Belldent Gabinet Stomatologiczny

Królowej Jadwigi 10 Katowice

Umów wizytę 
+48 609 900 ... Zaznacz to pole, aby zobaczyć numer. Informujemy, iż rozmowy są nagrywane. Wszystkie dane pozyskane w trakcie rozmowy telefonicznej, w tym informacje o stanie zdrowia, będą przetwarzane wyłącznie w celu umówienia wizyty przez serwis ZaufaneKliniki.pl. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych możesz znaleźć tutaj +48 609 900 739

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Gabinet Stomatologiczny Belldent to nowoczesna klinika dentystyczna działająca na terenie Krakowa i Katowic. Jej zadaniem jest kompleksowa opieka stomatologiczna z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją, protetyki, chirurgii stomatologicznej z implantologią, stomatologii estetycznej i dziecięcej.

Indywidualny plan leczenia dostosowany do kieszeni każdego pacjenta, poszanowanie czasu pacjenta oraz przyjazna atmosfera tego miejsca idzie tutaj w parze z profesjonalizmem wykonywanych usług, nowoczesnością w leczeniu oraz komfortem w trakcie każdego zabiegu.

Nowoczesnością w gabinetach Belldent odznacza się leczenie kanałowe, które wykonywane jest tutaj przy pomocy mikroskopu stomatologicznego, dzięki któremu zabiegi są bardziej dokładne i precyzyjne. Dotyczy to zarówno leczenia zęba jednokanałowegoleczenia zęba dwukanałowego oraz leczenia zęba trzykanałowego. W ofercie swoje miejsce zajmuje też tradycyjne leczenie endodontyczne, czyli bez wykorzystania mikroskopu. Mogą być mu poddawane zęby posiadające jeden kanałdwa kanały lub zęby trzykanałowe. Dodatkowo w zakres endodoncji wchodzą tutaj zabiegi usunięcia złamanego narzędzia z kanału a także zabiegi ponownego leczenia kanałowego zęba jednokanałowegozęba dwukanałowego lub zęba trzykanałowego.

Nacisk na nowoczesność kładziony jest tutaj również w zakresie implantologii dla pacjentów, którzy utracili pojedyncze zęby lub większą ich ilość. Wszczepianie są im implanty AB, implanty Direct lub implanty Zimmer Dental głównie przy pojedynczych brakach zębowych. W przypadku stabilizacji protez również wykorzystywane są implanty zębowe z zakresu miniimplantów MDI 3M, a także na implancie może być założona korona pełnoceramiczna. Przeprowadzane są również zabiegi na pograniczu chirurgii stomatologicznej, które pełnią bardzo ważną funkcję przed umieszczeniem implantu, a jest to: zabieg podniesienia zatoki szczękowej przeprowadzany w sposób zamknięty i otwarty oraz zabieg wszczepienia implantu z rozszczepieniem wyrostka zębodołowego.

W chirurgii stomatologicznej przeprowadzane są tutaj proste oraz skomplikowane zabiegi rozwiązujące problemy dentystyczne pacjentów. Do tych prostszych należy zwykłe usunięcie zęba przedniego lub trzonowego oraz usunięcie zęba z dłutowaniem. W skomplikowanych przypadkach stomatolog wykonuje chirurgiczne usunięcie zęba oraz usunięcie zęba z wypełnieniem zębodołu materiałem kościozastępczym. W razie potrzeby przeprowadzana jest resekcja wierzchołka korzenia oraz hemisekcja.

Pacjent może uzupełnić swoje barki zębowe za pomocą dobrze rozwiniętej tutaj protetyki stomatologicznej. Na zamówienie zakładane są różne rodzaje koron: pełnoceramiczne na cyrkoniemetalowe licowane porcelaną czy korony pełnoceramiczne na implancie a także korony tymczasowe zrobione z akrylu. Wśród mostów protetycznych oferowany jest most pełnoceramiczny oraz most porcelanowy na podbudowie metalowej, natomiast z protez – proteza szkieletowaproteza akrylowa częściowa oraz proteza całkowita.

Uzupełnieniem zabiegów leczących zęby jest stomatologia estetyczna, która przyczynia się do zachowania pięknego uśmiechu. Należy do niej wybielanie zębów, które oferowane jest w gabinetach Belldent na dwa sposoby – z zakresu wybielania gabinetowego za pomocą lampy a także wybielania nakładkami do stosowania w domu. Stomatolog zajmuje się także odbudową estetyczną zębów w odcinku przednim zakładając licówki ceramiczne lub licówki kompozytowe.

