Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego w Rzeszowie

Stanisława Moniuszki 8 Rzeszów

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego znajdujący się Rzeszowie jest szczególną placówką medyczną na okulistycznej mapie takich klinik na terenie Polski. Jego specjalnością są nowoczesne metody leczenia jaskry, małoinwazyjne zabiegi przedniego odcinka oka oraz zabiegi witrektomii, leczące schorzenia siatkówki i ciałka szklistego.

Rzeszowski ośrodek należy do sieci placówek okulistycznych stworzonych na terenie południowo-wschodniej Polski przez prof. Zbigniewa Zagórskiego, specjalistę chorób oczu. Ośrodek zaczął przyjmować pacjentów w 2005 roku, jako drugi w kolejności po ośrodku nałęczowskim. Oferuje zabiegi małoinwazyjne leczące schorzenia oczu, zabiegi w chirurgii jednego dnia oraz kompleksową diagnostykę na specjalistycznym sprzęcie.

W OCHO pracują jedni z najlepszych specjalistów okulistyki w kraju. Posiadają oni bogatą wiedzę i umiejętności zdobyte podczas staży i szkoleń w renomowanych ośrodkach okulistycznych w kraju i za granicą, np. w Amsterdamie, Londynie czy Barcelonie. Jedna z lekarzy lek. med. Emilia Borcz zdała specjalistyczny europejski egzamin okulistyczny, uzyskując tym samym tytuł  Fellow of European Board of Ophthalmology. Pacjentami opiekują się również w tym ośrodku specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii oraz wykwalifikowane pielęgniarki i zawsze pomocne recepcjonistki. Wśród certyfikatów lekarskich, świadczących o wysokim poziomie wykonywanych usług można wymienić:

 • certyfikat z odbycia Meetingu Jaskrowego, w którym brał udział lek. med. Klaudiusz Gerke w Bazylei w 2003 roku,
 • zaświadczenie z konferencji Czeskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej, w której uczestniczyła lek. med. Anna Popik-Szybist w Pradze w 2007 roku,
 • certyfikat z sympozjum Europejskiego Towarzystwa Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej, w którym uczestniczył lek. med. Klaudiusz Gerke w Amsterdamie w 2013 roku.

Istotnym dla pacjentów oraz potwierdzeniem wysokiej jakości działalności ośrodka jest posiadany przez niego certyfikat ISO 9001:2008, który został nadany przez firmę Lloyds. Potwierdza on europejskie standardy medyczne i profesjonalną obsługę pacjenta, które to cechy są charakterystyczne dla OCHO w Rzeszowie.

Rzeszowski ośrodek jest jedyną placówką na podkarpaciu, która oferuje pacjentom nowoczesne i bezpieczne leczenie z zakresu jaskry metodą selektywnej laserowej trabekuloplastyki, ultrabiomikroskopii przedniego odcinka oka oraz zabiegu witrektomii.

Ośrodek w Rzeszowie jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt i aparaturę medyczną, która spełnia normy i standardy światowego sprzętu okulistycznego. Należą do niego zarówno urządzenia diagnostyczne oraz urządzenia wykorzystywane podczas zabiegów i operacji leczących choroby oczu, do których należy m.in.: laser YAG (wykorzystywany w leczeniu jaskry za pomocą selektywnej laserowej trabekuloplastyki – SLT oraz zaćmy wtórnej, czyli zabiegu kapsulotomii), sonda UBM (do zabiegu ultrabiomikroskopii przedniego odcinka oka) oraz laser żółty (do leczenia zmian cukrzycowych dna oka oraz zwyrodnień plamki żółtej). W diagnostyce wykorzystywany jest aparat OCT Spectralis (do wykrywania schorzeń siatkówki oraz plamki żółtej), pachymetr (do pomiaru grubości rogówki) a także aparat Lenstar (do pomiaru mocy wszczepianych soczewek) czy aparat USG (wykorzystywany m.in. w pomiarach długości gałki ocznej).

