Centrum Medyczne Klara

Wały Generała Józefa Dwernickiego 43/45 Częstochowa

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Centrum Medyczne Klara to nowoczesny ośrodek wielospecjalistyczny mieszczący się w Częstochowie. Jego misją jest kompleksowa diagnostyka i leczenie pacjentów na każdym polu medycyny oraz dostęp do badań i specjalistów w jednym miejscu. Klinika powstała w 2007 roku i od tej pory poszerzyła i rozwinęła swoją działalność medyczną, dostosowując ją do zmieniających się standardów światowych placówek.

Można tutaj zasięgnąć porady specjalisty w jednej z wielu poradni, które nawzajem się uzupełniają, dając kompleksowy obraz choroby oraz skuteczne leczenie interdyscyplinarne. Dostępne są konsultacje i opieka ambulatoryjna m.in. w poradni chirurgii ogólnej, w poradni urazowo-ortopedycznej, w poradni ginekologicznej oraz w poradni urologicznej. Ponadto pomoc uzyskają także pacjenci w zakresie kardiologii, gastroenterologii, laryngologii, podstawowej opieki zdrowotnej i z zakresu innych dziedzin medycyny.

Klinika posiada własny nowoczesny szpital, w którym przeprowadzany jest szeroki zakres operacji z zakresu ortopedii, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyń oraz neurochirurgii a także urologii. Najszerzej rozwinięta jest ortopedia, w której lekarze specjalizują się w zabiegach i operacjach z zakresu ortopedii i traumatologii, ortopedii dziecięcej, ortopedii onkologicznej oraz ortopedii sportowej.

Pacjenci cierpiący na zwyrodnienie stawów biodrowych mogą do kliniki udać się na operację endoprotezoplastyki bezcementowej stawu biodrowego, czyli wymianę zużytych elementów stawu biodrowego na nowe elementy protetyczne. Z innych operacji na stawach przeprowadzana jest tutaj także artroskopia stawu kolanowego lub stawu barkowego, które leczą m.in. uszkodzone łąkotki (artroskopowe szycie łąkotki), zerwane więzadła stawu kolanowego czy uszkodzenie stożka rotatorów. Przeprowadzane są również operacje na stopach i nadgarstkach z zakresu korekcji palucha koślawego lub uwolnienia kanału nadgarstka.

Ważną dziedziną jest tutaj także neurochirurgia, lecząca schorzenia kręgosłupa, która likwiduje bóle oraz pozwala na lepszą niż wcześniejsza sprawność fizyczną. Wykonywany jest m.in. nowoczesny zabieg usunięcia dyskopatii lędźwiowej za pomocą tzw. mikrodiscektomii, czyli usunięciu jądra miażdżystego dysku (stosowany przy przepuklinie lub wypuklinie dysku). Lekarze przeprowadzają tutaj 1 poziom takich operacji. Ponadto zajmują się odbarczeniem kanału kręgowego  przy zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa. Operacja taka połączona jest ze stabilizacją międzykolczystą, czyli wszczepieniem implantu między wyrostki kolczyste, dzięki czemu kręgosłup w takich miejscach jest ustabilizowany. Do innych operacji kręgosłupa należą w CM Klara także zabiegi stabilizacyjne z zakresu stabilizacji transpedikularnej i międzytrzonowej, które są ostatecznym zabiegiem w niestabilności kręgosłupa lub przy niepowodzeniach operacji dyskopatii. Jest to trwałe zespolenie kręgów z wykorzystaniem śrub transpedikularnych w tylnej części kręgosłupa wraz ze stabilizacją międzykręgową za pomocą implantów. W szpitalu leczona jest także dyskopatia szyjna w 1, 2 i 3 poziomie oraz zabieg usunięcia kostniaka czaszki.

W zakresie zabiegów i operacji chirurgii ogólnej i naczyniowej lekarze wykonują w centrum m.in. operację przepuklin różnego typu (np. leczenie przepukliny z siatką syntetyczną) tj. operacja przepukliny kresy białej czy operacja przepukliny pachwinowej. Leczą zabiegowo schorzenia proktologiczne, np. szczelinę odbytu czy żylaki odbytu, jak również choroby naczyniowe poprzez operację żylaków kończyn dolnych lub miniflebektomię.

