CMR Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej

Armii Krajowej 180 Bielsko-Biała

O klinice

Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej CMR mieszczący się w Bielsku-Białej to placówka medyczna specjalizująca się w małoinwazyjnych zabiegach i operacjach chirurgicznych, urazowo-ortopedycznych, plastycznych i otolaryngologicznych a także w chirurgii bariatrycznej. Należy do najnowocześniejszych i największych placówek zabiegowo-diagnostycznych na terenie Polski, a jej podstawową misją i przesłaniem, które realizuje codziennie jest zdrowie pacjenta.

Jego historia sięga 1990 roku, kiedy to przy ul. Hallera powstał gabinet lekarski, gdzie konsultacje medyczne i zabiegi prowadził dr n. med. Janusz Sirek (dyrektor i właściciel CMR). Dziewięć lat później na miejscu gabinetu powstała Prywatna Klinika Chirurgii Plastycznej, która wykonywała zabiegi chirurgiczne z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej, laryngologii oraz chirurgii dziecięcej. Przez następne dwa lata (2003-2005) przystosowywano część budynku kliniki do potrzeb szpitalnych, a wynikiem tego było otwarcie w 2005 roku Szpitala – Centrum Chirurgii Plastycznej i Zabiegowej, gdzie działały cztery oddziały szpitalne: chirurgii ogólnej, plastycznej, ortopedii, laryngologii oraz chirurgii dziecięcej krótkoterminowej. Następnie do 2007 roku nadal trwał rozwój szpitala i poszerzenie jego działalności o chirurgię laserową i małoinwazyjne techniki operacyjne,  dzięki czemu otrzymał miano Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej. W 2012 roku rozpoczęto budowę nowego budynku szpitala przy ul. Armii Krajowej – najnowocześniejszego w województwie śląskim, który otwarto dla pacjentów w 2014 roku.

Szpital cechuje nowoczesność oraz małoinwazyjność zarówno w leczeniu operacyjnym, jak i zabiegowym. Przejawia się to w wykorzystaniu innowacyjnego sprzętu, zatrudnienia szeroko wykwalifikowanego personelu medycznego oraz stosowanych najnowszych technikach operacyjnych.

Takie małoinwazyjne techniki są stosowane tutaj na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. To m.in. operacje artroskopowe z wykorzystaniem lasera. Pacjent z urazem lub zwyrodnieniem stawu barkowego może poddać się zabiegowi artroskopii, np. artroskopii z leczeniem zespołu ciasnoty podbarkowej lub artroskopowemu leczeniu niestabilności. Ponadto technika artroskopowa jest tutaj wykorzystywana także przy urazach i zwyrodnieniach kolana, z zakresu artroskopowej rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego i tylnego czy rekonstrukcji wielowięzadłowej. Dostępne są także operacje wymiany elementów stawów biodrowych i kolanowych przy ich zużyciu, czyli endoprotezoplastyka stawu biodrowego oraz endoprotezoplastyka stawu kolanowego. Z zakresu urazów i zniekształceń pourazowych ręki i stopy przeprowadzana jest na tym oddziale chirurgia rekonstrukcyjna i plastyczna z wykorzystaniem mikrochirurgii. W taki sposób mogą zostać tutaj wyleczone halluxy w korekcji palucha koślawego, skorygowane palce młotkowate oraz wyleczony zespół palca trzaskającego ręki lub likwidacja przykurczu Dupuytrena.

Na Oddziale Otolaryngologicznym w CMR pacjent ma do dyspozycji szerokie spektrum małoinwazyjnych zabiegów operacyjnych, leczących choroby nosa i zatok a także guzów gardła i krtani. Jest to m.in. zabieg prostowania przegrody nosowej (septoplastyka), korekcja przegrody nosowej wraz z korekcją małżowin nosowych (septokonchoplastyka) oraz endoskopowa operacja zatok przynosowych lub mikroskopowa chirurgia tych zatok. Wykonywane są tutaj również zabiegi usunięcia migdałków podniebiennych (tonsillektomia) czy usuwania polipów nosa i łagodnych guzów nosa za pomocą małoinwazyjnej metody wewnątrznosowej.

