Krakowskie Centrum Okulistyki Zooptica

Wieniawskiego 62 Kraków

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Krakowskie Centrum Okulistyki Zooptica to nowoczesna placówka medyczna na mapie Krakowa specjalizująca się w leczeniu zaćmy oraz chirurgii refrakcyjnej (laserowej korekcji wad wzroku).

Powstała w 2001 roku i od tej pory pomaga pacjentom w przywróceniu prawidłowego widzenia, w leczeniu schorzeń oczu – jaskry, zaćmy, chorób siatkówki oraz poprawie komfortu widzenia poprzez drobne zabiegi okulistyczne. Leczenie wspierane jest tutaj przez bardzo dobrze rozwiniętą diagnostykę okulistyczną, dzięki której precyzyjnie można określić problemy lub schorzenia z jakimi przychodzą pacjenci.

Jedną z tych chorób oczu jest zaćma starcza, która związana jest z procesem starzenia się organizmu (głównie po 60. roku życia) oraz wtórna (powstała na skutek niektórych chorób układowych lub w wyniku urazów). W jednym i drugim przypadku leczy się ją tutaj za pomocą operacji bez wszczepienia soczewki lub z wszczepem soczewki, której parametry są odpowiednio dobrane do wzroku oraz oczekiwań danego pacjenta. Wśród tych drugich zabiegów można wymienić operację metodą fakoemulsyfikacji z wszczepem soczewki asferycznej, metodą fakoemulsyfikacji z wszczepem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego a także metodą fakoemulsyfikacji z wszczepem soczewki torycznej. Ponadto lekarze w czasie takich operacji wykorzystują również soczewki pseudoakomodacyjne oraz pseudoakomodacyjne toryczne. Dodatkowo w przypadku oka bezsoczewkowego można tutaj poddać się operacji wszczepu wtórnego soczewki oraz przy zaćmie wtórnej zabiegowi kapsulotomii, wykonywanej laserem YAG.

Kolejnym leczonym w ośrodku tym schorzeniem są choroby siatkówki i zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (AMD). Takie AMD suche leczone jest tutaj za pomocą wszczepiania soczewki Schariotha, dzięki czemu pacjenci będą mogli po zabiegu czytać bez pomocy okularów. Najczęściej implantację taką wykonuje się po operacji zaćmy, ale niekiedy także  równocześnie z  fakoemulsyfikacją. Jego drugą postać – czyli AMD wysiękowe – można w Zooptice wyleczyć tylko za pomocą iniekcji doszklistkowych preparatów Eylea lub Lucentis, które skutecznie potrafią powstrzymać rozwój choroby.

Osobom w różnym wieku cierpiącym na wady wzroku, tj. krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm proponowane są w Zooptice laserowe zabiegi korekcji wzroku. Wykonywane są one nowoczesnym laserem excimerowym i uwzględniają różne metody w zależności od efektów jakie pacjent chce uzyskać oraz jego predyspozycji. Można więc poddać się tutaj korekcie wzroku metodą LASIK i EPI LASIK oraz metodą LASEK czy metodą PRK. Zabieg taki na trwale eliminuje poszczególne wady wzroku a także ich kombinacje. Innym sposobem na poprawę widzenia są tutaj implantacje soczewek fakijnych, których wszczepienie poprawia na stałe wadę wzroku a więc wystarczy go przeprowadzić raz w życiu.

Uzupełnieniem zabiegów i operacji leczących schorzenia i wady wzroku są tutaj drobne zabiegi chirurgiczne okołookulistyczne. Jest to m.in. wycięcie zmian powiekowych, tj. usunięcie kaszaka okolicy oka, czy usunięcie gradówki lub kępek żółtych a także usunięcie ciała obcego z oka. Ponadto przeprowadzane są tutaj także zabiegi na drogach łzowych przy problemach z nimi, np. zabieg płukania kanalików łzowych czy zabieg zamykania punktu łzowego zatyczką.

O wysokim poziomie usług z zakresu diagnostyki, zabiegów i operacji stanowi w Zooptice odpowiednio wykwalifikowany i doświadczony personel, na który składają się specjaliści okulistyki, posiadający tytuły doktorów nauk medycznych, które uzyskali po obronie prac doktorskich z zakresu korekcji wzroku oraz operacji zaćmy. Dr n. med. Krzysztof Ochalik za pracę pt. „Korekcja wysokiej krótkowzroczności przedniokomorowymi soczewkami fakijnymi”, natomiast dr n. med. Katarzyna Buczak-Gasińska za rozprawę nt. „Ocena efektów operacji zaćmy z implantacją wewnątrzgałkowej sztucznej soczewki torycznej”. Ich bogate doświadczenie zdobyte w prestiżowych placówkach okulistycznych, tj. I Klinice Okulistyki w Katowicach przekłada się tutaj na precyzję, fachowość oraz profesjonalizm w zabiegach okulistycznych. O ich wysokim poziomie usług świadczy także przynależność do towarzystw lekarskich, np. Polskiego Towarzystwa Okulistycznego czy Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej. Do zespołu lekarskiego należą tutaj również specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii, dzięki którym operacje przebiegają bezpiecznie i komfortowo.

Nowoczesne wyposażenie sprzętowe placówki w urządzenia najlepszych europejskich i światowych marek to dla pacjenta gwarancja odpowiedniej diagnozy oraz udanego zabiegu operacyjnego. Wśród tych aparatów medycznych warto wymienić wykorzystywane podczas leczenia zabiegowego, czyli: nowoczesny laser excimerowy Allegretto Wave (stosowany w laserowym leczeniu wad wzroku), urządzenie ultradźwiękowe (do przeprowadzania zabiegów fakoemulsyfikacji zaćmy) oraz laser YAG (do wykonywania kapsulotomii leczącej zaćmę wtórną). W diagnostyce wykorzystywany jest m.in. aparat USG (do przeprowadzania badań ultrasonograficznych gałki ocznej), pachymetr utradźwiękowy (do pomiaru grubości rogówki), gonioskop (do badania kąta przesączania np. przy jaskrze), aparat OCT (do diagnostyki tarczy nerwu wzrokowego) a także aparat do komputerowego badania wady wzroku, tonometr (do badania ciśnienia wewnątrzgałkowego) czy biometr (do pomiaru długości gałki ocznej).

Dzięki udogodnieniom i ułatwieniom jakie dla swoich pacjentów przygotowała ta placówka medyczna jest ona niezwykle dla nich przyjazna a także odznacza się komfortem, wygodą i bezpieczeństwem. Jest to m.in.:

 • Łatwy dojazd – umiejscowienie placówki – niedaleko centrum a jednocześnie przy głównych drogach dojazdowych - pozwala na łatwe dostanie się do niej zarówno środkami komunikacji miejskiej, jak i własnym samochodem.
 • Przyjemna okolica – centrum znajduje się w okolicy domów jednorodzinnych oraz budynków prywatnych firm, nie brakuje tutaj także zieleni miejskiej.
 • Parking – znajduje się pod budynkiem, w którym mieści się placówka i mogą z niego korzystać również jej pacjenci.
 • Ciekawe wnętrza  - zarówno poczekalnia jak i gabinety placówki odznaczają się nowoczesnym stylem, a także przytulnością w wystroju wnętrz (kolorystyka z przewagą uspokajającego koloru niebieskiego). W poczekalni czekają na pacjentów wygodne krzesła oraz uśmiechnięty personel.
 • Dla niepełnosprawnych – wyznaczone miejsce parkingowe, podjazd do budynku oraz przystosowane toalety i wnętrza – to ułatwienia jakie klinika przygotowała dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
 • Obsługa w obcym języku – w placówce obsługiwani są pacjenci nie tylko posługujący się językiem polskim, ale także językiem angielskim.

Krakowskie Centrum Okulistyki Zooptica mieści się w Krakowie przy ul. Wieniawskiego. Jest to dzielnica Prądnik Czerwony nieco oddalona od ścisłego centrum miasta – najkrótszą drogą na Rynek Główny są stąd niecałe 4 km. Samochodem można tutaj dojechać zjeżdżając z drogi krajowej nr 7 lub nr 79 (w ul. Młyńską a następnie ul. Pilotów), które biegną nieopodal Zooptici – bez konieczności przejeżdżania przez centrum Krakowa. Pacjenci przyjeżdżający spoza Krakowa pociągiem powinni wysiąść na stacji PKP Kraków Olsza i przejść zaledwie 550 m do placówki medycznej. Z różnych części miasta najłatwiej dostać się tutaj autobusami linii 124, 152, 184 lub 601 wysiadając na przystanku Pilotów, do którego jest zaledwie 300 m. Na Rynek Główny najlepiej dostać się z kliniki spacerkiem po drodze zatrzymując się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz przechodząc przez zabytkową Bramę Floriańską.

Opinie

Krakowskie Centrum Okulistyki ZoopticaOcena: 5/5 Opinie: 4, Ocen: 4

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • W

  Bardzo dobrze

  Diagnostyka na wysokim poziome – mają naprawdę dobry sprzęt, którym mogą zbadać każde parametry oka i postawić trafna diagnozę szybko i bez długiego czekania w kolejkach, jak w innych przychodniach. Dość łatwo tutaj trafić własnym samochodem i jest gdzie zapakować

  Wojtek (2017-05-17)

 • J

  Bardzo dobrze

  Polecam te klinikę każdemu kto ma problem z oczami. Najlepsza taka placówka w Krakowie! Podejście do pacjenta bardzo kameralne z uwzględnieniem jego potrzeb indywidualnych. Konsultacja trwała długo i przebiegła w miłej atmosferze. Wszystko w jednym miejscu

  Jakub (2017-05-17)

 • G

  Bardzo dobrze

  Ja byłem tutaj na niewielkim zabiegu – na płukaniu kanalików łzowych. Zabieg przebiegł w miłej atmosferze, szybko i bezboleśnie. Trochę się go obawiałem, ale lekarz mi wszystko wytłumaczył i dzięki temu moje obawy się skończyły. Ogólne wrażenia bardzo dobre.

  Grzesiek (2017-05-17)

 • D

  Bardzo dobrze

  Poddałam się tutaj operacji zaćmy, na którą nie musiałam długo czekać. Lekarze bardzo indywidualnie podchodzą od każdego pacjenta, ze zrozumieniem i troską. Dodatkowym atutem są przyjazne ceny i przyjemne wnętrza, no i przede wszystkim sprzęt na wysokim poziomie.

  Doris (2017-05-17)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Inne
Zabiegi okulistyczne
*gonioskopia
120 zł Umów wizytę
Chirurgia ogólna
Usunięcie ciała obcego od 150 zł do 250 zł Umów wizytę
Usunięcie guzów tkanek miękkich 800 zł Umów wizytę
Usunięcie kaszaka 800 zł Umów wizytę
Chirurgia plastyczna
Plastyka i korekcja powiek
*1250 zł - 1 powieka, 2500 zł - 2 powieki
od 1250 zł do 2500 zł Umów wizytę
Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna
*1250 zł - 1 powieka, 2500 zł - 2 powieki. Możliwość realizacji zabiegu w dniu konsultacji
od 1250 zł do 2500 zł Umów wizytę
Diagnostyka
USG oka od 80 zł do 120 zł Umów wizytę
Okulistyka
Laserowa korekcja wzroku od 1950 zł Umów wizytę
Laserowa korekcja wad wzroku metodą PRK
*1950 zł za jedno oko, 3900 zł za dwoje oczu
od 1950 zł Umów wizytę
Laserowa korekcja wzroku metodą EBK
*2700 zł cena za jedno oko, 5400 zł za dwoje oczu
od 2700 zł Umów wizytę
Płukanie kanalików łzowych
*tylko u osób dorosłych
150 zł Umów wizytę
Zamknięcie punktu łzowego zatyczką
*tylko u osób dorosłych
350 zł Umów wizytę
Entropion - operacja podwinięcia powieki 1250 zł Umów wizytę
Ektropion - operacja odwinięcia powieki 1250 zł Umów wizytę
Usunięcie skrzydlika 800 zł Umów wizytę
Fotokeratektomia terapeutyczna PTK (operacje rogówki) 1950 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy z wszczepieniem soczewki od 2900 zł do 7490 zł Umów wizytę
Kapsulotomia laserem YAG - zaćma wtórna 290 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej 3850 zł Umów wizytę
Leczenie zaćmy od 2900 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego 3750 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki torycznej 4680 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej od 4950 zł do 5350 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej torycznej od 4950 zł do 5350 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy z wszczepieniem soczewki twardej 2900 zł Umów wizytę
Wszczep wtórny soczewki w oku bezsoczewkowym od 2900 zł Umów wizytę
Tomografia optyczna (OCT) 120 zł Umów wizytę
Laseroterapia jaskry 290 zł Umów wizytę
Leczenie AMD -iniekcje doszklistkowe LUCENTIS 1700 zł Umów wizytę
Iniekcja doszklistkowa preparatu Eylea 1800 zł Umów wizytę
Usunięcie gradówki od 350 zł Umów wizytę
Wszczepienie soczewki fakijnej
* w zależności od rodzaju soczewki - cena dot. jednego oka
od 6350 zł do 6950 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Krakowskie Centrum Okulistyki Zooptica

Wieniawskiego 62 Kraków

Umów wizytę  +48 12 212 15 87 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

09:00 - 18:00

Wtorek

09:00 - 18:00

Środa

09:00 - 18:00

Czwartek

09:00 - 18:00

Piątek

09:00 - 18:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

lek.med. Joanna Kowal

lek.med. Joanna Kowal

Okulista

Umów wizytę

dr n. med. Katarzyna Buczak-Gasińska

dr n. med. Katarzyna Buczak-Gasińska

Okulista

Umów wizytę

lek. med. Joanna Kozioł-Moszczyńska

lek. med. Joanna Kozioł-Moszczyńska

Okulista

Umów wizytę

dr n. med. Krzysztof Ochalik

dr n. med. Krzysztof Ochalik

Chirurg
Okulista

Umów wizytę

dr Joanna Wołkow

dr Joanna Wołkow

Okulista

Umów wizytę

lek. med. Magdalena Lula

lek. med. Magdalena Lula

Okulista

Umów wizytę

lek. med. Agnieszka Mielnik-Mierzwińska

lek. med. Agnieszka Mielnik-Mierzwińska

Okulista

Umów wizytę

lek.med. Jagoda Stępniewska-Miszczuk

lek.med. Jagoda Stępniewska-Miszczuk

Diagnostyk

Umów wizytę

lek.med. Andrzej Kowalczewski

lek.med. Andrzej Kowalczewski

Anestezjolog

Umów wizytę