Na szczególną uwagę zasługuje w Centrum Medycznym Klara leczenie onkologiczne, w którym stosowana jest nowoczesna metoda nanoknife, czyli wprowadzenie do guza igłowych elektrod, które wytwarzając energię niszczą nieodwracalnie komórki nowotworowe. Ta metoda stosowana jest tutaj do leczenia raka prostaty a także nowotworu trzustki, wątroby i nerek.

Centrum Medyczne Klara posiada własną pracownię diagnostyczną, gdzie można wykonać badania ultrasonograficzne, radiologiczne, rezonans magnetyczny oraz tomografię komputerową. Na terenie placówki znajduje się także gabinet rehabilitacyjny, oferujący specjalistyczną terapię pozabiegową. Jednostki te usprawniają pracę kliniki i podnoszą komfort pacjentów będących w trakcie leczenia a także przebywającym w stanie pooperacyjnym.

Personel kliniki składa się z wielu specjalistów z różnych dziedzin medycyny, posiadających doświadczenie zdobyte za granicą a także mających na swoim koncie zawodowym setki udanych zabiegów oraz zadowolonych pacjentów. Są to specjaliści I i II stopnia z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chorób wewnętrznych, neurologii kardiologii, urologii oraz ginekologii i innych. Bardzo wielu wśród nich posiada również tytuł doktora nauk medycznych lub habilitację. Zespół wspierany jest o personel pielęgniarski oraz pozamedyczny tak, aby klinika sprawnie i kompleksowo spełniania swoje zadania.

Placówka posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2008, który potwierdza międzynarodowy standard wykonywanych usług medycznych oraz pozamedycznych, a także certyfikat ISO 13485:2012, gwarantujący wysoki światowy poziom usług w stosunku do klientów placówki. Oba certyfikaty zostały przyznane placówce w październiku 2014 roku.

Ważnym osiągnięciem dla Centrum Medycznego Klara jest powstanie na jej terenie filii Polskiego Ośrodka Terapii Komórkowych i Immunoterapii pod opieką Polskiej Akademii Nauk. Klinika uzyskała zezwolenie na leczenie za pomocą terapii komórkami macierzystymi oraz mezenchymalnymi komórkami macierzystymi MSC (czyli tkanki łącznej zarodkowej), dzięki którym może leczyć takie schorzenia jak autyzm, stwardnienie rozsiane czy rdzeniowy zanik mięśni. Ponadto przeprowadzane są tutaj również immunoterapie w leczeniu nowotworów lub chorób autoimmunologicznych.

Istotnym jest również rozwinięta profilaktyka nowotworowa wykorzystująca medycynę molekularną, dzięki której pacjent w klinice tej może zbadać własne predyspozycje do dziedziczenia chorób nowotworach. Profilaktyka taka dostępna jest w różnych panelach nowotworowych guzów złośliwych, które występują częściej lub rzadziej, a także w zakresie badania dziedziczenia w następnej generacji. Dostępne są również badania na dziedziczenie innych chorób tj. jaskra czy choroba Parkinsona.

Centrum Medyczne Klara stale podnosi jakość proponowanych usług medycznych. Jednym z realizacji tego założenia jest wyposażanie gabinetów zabiegowych i sal operacyjnych w zaawansowany technologiczne sprzęt, wykorzystujący w swojej pracy osiągnięcia współczesnej techniki. Do takich urządzeń w klinice należą m.in.:

 • NanoKnife IRE – urządzenie do precyzyjnego leczenia guzów i nowotworów za pomocą nietermicznej ablacji, która to technika jest stosowana przy nowotworach prostaty, guzach trzustki, wątroby i nerek, położonych blisko innych struktur, które przy zabiegu metodą tradycyjną często ulegają naruszeniu. Metoda elektroporacji użyta w tym urządzeniu przyczynia się do skutecznego niszczenia nowotworów. W tym celu wykorzystywane są elektrody mające kształt igieł, które umieszcza się w komórkach rakowych.
 • Ultrasonograf  - nowoczesne urządzenie wykorzystywane do diagnostyki tkanek miękkich, narządów i stawów a także przepływu naczyniowego. Działa poprzez zastosowanie ultradźwięków, które odbijając się od danej struktury dają jej obraz na ekranie monitora. Badanie za pomocą aparatu USG jest bezpieczne i nieinwazyjne.
 • Tomograf komputerowy – to nowoczesne urządzenie diagnostyczne wykorzystujące promienie rentgenowskie, dzięki czemu można uzyskać wielowarstwowy obraz narządów ciała w płaszczyźnie 2D i 3D. Stosowany jest w wielu dziedzinach medycyny, np. w ortopedii, onkologii, neurologii, okulistyce i wielu innych.
 • Rezonans magnetyczny – urządzenie służące do badań specjalistycznych tkanek miękkich, układu kostnego, tętnic domózgowych oraz dróg żółciowych i trzustki za pomocą wykorzystania metody obrazowania – oddziaływanie fal radiowych o różnej częstotliwości w silnym polu magnetycznym. Dzięki takiemu działaniu badana okolica ciała wysyła sygnał, który jest następnie przetwarzany komputerowo.
 • RTG – to aparat do wykonywania zdjęć rentgenowskich, wykorzystujący promieniowanie rentgenowskie do badań układu kostnego, kości czaszki czy klatki piersiowej, stawów a także jamy brzusznej. Ma szerokie zastosowanie w diagnostyce złamań, chorób serca, przewodu pokarmowego lub zatok.

Aby podnieść jakoś oferowanych usług medycznych i nie tylko, placówka przygotowała udogodnienia w trosce o komfort, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie swoich pacjentów. Do ważnych udogodnień należą:

 • Dogodna lokalizacja – budynek znajduje się w centrum Częstochowy blisko głównych dróg dojazdowych.
 • Parking podziemny – centrum posiada własny parking znajdujący się pod budynkiem, gdzie każdy samochód będzie bezpieczny i nie narażony na zmienne warunku atmosferyczne.
 • Nowoczesny budynek – wielopiętrowy, spełniający wszelkie światowe standardy, urządzony nowocześnie i przystosowany do przyjmowania różnego rodzaju pacjentów, np. niepełnosprawnych osób, dzieci.
 • Przestronne wnętrza – pomieszczenia kliniki i korytarze są jasne, przestronne z dużą ilością zieleni oraz wygodnie urządzone. Wejścia są szerokie i przeszklone. Duże okna wpuszczają światło dzienne.
 • Obszerna poczekalnia – z dużą ilością światła, wygodnymi kanapami, na których można miło spędzić czas, czekając na zabieg bądź konsultację. Znajduje się tutaj dystrybutor z wodą, telewizor a w rejestracji zawsze siedzi uśmiechnięty i miły personel.
 • Nowoczesne gabinety – urządzone stylowo, wygodnie oraz spełniające wszelkie oczekiwania i standardy profesjonalnej obsługi pacjenta.  
 • Ułatwienia dla niepełnosprawnych – klinika jest przystosowana do przyjmowania pacjentów poruszających się na wózkach inwalidzkich – przy wejściach znajdują się podjazdy, na piętra prowadzą windy, natomiast wejścia są dostatecznie szerokie a toalety odpowiednio przystosowane.
 • Kącik dla dzieci – znajdujący się w poczekalni, umili najmłodszym czas spędzony w klinice, wyposażony jest w zabawki oraz przybory do kolorowania.
 • Apteka – znajduję się w budynku kliniki i jest dobrze wyposażona, co jest dużym ułatwieniem dla pacjentów potrzebującym wykupić leki lub zrealizować receptę.
 • Pokoje pobytowe – dla pacjentów po operacjach wymagających hospitalizacji lub odpoczynku klinika przygotowała pokoje z telewizorami, dostępem do Internetu oraz aparaturą i łóżkami spełniającymi wszelkie wygody osoby po operacji. Pokoje posiadają także własne łazienki. Są jedno- lub dwuosobowe. Pacjenci zajmujący pokoje są otoczeni całodobową opieką medyczną oraz całodniowym wyżywieniem, dostosowanym do diety lub preferencji pacjenta.
 • Trzy sale operacyjne – na terenie centrum znajdują się aż trzy sale operacyjne z nawiewem laminarnym doskonale wyposażone w zaawansowany technologicznie sprzęt, dzięki czemu operacje są bezpieczne oraz całkowicie chronione przez zakażeniami.
 • Gabinet rehabilitacji – dobrze wyposażony oraz stworzony z myślą o pacjentach m.in. po zabiegach ortopedycznych, którzy wymagają rehabilitacji z zakresu kinezyterapii lub fizykoterapii.
 • Pracownia diagnostyki – w której na miejscu w centrum można wykonać specjalistyczne badania zlecone przez lekarzy z zakresu rezonansu magnetycznego lub zdjęć RTG.
 • Krótkie terminy – znacznym udogodnieniem dla pacjentów są krótkie terminy oczekiwania zarówno na wizytę u specjalisty, jak i na wykonanie badań czy na wyniki tych badań.
 • Obsługa w języku angielskim i zagranicznych pacjentów – palcówka obsługuje osoby posługujące się językiem angielskim, przyjeżdżające na leczenie z zagranicy. Dodatkową usługą jest pełna opieka nad zagranicznymi pacjentami z zakresu transportu z lotniska czy zakwaterowania.
 • Zabiegi na raty – w centrum istnieje możliwość ratalnej spłaty za wykonywane usługi i zabiegi. Dostępne są oferty dwóch firm, które udzielą kredytów na działania medyczne, a wysokość rat każdy może dostosować indywidualnie do swoich możliwości.
 • Karta pacjenta – posiadacze tej karty mogą korzystać z ulg i przywilejów, które oferuje nie tylko CM Klara, ale także jej partnerzy.