Istotne znaczenie w tej placówce medycznej ma także szeroka diagnostyka oraz leczenie zachowawcze i chirurgiczne zespołu bezdechów sennych z zastosowaniem implantów podniebiennych, elektrochirurgii lub terapii CPAP.

Bardzo ważną dziedziną medycyny jest w szpitalu CMR chirurgia bariatryczna. Wykorzystywane są w niej światowe nowoczesne zdobycze chirurgicznego leczenia otyłości z zakresu małoinwazyjnej laparoskopowej mankietowej resekcji żołądka, która jest operacją bariatryczną najczęściej wykonywaną na świecie, a w jej tracie chirurg wycina aż 75 % żołądka pacjenta. Z innych technik restrykcyjnych stosowana jest tutaj operacja założenia regulowanej opaski żołądkowej a z technik wyłączających - założenie bypassów gastrycznych. Mogą być to także techniki mieszanie restrykcyjno-wyłączające, np. ominięcie żołądkowo-jelitowe z minigastric bypass.

W zakresie chirurgii plastycznej CMR jest jedyną placówką medyczną na Podbeskidziu, która w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia wykonuje rekonstrukcje piersi po amputacji, przeszczepy skóry, korekcje plastyczne blizn różnego pochodzenia oraz wycięcia zmian skórnych. Szeroko rozwinięta jest również chirurgia ogólna, w której wykonywane są m.in. małoinwazyjne zabiegi laparoskopowe stosowane w operacjach przepuklin pachwinowych, przepuklin brzusznych oraz w zakresie usunięcia śledziony czy resekcjach jelit.

Personel szpitala CMR to wieloosobowy zespół specjalistów oraz pasjonatów w swoich dziedzinach medycyny. Są to profesorowie, doktorzy habilitowani, doktorzy nauk medycznych oraz lekarze medycyny posiadający w swoim dorobku medycznym liczne nagrody i wyróżnienia za swoją działalność medyczną, certyfikaty z odbytych zagranicznych prestiżowych szkoleń i udziału w ważnych konferencjach medycznych a także należący do prestiżowych towarzystw i stowarzyszeń naukowych. Zespół tworzą specjaliści I i II stopnia z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, chirurgii plastycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz laryngologii i neurochirurgii. W czasie operacji nad pacjentami czuwają specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii, a w okresie rehabilitacji fizjoterapeuci. Pacjenci uzyskają w poradniach szpitala także konsultacje z zakresu chirurgii naczyniowej, dermatologii, endokrynologii, kardiologii, pulmonologii oraz z porad dietetyka klinicznego.

Co wyróżnia szpital na tle innych takich palcówek w Polsce to innowacyjne małoinwazyjne zabiegi operacyjne, stosowane tylko tutaj. Przykładem takiej operacji może być połączenie metody endoskopowej i laserowej w leczeniu schorzeń kręgosłupa wywołujących ciągły ból, która daje bardzo dobre efekty z jednoczesną małoinwazyjnością dla pacjenta.

CMR może poszczycić się także wysokim poziomem chirurgii bariatrycznej przeprowadzanej na specjalnie do tego zakupionym nowoczesnym sprzęcie oraz przez wykwalifikowany zespół specjalistów, który w ciągu 15 lat działalności placówki w tej dziedzinie przeprowadził 500 takich operacji.

Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług oraz zapewnianiem odpowiedniego bezpieczeństwa pacjentów przez CMR może być honorowany na międzynarodowym forum certyfikat ISO 9001:2008 , który został mu przyznany w 2009 roku za całokształt procesów zachodzących w szpitalu, czyli za jego funkcjonowanie w zakresie medycznym, administracyjnym i technicznym. Do przyznania tego certyfikatu była brana pod uwagę m.in.: opieka lekarska i pielęgniarska, jasne informacje, wysoka jakość usług medycznych, wygoda i bezpieczeństwo pacjenta.

Kolejnym ważnym certyfikatem, jaki otrzymała placówka był przyznany jej w 2011 roku certyfikat ISO/IEC 27001:2005, który świadczy o wysokiej jakości usług medycznych w oddziałach szpitalnych i poradniach. Do tego certyfikatu szpital przygotowywał się ponad rok, a audyt przed jego przyznaniem trwał 5 dni.

Szpital rozwijał się także ze wsparciem Unii Europejskiej. W tym celu złożył projekt pn. „Rozszerzenie zakresu i podniesienie jakości usług medycznych w wyniku zakupu nowoczesnego sprzętu w Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku-Białej”, na którego realizację uzyskał znaczne wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

2014 rok natomiast przyniósł szpitalowi certyfikat „Szpital bez bólu”, świadczący o stosowanej wysokiej jakości środków i sposobów uśmierzania bólu pooperacyjnego. Certyfikat ten został nadany i jest rekomendowany przez kilka polskich stowarzyszeń, tj. Polskie Towarzystwo Badania Bólu, Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.

CMR prowadzi także działalność szkoleniowo-edukacyjną, czego przykładem może być zorganizowanie przez niego konferencji pt. „Beskidzkie dni chirurgii bariatrycznej i metabolicznej” w 2011 roku, jak również udział w organizacji warsztatów dla lekarzy, np. z zakresu chirurgii laparoskopowej układu pokarmowego, które odbyły się w 2012 roku.

Bierze również udział w wydarzeniach społecznych, np. w XI Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym w 2016 roku, w których był partnerem, a także w Biesiadzie Rodzinnej pt. „Aktywność fizyczna gwarancją zdrowia” w 2013 roku

Aparatura medyczna kliniki CMR to zaawansowany technologicznie sprzęt światowej klasy oraz renomowanych marek, w który wyposażone są prestiżowe placówki  medyczne na całym świecie. Są to urządzenia zarówno do diagnostyki, zabiegów jak i operacji. Wśród nich można wymienić:

 • Siemens Siremobil Compact L – to aparat rentgenowski typu Ramię-C dający podgląd radiologiczny. Wykorzystuje technologię  cyfrową odczytu obrazu oraz znacznie zmniejsza dawkę promieniowania. Wykorzystywany w ortopedii i chirurgii urazowej, a także w leczeniu bólu, np. kręgosłupa.
 • LISA-Sphinx 60 – to wieloprofilowy system laserowy holmowy o regulowanej mocy do 60W, który wykorzystywany jest m.in. w leczeniu dyskopatii i zespołów bólowych kręgosłupa.
 • Endoskopy – urządzenia wykorzystywane w laryngologii do małoinwazyjnej endoskopowej operacji zatok, zbudowane z przewodu z kamerą, ze światłowodowego przewodu optycznego, z dwóch przewodów światłowodowych emitujących światło oraz z kanału roboczego, który umożliwia wprowadzenie narzędzi.
 • Laparoskopy – urządzenia do przeprowadzania małoinwazyjnych zabiegów chirurgicznych oraz diagnostycznych na jamie brzusznej. Posiadają instrument optyczny do oglądania wnętrza ciała, a także instrumenty, dzięki którym można wprowadzić narzędzia chirurgiczne niezbędne do przeprowadzenia danego zabiegu, np. wycięcia wyrostka robaczkowego czy zaopatrzenia przepukliny.
 • Artroskopy – to przyrządy chirurgiczne wykorzystywane do przeprowadzania małoinwazyjnego diagnozowania oraz zabiegów na stawach kolanowych czy barkowych. Za ich pomocą lekarz może dokładnie obejrzeć wnętrze stawu oraz przeprowadzić zabieg operacyjny z wykorzystaniem narzędzi wprowadzanych przez kanał artroskopu.
 • USG – aparaty ultrasonograficzne z funkcją Dopplera, wykorzystywane w małoinwazyjnych badaniach żył kończyn dolnych, w badaniach jamy brzusznej, tarczycy oraz przy wykonywaniu biopsji cienkoigłowych pod kontrolą USG.
 • RTG – aparaty radiologiczne wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie do wykonania badań z zakresu RTG narządów wewnętrznych, RTG kości i stawów.
 • EKG – aparaty elektrokardiograficzne do przeprowadzania badań serca z zakresu EKG, EKG wysiłkowego oraz Holteru EKG.
 • Aparat do spirometrii – czyli wykonywania pomiaru objętości powietrza  w płucach.
 • Aparat do polisomnografii – czyli diagnozowania zespołu bezdechów sennych za pomocą monitorowania podczas snu kilku parametrów, tj. częstości akcji serca, saturacji krwi tętniczej tlenem, ruchów oddechowych klatki piersiowej i brzucha oraz przepływu powietrza w górnych drogach oddechowych, zapisu czynności elektrycznej mózgu, zapisu ruchu gałek ocznych oraz zapisu czynności elektrycznej mięśni.
 • Aparat CPAC – wykorzystywany w terapii bezdechu sennego, składa się z urządzenia podstawowego i przewodu, za pomocą których powietrze jest wtłaczane do maski nosowej, którą pacjent oddycha. Ciśnienie utrzymane na stałym poziomie wywiera nacisk na drogi oddechowe i działa terapeutycznie.
 • Aparat BiPAP – do leczenia bezdechu sennego, wtłacza powietrze do dróg oddechowych za pomocą zmiennej wartości ciśnienia, która jest niższa w fazie wydechu.
 • Aparat autoPAP – w terapii bezdechu sennego tym urządzeniem wtłaczane powietrze automatycznie podwyższa swoje ciśnienie, dostosowując się do bezdechu pacjenta. Gdy bezdech nie występuje emituje powietrze o zwykłym ciśnieniu.
 • Aparat Celon – do elektrochirurgicznego leczenia bezdechu sennego. Posiada elektrody bipolarne, które  umieszczone w podniebieniu, wykorzystują metodę koagulacji  falami wysokiej częstotliwości, przyczyniając się do powstania blizn, które później zarastają i usztywniają podniebienie.

Działanie całego obiektu szpitalnego jest ukierunkowane na pacjenta - jego bezpieczeństwo, komfort, wygodę, co realizowane jest przez wysoki poziom usług również pozamedycznych, do których należy:

