy ul. Gliwickiej w dzielnicy miasta Załęże. Znajduje się w odresturowanym, zabytkowym Pałacu w Załężu, który został zaadoptowany na potrzeby szpitala w 2007 roku – odnowiono wnętrze holu, gdzie teraz jest rejestracja szpitala. Dookoła budynku szpitala znajduje się piękny park, który ma swoją bogatą wieloletnią historię, w którym mogą odpocząć pacjenci. Budynek szpitala jest ogrodzony a na jego terenie znajduje się parking. Łatwo tutaj dojechać własnym samochodem a także komunikacją miejską. W pobliżu szpitala znajdują się przystanki autobusowe Załęże Dwór, gdzie zatrzymuje się autobus linii 70 – skąd do placówki jest zaledwie 30 m. Niedaleko stąd także do przystanku tramwajowego Załęże Dwór ok. 150 m, gdzie można podjechać tramwajem nr 7, 20, 40 z różnych części miasta. Pacjenci przyjeżdżający do Katowic pociągiem powinni wysiąść na dworcu Katowice Załęże i przejść 900 m. Z Avimed niedaleko jest do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego oraz do zielnego Parku Śląskiego (ok. 3 km), do centrum Katowic natomiast to ponad 2 km, które można pokonać samochodem w 10 minut lub autobusem jeżdżącym co 14 minut.Cennik

Labioplastyka - plastyka warg sromowych mniejszych i większych

od 4305 zł

Chirurgia męskich narządów płciowych

Obrzezanie całkowite

od 1600 zł

Obrzezanie częściowe

od 1600 zł

Podcięcie wędzidełka prącia

od 900 zł

Operacja stulejki

od 1000 zł do 1500 zł

Chirurgia ogólna

Plastyka blizn

od 800 zł

Przepuklina z siatką UltrApro

od 3700 zł do 5200 zł

Operacja przepukliny pachwinowej

od 3700 zł do 5200 zł

Operacja przepukliny kresy białej

od 3700 zł do 5200 zł

Laparoskopowa plastyka przepukliny pachwinowej

od 4200 zł do 6200 zł

Resekcja klinowa wrastającego paznokcia

od 200 zł do 700 zł

Usunięcie kaszaka

od 250 zł do 700 zł

Wycięcie znamienia barwnikowego dużego

od 250 zł do 700 zł

Wycięcie znamienia barwnikowego małego

od 250 zł do 700 zł

Żylaki odbytu (hemoroidy)

od 2000 zł do 3500 zł

Chirurgia plastyczna

Ginekomastia gruczołowa

od 4920 zł

Ginekomastia tłuszczowa

od 4920 zł

Ginekomastia gruczołowo-tłuszczowa

od 4920 zł

Plastyka korekcyjna czubka nosa

od 8610 zł

Totalna plastyka nosa z osteotomią

od 4920 zł

Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna

od 3075 zł

Plastyka powiek dolnych - metoda chirurgiczna

od 3690 zł

Plastyka powiek dolnych i górnych

od 6250 zł

Korekcja odstających uszu

od 1700 zł

Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha

od 800 zł

Zmniejszenie płatków uszu

od 800 zł

Lifting operacyjny twarzy

od 12300 zł

Lifting operacyjny czoła

od 6150 zł

Lipofilling ust (powiększenie ust przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej)

od 3690 zł

Lipofilling twarzy (modelowanie twarzy przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej)

od 3690 zł

Chirurgia plastyczna ciała i modelowanie sylwetki

Plastyka ramion (lifting chirurgiczny)

od 4920 zł

Abdominoplastyka (plastyka brzucha)

od 6150 zł

Plastyka ud (lifting chirurgiczny)

od 7380 zł

Chirurgia plastyczna piersi

Mastopeksja – zabieg podniesienia piersi – lifting biustu

od 11070 zł

Powiększanie piersi implantem okrągłym

od 12300 zł do 17220 zł

Powiększanie piersi implantem anatomicznym

od 12300 zł do 17220 zł

Zmniejszenie piersi (mammoplastyka)