Placówka znajduje się w centrum Częstochowy, niedaleko jednej z głównych ulic w Częstochowie – alei Jana Pawła II oraz drogi wojewódzkiej, dzięki czemu dojazd do kliniki jest bardzo prosty. Wielopiętrowy budynek centrum umiejscowiony jest przy ul. Wały Generała Józefa Dwernickiego naprzeciwko torów kolejowych. Wzdłuż ulicy znajduje się duży parking otoczony zielenią. Klinika jest ogrodzona i na jej teren każdy pacjent może wjechać samochodem i zostawić je bezpiecznie na podziemnym parkingu. Pacjenci przybywający do kliniki spoza miasta pociągiem powinni wysiąść na Dworcu PKP Częstochowa Główna, skąd od centrum medycznego jest zaledwie kilometr. Z Klary niedaleko jest także do centralnych punktów w Częstochowie, które większość osób przybywających spoza miasta na pewno chętnie obejrzy lub spędzi miło czas, tj. Jasna Góra (niewiele ponad 2 km) czy Park 3 Maja i Park im. Stanisława Staszica (niecałe 2 km).

Certyfikaty

2014 Quality Management System ISO 9001 : 2008 2014
Quality Management System ISO 9001 : 2008
2014 System Zarządzania Jakością ISO 13485 : 2012 2014
System Zarządzania Jakością ISO 13485 : 2012
2013 Certyfikat zarządzania jakością ISO 9001 2013
Certyfikat zarządzania jakością ISO 9001
2009 Rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego 2009
Rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego
2009 Współczesne metody leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej 2009
Współczesne metody leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej
2009 Artroskopia barku dla zaawansowanych 2009
Artroskopia barku dla zaawansowanych
2009 Piotr Ślęzak - tytuł specjalisty w dziedzinie: chirurgia ogólna 2009
Piotr Ślęzak - tytuł specjalisty w dziedzinie: chirurgia ogólna
2008 Techniki zabiegowe w dermatologii estetycznej 2008
Techniki zabiegowe w dermatologii estetycznej
2008 Leczenie uszkodzeń łąkotek stawowych 2008
Leczenie uszkodzeń łąkotek stawowych
2006 Diagnostyka usg w medycynie ratunkowej 2006
Diagnostyka usg w medycynie ratunkowej
2006 Chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna oraz podstawy mikrochirurgii - kurs specjalistyczny 2006
Chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna oraz podstawy mikrochirurgii - kurs specjalistyczny
2004 Skojarzone leczenie nowotworów 2004
Skojarzone leczenie nowotworów
2003 Ultrasonografia dla chirurgów 2003
Ultrasonografia dla chirurgów
 Sławomir Milka - certyfikat TrayLife
Sławomir Milka - certyfikat TrayLife