Personel medyczny placówki tworzą stomatolodzy, którzy nie tylko są pasjonatami w swoich dziedzinach medycyny, ale także cechuje ich dobre wykształcenie oraz bogate doświadczenie. Jest to lek. dent. Paulina Opławska oraz lek. dent. Bartłomiej Opławski, którzy ukończyli Wydział Dentystyczny Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ciągle także podnoszą swoją wiedzę na polskich i międzynarodowych kursach podyplomowych, szkoleniach specjalistycznych i konferencjach w zakresie endodoncji, protetyki, chirurgii stomatologicznej z implantologią oraz stomatologii estetycznej – dziedzin, które najbardziej ich interesują. Oprócz profesjonalizmu i wysokiego poziomu świadczonych przez nich usług dentystycznych przejawiają podczas swojej pracy niezwykłe zrozumienie dla każdego pacjenta, w pełni rozumieją jego potrzeby oraz wykonują swoją pracę z uśmiechem na twarzy i sympatią. Ich praca wspierana jest przez dyplomowane higienistki, które pomagają na każdym etapie leczenia oraz podchodzą do pacjentów z miłym słowem i empatią.

Gabinet posiada autoryzację firmy produkującej implanty Zimmer Dental, dzięki czemu pacjent poddający się leczeniu implantologicznemu ma pewność, iż zostaną mu wszczepione implanty najwyższej jakości, a cały proces leczenia będzie przebiegał profesjonalnie i fachowo.

Nowoczesne wyposażenie sprzętowe to w Belldent gwarancja komfortu, bezbolesnych zabiegów a także skutecznego i szybkiego leczenia, dzięki któremu każdy pacjent będzie wychodził z gabinetu zadowolony. Wśród aparatury medycznej można więc wymienić: mikroskop stomatologiczny (wykorzystywany w precyzyjnym leczeniu kanałowym), piaskarkę (wykorzystywana w stomatologii estetycznej do usuwania osadów i kamienia nazębnego), lampę Beyond (służącą do gabinetowego wybielania zębów podczas jednej wizyty) czy aparat RVG (do wykonywania zdjęć punktowych zębów).

Przyjazność  gabinetów dla pacjentów przejawia się nie tylko w odpowiednim podejściu personelu, ale także w udogodnieniach, które umilają czas tutaj spędzony oraz sprawiają, że każda osoba wychodzi z uśmiechem i chętnie wraca do tego miejsca. Można więc wymienić:

 • Dogodną lokalizację – umiejscowienie gabinetów w centralnych punktach miast pozwala na łatwy dojazd środkami komunikacji miejskiej oraz własnym samochodem.
 • Komfortowe poczekalnie – wyposażone w miękkie kanapy, telewizory LCD, kolorową prasę, z możliwością poczęstowania się kawą lub herbatą. Poczekalnie o stylowym wystroju w stonowanych barwach i klimatyzowanym wnętrzu, co zapewnia pełen komfort o każdej porze roku.
 • Nowoczesne gabinety – nie tylko wyposażone w zaawansowane technologicznie sprzęty stomatologiczne, ale także w wygodne unity oraz o przyjemnej kolorystyce ścian, co znacznie umila każde leczenie.
 • Gabinety przyjazne dzieciom – klinika jest bardzo dobrze przygotowana na przyjmowanie najmłodszych pacjentów, którzy zostaną tutaj otoczeni przyjazną opieką, a w czasie wizyty mogą „pobawić się” razem z dentystą na fotelu a także dotknąć sprzętu stomatologicznego.
 • Pogotowie dentystyczne – w katowickim i krakowskim gabinecie dostępne są usługi dentystyczne w nagłych przypadkach o nietypowych porach, np. w weekendy, wieczorami czy wcześnie rano.
 • Płatność w ratach – pacjent może za swoje leczenie zapłacić w ratach, które są dostosowywane do możliwości jego portfela, dzięki podpisaniu umowy z firmą MediRaty.
 • Konkurencyjne ceny – gabinety oferują bardzo niskie ceny na swoje usługi, dzięki czemu pacjenci mogą skorzystać nie tylko z zabiegów leczących zęby, ale także mogą pozwolić sobie na stomatologię estetyczną.

Gabinet Stomatologiczny Belldent zlokalizowany w Katowicach znajduje się przy ul. Królowej Jadwigi na parterze w kamienicy mieszkalnej. Jest to jedna z ulic centrum miasta zabudowana przez bloki mieszkalne z miejscami usługowymi. Przy budynku oraz wzdłuż ulicy znajduje się parking, z którego mogą skorzystać pacjenci placówki. Osoby poruszające się po mieście komunikacją miejską powinni wysiąść z tramwaju linii 6, 14, 16 lub 36 na przystanku Katowice Jordana i przejść stąd do gabinetu odległość 500 m. Do najbliższego przystanku autobusowego Katowice Drzymały jest stąd również 500 m, gdzie zatrzymują się autobusy linii  51, 133, 154 i 170 lub z drugiej strony gabinetu do przystanku Katowice Powstańców Przychodnie (300m), gdzie można wysiąść z autobusu nr 170, 672, 674 oraz 900. Niedaleko stąd także do stacji PKP Katowice – Dworca Głównego (niecały kilometr), co jest dobrą wiadomością dla pacjentów przyjeżdżających pociągiem spoza miasta.

