DENTIMA Gabinet Stomatologiczny w Sosnowcu

DENTIMA Gabinet Stomatologiczny w Sosnowcu

ul.Stalowa 3
41-200 Sosnowiec
4 opinie o klinice

Gabinet Stomatologiczny Dentima jest miejscem na mapie dentystycznej Sosnowca gdzie przeprowadzane jest leczenie stomatologiczne, zabiegi kosmetologiczne i dermatologiczne oraz zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Wszczepiane są tutaj implanty, przeprowadzana jest chirurgia szczękowo-twarzowa oraz wykonywane leczenie endodontyczne i zaawansowana protetyka stomatologiczna.

Celem przychodni Dentima jest świadczenie najwyższej jakości usług ogólnostomatologicznych szerokiemu gronu pacjentów, nie zważając przy tym na ich możliwości finansowe. Gabinet oferuje swoim pacjentom pełne poczucie bezpieczeństwa przyjazną atmosferę a także całkowicie bezstresowe leczenie.

Takie bezstresowe leczenie rozpoczyna się już od leczenia zachowawczego, które ściśle połączone jest w gabinecie z profilaktyką. Ubytki w zębach po próchnicy uzupełniane są wypełnieniem światłoutwardzalnym lub w razie potrzeby wypełnieniem tymczasowym. Ubytki odbudowywane są tutaj również za pomocą porcelanowych wkładów koronowych – Inlay oraz kompozytowych wkładów koronowych – Onlay a także nakładów porcelanowych – Onlay i kompozytowych nakładów koronowych – Onlay. Bardzo pomocna w zachowaniu zdrowych zębów jest przede wszystkim odpowiednia profilaktyka. W Dentimie realizowana jest poprzez zabiegi usuwania kamienia nazębnego, piaskowania zębów, lakowania i lakierowania oraz wybielania za pomocą lampy czy wybielania martwego zęba.

W przypadku, gdy nie pomaga leczenie zachowawcze, gdyż próchnica dostała się już do miazgi zęba i spowodowała jej nieodwracalne zapalenie, stosowane jest tutaj leczenie kanałowe. Przeprowadzane jest w sposób tradycyjny i polega na leczeniu endodontycznym zęba jednokanałowego, zęba dwukanałowego lub zęba trzykanałowego. Jednak, gdy już nawet leczenie endodontyczne nie przynosi oczekiwanych rezultatów konieczna jest ekstrakcja zęba (przedtrzonowego lub trzonowego) a w trudnych przypadkach usunięcie zęba z dłutowaniem lub usunięcie niewyrżniętych ósemek.

Po utracie zębów – pojedynczych czy większej ilości - niezastąpiona jest protetyka stomatologiczna. I tak z jej zakresu wykonywane są tutaj mikroprotezy, protezy akrylowe oraz protezy szkieletowe acetanowe. Przeprowadzane są również wszelkie prace na wstawionych już protezach z zakresu podścielenia protezy, wzmocnienia protezy, naprawy protezy a także wykonania zatrzasku lub zasuwy w protezie. Inną formą uzupełnień braków zębowych są tutaj korony oraz mosty. W  zależności od możliwości i potrzeb pacjenta stomatolog dobiera tutaj konkretny rodzaj korony z zakresu korony porcelanowej na metalu, korony porcelanowej na złocie czy korony porcelanowej na cyrkonie. W razie nagłych przypadków zakładana jest korona tymczasowa akrylowa. Wśród mostów pacjent ma do wyboru: most kompozytowy na włóknie szklanym, most pełnoceramiczny, most porcelanowy na metalu oraz most porcelanowy na złocie.

W gabinecie dostępne są również dodatkowe zabiegi z zakresu kosmetologii lekarskiej i medycyny estetycznej poprawiające wygląd skóry twarzy i odmładzające. Są to iniekcje preparatów zawierających kwas hialuronowy, poprzez które można poprawić wygląd okolic oczu, okolic ust, wygładzić zmarszczki na czole oraz bruzdy nosowo-wargowe. Działanie odmładzające mają także stosowane podczas zabiegów estetycznych preparaty zawierające toksynę botulinową, którą można wygładzić kurze łapki, zmarszczki palacza, zmarszczki poziome i pionowe czoła oraz podnieść brwi lub kąciki ust. Do rewitalizacji nie tylko skóry na twarzy, ale również skóry na szyi czy dłoniach wykorzystywana jest tutaj także mezoterapia igłowa oraz osocze bogatopłytkowe, podawane w zabiegach na okolicę oczu, szyję, dekolt oraz grzbiety rąk.