Opinie

Centrum Medyczne KlaraOcena: 4.4/5 Opinie: 6, Ocen: 6

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • L

  Bardzo dobrze

  Byłem dwa razy, raz sam i raz z synkiem. Obsługa bez zarzutu. Miła i rzeczowa obsługa co nie zawsze jest reguła. Polecam

  Lukasz Biernat (2018-01-24)

 • M

  Słabo

  Nie polecam próbują tylko naciągnąć na niepotrzebne badania

  Michał Plech (2017-11-15)

 • Z

  Bardzo dobrze

  Miejsce bardzo przyjazne dla dzieci. Jako mama chorego maluszka bardzo sobie to cenie. Podobało mi się podejście lekarzy do mojego dziecka. Fajny kącik dla dzieci, maluch dzięki temu się nie nudzi i nie biega po całej klinice. Polecam wszystkim mamom z chorymi dziećmi

  Zadowolona pacjentka (2017-03-14)

 • T

  Bardzo dobrze

  Bardzo tu nowocześnie, widać to po dużym budynku i fajnym sprzęcie. Wiele specjalistycznych badań można zrobić na miejscu bez latania po innych placówkach. Super pomysł z parkingiem podziemnym i z apteką na miejscu. Fajne ulgi na kartę pacjenta.

  Tomek (2017-03-14)

 • J

  Bardzo dobrze

  Fajna jest tutaj kompleksowość usług. Miałam przypadłość, którą musiałam skonsultować z kilkoma specjalistami i mogłam prawie wszystkich załatwić w tej przychodni. Na wizyty także nie czekałam zbyt długo, co w moim przypadku okazało się zbawienne.

  Justyna K. (2017-03-14)

 • A

  Bardzo dobrze

  super miejsce, bardzo ładne i duże centrum. była już kilka razy i na pewno tam wróce. Duży plus za niedługi czas oczekiwania. Wielu specjalistów w jednym miejscu.

  Aneta (2015-03-11)

Kontakt

Centrum Medyczne Klara

Wały Generała Józefa Dwernickiego 43/45 Częstochowa

Umów wizytę  +48 34 333 55 59 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 20:00