Opinie

Belldent Gabinet StomatologicznyOcena: 5/5 Opinie: 5, Ocen: 5

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

Treść opinii

Adres email

Podpis

 • E

  Bardzo dobrze

  Niestety ale brakuje mi gwiazdek, aby ocenić Gabinet Belldent. Zasługują na miano najlepszego gabinetu stomatologicznego ! Niezależnie od rodzaju zabiegu wizyta tam to sama przyjemność . Ogromny profesjonalizm całej załogi, a Pan doktor Opławski jest nie tylko najlepszym lekarzem, ale też jakimś CUDOTWÓRCĄ, który sprawia, że siadasz na fotelu mija krótka chwila, nie czujesz kompletnie nic i zabieg jest zakończony. Warto przejechać do tego gabinetu każde kilometry. Jestem pod ogromnym wrażeniem i dziękuje za cudowne implanty.

  Edyta (2019-05-10)

 • J

  Bardzo dobrze

  Polecam Belldent każdemu kto boi się dentysty albo dawno u niego nie był. Personel przez swoje podejście potrafi zlikwidować wszystkie stresy a zabiegi wykonywane są bez bólu i w miłej atmosferze. Możliwa jest płatność w ratach chociaż ceny wcale nie są takie wysokie.

  Jan (2017-05-17)

 • Z

  Bardzo dobrze

  Kilka zalet tego gabinetu przekonało mnie i całą moją rodzinę do niego – miły personel, naprawdę dobra lokalizacja, niskie konkurencyjne ceny przy bardzo dobrym poziomie leczenia oraz atmosfera pełna ciepła i sympatii. To gabinet do którego naprawdę chętnie wracam

  Zadowolona pacjentka (2017-05-17)

 • W

  Bardzo dobrze

  Kiedyś skorzystałem z nagłej pomocy dentystycznej w ramach pogotowia i od tej pory regularnie korzystam z usług tego gabinetu stomatologicznego. Nie tylko dlatego, że nie chcę dopuścić już do takiej sytuacji ale także dlatego, że leczenie jest tutaj naprawdę na wysokim poziomie

  Wojtek (2017-05-17)

 • J

  Bardzo dobrze

  Korzystam z leczenia w tym gabinecie od początku jego istnienia i jestem naprawdę bardzo zadowolona. Bardzo odpowiada mi tutaj pełne sympatii i życzliwości podejście do pacjenta oraz szeroka oferta zabiegów. Cieszę się że w Katowicach jest gabinet na takim wysokim poziomie.

  Julka (2017-05-17)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Protetyka stomatologiczna
Korona porcelanowa na podbudowie metalowej od 600 zł Raty od 105 zł Umów wizytę
Założenie korony metalowej od 600 zł Raty od 105 zł Umów wizytę
Korona akrylowa tymczasowa 100 zł Umów wizytę
Zdjęcie korony 100 zł Umów wizytę
Most pełnoceramiczny od 1500 zł Raty od 262 zł Umów wizytę
Most porcelanowy na podbudowie metalowej od 600 zł Raty od 105 zł Umów wizytę
Wzmocnienie zęba włóknem szklanym od 300 zł do 350 zł Umów wizytę
Odbudowa złamanego zęba od 120 zł do 200 zł Umów wizytę
Stomatologia
Implanty zębowe AB 1800 zł Raty od 315 zł Umów wizytę
Podniesienie zatoki szczękowej od 2500 zł Raty od 89 zł Umów wizytę
Korona pełnoceramiczna na implancie od 2500 zł Raty od 89 zł Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba jednokanałowego pod mikroskopem 400 zł Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba dwukanałowego pod mikroskopem 600 zł Raty od 105 zł Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba trzykanałowego pod mikroskopem od 700 zł do 800 zł Raty od 122 zł Umów wizytę
Proteza szkieletowa od 2200 zł do 2800 zł Raty od 78 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba od 100 zł do 200 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba (chirurgiczne) od 200 zł do 400 zł Umów wizytę
Usunięcie niewyrżniętych ósemek od 400 zł do 500 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba z wypełnieniem zębodołu materiałem kościozastępczym od 750 zł do 1200 zł Raty od 131 zł Umów wizytę
Resekcja wierzchołka korzenia 400 zł Umów wizytę
Wkład koronowo-korzeniowy 250 zł Umów wizytę
Wkład koronowo-korzeniowy dzielony 300 zł Umów wizytę
Wybielanie zębów lampą - jednowizytowe 800 zł Raty od 140 zł Umów wizytę
Wybielanie zębów metodą nakładkową (metodą domową) 600 zł Raty od 105 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Belldent Gabinet Stomatologiczny

Królowej Jadwigi 10 Katowice

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 22:00

Wtorek

08:00 - 22:00

Środa

08:00 - 22:00

Czwartek

08:00 - 22:00

Piątek

08:00 - 22:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

lek. dent. Paulina Opławska

lek. dent. Paulina Opławska

Stomatolog

Umów wizytę

lek. dent. Bartłomiej Opławski

lek. dent. Bartłomiej Opławski

Stomatolog

Umów wizytę