Wśród pracujących tutaj stomatologów można wymienić specjalistów i ekspertów z zakresu różnych dziedzin stomatologii, tj. protetyka, implantologia, stomatologia estetyczna i zachowawcza, endodoncja oraz chirurgia stomatologiczna i chirurgia szczękowo-twarzowa. Ponadto pracują tutaj także specjaliści kosmetologii oraz dermatologii. Ich ciągłe doskonalenie zawodowe polega na uczestnictwie w licznych kursach, szkoleniach i sympozjach z zakresu nowoczesnych technik i metod stosowanych w stomatologii, kosmetologii oraz dermatologii estetycznej. Większość z nich ukończyła prestiżową uczelnię - Śląski Uniwersytet Medyczny a swoją bogatą wiedzę oraz doświadczenie wykorzystuje podczas pracy z pacjentami każdego dnia.

Dentima współpracuje z jednym z sosnowieckich przedszkoli Baby Planet, obejmując ochroną stomatologiczną uczęszczające tam dzieci.

Wyposażenie gabinetu Dentima to zaawansowane technologiczne sprzęty stomatologiczne, dzięki którym leczenie jest bezpieczne, bezbolesne, małoinwazyjne oraz niezwykle komfortowe dla pacjentów. W celach diagnostycznych używa się tutaj pantomografu CS 8100 (do zdjęć panoramicznych szczęki i żuchwy), rentgenu punktowego Planmeca Intra (do zdjęć pojedynczych zębów) oraz urządzenia radiowizjografii cyfrowej Kodak Dental System (wykorzystywanego do zaplanowania leczenia po przeniesieniu zdjęć cyfrowych na ekran). W czasie zabiegów stomatologicznych wykorzystywane są m.in. skaler ultradźwiękowy (do usuwania kamienia nazębnego), piaskarka Kavo (do usuwania osadów i przebarwień na zębach) oraz mikromotor endodontyczny (do opracowywania kanałów zębowych). Na wyposażeniu gabinetu znajduje się również lampa do wybielania zębów. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są na wygodnych i funkcyjnych nowoczesnych unitach stomatologicznych Adec oraz Chirana.

W zabiegach dermatologicznych wykorzystywany jest tutaj aparat do kriochirurgii, czyli usuwania za pomocą ciekłego azotu zmian skórnych w postaci brodawek wirusowych i łojotokowych,  naczyniaków, włókniaków i blizn przerosłych.

Na każdego pacjenta, udającego się do Dentimy, czekają udogodnienia i ułatwienia pozamedyczne, dzięki którym cała wizyta w przychodni będzie miła, bezstresowa i komfortowa oraz pozostawi same pozytywne wspomnienia. Z najistotniejszych udogodnień można wymienić:

 • Dogodną lokalizację  - bliskość drogi ekspresowej oraz przystanków komunikacji miejskiej, czyni to miejsce bardzo łatwo dostępne zarówno dla zmotoryzowanych jak i niezmotoryzowanych pacjentów.
 • Przyjazną okolicę – dobrze zagospodarowana i zurbanizowana zabudową bloków mieszkalnych oraz ciągami komunikacyjnymi, posiadająca także tereny zielone.
 • Parking – znajduje się przed budynkiem, w którym mieści się stomatologia i umożliwia pacjentom bezpieczne pozostawienie własnego auta.
 • Stylową poczekalnię – zaaranżowana w stonowanych kolorach szarości, fioletu i bieli, z wygodnymi fotelami, telewizorem LCD oraz uśmiechniętą recepcjonistką.
 • Nowoczesne gabinety – innowacyjnie i wygodnie wyposażone, klimatyzowane z dużą ilością światła padającego przez okna.
 • Umowę z NFZ – w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia pacjenci mogą korzystać z bezpłatnego leczenia stomatologicznego.
 • Pracownię protetyczną – znajduje się na miejscu w przychodni, dzięki temu wszelkie prace protetyczne pacjent może załatwić na miejscu.
 • Rentgen na miejscu – dzięki wyposażeniu przychodni w cyfrowe aparaty RTG każdy pacjent może tutaj wykonać zdjęcia całego uzębienia lub pojedynczych zębów co znacznie ułatwia i przyspiesza leczenie stomatologiczne.