 • Korzystna lokalizacja - malownicze położenie szpitala u podnóża Beskidów zapewnia niesamowity komfort i odpoczynek przebywających w nim pacjentów. Budynek położony jest wśród niewielkiej zabudowy mieszkaniowej i w otoczeniu zieleni.
 • Łatwy dojazd – położenie tuż przy jednej z głównych dróg w Bielsku-Białej ul. Armii Krajowej sprawia, iż dojazd do kliniki jest niezwykle prosty.
 • Nowoczesny budynek szpitalny – ten wielopiętrowy obiekt powstał w 2014 roku i spełnia wszelkie standardy wysokiej jakości usług medycznych, a także bezpieczeństwa i wygody pacjentów.
 • Parking – znajduje się na terenie ogrodzonego szpitala, jako duża liczba miejsc parkingowych rozmieszczonych w różnych miejscach terenu dookoła budynku.
 • Poczekalnia – jest duża i przyjemnie urządzona, z wygodnymi kanapami i fotelami oraz oknami przepuszczającymi dużą ilość dziennego światła. Znajduje się w niej automat z ciepłymi napojami oraz drugi z przekąskami. Poczekalnia połączona jest z obszerną rejestracją, gdzie czeka na każdego pacjenta uśmiechnięty personel. Do poczekalni wchodzi się przez przeszklone, szerokie wejście.
 • Wnętrza – urządzone nowocześnie, pełne światła i przestrzeni korytarze oraz komfortowe gabinety, wyposażone w zaawansowany technologicznie sprzęt.
 • Ułatwienia dla niepełnosprawnych – klinika posiada podjazdy do wejść, windy oraz toalety, gabinety i korytarze dostosowane do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. 
 • Pięć oddziałów szpitalnych i cztery sale operacyjne – oddział chirurgii ogólnej, oddział chirurgii plastycznej, oddział chirurgii dziecięcej, oddział otolaryngologiczny i oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej dają gwarancję krótkiego oczekiwania na operacje a także zapewniają szerokie spektrum zabiegowe.
 • Zespół sal zabiegowych – znajdujący się w nowoczesnym budynku szpitala, pozwalający na szybkie przyjmowanie pacjentów potrzebujących pomocy ambulatoryjnej w pięciu poradniach specjalistycznych: chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedycznej, otolaryngologii oraz chirurgii plastycznej i dziecięcej.
 • Sale pobytowe – stworzone dla pacjentów po operacjach, jedno- lub dwuosobowe pokoje z wygodnymi łóżkami, łazienkami, telewizorami i klimatyzacją oraz z pełną opieką medyczną i dietetycznym smacznym wyżywieniem.
 • Płatność w ratach – w szpitalu można dokonać formalności z zakresu wzięcia kredytu na zabiegi i operacje, który to kredyt pacjent będzie spłacał w dogodnych dla niego ratach.
 • Pracownia diagnostyczna – umożliwia wykonanie wszystkich podstawowych i specjalistycznych badań z zakresu EKG, RTG i USG.
 • Pracownia badań analitycznych – pacjent może na miejscu poddać się badaniom analitycznym i mikrobiologicznym, niezbędnym do przeprowadzenia każdej operacji czy zabiegu.

Szpital CMR jest położony przy jednej z głównych ulic Bielska-Białej – przy ul. Armii Krajowej, dokąd łatwo trafić samochodem, zjeżdżając z drogi S1, a następnie w drogę 942. Pacjenci niezmotoryzowani również mogą łatwo dotrzeć do szpitala komunikacją miejską, wysiadając na przystanku Armii Krajowej Młodzieżowa z jeżdżących tu autobusów linii 7, 8 bądź 37. Do centrum Bielska-Białej jest z kliniki ok. 5 km samochodem. Kilometr więcej będą też miały do pokonania osoby przybywające do miasta pociągiem. Muszą wysiąść na Dworcu PKP Bielsko-Biała Główna. Na nich także czekają pobliskie atrakcje tego regionu, z których warto skorzystać będąc w CMR na leczeniu. Może być to np. wyjazd nowoczesną kolejką gondolową na Szyndzielnię (zaledwie półtora kilometra pieszo, samochodem lub autobusem nr 8), skąd rozciągają się zachwycające górskie widoki. Niedaleko stąd także do Doliny Gościnnej, gdzie każdego zachwycą leśne potoki, różnorodność roślinności oraz możliwość wypoczęcia w ciszy i spokoju przyrody.