Aby ośrodek był przyjazny dla pacjentów przygotowano w nim wiele udogodnień i ułatwień medycznych i pozamedycznych, które znacznie wpływają na komfort, bezpieczeństwo i wygodę pacjentów:

 • Przyjemna okolica – klinika znajduje się w okolicy zabudowanej przez domy, bloki i instytucje, gdzie nie brakuje również zieleni miejskiej.
 • Klimatyczny budynek – placówka mieści się w odrestaurowanym, stylowym budynku z dużą poczekalnią w przyjemnych kolorach brązu i beżu z wygodnymi fotelami oraz przestronnym holem. Wchodzi się do niego prosto z chodnika, co jest dużym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych.
 • Bezpłatny parking – znajduje się niedaleko budynku wzdłuż ul. Moniuszki i możne pomieścić kilkadziesiąt aut.
 • Trzy gabinety ambulatoryjne – wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz wygodne łóżka zabiegowe.
 • Gabinet diagnostyczno-zabiegowy – z innowacyjną aparaturą medyczną, dzięki czemu badania i leczenie są szybkie i bezpieczne, gdzie wygodę pacjentów zapewnia komfortowe łóżko.
 • Oddział okulistyczny – z traktem operacyjnym, klimatyzowanymi pomieszczeniami oraz wygodnymi łóżkami dla 10 pacjentów.
 • Umowa z NFZ – dzięki podpisanemu kontraktowi z Narodowym Funduszem Zdrowia pacjenci mogą korzystać z bezpłatnego leczenia w zakresie chirurgii jednego dnia oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.
 • Raty na leczenie – ośrodek ma podpisaną umowę z firmą MediRaty, z której dogodnych rat mogą skorzystać pacjenci leczący się w OCHO.

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego znajduje się w Rzeszowie przy ul. Moniuszki w samym centrum miasta. Własnym samochodem można się tutaj dostać zjeżdżając z drogi krajowej nr 94 w ul. Dąbrowskiego a następnie w ul. Lisa-Kulki, skąd blisko jest już do ośrodka. Pacjenci przyjeżdżający do Rzeszowa pociągiem mogą wysiąść na stacji PKP Rzeszów Główny lub Rzeszów Staroniwa i przejść piechotą niecały kilometr z jednego lub drugiego dworca. Położenie kliniki w centrum miasta gwarantuje łatwy dojazd z każdego punktu Rzeszowa komunikacją miejską oraz dostępność do zieleni miejskiej, np. do Parku Jedności Polonii z Macierzą (ok. 200 m) lub na Plac Ofiar Getta (ok. 600 m).

Opinie

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego w RzeszowieOcena: 4.3/5 Opinie: 13, Ocen: 13

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • L

  Bardzo dobrze

  Rodzice konsultowali się osobiście u prof. Zagórskiego w maju 2019 r. Są bardzo mile zaskoczeni jego podejściem do pacjenta (są zwykłymi ludźmi z wioski), uprzejmością i mimo wieku Profesora, nawet fizyczną (!) pomocą. , zaskoczyła ich jego bezinteresowność i skupianie się wyłącznie na badaniu i diagnozie, nie interesuje go strona materialna wizyty (przy okazji wykonał dodatkowe badanie bezpłatnie). Z całą pewnością POLECAJĄ jego klinikę. * Natomiast inną sprawą jest personel recepcji: mimo rejestracji sprzed 1,5 m-ca wizyta nie była zapisana. Lekarz i recepcja - to są jakby 2 różne światy.

  LG (2019-05-13)

 • E

  Bardzo dobrze

  Bardzo dobra kadra, dr Justyna Samela Mazur, dr Borcz I dr Kuhn to ludzie dzieki którym mogę widzieć jak moje dzieci dorastają, miałam bardzo postępujący zanik wzroku przez kilkanaście lat nikt z lekarzy nie powiedział mi że da się to uratować a dopiero tu w klinice mi pomogli. Serdecznie dziękuję wszystkim.

  Ela (2018-09-27)

 • Z

  Bardzo dobrze

  Wszyscy wiemy, jak ciężko dostać się do specjalisty w nagłym przypadku. Dzięki pomocnym Paniom z rejestracji zostałam przyjęta, przez bardzo sympatyczną, kompetentną i biegłą w swym fachu dr Justynę Mazur-Samele.

  Zadowolona pacjentka (2017-12-21)

 • Ł

  Bardzo dobrze

  To nieprawda, że obsługa jest niemiła i chamska. Korzystałem z usług Ośrodka wielokrotnie i raz też się zdarzyła sytuacja z zamieszaniem w rejestracji (byłem umówiony na wizytę a nie było mnie w systemie), ale bardzo szybko temat został wyjaśniony, a lekarz oczywiście mnie przyjął. A to, że czasem trzeba poczekać te kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt minut to nic niezwykłego, wszędzie tak jest, nie tylko w służbie zdrowia... Generalnie, bardzo sympatycznie i profesjonalnie. Polecam!

  Łukasz (2017-12-19)

 • P

  Bardzo dobrze

  Ja natomiast jestem bardzo zadowolona z obsługi głównie pań w rejestracji, już kilka razy korzystałam z usług OChO i zawsze byłam bardzo miło i profesjonalnie obsłużona.

  Pacjentka OChO (2017-12-19)

 • K

  Bardzo dobrze

  Przesympatyczna obsługa

  Kati (2017-12-18)

 • D

  Dostatecznie

  Ja również mam zastrzeżenia do personelu obsługującego rejestrację w ramach NFZ. Na wizytę umawiałem się pół roku wcześniej a gdy w wyznaczonym terminie pojawiłem się w rejestracji otrzymałem informację że nie ma mnie w ich systemie. Na dowód że nie zmyśliłem sobie terminu pokazałem wiadomość wysłaną przez system z datą i godziną wizyty u lekarza. To jednak nie wiele zmieniło. WIELKI minus za obsługę w rejestracji.

  Darek (2017-12-07)

 • b

  Bardzo słabo

  Opinia dotyczy placówki w Rzeszowie i dotyczy pani recepcjonistki! Niekompetentna i wręcz chamska. Przyjechaliśmy na wizytę 80 km i uzyskaliśmy informację że musimy mieć skierowanie od Pani doktor na prywatne badanie pola widzenia bo ponoć jest ich tak dużo że one nie wiedzą. Pierwszy raz spotkałam się z czymś takim? Skierowanie na prywatne badania? Przez telefon nie uzyskaliśmy takiej informacji. Pojechaliśmy do Visum Clinik i nie było problemu z jakimś skierowaniem i przede wszystkim bardzo miła obsługa. Panie które pracują w recepcji w Klinice Chirurgii Oka powinny zmienić branżę.

  była pacjentka (2017-10-25)

 • P

  Dostatecznie

  Do czasu wzięcia pieniędzy jest super, a potem gorzej, niż gdzie indziej na NFZ. Przy bardziej skomplikowanym przypadku miałem wrażenie, że lekarze nie bardzo wiedzą, co robić. Robili badania po 10 razy, a i tak wniosków nie umieli wyciągnąć. O punktualności przyjęcia i obsłudze szkoda wspominać. Poza tym pacjent powinien być prowadzony przez jednego lekarza, a nie prawie za każdym razem kto inny.

  Pacjent (2017-06-30)

 • A

  Bardzo dobrze

  Polecam to miejsce nie tylko osobom z Rzeszowa, ale także z najbliższych okolic. Warto tutaj przyjechać na diagnostykę i leczenie – widać że mają profesjonalny i nowoczesny sprzęt. Lekarze wszystko cierpliwie wyjaśniają i patrzą na potrzeby pacjentów

  Alicja (2017-05-10)

 • A

  Bardzo dobrze

  Ośrodek medyczny bardzo nowoczesny i na wysokim poziomie, chociaż w zabytkowym budynku. Bardzo dobrze współgra to wszystko ze sobą i dobrze wpływa na samopoczucie pacjenta. Dobry dojazd i lokalizacja nawet dla pacjentów przyjeżdżających z zewnątrz. Polecam!

  Aga (2017-05-10)

 • H

  Bardzo dobrze

  Całość leczenia naprawdę znakomita. Zarówno konsultacja lekarska, jak i diagnostyka przebiegła bardzo dokładnie i całkiem sympatycznie. Operacja się udała, lekarz cały czas ma kontakt z pacjentem i liczy się z jego odczuciami i wymaganiami. Super że wszystko jest w jednym miejscu.

  Henryk (2017-05-10)

 • M

  Bardzo dobrze

  jestem usatysfakcjonowana wizytą w tym gabinecie. Można się szybko umówić, terminy nie są odlegle, nie czeka się długo. Szybko i sympatycznie.

  Marta (2016-03-15)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Chirurgia ogólna
Usunięcie ciała obcego 100 zł Umów wizytę
Okulistyka
Płukanie kanalików łzowych
*zabieg wykonywany wyłącznie u osób dorosłych
150 zł Umów wizytę
Udrożnienie kanalików łzowych
*zabieg wykonywany wyłącznie u osób dorosłych
od 150 zł do 350 zł Umów wizytę
Zamknięcie punktu łzowego zatyczką
*zabieg wykonywany wyłącznie u osób dorosłych. Możliwość realizacji zabiegu w dniu konsultacji
od 150 zł do 450 zł Umów wizytę
Entropion - operacja podwinięcia powieki 1200 zł Umów wizytę
Ektropion - operacja odwinięcia powieki 1200 zł Umów wizytę
Usunięcie skrzydlika 1200 zł Umów wizytę
Wycięcie nowotworu powieki od 700 zł do 1200 zł Umów wizytę
Witrektomia - leczenie schorzeń siatkówki od 4900 zł do 6500 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej 3000 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego 3300 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki torycznej 3900 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej 4900 zł Umów wizytę
Tomografia optyczna (OCT)
*oboje oczu
150 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego w Rzeszowie

Stanisława Moniuszki 8 Rzeszów

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

07:30 - 18:30

Wtorek

07:30 - 18:30

Środa

07:30 - 18:30

Czwartek

07:30 - 18:30

Piątek

07:30 - 18:30

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

lek. med. Emilia Borcz

lek. med. Emilia Borcz

Okulista

Umów wizytę

Dr n. med. Sławomir Cisiecki

Dr n. med. Sławomir Cisiecki

Okulista

Umów wizytę

 lek. Klaudiusz Gerke

lek. Klaudiusz Gerke

Okulista
Dyrektor Medyczny

Umów wizytę

Dr n. med. Elżbieta Jarosławska-Setlak

Dr n. med. Elżbieta Jarosławska-Setlak

Okulista

Umów wizytę

lek. med. Jacek Krukowski

lek. med. Jacek Krukowski

Okulista

Umów wizytę

Prof. Ferenc Kuhn

Prof. Ferenc Kuhn

Okulista

Umów wizytę

lek. med. Bożena Małecka

lek. med. Bożena Małecka

Okulista

Umów wizytę

Lek. med. Małgorzata Marczak

Lek. med. Małgorzata Marczak

Umów wizytę

lek. med. Justyna Mazur-Samela

lek. med. Justyna Mazur-Samela

Okulista

Umów wizytę

lek. med. Anna Popik-Szybist

lek. med. Anna Popik-Szybist

Okulista

Umów wizytę

lek. med. Helena Romańczuk

lek. med. Helena Romańczuk

Okulista

Umów wizytę

lek. med. Beata Tarnawska

lek. med. Beata Tarnawska

Okulista

Umów wizytę

lek. med. Maria Zawiślak-Skórzak

lek. med. Maria Zawiślak-Skórzak

Okulista

Umów wizytę

prof. Tomasz Żarnowski

prof. Tomasz Żarnowski

Okulista

Umów wizytę