Wtorek

08:00 - 20:00

Środa

08:00 - 20:00

Czwartek

08:00 - 20:00

Piątek

08:00 - 20:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

lek. med. Edyta Flis

lek. med. Edyta Flis

Dermatolog

Umów wizytę

lek. med. Jacek Hermanson

lek. med. Jacek Hermanson

Ortopeda

Umów wizytę

lek. med. Tomasz Chrzuszcz

lek. med. Tomasz Chrzuszcz

Neurochirurg

Umów wizytę

lek. med. Karol Głogowski

lek. med. Karol Głogowski

Ortopeda

Umów wizytę

lek. med. Paweł Gruszecki

lek. med. Paweł Gruszecki

Ginekolog
Położna

Umów wizytę

dr n. med. Jerzy Grzywocz

dr n. med. Jerzy Grzywocz

Lekarz sportowy
Ortopeda

Umów wizytę

dr n. med. Przemysław Gworys

dr n. med. Przemysław Gworys

Internista
Kardiolog

Umów wizytę

lek. med. Krzysztof Jarzębski

lek. med. Krzysztof Jarzębski

Endokrynolog
Internista

Umów wizytę

lek. med. Sławomir Kożuch

lek. med. Sławomir Kożuch

Ortopeda

Umów wizytę

lek. med. Wojciech Kusak

lek. med. Wojciech Kusak

Ortopeda

Umów wizytę

prof. dr hab. n. med. Paweł Lampe

prof. dr hab. n. med. Paweł Lampe

Chirurgia Ogólna

Umów wizytę

dr n. med. Andrzej Lekstan

dr n. med. Andrzej Lekstan

Chirurgia Naczyniowa
Chirurgia Ogólna

Umów wizytę

Dr hab. n. med. Sławomir Letkiewicz

Dr hab. n. med. Sławomir Letkiewicz

Chirurgia Ogólna
Urolog

Umów wizytę

lek. med. Jarosław Maczuch

lek. med. Jarosław Maczuch

Radiolog

Umów wizytę

lek. med. Mariusz Malicki

lek. med. Mariusz Malicki

Internista
Kardiolog

Umów wizytę

dr n. med. Paweł Molga

dr n. med. Paweł Molga

Laryngolog

Umów wizytę

 Elżbieta Morawiec-Szymonik

Elżbieta Morawiec-Szymonik

Hematolog

Umów wizytę

lek. med. Maria Mordarska-Drabik

lek. med. Maria Mordarska-Drabik

Neurolog

Umów wizytę

lek. med. Anita Morzyk

lek. med. Anita Morzyk

Kardiolog
Pediatra

Umów wizytę

lek. med. Teresa Niemczyk-Kosińska

lek. med. Teresa Niemczyk-Kosińska

Diabetolog

Umów wizytę

dr n. med. Kamila Ociepa

dr n. med. Kamila Ociepa

Dermatolog

Umów wizytę

lek. med. Jolanta Pendrasik

lek. med. Jolanta Pendrasik

Geriatra
Internista

Umów wizytę

lek. med. Marek Pietruszewski

lek. med. Marek Pietruszewski

Internista

Umów wizytę

dr n. med. Andrzej Posz

dr n. med. Andrzej Posz

Alergolog
Pediatra

Umów wizytę

lek. med. Ewa Rogóż

lek. med. Ewa Rogóż

Lekarz medycyny pracy

Umów wizytę

lek. med. Barbara Różycka-Górak

lek. med. Barbara Różycka-Górak

Laryngolog

Umów wizytę

lek. med. Witold Rygałło

lek. med. Witold Rygałło

Ortopeda

Umów wizytę

dr n. med. Tomasz Rynkiewicz

dr n. med. Tomasz Rynkiewicz

Neurochirurg

Umów wizytę

lek. med. Anna Serafin

lek. med. Anna Serafin

Lekarz medycyny pracy

Umów wizytę

dr n. med. Tomasz Sędziak

dr n. med. Tomasz Sędziak

Chirurg onkologiczny
Chirurgia Ogólna

Umów wizytę

lek. med. Małgorzata Starczewska-Krawczyk

lek. med. Małgorzata Starczewska-Krawczyk

Lekarz rehabilitacji medycznej

Umów wizytę

lek. med. Piotr Stryjewski

lek. med. Piotr Stryjewski

Chirurgia Ogólna

Umów wizytę

dr n. med. Maciej Szczębara

dr n. med. Maciej Szczębara

Urolog

Umów wizytę

lek. med. Maciej Szczęśniak

lek. med. Maciej Szczęśniak

Ortopeda

Umów wizytę

lek. med. Tomasz Szewczykowski

lek. med. Tomasz Szewczykowski

Reumatolog

Umów wizytę

lek. med. Piotr Ślęzak

lek. med. Piotr Ślęzak

Chirurgia Ogólna
Lekarz medycyny estetycznej

Umów wizytę

lek. med. Patryk Tomasik

lek. med. Patryk Tomasik

Ortopeda

Umów wizytę

mgr Krzysztof Tomczyk

mgr Krzysztof Tomczyk

Psycholog

Umów wizytę

lek. med. Jarosław Wiktor

lek. med. Jarosław Wiktor

Ginekolog

Umów wizytę

lek. med. Paweł Wodecki

lek. med. Paweł Wodecki

Chirurgia Naczyniowa

Umów wizytę

lek. med. Daniel Zorychta

lek. med. Daniel Zorychta

Ortopeda

Umów wizytę

lek. med. Anna Żelechowska

lek. med. Anna Żelechowska

Inna
Neurolog

Umów wizytę