Certyfikaty

 TUR
TUR

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Chirurgia męskich narządów płciowych
Operacja stulejki Umów wizytę
Chirurgia ogólna
Plastyka blizn Umów wizytę
Leczenie hemoroidów (żylaki odbytu) Umów wizytę
Przepuklina z siatką UltrApro Umów wizytę
Operacja przepukliny pachwinowej Umów wizytę
Operacja przepukliny kresy białej Umów wizytę
Laparoskopowa plastyka przepukliny pachwinowej Umów wizytę
Radykalne wycięcie do 4 zmian skóry Umów wizytę
Radykalne wycięcie powyżej 4 zmian skóry Umów wizytę
Żylaki kończyn dolnych Umów wizytę
Obliteracja żylaków kończyn dolnych Umów wizytę
Obliteracja żył śródskórnych kończyn Umów wizytę
Operacja usunięcia żylaków kończyn dolnych Umów wizytę
Operacja usunięcia żylaków kończyn dolnych z safenektomią (stripping) Umów wizytę
Laserowe usuwanie żylaków - nogi Umów wizytę
Obliteracja (skleroterapia) żylaków kończyn dolnych Umów wizytę
Operacja usunięcia żylaków kończyn dolnych z parvektomią (stripping) Umów wizytę
Hybrydowe leczenie żylaków Umów wizytę
Chirurgia plastyczna
Ginekomastia gruczołowa Umów wizytę
Ginekomastia tłuszczowa Umów wizytę
Ginekomastia gruczołowo-tłuszczowa Umów wizytę
Chirurgia plastyczna piersi
Powiększanie piersi implantem anatomicznym Umów wizytę
Wymiana implantów piersiowych Umów wizytę
Rekonstrukcja piersi po mastektomii Umów wizytę
Zmniejszenie piersi (mammoplastyka) Umów wizytę
Zmniejszenie otoczek sutkowych Umów wizytę
Chirurgiczne modelowanie sylwetki i liposukcja
Lipofilling piersi (powiększanie piersi przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej) Umów wizytę
Ginekologia plastyczna, estetyczna
Labioplastyka - plastyka warg sromowych mniejszych i większych Umów wizytę
Laryngologia
Septoplastyka + korekcja podniebienia miękkiego Umów wizytę
Septoplastyka + korekcja małżowin nosowych Umów wizytę
Septoplastyka + korekcja małżowin nosowych + podniebienie miękkie Umów wizytę
Septoplastyka + małżowin nosowych + podniebienia miękkiego + nasady języka lub migdałków podniebiennych Umów wizytę
Tonsillektomia - usunięcie migdałków podniebiennych Umów wizytę
FEOZ + septoplastyka + korekcja małżowin nosowych + usunięcie migdałków podniebiennych Umów wizytę
FEOZ + septoplastyka + konchoplastyka + Celon podniebienia miękkiego Umów wizytę
FEOZ / FESS (funkcjonalna endoskopowa operacja zatok) Umów wizytę
FEOZ + polipektomia (usunięcie polipów nosa i zatok) Umów wizytę
Polipektomia (usunięcie polipów nosa i zatok przynosowych) Umów wizytę
Septoplastyka (korekcja przegrody nosowej) Umów wizytę
Septokonchoplastyka (korekcja przegrody i małżowin nosowych) Umów wizytę
FEOZ + septoplastyka Umów wizytę
FEOZ + septoplastyka + polipektomia (usunięcie polipów nosa, zatok) Umów wizytę
FEOZ + septoplastyka + konchoplastyka (korekcja małżowin nosowych) Umów wizytę
Ortopedia
Artroskopia z leczeniem zespołu ciasnoty podbarkowej Umów wizytę
Artroskopowe leczenie niestabilności barku Umów wizytę
Wymiana stawu biodrowego (endoprotezoplastyka) Umów wizytę
Rekonstrukcje wielowięzadłowe Umów wizytę
Artroskopia Umów wizytę
Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego Umów wizytę
Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego Umów wizytę
Wymiana stawu kolanowego (endoprotezoplastyka) Umów wizytę
Korekcja palucha koślawego (halluks) Umów wizytę
Operacja otwarta zerwanego ścięgna Achillesa Umów wizytę
Operacja artroskopowa zerwanego ścięgna Achillesa Umów wizytę
Operacja naderwanego ścięgna Achillesa Umów wizytę
Tenoskopia ścięgna Achillesa Umów wizytę
Plastyka wzmacniająca ścięgna Achillesa Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

CMR Szpital Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej

Armii Krajowej 180 Bielsko-Biała

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 20:00

Wtorek

08:00 - 20:00

Środa

08:00 - 20:00

Czwartek

08:00 - 20:00

Piątek

08:00 - 20:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte