Ośrodek Chirurgii Oka prof. Z. Zagórskiego

Kasztanowa 6 Nałęczów

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego to specjalistyczna klinika okulistyczna znajdująca się w Nałęczowie. Główną działalnością medyczną ośrodka są małoinwazyjne zabiegi leczące zaćmę z wszczepem nowoczesnych soczewek, operacje siatkówki i ciała szklistego a także operacje przeciwjaskrowe i operacje zeza. Można poddać się tutaj również wszczepieniu implantu oka, operacjom plastycznym okolic oczu a także iniekcjom doszklistkowym. Wszystkie zabiegi operacyjne przeprowadzane są w trybie chirurgii jednego dnia – bez konieczności pozostania pacjenta w placówce na dłużej niż kilka godzin po operacji.

Ośrodek w Nałęczowie powstał w 1998 roku jako pierwszy z kilku takich placówek okulistycznych znajdujących się w sześciu miastach Polski, których założycielem był prof. Zbigniew Zagórski, wybitny specjalista okulistyki, który swój pomysł stworzenia ośrodka okulistycznego połączył z działalnością Zakładu Leczniczego Uzdrowisko Nałęczów, by stworzyć nowoczesny i spełniający europejskie standardy ośrodek.

Na personel medyczny ośrodka w Nałęczowie składają się wybitni specjaliści okulistyki. Jest wśród nich prof. dr hab. n med. Zbigniew Zagórski, posiadający doświadczenie zdobyte na zagranicznych stażach okulistycznych w Belgii i Niemczech oraz należący do międzynarodowych stowarzyszeń okulistycznych, tj. Academia Ophthalmologica Internationalis oraz European Academy of Ophthalmology. Pacjentów leczą tutaj również zagraniczni lekarze współpracujący z ośrodkiem – jest to prof. Ferenc Kuhn, amerykański specjalista chorób siatkówki i urazów oka, zarządzający Amerykańskim Towarzystwem Urazów Oka oraz Światowym Towarzystwem Urazów Oka. Pracuje tutaj także wielu polskich specjalistów okulistyki zajmujących się operacjami zaćmy, leczeniem jaskry, chorobami rogówki i siatkówki, operacyjnym leczeniem zeza a także leczeniem innych schorzeń oka i chirurgią plastyczną powiek. Wielu z nich posiada zagraniczne doświadczenie w postaci szkoleń i staży a także są autorami licznych publikacji medycznych – wystąpień na zjazdach oraz podręczników z zakresu okulistyki. Praca lekarzy wspierana jest tutaj i uzupełniania przez pomoc zatrudnionych pielęgniarek instrumentariuszek, personelu administracyjnego oraz salowych.

Nałęczowski ośrodek może poszczycić się mianem najlepszego okulistycznego szpitala prywatnego w Polsce o czym świadczy pierwsze miejsce, jakie zajął w 2002 roku w rankingu „Rzeczpospolitej”. Imponujące są także liczby operacji (1 500) oraz porad ambulatoryjnych (5 000) rocznie przeprowadzanych w ośrodku, które świadczą o zaufaniu pacjentów nie tylko przyjeżdżających z różnych części Polski, ale także z zagranicy.

W placówce medycznej OCHO nowoczesność leczenia okulistycznego wspierana jest przez specjalistyczny sprzęt posiadający europejskie certyfikaty jakości. Są to zarówno urządzenia diagnostyczne, jak i aparatura wykorzystywana w trakcie małoinwazyjnych operacji leczących schorzenia oczu. Można więc wymienić: mikroskop okulistyczny operacyjny Opmi CS niemieckiej firmy  Carl Zeiss, defibrylator kliniczny DefiMax (wykorzystywany również w celu monitorowania EKG, kontrolowania ciśnienia tętniczego oraz do saturacji) a także aparat anestezjologiczny Fabius Tiro firmy Drager (do monitorowania parametrów życiowych).

Nałęczowski ośrodek okulistyczny jest miejscem bardzo przyjaznym dla pacjentów. W otoczeniu nowoczesności połączonej z historią murów każdy pacjent może tutaj nie tylko poddać się bezpiecznemu i profesjonalnemu leczeniu, ale także  odpowiednio wypocząć w oczekiwaniu na wizytę lub w okresie tuż po operacji. Wśród udogodnień czekających na pacjentów można wymienić:

 • Zabytkowy budynek – ośrodek mieści się w pięknym, odrestaurowanym budynku we wschodnim skrzydle Sanatorium Książę Józef, które mieści się samym centrum Parku Zdrojowego w Nałęczowie nad malowniczym jeziorkiem, w otoczeniu zielonych drzew, parkowych uliczek i różnorakiej roślinności.
 • Bezpłatny parking – znajduje się przy budynku ośrodka i jest dostępny dla wszystkich pacjentów.
 • Ułatwienia dla niepełnosprawnych – placówka przystosowana jest do przyjmowania osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, posiada podjazd, szerokie wejścia i korytarze.
 • Dwa gabinety okulistyczne – w pełni wyposażone w sprzęt diagnostyczny oraz do leczenia ambulatoryjnego.
 • Nowoczesny blok operacyjny – spełniający wszystkie kryteria i standardy międzynarodowe, klimatyzowany, wyposażony w nowoczesny sprzęt do chirurgii okulistycznej oraz urządzenia w pełni monitorujące parametry życiowe, także podczas znieczulenia ogólnego pacjenta.
 • Kontrakt z NFZ – dzięki podpisanej umowie ośrodka z Narodowym Funduszem Zdrowia pacjenci mogą bezpłatnie korzystać z wybranych usług leczenia ambulatoryjnego oraz szpitalnego.
 • Leczenie na raty – placówka ma podpisaną umowę z firmą oferującą raty dla każdego pacjenta, MediRaty, dzięki którym spłata za leczenie realizowana jest w ratach dostosowanych do portfela pacjenta.

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego znajduje się w Nałęczowie przy ul. Małachowskiego w otoczeniu sanatoriów i zakładów leczniczych oraz niezwykłej przyrody, wśród której można należycie wypocząć. Na zmotoryzowanych pacjentów czeka parking a dostać się można tutaj zjeżdżając z, biegnącej przez Nałęczów, drogi wojewódzkiej nr 830. Z Nałęczowa niedaleko jest do Lublina – to do pokonania samochodem niecałe 30 km. Pacjenci przyjeżdżający natomiast do ośrodka pociągiem powinni wysiąść na dworcu oddalonym od OCHO o ok. 4 km, którą to odległość samochodem można pokonać w  kilka minut. Do centrum Nałęczowa jest z ośrodka ok. 400 m, które można przebyć spacerkiem, natomiast czas można spędzić również nad rzeczką Bystrą czy płynącą z drugiej strony Bochotniczanką.

Opinie

Ośrodek Chirurgii Oka prof. Z. ZagórskiegoOcena: 5/5 Opinie: 4, Ocen: 4

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • J

  Bardzo dobrze

  Bardzo dobre leczenie w pięknym otoczeniu i zabytkowym wnętrzu. Naprawdę można się tutaj czuć bardzo zrelaksowanym i odprężonym. Zabiegi szybkie bezbolesne i profesjonalnie wykonane. Dobra opieka pooperacyjna. Pacjent jest traktowany bardzo dobrze i indywidualnie.

  Justyna K. (2017-05-10)

 • J

  Bardzo dobrze

  Polecam te placówkę na leczenie chorób oczu nawet osobom, które muszą dojechać z innej części Polski, naprawdę warto! Poziom leczenia, jak i ogólna opieka nad pacjentem jest tutaj naprawdę na europejskim poziomie. skorzystałam z leczenia na raty.

  Jakub (2017-05-10)

 • Z

  Bardzo dobrze

  Ta placówka medyczna jest tak piękna, że czułam się jak w jakimś kurorcie a nie w klinice. Naprawdę wysoki poziom leczenia i wysoki poziom obsługi pacjenta. Miłe wnętrza i bardzo odstresowujące otoczenie. Polecam każdemu na operacje oczu i dziękuję pracującym tu lekarzom

  Zadowolona pacjentka (2017-05-10)

 • P

  Bardzo dobrze

  bardzo przyjemny ośrodek, miły personel, dobrzy specjalisci. Pomogli mi wyleczyc zaćmę. Dobra opieka po zabiegu i szybko się zagoiło. Zapraszam.

  Piotrek (2016-01-10)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Inne
Leczenie i udrażnianie kanalików łzowych od 6500 zł Umów wizytę
Chirurgia plastyczna
Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna od 3100 zł Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych - metoda chirurgiczna od 3100 zł Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych i górnych od 3100 zł Umów wizytę
Okulistyka
Operacja zeza
*kwalifikacja do operacji organizowana w Lublinie na ul. Ogrodowej 6
od 2000 zł do 2400 zł Umów wizytę
Usunięcie skrzydlika 1200 zł Umów wizytę
Entropion - operacja podwinięcia powieki od 1000 zł do 1500 zł Umów wizytę
Witrektomia - leczenie schorzeń siatkówki od 4900 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej 3000 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego 3300 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki torycznej 3900 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej 4900 zł Umów wizytę
Leczenie zaćmy od 2500 zł do 6900 zł Umów wizytę
Usunięcie gradówki 500 zł Umów wizytę
Iniekcja doszklistkowa leku Ozurdex 5800 zł Umów wizytę
Iniekcja doszklistkowa preparatu Eylea 1699 zł Umów wizytę
Tomografia optyczna (OCT) od 120 zł Umów wizytę
Cennik konsultacji
Konsutlacja do operacji zeza

150 zł

Umów wizytę
Kwalifikacja do zabiegów plastycznych

150 zł

Umów wizytę
Kwalifikacja do zabiegu zaćmy

200 zł

Umów wizytę
Kwalifikacja dr. Biziorek w Lublinie na ogrodowej 6

150 zł

Umów wizytę
Wizyta okulistyczna specjalistyczna

150 zł

Umów wizytę
Wizyta u dr. Zagórskiego

300 zł

Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Ośrodek Chirurgii Oka prof. Z. Zagórskiego

Kasztanowa 6 Nałęczów

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 18:00

Wtorek

08:00 - 18:00

Środa

08:00 - 18:00

Czwartek

08:00 - 18:00

Piątek

08:00 - 18:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

prof. Zbigniew Zagórski

prof. Zbigniew Zagórski

Okulista

Umów wizytę

Prof. Ferenc Kuhn

Prof. Ferenc Kuhn

Okulista

Umów wizytę

Dr n. med. Barbara Biziorek

Dr n. med. Barbara Biziorek

Okulista

Umów wizytę

Dr n. med. Sławomir Cisiecki

Dr n. med. Sławomir Cisiecki

Okulista

Umów wizytę

Dr n. med. Justyna Kłos-Rola

Dr n. med. Justyna Kłos-Rola

Okulista

Umów wizytę

lek. Jacek Krukowski

lek. Jacek Krukowski

Okulista

Umów wizytę

Dr n. med. Marta Piecyk-Sidor

Dr n. med. Marta Piecyk-Sidor

Okulista

Umów wizytę

Dr n. med. Monika Polak

Dr n. med. Monika Polak

Okulista

Umów wizytę

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Żarnowski

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Żarnowski

Okulista

Umów wizytę

Lek.  Anna Schossler

Lek. Anna Schossler

Okulista

Umów wizytę

Dr n. med. Agnieszka Wilkos

Dr n. med. Agnieszka Wilkos

Okulista

Umów wizytę

Dr n. med. Joanna Dolar-Szczasny

Dr n. med. Joanna Dolar-Szczasny

Okulista

Umów wizytę

dr Bożena Dyrka

dr Bożena Dyrka

Okulista

Umów wizytę

dr Agnieszka Kudasiewicz-Kardaszewska

dr Agnieszka Kudasiewicz-Kardaszewska

Okulista

Umów wizytę

dr Eulalia Machowicz-Matejko

dr Eulalia Machowicz-Matejko

Okulista

Umów wizytę

dr Ewa Rakowska

dr Ewa Rakowska

Okulista

Umów wizytę

Dr n. med. Monika Sałaga Pylak

Dr n. med. Monika Sałaga Pylak

Okulista

Umów wizytę