od 12300 zł

Zmniejszenie otoczek sutkowych

od 3075 zł

Ginekologia plastyczna, estetyczna

Operacyjne leczenie nietrzymania moczu taśmami

od 4000 zł

Medycyna estetyczna

Mezoterapia igłowa

od 250 zł do 400 zł

Powiększenie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

od 1200 zł

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

od 1200 zł

Leczenie nadpotliwości dłoni botoksem

od 1500 zł

Leczenie nadpotliwości pach botoksem

od 1500 zł

Leczenie nadpotliwości stóp botoksem

od 1500 zł

Leczenie nadpotliwości czoła botoksem

od 1500 zł

Kurze łapki - usuwanie zmarszczek botoksem

od 550 zł

Zmarszczki poziome czoła - usuwanie botoxem

od 600 zł

Zmarszczki pionowe czoła (lwia zmarszczka) - usuwanie botoxem

od 450 zł

Okulistyka

Entropion - operacja podwinięcia powieki

od 3690 zł

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Zdjęcia

Szpital AVIMED Katowice - Zdjęcie nr 1
Szpital AVIMED Katowice - Zdjęcie nr 2

Personel

Lek. med. Zbigniew Łucki
Lek. med. Zbigniew Łucki

Chirurg
Chirurg plastyczny
Chirurgia Ogólna

Umów wizytę

 Lek. med. Katarzyna Jańska
Lek. med. Katarzyna Jańska

Lekarz medycyny estetycznej

Umów wizytę

Dr N. Med. Józef Kurek
Dr N. Med. Józef Kurek

Chirurg

Umów wizytę

Lek. med. Jerzy Luszawski
Lek. med. Jerzy Luszawski

Neurochirurg

Umów wizytę

Prof.Dr Hab. N.Med. Andrzej Paradysz
Prof.Dr Hab. N.Med. Andrzej Paradysz

Urolog

Umów wizytę

Dr n. med. Joanna Szalewicz-Szpunar
Dr n. med. Joanna Szalewicz-Szpunar

Ortopeda
Traumatolog

Umów wizytę

lek. med. Mariusz Zawal
lek. med. Mariusz Zawal

Ortopeda
Traumatolog

Umów wizytę

Opinie

Szpital AVIMED KatowiceOcena: 5/5 Opinie: 5, Ocen: 5

Justyna

Poddałam się tutaj leczeniu żylaków na nogach i jestem naprawdę bardzo zadowolona. Chociaż laserowa metoda jest dość droga to jednak warto za nią zapłacić. Zabieg był szybki, bezbolesny i wyleczył mnie z mojego problemu. Personel bardzo ciepły miły i serdeczny

Ocena: Bardzo dobrze

Adam

Ja trafiłem do tego szpitala poprzez mój zakład pracy który zaoferował mi badania profilaktyczne w ramach pakietu zdrowotnego wykupionego przez moją firmę. Moje wrażenia z wizyt w trakcie badania są bardzo pozytywne. Personel profesjonalny w stosunku do pacjenta.

Ocena: Bardzo dobrze

Ula

To placówka bardzo skierowana na pacjenta – na jego komfort i bezpieczeństwo a także zadowolenie. Dostałam kartę rabatową i mogę korzystać ze zniżek przy leczeniu. Ponadto wiem, że są pakiety zdrowotne dla pracowników firm oraz akceptowane usługi medyczne w ramach ubezpieczeń.

Ocena: Bardzo dobrze

Felicja

Ja jestem po operacji z zakresu chirurgii plastycznej w tej klinice i musiałam zostać na obserwacji co jest wymagane. Pobyt wspominam całkiem miło, miałam bardzo miły pokój z łazienką i opieką medyczną. Lekarze wykazali się ogromną troską w stosunku do mnie

Ocena: Bardzo dobrze

Rosiak Małgorzata

Miałam wątpliwości czy dobrze wybrałam miejsce badania. Zdjęcia w internecie raczej mnie nie zachęciły. Za to cena badania i termin bardzo mi odpowiadały. Tym sposobem padło na szpital AVIMED i to był świetny wybór! Szpital super wyposażony, personel miły i chętny do pomocy. Lekarz przed badaniem odpowiedział na wszystkie moje pytania i rozwiał wątpliwości. Ponieważ zdecydowałam się na badanie w narkozie, ominęły mnie wszelkie "niemiłe" odczucia, ale i po badaniu czułam się wyśmienicie! Poza tym wszystko odbyło się bardzo sprawnie, szybciutko i terminowo. Polecam!

Ocena: Bardzo dobrze


Oceń klinikę

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

Treść opinii

Adres email

Podpis


Rezerwacja zabiegu

Obsługa klienta przez Zaufanekliniki.pl:
+48 32...pokaż numer

Telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00

Umów wizytę

Sfinansuj zabieg

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 18:00

Wtorek

08:00 - 18:00

Środa

08:00 - 18:00

Czwartek

08:00 - 18:00

Piątek

08:00 - 18:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

MAPA LOKALIZACJI