MEDYCYNA ESTETYCZNA

Masz problem z łysieniem? Sprawdź polecane zabiegi.

Pewność siebie uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Jednym z głównych zmartwień mężczyzn związanych z ich aparycją jest stan włosów. Łysienie androgenowe – najczęściej występujący typ łysienia, pojawia się u aż 30-50% męskiej populacji w wieku do 50 lat. Mają na to wpływ m.in.: indywidualne cechy genetyczne, zmiany hormonalne, nawyki żywieniowe, przyjmowane w danej chwili leki oraz używane środki czyszczące. Dodatkowy stres związany z łysieniem tylko potęguje zachodzące zmiany. Co zatem zrobić jeśli już wykluczyliśmy niedobory w organizmie a podobne zmiany zauważyliśmy u poprzednich pokoleń? Istnieje szereg zabiegów, które pomogą abyśmy poczuli się znowu jak przysłowiowy Adonis.

Przedstawiamy 3 nowoczesne zabiegi bazujące na:

·         przeszczepie własnych włosów

·         przeszczepie sztucznych włosów

·         stymulacji wzrostu włosów

PRZESZCZEP WŁOSÓW BHT

Zabieg idealny dla mężczyzn z obfitym owłosieniem na kończynach, torsie, brodzie lub plecach. Polega na przeszczepieniu zespołów mieszkowych pobranych z innych części ciała niż głowa. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek dyskomfortu podczas zabiegu.

Czas trwania zabiegu: kilka godzin

Efekty po zabiegu:  pojawiają się stopniowo – ostateczny rezultat będzie widoczny dopiero po jakimś czasie

IMPLANTACJA WŁOSÓW BIOFIBRE

Innowacyjna metoda implantacji sztucznych, biozgodnych włosów Biofibre ®  w skórę głowy dla szybkiego zwiększenia ich objętości. Zaletą metody jest możliwość doboru parametrów włosów do naturalnych włosów mężczyzny – długości: od 15 do 45 cm, kształtu włosów: prostych, falowanych, kręconych, koloru: 13 kolorów – m.in. czarne, brązowe, blond, siwe. Włosy można farbować by wyrównać różnice w odcieniu implantów, wyglądem i dotykiem przypominają normalne włosy – są cienkie, miękkie i giętkie.

Czas trwania zabiegu: kilka godzin

Efekty po zabiegu: Implanty pozostają w skórze głowy około 10 lat. W zależności od dbania o wszczepione implanty, roczna ich utrata może wynosić około 10%

LASEROWE LECZENIE ŁYSIENIA

Popularna metoda bazująca na stymulacji wzrostu włosów przez pobudzenie mikrokrążenia w skórze głowy.  Terapia laserem wzmacnia obumierające komórki oraz działa przeciwzapalnie, dzięki czemu możemy się cieszyć mocnymi, grubymi i zdrowymi włosami na dłużej. Terapia jest bezbolesna i bezpieczna, powinna być przeprowadzona seriami aby dać oczekiwane rezultaty.

Czas trwania zabiegu: kilka tygodni (wykonuje się jedną serię co drugi tydzień, ilość  serii ustalana jest indywidualnie)

Efekty po zabiegu: Efekt jest trwały o ile czynnik wywołujący wypadanie włosów zostanie wyeliminowany

Inne dostępne metody przeszczepu włosów: Zaufanekliniki.pl

Pierwsze wzmianki w literaturze o zabiegach przeszczepiania włosów pochodzą z 1822 roku, zatem włosy już od dawna były ważnym atrybutem piękna w różnych kulturach. Średnio tracimy ich od 50 do 100 dziennie, jednak ich większa dobowa utrata może świadczyć o postępującym łysieniu, dlatego ważne jest monitorowanie swojego stanu zdrowia. Łysienie może być pierwszym objawem zaburzeń gospodarki hormonalnej naszego organizmu. Obecnie rynek zalewa fala preparatów maskujących niedoskonałości skóry głowy. Wiele osób unika kontaktów międzyludzkich lub  pojawia się wśród znajomych jedynie z nakryciem głowy, które może chwilowo kamufluje nasz brak pewności siebie, jednak należy zastanowić się czy dla własnego komfortu psychicznego, nie jest warto poszukać długotrwałego sposobu na pozbycie się problemu. Małym nakładem czasu możemy zwiększyć swoją pewność siebie, co wpłynie na nasze kontakty towarzyskie i jakość życia. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *