Lifting operacyjny szyi

Lifting operacyjny szyi

Cena od 1700 zł Zapytaj o raty

lLifting operacyjnego szyi pozwala przede wszystkim na naciągnięcie zwiotczałej i opadającej skóry oraz usunięcie jej nadmiaru.

Znajdź klinikę  Umów wizytę Suplementy urody 

Lifting operacyjny szyi

Ocena

0.00
0

Lifting operacyjny szyi - charakterystyka

Lifting operacyjny szyi jest zabiegiem z zakresu chirurgi plastycznej, który pozwala na usunięcie nadmiaru skóry, dzięki czemu osiąga się poprawę sprężystości tkanek i nadaje im młodszy wyglądu. Lifting operacyjny szyi jest doceniany głównie przez osoby w średnim wieku i starsze. Z upływem lat organizm człowieka starzeje się, a wraz z tym dochodzi do nieuchronnych zmian.

Lifting operacyjny szyi

Poza procesami toczącymi się wewnątrz organizmu i niemożliwymi do zauważenia gołym okiem, niektóre konsekwencje starzenia mogą być widoczne od razu. Między innymi dotyczy to zwiotczenia skóry wynikającego ze zmniejszania liczby włókien sprężystych powłok ciała odpowiedzialnych za nadawanie skórze elastyczności i jędrności. Łatwiej wtedy dochodzi do tworzenia się bruzd i fałdów. Skóra, która w niedostatecznym stopniu wypełniona jest kolagenem i elastyną staje się bardziej wiotka, rozciągnięta i nieestetycznie opada. Zwłaszcza w obrębie twarzy, gdzie stałe ruchy mięśni mimicznych każdego dnia odkształcają skórę leżącą nad nimi oraz w okolicach szyi.

Podczas gdy tkanki młodych osób szybko wracają do pierwotnej postaci, z wiekiem tworzące się w ten sposób zmarszczki mogą stawać się coraz bardziej widoczne i stale się pogłębiać. Dla niektórych osób szyja oraz dekolt stanowią ważny atrybut, a związane z upływem lat zmiany zachodzące w skórze w tym obszarze odbierane są jako szczególnie nieestetyczne. Podczas gdy u mężczyzn niektóre zmiany można przykryć zarostem, a dekolt rzadziej jest eksponowany i wiotczenie tkanek czy zmarszczki tworzące się na szyi mogą nie zostać długo zauważone jako problem, to u niektórych pań problem szybko oceniany jest jako istotnie zaburzający samoocenę i umniejszający zadowolenie ze swojego wyglądu, stając się nawet przyczyną kompleksów, a w skrajnych przypadkach wycofania społecznego.

Z liftingu operacyjnego szyi szczególnie chętnie korzystają osoby, które ze względu na zainteresowania lub aktywność zawodową często pokazują się w towarzystwie, a nawet w środkach masowego przekazu jak telewizja. Jednak coraz częściej zabieg liftingu operacyjnego szyi staje się wyborem pacjentek oraz pacjentów, którzy dla poprawy własnego samopoczucia i subiektywnej oceny atrakcyjności chcieliby móc cieszyć się młodszym wyglądem w lustrze. Warto zaznaczyć, że po liftingu operacyjnym szyi nie trzeba obawiać się pozostających na skórze widocznych i wyraźnie szpecących blizn. Chirurdzy zazwyczaj w taki sposób starają się przeprowadzać linię cięcia, aby blizna po zabiegu była możliwie prosta do przykrycia włosami, kołnierzykiem koszuli czy biżuterią. Przy okazji liftingu operacyjnego szyi pacjenci mają możliwość jednoczasowego poddania się niektórymi innym zabiegom z zakresu chirurgi plastycznej i dermatologii estetycznej co przekłada się na osiągnięcie dodatkowej poprawy stanu skóry i wyglądu tkanek szyi.

Lifting operacyjny szyi - korzyści

Korzyści liftingu operacyjnego szyi to przede wszystkim naciągnięcie zwiotczałej i opadającej skóry oraz usunięcie jej nadmiaru. Dzięki temu ciało w tej okolicy zyskuje młodszy wygląd. Przy okazji uzyskania wizualnej poprawy po liftingu operacyjnym szyi, zazwyczaj również poprawia się samopoczucie pacjentów, często także ich samoocena, a nawet zadowolenie z życia, czy chęć podejmowania kontaktów towarzyskich i społecznych. Po liftingu operacyjnym szyi, zwłaszcza jeśli wykonywany jest w połączeniu z innymi zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej i zmierzającymi do usuwania zmarszczek okolicy twarzy (jeśli istnieje taka potrzeba) pacjenci nie tylko zyskują młodszy nawet o kilka lat wygląd, ale często również czują się o wiele młodziej. Dzieje się tak za sprawą lepszego samopoczucia wynikającego z pozytywnej oceny własnej atrakcyjności fizycznej.

Wskazania do wykonania zabiegu

Wskazania do liftingu operacyjnego szyi stanowią zmiany zachodzące w skórze pacjenta, które skutkują jej zwiotczeniem, brzydkim fałdowaniem z tworzeniem nieestetycznym zmarszczek. Nawet w przypadku zachowania młodego wyglądu twarzy pomimo upływu lat, wiotka i opadająca skóra szyi może psuć aparycję nadając jej starczego wyglądu.

We współczesnym świecie, kiedy media i prasa kreują wizerunek i kult młodości, dla niektórych osób zachowanie atrakcyjnego, świeżego wyglądu wydaje się szczególnie ważne. Z tego względu lifting operacyjny szyi wskazany jest w szczególności jako zabieg z wyboru dla tych osób, u których skóra tracąca wraz z upływem lat swoją jędrność i sprężystość stanowi szczególnie ważny problem.


Zobacz zaufane kliniki najbliżej


Ważne jest, aby jako kryterium wskazania do liftingu operacyjnego szyi nie traktować wieku pacjenta. Przede wszystkim oceniany powinien być stan tkanek i powłok ciała w operowanej okolicy. Jest to istotne, szczególnie, że procesy starzenia nie postępują jednakowo szybko u różnych osób i jeśli tkanki szyi u danego pacjenta są wyraźnie zwiotczałe i pofałdowane i chciałby on skorzystać z dostępnych metod leczenia powinno to stanowić wystarczające wskazanie do zaproponowania liftingu operacyjnego szyi.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu liftingu operacyjnego szyi są takie patologie i choroby organizmu pacjenta, które nie pozwalają na zagwarantowanie bezpieczeństwa przeprowadzenia procedury. Między innymi nie należy wykonywać liftingu operacyjnego szyi u chorych po świeżo przebytym zawale serca lub udarze mózgu (przez co najmniej trzy miesiące od ustabilizowania stanu chorego).

Przeciwwskazaniem do liftingu operacyjnego szyi jest również cukrzyca z zaburzeniami w mikrokrążeniu, które mogłyby prowadzić do utrudnienia gojenia tkanek i rozwoju niebezpiecznych dla życia powikłań.

Przeciwwskazane jest przeprowadzanie liftingu operacyjnego szyi jeśli obecne są miejscowe zmiany zlokalizowane w obszarze poddawanym leczeniu. Dotyczy to między innymi stanów zapalnych tkanek, zakażeń, ropni, niepokojących wysypek i innych. Pacjenci z potwierdzoną tendencją do tworzenie przerośniętych blizn (tak zwanych bliznowców) powinni zgłosić ten fakt lekarzowi, gdyż z dużym prawdopodobieństwem pozytywne rezultaty liftingu operacyjnego szyi będę niweczone przez brzydkie ślady pooperacyjne.

Przeciwwskazane jest wykonywanie liftingu operacyjnego szyi jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości co do zasadności przeprowadzania tego rodzaju leczenia, kiedy oczekiwania pacjenta względem rezultatów zabiegu są nadmiernie wygórowane i nie możliwe do spełnienia lub jeśli u pacjenta stwierdzono lub podejrzewa się chorobę psychiczną, która zniekształca jego obraz samego siebie lub istnieją wątpliwości co do szansy zastosowania się chorego do zaleceń lekarza podczas przeprowadzania zabiegu.

Przed zabiegiem

Prze przystąpieniem do zabiegu liftingu operacyjne szyi należy wykonać podstawowe badania w tym między innymi morfologię z surowicy krwi, aby sprawdzić między innymi stężenie krwinek czerwonych (hemoglobina), badanie biochemiczne oraz inne według wskazań.

Przed liftingiem operacyjnym szyi lekarz powinien przeprowadzić wnikliwy wywiad z pacjentem pytając między innymi o przebyte oraz aktualne choroby, leczenie chirurgiczne wykonywane w przeszłości, obecny stan zdrowia organizmu, leki przyjmowane w przeszłości oraz w okresie okołozabiegowym. Może istnieć konieczność zmodyfikowania leczenia na potrzeby liftingu operacyjnego szyi. Dotyczy to zwłaszcza często stosowanych przez pacjentów starszych farmakologicznych środków zmniejszających krzepliwość krwi.

Przed liftingiem operacyjnym szyi chirurg odpowiedzialny za kurację powinien zrobić zdjęcia ciała pacjenta, a fotografie zachować w dokumentacji chorego. W razie wątpliwości (na przykład dotyczących zakresu zabiegu, czy linii cięcia) podczas liftingu operacyjnego szyi zdjęcia mogą służyć za bardzo pomocne w podjęciu decyzji narzędzie.

Rodzaj znieczulenia

O rodzaju znieczulenia stosowanego do liftingu operacyjnego szyi zawsze decyduje lekarz w porozumieniu z pacjentem. Lifting operacyjny szyi wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Zależy to od stanu ogólnego zdrowia osoby u której przeprowadza się lifting operacyjny szyi, a także zakresu i rozległości zabiegu, preferencji chorego i innych.

Jak przebiega zabieg?

Lifting operacyjny szyi rozpoczyna się od właściwego przygotowania pacjenta. Po przetransportowaniu osoby u której będzie wykonywany lifting operacyjny szyi na salę zabiegową chirurg powinien co najmniej kilkakrotnie oczyścić powłoki ciała w operowanej okolicy przy użyciu barwnego środka dezynfekującego. Pozwoli to ograniczyć ryzyko rozwoju powikłania w postaci zakażenia tkanek. Następnie zabezpiecza się pole operacyjne jałowymi serwetami. W zależności od metody stosowanego do liftingu operacyjnego szyi znieczulenia ostrzykuje się skórę roztworem lidokainy lub podaje środki znieczulające do wenflonu uprzednio założonego do żył obwodowych pacjenta. Za znieczulenie ogólne, jeśli jest wykorzystywane do liftingu operacyjnego szyi odpowiada doświadczony anestezjolog.

W trakcie liftingu operacyjnego szyi chirurg nacina skórę. Linię cięcia przeprowadza się w taki sposób, aby blizny po zabiegu były możliwie łatwe do przykrycia odpowiednio ułożonymi włosami lub do ukrycia pod elementami ubrania. Skórę naciąga się i usuwa ewentualny jej nadmiar. Zakres wykonywanego cięcia chirurgicznego i sposób preparowania tkanek zależy od wcześniej uzgodnionego z pacjentem zakresu liftingu operacyjnego szyi. Często chorzy mają jednocześnie problemy ze zwiotczeniem skóry twarzy i tworzeniem się zmarszczek w jej obszarze- zwłaszcza w okolicy ust, powiek, czoła. Jeśli jest to wskazane i zostało wcześniej uzgodnione z pacjentem lifting operacyjny szyi może zostać rozszerzony o uniesienie i naciągnięcie skóry również w okolicy twarzy.

Po zakończeniu liftingu operacyjnego szyi brzegi rany zbliża się stosując wchłanialne szwy. Nić prowadzona śródskórnie daje dobry efekt pod względem kosmetycznym, zmniejsza rozległość blizny (brak śladów po wkłuciach igły) i zwalnia pacjenta z konieczności usuwania nici, które po pewnym czasie ulegają samoistnemu wchłonięciu.

Czas i przebieg rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji po liftingu operacyjnym szyi trwa kilka tygodni. Potrzeba około tygodnia do zagojenia rany powstałej po zabiegu liftingu operacyjnego szyi. Obrzęk po liftingu operacyjnym szyi przeważnie utrzymuje się dłużej- nawet do czterech tygodni. Czas i przebieg rekonwalescencji po liftingu operacyjnym szyi może być różny w zależności od wielu czynników.

Istotne dla czasu i przebiegu rekonwalescencji po liftingu operacyjnym szyi jest stosowanie się pacjenta do zaleceń lekarskich, pielęgnacja i dbanie o czystość rany, ograniczenie aktywności fizycznej, a nawet rodzaj stosowanej diety, styl życia, czy ewentualnie stosowane używki jak na przykład palenie papierosów, nadużywanie alkoholu i inne.

Efekty po zabiegu

Efekty liftingu operacyjnego szyi zauważalne są dopiero po zagojeniu rany w linii cięcia chirurgiczne i ustąpieniu obrzęku tkanek. Dzięki leczeniu metodą liftingu operacyjnego szyi poprawie ulega wgląd powłok ciała w okolicy poddawanej zabiegowi. Usunięcie nadmiaru zwiotczałej i opadającej skóry oraz jej naciągnięcie. Po liftingu operacyjnym szyi osiąga się efekty w postaci optycznego zwiększenia jędrności i sprężystości powłok ciała. Pacjenci zyskują młodszy o co najmniej kilka lat wygląd.

Rezultaty osiągnięte przez lifting operacyjny szyi to również lepsze samopoczucie osoby leczonej tą metodą. Pacjenci nie tylko wyglądają i prezentują się o kilka lat młodziej, ale często również czują się bardziej młodo. W ten sposób lifting operacyjny szyi przekłada się na korzystne zmiany w psychice pacjenta.

Cieszą się oni z poprawy oblicza, są bardziej pewni siebie i zadowoleni z własnej powierzchowności. Dotyczy to zwłaszcza osób, które przed liftingiem operacyjnym szyi wstydziły się swojej aparycji, a z powodu złej kondycji tkanek i opadania zwiotczałej skóry czuły się staro i nieatrakcyjnie.

Zalecenia po zabiegu

Po liftingu operacyjne szyi zaleca się, aby pacjent ograniczył aktywność fizyczną do czasu pełnego zagojenia rany w linii cięcia chirurgicznego. Poleca się, aby pacjent prowadził oszczędzający tryb życia przez co najmniej kilka dni po liftingu operacyjnym szyi. W tym czasie nie należy nadwyrężać szyi.

Pacjent nie powinien dźwigać ciężkich przedmiotów, czy wykonywać intensywnych, dynamicznych ruchów głową. Po liftingu operacyjnym szyi należy unikać zwłaszcza tych czynności, które wymuszają znaczne napięcia w obrębie powłok górnych partii ciała i powodują ból lub dyskomfort w ranie po leczeniu chirurgicznym.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Trudno jest jednoznacznie ocenić jak długo będzie się utrzymywał efekt liftingu operacyjnego szyi. Czas utrzymywania się pożądanych rezultatów liftingu operacyjnego szyi zależy od wielu czynników. Wśród nich wymienia się nie tylko wiek pacjenta, stan tkanek, zawartość oraz stężenie kolagenu i elastyny w skórze.


Porozmawiaj z pacjentami na temat Lifting operacyjny szyi


 

Trwałość efektów liftingu operacyjnego szyi zależy również od stosowania się pacjenta do lekarskich zaleceń po zabiegu, stylu życia, aktywności fizycznej, zawartości składników pokarmowych w diecie i ewentualnie stosowanych używek. Znaczenie ma między innymi palenie papierosów, gdyż nałóg ten wpływa na wiele niepożądanych zmian zachodzących w tkankach w tym między innymi na modyfikację mikroskopijnej struktury kolagenu. Modyfikując siateczkowaty układ tego składnika odpowiadającego za sprężystość i elastyczność tkanek, uzależnienie od tytoniu wpływa na pogorszenie kondycji skóry, ogranicza jej jędrność, przyspiesza postępowanie procesów starzenia komórek i w konsekwencji zmniejsza trwałość efektów liftingu operacyjnego szyi.

Oczywiście istnieje jeszcze wiele innych czynników wpływających na czas utrzymywania się widocznych efektów leczenia metodą liftingu operacyjnego szyi. Szacuje się jednak, że przeprowadzenie liftingu operacyjnego szyi jest w stanie cofnąć wizualne procesy starzenia o około pięć do dziesięciu lat i przez tyle mniej więcej czasu rezultaty powinny zostawać widoczne. W późniejszym okresie przeważnie możliwe jest powtórne przeprowadzenie operacji.

Jak uniknąć powikłań po zabiegu?

Aby uniknąć powikłań po liftingu operacyjnym szyi pacjenci powinni sprawnie współpracować z lekarzem i stosować się do przekazanych zaleceń. Należy właściwie pielęgnować ranę po liftingu operacyjnym szyi, utrzymując ja w czystości i suchych warunkach. Ważne jest, aby do czasu zagojenia miejsca wykonywanego cięcia chirurgicznego unikać nadmiernych przeciążeń, intensywnej aktywności fizycznej, a nawet schylania czy dynamicznych ruchów głową i szyją.

Najlepiej, aby po liftingu operacyjnym szyi stosować oszczędzający tryb życia co najmniej do czasu zabliźnienia rany i ustąpienia obrzęku. Poza tym należy unikać ekspozycji na intensywne światło słoneczne- zwłaszcza w okresie letnim oraz opalania w solarium. W przypadku wystąpienia wszelkich niepokojących dolegliwości po liftingu operacyjnym szyi, takich jak między innymi nasilony ból (zwłaszcza nie ustępujący po lekach przeciwbólowych stosowanych w zalecanych dziennych dawkach do spożycia), nadmierne ucieplenie tkanek, zaczerwienienie, niepokojąco nasilony obrzęk należy skontaktować się z lekarzem. Bezwzględnym wskazaniem do jak najszybszego kontaktu z lekarzem wykonującym zabieg jest pojawienie się duszności i utrudnionego oddychania po liftingu operacyjnym szyi.

Możliwe powikłania po zabiegu

Najczęstszym powikłaniem występującym po liftingu operacyjnym szyi jest krwiak w miejscu wykonywanego cięcia chirurgicznego. Może on ustąpić samoistnie, jednak w niektórych przypadkach konieczne może być jego odbarczenie, aby przyspieszyć procesy gojenia.

Inne powikłania liftingu operacyjnego szyi to zakażenie w miejscu rany, wytworzenie ropnia, a także przedłużający się obrzęk tkanek, rozejście się brzegów ran. Powikłaniem po liftingu operacyjnym szyi może być również niezadowolenie pacjenta z efektów leczenia. U pacjentów z tendencją do tworzenia bliznowców powikłaniem grożącym po liftingu operacyjnym szyi jest powstanie keloidu, czyli brzydkiej, przerośniętej blizny w linii cięcia chirurgicznego wykonywanego celem naciągnięcia wiotkich tkanek.

Polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu

Często pacjenci, którzy chcieli by poprawić jędrność i sprężystość skóry poddając się liftingowi operacyjnemu szyi uskarżają się jednocześnie na zwiotczenie powłok ciała w innych okolicach. Wraz z liftingiem operacyjnym szyi istnieje możliwość przeprowadzenia dodatkowych zabiegów polegających na naciągnięciu skóry i usunięciu jej nadmiaru z innych obszarów ciała. Najczęściej poleca się, aby jednocześnie wykonać lifting operacyjny twarzy, lifting operacyjny czoła  lub uniesienie brwi. Dzięki temu możliwe jest odmłodzenie wizerunku najbardziej widocznych obszarów. Tego rodzaju zabiegi polecane są zwłaszcza dla osób, które chciałyby zyskać młodszy wygląd i pozbyć się zmarszczek oraz zwisającej brzydko i nieatrakcyjnie skóry.

Poza tym po pełnym zagojeniu linii cięcia po liftingu operacyjnym szyi i wytworzeniu blizny istnieje możliwość poddania się serii zabiegów laserowego usuwania blizn. Dzięki temu dodatkowo zmniejsza się widoczność śladów po liftingu operacyjnym szyi. Zabiegi dodatkowe polecane po liftingu operacyjnym szyi powinny zostać zaproponowane przez lekarza prowadzącego przed wykonaniem procedury. Specjalista z zakresu chirurgii plastycznej powinien zaproponować i przedstawić pacjentowi możliwości leczenia i wraz z nim ustalić strategię postępowania po liftingu operacyjnym szyi.

Autor: Lek. Anna Kołodziejska

Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki klinik, gabinetów oraz placówek medycznych znajdujących się na terenie Polski, oferujących zabieg - Lifting operacyjny szyi.

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Lifting operacyjny szyi

Cena

od 1700 zł

Czas trwania

ok. 1.5 do 2 godz.

Znieczulenie

miejscowe lub ogólne

Hospitalizacja

niewymagana/ wymagana

Czas regeneracji

ok. 14 dni

Efekty

po ok. 4 tyg.

Trwałość leczenia

ok. 5-10 lat

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Lifting operacyjny szyi w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.


Refundacja NFZ

Zabiegi z zakresu chirurgi plastycznej jeśli są wykonywane w wyłącznym celu poprawy estetyki i wyglądu twarzy, a także odmłodzenia wizerunku nie są realizowane w ramach umowy z NFZ. Z tego powodu pacjenci decydujący się na lifting operacyjny szyi muszą skorzystać z usług sektora prywatnego.
Białystokod 8610 złRaty od 212 złWięcej
Radomod 7000 złRaty od 173 złWięcej
Sopotod 11000 złRaty od 271 złWięcej
Szczecinod 11500 złRaty od 284 złWięcej
Warszawaod 4000 złRaty od 99 złWięcej
Wrocławod 10000 złRaty od 247 złWięcej