Gabinet Stomatologiczny Dentima umiejscowiony jest w Sosnowcu w dzielnicy Stary Sosnowiec przy ul. Stalowej. Bliskość przychodni od drogi ekspresowej S86 czyni ją bardzo atrakcyjną dla pacjentów przyjeżdżających spoza Sosnowca własnym samochodem. Osoby poruszające się komunikacją miejską także nie będą miały problemów z szybkim dotarciem do gabinetu. Wystarczy, że wysiądą na przystanku autobusowym Milowice Centrum Handlowe (linia 91 i 805) i przejdą odcinek 150 m. Tak samo blisko jest z przystanku tramwajowego Milowice Centrum Handlowe, gdzie wysiadając z tramwaju nr 21 lub 26 wystarczy przejść 300 m piechotą. Pacjenci przyjeżdżający spoza miasta pociągiem powinni wysiąść na Dworcu Kolejowym w Sosnowcu skąd będą mieli do pokonania do gabinetu odcinek ok. 2,5 km samochodem lub 12 minut autobusem. Z przychodni blisko jest do rozległego i zielonego Parku Tysiąclecia – 750 m oraz do Ogrodu Botanicznego „Egzotarium” – 600 m, gdzie można odpocząć patrząc na cuda flory.



Cennik

Kosmetologia

Leczenie bruksizm

od 600 zł

Medycyna estetyczna

Mezoterapia głowy osoczem bogatopłytkowym (PRP)

od 450 zł do 800 zł

Mezoterapia igłowa

od 300 zł do 1000 zł

Powiększenie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

od 800 zł do 1000 zł

Korekcja nosa kwasem hialuronowym

od 900 zł

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

od 900 zł

Niwelowanie doliny łez kwasem hialuronowym

od 600 zł do 800 zł

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym (lwia zmarszczka)

od 900 zł

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym (kurze łapki)

od 600 zł

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

od 800 zł do 1000 zł

Redukcja zmarszczek palacza kwasem hialuronowym

od 900 zł

PQ Age – peeling liftingujący

od 450 zł

ARTHREX ACP - osocze bogatopłytkowe

od 450 zł do 800 zł

Biorewitalizacja PRX-T33

od 450 zł

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz (wampirzy lifting)

od 450 zł do 800 zł

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk

od 450 zł do 800 zł

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja

od 450 zł do 800 zł

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt

od 450 zł do 800 zł

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu

od 450 zł do 800 zł

Kurze łapki - usuwanie zmarszczek botoksem

od 400 zł do 500 zł

Podniesienie brwi botoksem

od 400 zł do 500 zł

Górna warga (zmarszczka palacza) - usuwanie zmarszczek botoxem

od 400 zł do 500 zł

Podniesienie kącików ust botoksem

od 400 zł do 500 zł

Usuwanie zmarszczek botoksem na brodzie

od 400 zł do 500 zł

Szyja - usuwanie zmarszczek botoxem

od 400 zł do 500 zł

Zmarszczki poziome czoła - usuwanie botoxem

od 400 zł do 500 zł

Zmarszczki pionowe czoła (lwia zmarszczka) - usuwanie botoxem

od 400 zł do 500 zł

Protetyka stomatologiczna

Korona porcelanowa na podbudowie metalowej

od 700 zł

Korona porcelanowa na podbudowie ze złota

od 1000 zł do 1500 zł

Korona porcelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu

od 1600 zł

Założenie korony metalowej

od 300 zł

Korona akrylowa tymczasowa

od 50 zł

Zdjęcie korony

od 80 zł do 150 zł

Licówka porcelanowa

od 1200 zł

Most kompozytowy na włóknie szklanym

od 700 zł

Most pełnoceramiczny

od 700 zł

Most porcelanowy na podbudowie metalowej

od 700 zł

Zdjęcie mostu (cena za każdy punkt)

od 80 zł do 100 zł

Abrazja powietrzna piaskarką

od 100 zł do 150 zł

Wzmocnienie zęba włóknem szklanym

od 300 zł do 350 zł

Odbudowa złamanego zęba

od 200 zł do 250 zł

Odbudowa zębów przednich

od 200 zł do 250 zł

Inlay porcelanowy (porcelanowy wkład koronowy)

od 700 zł

Inlay pełnoceramiczny (pełnoceramiczny wkład koronowy)

od 1600 zł

Inlay kompozytowy (kompozytowy wkład koronowy)

od 250 zł do 600 zł

Inlay ze złota (złoty wkład ceramiczny)

od 100 zł do 1500 zł

Onlay (nakład) porcelanowy

od 250 zł do 600 zł

Onlay (nakład) pełnoceramiczny

od 250 zł do 600 zł

Onlay kompozytowy (kompozytowy nakład koronowy)

od 250 zł do 600 zł

Onlay (nakład) ze złota

od 250 zł do 600 zł

Stomatologia

Implanty stomatologiczne

od 3000 zł

Podniesienie zatoki szczękowej

od 2000 zł do 3500 zł

Korona pełnoceramiczna na implancie

od 2000 zł do 3200 zł

Leczenie kanałowe zęba jednokanałowego (tradycyjne)

od 250 zł

Leczenie kanałowe zęba dwukanałowego (tradycyjne)

od 350 zł

Leczenie kanałowe zęba trzykanałowego (tradycyjne)

od 450 zł

Ponowne leczenie kanałowe zęba jednokanałowego (re-endo)

od 300 zł

Ponowne leczenie kanałowe zęba dwukanałowego (re-endo)

od 400 zł

Ponowne leczenie kanałowe zęba trzykanałowego (re-endo)

od 500 zł

Proteza szkieletowa

od 1500 zł

Proteza szkieletowa z klamrą ciągłą

od 1500 zł

Proteza akrylowa częściowa

od 500 zł do 700 zł

Proteza całkowita na implantach

od 2000 zł do 3000 zł

Proteza szkieletowa z acetalu (bezmetalowa)

od 1500 zł

Mikroproteza szkieletowa z acetalu (bezmetalowa)

od 400 zł

Szynoproteza

od 300 zł

Mikroproteza

od 400 zł

Usunięcie zęba

od 100 zł do 150 zł

Usunięcie zęba (chirurgiczne)

od 300 zł do 500 zł

Usunięcie zęba z dłutowaniem

od 250 zł

Usuwanie zębów mądrości – ekstrakcja ósemek dolnych

od 300 zł do 500 zł

Usuwanie zębów mądrości – ekstrakcja ósemek górnych

od 300 zł do 500 zł

Usunięcie niewyrżniętych ósemek

od 400 zł do 500 zł

Resekcja wierzchołka korzenia

od 300 zł do 600 zł

Wkład koronowo-korzeniowy

od 200 zł

Wkład koronowo-korzeniowy dzielony

od 200 zł

Wybielanie zębów lampą - jednowizytowe

od 700 zł

Wybielanie zębów żelem - jednowizytowe

od 700 zł

Wybielanie martwego zęba

od 150 zł

Wybielanie zębów metodą nakładkową (metodą domową)

od 700 zł

Wybielanie zębów Opalescence

od 700 zł

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Zdjęcia

DENTIMA Gabinet Stomatologiczny w Sosnowcu - Zdjęcie nr 1
DENTIMA Gabinet Stomatologiczny w Sosnowcu - Zdjęcie nr 2
DENTIMA Gabinet Stomatologiczny w Sosnowcu - Zdjęcie nr 3
DENTIMA Gabinet Stomatologiczny w Sosnowcu - Zdjęcie nr 4
DENTIMA Gabinet Stomatologiczny w Sosnowcu - Zdjęcie nr 5
DENTIMA Gabinet Stomatologiczny w Sosnowcu - Zdjęcie nr 6
DENTIMA Gabinet Stomatologiczny w Sosnowcu - Zdjęcie nr 7
DENTIMA Gabinet Stomatologiczny w Sosnowcu - Zdjęcie nr 8

Personel

dr n. med. Rafał Dobrakowski
dr n. med. Rafał Dobrakowski

Chirurg
Stomatolog
chirurg szczękowo-twarzowy
implantolog
Dr n. med. Rafał Dobrakowski jest absolwentem studiów dentystycznych, które ukończył w 1997 roku na Wydziale Lekarsko...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. dent. Magdalena Gryma
lek. dent. Magdalena Gryma

Stomatolog
Lek. dent. Magdalena Gryma jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej, którą ukończyła na Wydziale Stomatologii w 1996 roku. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu kosmetol...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. dent. Patrycja Humeńczyk-Woźniak
lek. dent. Patrycja Humeńczyk-Woźniak

Stomatolog
Lek. dent. Patrycja Humeńczyk-Woźniak jest stomatologiem, która ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym w 2012 roku. Od tej pory zdobywa...

 czytaj więcej

Umów wizytę

Lek. dent. Marcin Kotowski
Lek. dent. Marcin Kotowski

Lek. dent. Marcin Kotowski jest absolwentem studiów lekarsko-dentystycznych, które ukończył 2009 roku na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach z Oddziałem Stomatologii w Zabrzu. Obecnie odby...

 czytaj więcej

Umów wizytę

Lek. dent. Łukasz Krzak
Lek. dent. Łukasz Krzak

Lek. dent. Łukasz Krzak to dentysta, który ukończył Wydział Lekarsko-Dentystyczny na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Zabrzu. W czasie studiów należał do Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatolo...

 czytaj więcej

Umów wizytę

Lek. med. Dorota Milewska-Wróbel
Lek. med. Dorota Milewska-Wróbel

Dermatolog
Wenerolog
Lek. med. Dorota Milewska-Wróbel jest dermatologiem i wenerologiem. To absolwentka Wydziału Lekarskiego, który ukończyła w 2007 roku na Śląskim Uniwersytecie Medycznym ...

 czytaj więcej

Umów wizytę

 Anna Pawlik
Anna Pawlik

Kosmetolog
Anna Pawlik to kosmetolog, farmaceutka oraz trenerka. Ukończyła Wydział Farmaceutyczny na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w 2008 roku. Ponadto posiada dyplom z kosmetolo...

 czytaj więcej

Umów wizytę

Lek. dent. Lidia Rutkowska-Gryma
Lek. dent. Lidia Rutkowska-Gryma

stomatolog ogólny
Lek. dent. Lidia Rutkowska-Gryma to specjalista stomatologii ogólnej. Studia dentystyczne ukończyła w 1967 roku, uzyskując uprawnienia do wykonywania zawodu stomatologa. W ...

 czytaj więcej

Umów wizytę

Lek. dent. Małgorzata Szpunar
Lek. dent. Małgorzata Szpunar

chirurgia stomatologiczna
Lek. dent. Małgorzata Szpunar jest absolwentką Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, którą ukończyła w 1996 roku, zdobywa...

 czytaj więcej

Umów wizytę

Lek. dent. Kamila Wnuk
Lek. dent. Kamila Wnuk

Lek. dent. Kamila Wnuk to dentystka, która zawodu uczyła się na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Studia ukończyła w 2012 roku. Jej doświadczenie zawodowe to boga...

 czytaj więcej

Umów wizytę

Opinie

DENTIMA Gabinet Stomatologiczny w SosnowcuOcena: 4.7/5 Opinie: 4, Ocen: 4

Justyna

Piękny nowoczesny gabinet stomatologiczny. Regularnie korzystam z ich usług. Jestem bardzo zadowolona zarówno z efektów leczenia jak również z tego iż nie trzeba długo czekać na wizyty. Cenowo również są atrakcyjni.

Ocena: Bardzo dobrze

Robert

Znajomy z Sosnowca polecili mi ten gabinet. Dentyści tu pracujący są bardzo profesjonalni i dlatego jak mam jakiś problem z zębami to do przyjeżdżam do nich z Katowic.

Ocena: Dobrze

patrycja

bardzo polecam ten gabinet, profesjonalna obsługa, lekarze bardzo mili, przyjaźni dla pacjenta dorosłego jak i dziecka, do każdego podchodzą indywidualnie

Ocena: Bardzo dobrze

anonim

Gabinet rewelacja! Trafiłam do super Pań doktor, które od samego początku wytłumaczyły mi mój problem z zębami, gdzie nigdzie wcześniej tego nie słyszałam. Dostałam przygotowany plan leczenia wraz z kosztami. Wizyty były umawiane bardzo szybko, pełen profesjonalizm dla osoby, które jest w biegu i ma ograniczony czas.. Lekarze na prawdę super, byłam u 3 pań doktor i nie umiała bym się zdecydować do której bym chciała chodzić - każda jest super. Podejście do pacjenta - bez zarzutu, asystentki pełnią opiekę nad pacjentem od pierwszej wizyty. Dzwonią, potwierdzają wizytę i odpowiadają na zadane im pytanie bez większego problemu. Zawsze miłe, uśmiechnięte, podchodzą do pacjenta z sercem - widać, że umieją postawić się w sytuacji do pacjenta który ma pieniądze jak i do pacjenta który nie ma. Siedząc w poczekalni czekając na wizytę nie raz widziałam jak wychodzą z pacjentem umówić go na następną wizytę. Polecam gabinet całym sercem i jeszcze nie raz tam zawitam

Ocena: Bardzo dobrze


Oceń klinikę

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

Treść opinii

Adres email

Podpis


Rezerwacja zabiegu

Obsługa klienta przez Zaufanekliniki.pl:
+48 32...pokaż numer

Telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00

Umów wizytę

Sfinansuj zabieg

Godziny otwarcia

Poniedziałek

07:00 - 19:00

Wtorek

07:00 - 19:00

Środa

07:00 - 19:00

Czwartek

07:00 - 19:00

Piątek

07:00 - 16:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

MAPA LOKALIZACJI