Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Kraków

Ludwika Solskiego 7C Kraków

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego mieszczący się w Krakowie jest prywatną kliniką leczącą schorzenia oczu i zaburzenia widzenia. Na wysokim poziomie oferowana jest tutaj także diagnostyka okulistyczna oraz operacje plastyczne okolic oczu.

Placówka ta przyjmuje pacjentów od 2008 roku i jest jedną z kilku ośrodków okulistycznych prof. Zbigniewa Zagórskiego rozmieszczonych w miastach wschodnio-południowej części Polski oraz w jednym mieście za granicą (w Łucku na Ukrainie).

Główną specjalnością krakowskiego ośrodka jest diagnostyka i leczenie schorzeń siatkówki, zaćmy wtórnej i jaskry oraz zespołu suchego oka - w jedynej w Polsce Poradni Suchego Oka. Stosowane są tutaj także iniekcje doszklistkowe i laseroterapia. Pacjenci mogą poddać się profilaktyce i diagnostyce, leczeniu zachowawczym oraz chirurgii okulistycznej jednego dnia nie tylko z zakresu leczenia schorzeń oczu ale także usuwaniu zmian na powiekach i plastyce powiek.

W OCHO w Krakowie przyjmują pacjentów na konsultacje i zabiegi doświadczeni specjaliści okulistyki, posiadający zagraniczne doświadczenie w leczeniu jaskry, zaćmy czy chorób siatkówki. Są oni absolwentami zagranicznych stażów, które odbywali m.in. we Francji, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Niemczech. Takie doświadczenie jest tutaj gwarancją profesjonalnego leczenia na wysokim poziomie. Poziom zabiegów i ich skuteczność podnoszona  jest również poprzez stałą współpracę z wybitnymi specjalistami okulistyki pochodzącymi z różnych krajów Europy z prof. Guy Ben Simon z Izraela, specjalizującym się w chirurgii okuloplastycznej czy z prof. Yury Takhtaev z Rosji, który jest mistrzem w operowaniu zaćmy wtórnej. Dzięki takiej kadrze medycznej nawet najbardziej skomplikowane i trudne przypadki chorób oczu nie stanowią tutaj żadnego problemu.

Potwierdzeniem wysokich norm z zakresu nowoczesnego leczenia, profesjonalnej obsługi pacjenta oraz europejskich standardów medycznych jest nadany klinice przez firmę Lloyds certyfikat ISO 9001:2008.

Krakowska placówka może poszczyć się także otwarciem w 2013 roku Poradni Suchego Oka – jedynej takiej na terenie Polski, która posiada pełne wyposażenie do specjalistycznej diagnostyki i leczenia zespołu suchego oka (najczęstszego schorzenia dotykającego młodych ludzi).

Jednym z czynników świadczących o europejskim poziomie placówki są sprzęty medyczne z jakich korzystają jej specjaliści podczas diagnostyki i leczenia zabiegowego. W badaniach wykorzystywany jest tutaj m.in.: biometr laserowy Master IOL  (aparat pomagający dobrać indywidualną soczewkę do każdego oka przed operacją zaćmy), aparat HRT (do tomograficznego obrazowania tarczy nerwu wzrokowego i rogówki), gonioskop (do wykonywania  badania kąta przesączania w diagnostyce jaskry)a także pachymetr (aparat do wykonywania pachymetrii, czyli oceny grubości rogówki w diagnostyce jaskry), tomograf (do przeprowadzania optycznej koherentnej tomografii oka przy schorzeniach siatkówki i jaskrze) oraz komputerowy Keratograf 5M firmy Oculus (służący do mierzenia powierzchni rogówki). W czasie zabiegów leczących choroby oczu stosowany jest natomiast nowoczesny laser Cyclo G6 firmy Iridex (do leczenia jaskry metodą mikropulsowej cyklofotokoagulacji), laser SLT (do laserowego leczenia jaskry za pomocą trabekuloplastyki), laser YAG (do przeprowadzania kapsulotomii leczącej zaćmę wtórną) oraz system Thermoflo (wykorzystywany w leczeniu suchego oka).

Celem kliniki jest skuteczne leczenie przychodzących do niej pacjentów (poprzez przywracanie lub zachowanie dobrego widzenia) oraz podejście do każdego w sposób indywidualny i podmiotowy. W takim traktowaniu pacjenta istotna jest jednak również cała otoczka leczenia, która przejawia się udogodnieniach oferowanych przez placówkę z zakresu:

 • Przyjemnej okolicy – placówka mieści się w dzielnicy miasta zabudowanej przez nowo wybudowane bloki mieszkalne, nie brakuje tu zieleni oraz miejsc parkingowych.
 • Nowoczesnego budynku – krakowski ośrodek posiada swoje pomieszczenia w nowoczesnym budynku, który spełnia wszelkie standardy medyczne.
 • Parkingu – znajduje się tuż przed budynkiem i mogą na nim bezpiecznie zostawić swoje samochody pacjenci kliniki.
 • Poczekalni – cechuje ją obszerność, wygoda oraz ciekawa aranżacja wnętrza w brązowo-beżowej stonowanej kolorystyce i klimatycznym oświetleniu. Pomocy tutaj udzieli miły personel a na spragnionych czeka dystrybutor z wodą.
 • Sali pooperacyjnej – jest miejscem z wygodnymi łóżkami, przyjemną kolorystyką oraz osobną toaletą. Pacjent wymagający kilkugodzinnego odpoczynku po operacji będzie mógł dojść do siebie w ciszy i prywatności.
 • Leczenia na raty – pacjent ma możliwość podpisania dogodnej dla niego umowy ratalnej na spłatę swojego leczenia, gdyż ośrodek współpracuje z firmą MediRaty.
 • Współpracy z NFZ – podpisanie umowy przez klinikę z Narodowym Funduszem Zdrowia pozwala na refundowanie niektórych zabiegów i operacji oczu, np. zaćmy, witrektomii czy iniekcji doszklistkowych
 • Ośrodek od 1 października 2017 r. realizuje w ramach NFZ program lekowy o nazwie: Leczenie neowaskularnej (wysiękowej) postaci zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD).

Krakowski Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego znajduje się w budynku położonym przy ul. Solskiego w dzielnicy Prądnik Biały. Pacjenci przyjeżdzający do kliniki własnym samochodem powinni skręcić z alei 29 Listopada w ul. Żmujdzką a następnie w ul. Ludwika Solskiego i zaparkować pod budynkiem ośrodka. Osoby poruszające się po Krakowie komunikacją miejską powinni z Dworca Głównego wsiąść do tramwaju nr 3 odjeżdżającego z przystanku Dworzec Główny, przesiąść się następnie do autobusu 247 na przystanku Krowodrza Górka, skąd dojadą już do przystanku Imbramowska, który znajduje się w niewielkiej odległości od OCHO (ok. 450 m). Pacjentom przyjeżdżającym spoza Krakowa pociągiem najlepiej będzie wysiąść na dworcu Kraków Przedmieście i pokonać dystans zaledwie 550 m pieszo.

Opinie

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego KrakówOcena: 5/5 Opinie: 5, Ocen: 5

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • Bardzo dobrze

  Bardzo dobra Klinika . Polecam każdemu kto ma problemy z Suchym Okiem, Wspaniały Pan dr Michał Baćko czyni cuda . Ja trafiłam do OCHO po 5 latach szukania pomocy u wielu lekarzy i dopiero Pan dr dał mi nadzieję na polepszenie komfortu życia i udało się . Najlepszy gabinet jakim znam miła i uprzejma obsługa godny polecenia

  (2019-06-02)

 • p

  Bardzo dobrze

  Musiałem poddać się dwóm operacjom na oczach w tym ośrodku. I dobrze się złożyło bo za jedną zapłacił mi Narodowy Fundusz Zdrowia a na drugą wziołem kredyt w ośrodku, który teraz spłacam w dogodnych ratach. Dzięki temu moje oczy i mój wzrok jest uratowany.

  przemek (2017-05-04)

 • M

  Bardzo dobrze

  Nie wiem czy jest druga taka klinika okulistyczna w Krakowie, tak samo dobra. Ja przynajmniej na lepszą nie trafiłam. Zabieg na moich oczach udał się bardzo dobrze. Szybko wróciłam do domu i cały czas jestem pod stałą opeiką lekarską. Dodatkowo miłe wnętrza i bardzo dobra lokalizacja

  Magda (2017-05-04)

 • J

  Bardzo dobrze

  Bardzo dobra klinika w Krakowie dal wszystkich którzy potrzebują operacji oczu. Ja przeszłam tutaj operację zaćmy w szybki i bezbolesny sposób. Zaczęłam od razu lepiej widzieć i nie miałam żadnych komplikacji. personel profesjonalny i miły. Mogę polecić każdemu

  Justyna K. (2017-05-04)

 • A

  Bardzo dobrze

  Usługi profesjonalne, dobre i na wysokim poziomie. Nic dodac, nic ujac, gabinet godny polecenia.

  Ania (2016-05-12)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Diagnostyka
USG oka 100 zł Umów wizytę
Kosmetologia
Leczenie jaskry - endoskopowa cyklofotokoagulacja (ECP)
*800 zł za jedno oko, 1200 zł oboje oczu, laser Cyclo G6
od 800 zł do 1200 zł Umów wizytę
Okulistyka
Płukanie kanalików łzowych
*tylko u osób dorosłych
150 zł Umów wizytę
Zamknięcie punktu łzowego zatyczką od 150 zł do 450 zł Umów wizytę
Udrożnienie kanalików łzowych
*tylko u osób dorosłych
150 zł Umów wizytę
Entropion - operacja podwinięcia powieki od 1000 zł do 1500 zł Umów wizytę
Ektropion - operacja odwinięcia powieki od 1000 zł do 1500 zł Umów wizytę
Usunięcie skrzydlika od 800 zł do 1200 zł Umów wizytę
Wycięcie nowotworu powieki od 1600 zł do 2000 zł Umów wizytę
Witrektomia - leczenie schorzeń siatkówki od 4900 zł do 6500 zł Umów wizytę
Leczenie zaćmy od 3000 zł do 4900 zł Umów wizytę
Kapsulotomia laserem YAG - zaćma wtórna 300 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej od 3000 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego od 3300 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki torycznej 3900 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej 4900 zł Umów wizytę
Iniekcja doszklistkowa leku Ozurdex 5800 zł Umów wizytę
Iniekcja doszklistkowa preparatu Eylea 2200 zł Umów wizytę
Leczenie jaskry od 300 zł Umów wizytę
Leczenie jaskry - trabekulektomia od 300 zł Umów wizytę
Laseroterapia jaskry
*przy pomocy lasera Nd:YAG
od 800 zł Umów wizytę
Tomografia optyczna (OCT)
*OCT plamki, OCT tarczy nerwu wzrokowego
225 zł Umów wizytę
Witreoliza laserowa 1200 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Kraków

Ludwika Solskiego 7C Kraków

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

07:30 - 19:00

Wtorek

07:30 - 18:00

Środa

07:30 - 17:00

Czwartek

07:30 - 17:00

Piątek

07:30 - 18:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Okulista
Konsultant

Umów wizytę

Lek. Adela Justyńska

Lek. Adela Justyńska

Okulista

Umów wizytę

lek. Michał Baćko

lek. Michał Baćko

Okulista

601433335

Umów wizytę

dr n. med. Piotr Chaniecki

dr n. med. Piotr Chaniecki

Okulista

Umów wizytę

dr n. med. Sławomir Cisiecki

dr n. med. Sławomir Cisiecki

Okulista

Umów wizytę

lek. Dawid Kulec

lek. Dawid Kulec

Umów wizytę

lek. Marta Latasiewicz

lek. Marta Latasiewicz

Okulista

Umów wizytę

lek. Gabriela Lipski

lek. Gabriela Lipski

Okulista

Umów wizytę

lek. Magdalena Lula

lek. Magdalena Lula

Okulista

Umów wizytę

lek. Jagoda Miszczyk

lek. Jagoda Miszczyk

Okulista

Umów wizytę

lek. Łukasz Szmuksta

lek. Łukasz Szmuksta

Okulista

Umów wizytę

Lek. Katarzyna Molęda- Gładysz

Lek. Katarzyna Molęda- Gładysz

Okulista

Umów wizytę

Dr Arkadiusz Pogrzebielski

Dr Arkadiusz Pogrzebielski

Chirurg plastyczny
Okulista

Umów wizytę

Dr Marzena Mierzwa- Dobranowska

Dr Marzena Mierzwa- Dobranowska

Okulista

Umów wizytę

Prof. dr med. Ben Simon

Prof. dr med. Ben Simon

Okulista
Konsultant

Umów wizytę

Prof. Yury Takhtaev

Prof. Yury Takhtaev

Okulista
Konsultant

Umów wizytę