Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego w Nowym Sączu

Stefana Batorego 88 Nowy Sącz

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego jest placówką okulistyczną w Nowym Sączu, którą charakteryzuje nowoczesność w zakresie badań diagnostycznych, zabiegów ambulatoryjnych oraz chirurgicznych leczących choroby oczu. Uzyskają tutaj pomoc pacjenci cierpiący na zaćmę, choroby siatkówki i ciała szklistego oraz skrzydliki. Ponadto przeprowadzane są tutaj iniekcje leków do wnętrza oka, operacje plastyczne powiek oraz zabiegi wycięcia zmian na powiekach.

Nowosądecka placówka okulistyczna jest jedną z kilku takich w kraju założonych przez prof. Zbigniewa Zagórskiego, wybitnego specjalistę chorób oczu, które przyjmują pacjentów w sześciu miastach południowo-wschodniej Polski.

Na personel medyczny ośrodka składa się trzech specjalistów chorób oczu, którzy posiadają wieloletnie bogate doświadczenie w zakresie operacji okulistycznych zdobyte zarówno w kraju, jak i za granicą podczas licznych szkoleń, staży i kursów. Podchodzą oni do każdego pacjenta z profesjonalizmem oraz empatią a każdy przypadek okulistyczny traktują mocno indywidualnie. Jedna z nich dr n. med. Agnieszka Kudasiewicz-Kardaszewska jest autorką licznych publikacji i wystąpień naukowych na zjazdach z zakresu chirurgii zaćmy, siatkówki czy ciała szklistego. Przyjmująca w Nowym Sączu pacjentów lek. med. Emila Borcz może pochwalić się tytułem Fellow of European Board of Ophthalmology, który zdobyła po zdaniu europejskiego egzaminu specjalistycznego z okulistyki. Kolejna, pracująca tutaj okulistka – lek. med. Katarzyna Molęda-Gładysz,  uzyskała wysokie zaufanie pacjentów przez co w 2013 roku znalazła się wśród 100 lekarzy z Małopolski, którzy są godni polecenia – według rankingu „Gazety Krakowskiej”. Powyższe osiągnięcia są potwierdzeniem wysokiej jakości usług okulistycznych świadczonych przez lekarzy w nowosądeckiej placówce OCHO. Ich praca wspierana jest również przez regularne konsultacje z prof. dr hab. n. med. Zbigniewem Zagórskim oraz z prof. Ferencem Kuhnem – wybitnymi ekspertami w dziedzinie okulistyki.

Wyposażenie placówki to nowoczesny sprzęt i urządzenia medyczne najlepszych światowych producentów. Dzięki znajdującym się tutaj aparatom diagnostycznym oraz zabiegowym leczenie jest szybkie i małoinwazyjne. Dostępne tutaj sprzęty gwarantują komfort i bezpieczeństwo pacjentów podczas zabiegów, kompleksową diagnostykę schorzeń wzroku a także wygodę i precyzję leczenia dla lekarzy. Urządzenia takie wykorzystywane są w chirurgii zaćmy oraz operacji schorzeń gałki ocznej, tj. skrzydlika, chorób siatkówki czy problemów z ciałem szklistym.

Każdy przybywający do kliniki pacjent będzie czuł się w niej komfortowo i bezpiecznie, a to dzięki licznym udogodnieniom przygotowanym szczególnie z myślą o pacjentach. Panująca tutaj miła i serdeczna atmosfera w połączeniu z profesjonalizmem kadry medycznej i nowoczesnym sprzętem sprawi, iż leczenie będzie kojarzyło się bardzo przyjemnie. Główne udogodnienia to:

 • Dogodna lokalizacja – położenie kliniki w ścisłym centrum Nowego Sącza ułatwia dotarcie do niej pacjentom zmotoryzowanym i niezmotoryzowanym. Jest to okolica zurbanizowana, w której nie brakuje bloków mieszkalnych oraz skwerków zieleni. Ośrodek mieści się w odremontowanym budynku i wchodzi się do niego prosto z chodnika przez bramę, za którą znajduje się parking.
 • Bezpłatny parking – jest wewnętrznym parkingiem znajdującym się przy ośrodku i mieści się na nim kilkadziesiąt samochodów, jest tutaj również zadaszony podjazd dla karetek.
 • Duża powierzchnia kliniki – ponad 800 m2 zapewnia wygodę i sprawne leczenie zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Jest tutaj wystarczająco miejsca na bogato wyposażony blok operacyjny oraz nowoczesne gabinety okulistyczne.
 • Nowoczesny blok operacyjny – w pełni wyposażony w zaawansowany technologicznie sprzęt, z klimatyzacją laminarną chroniącą pacjenta przez zakażeniem, posiada również salę intensywnego nadzoru dla pacjentów po operacjach oraz sale pooperacyjne, gdzie po zabiegach i operacjach pacjenci mogą nabrać sił w pełni opieki medycznej.
 • Raty na spłatę leczenia – ośrodek ma podpisaną umowę z firmą MediRaty, dzięki czemu każdy pacjent ma możliwość ratalnej spłaty za leczenie, która jest dostosowana do jego możliwości finansowych.
 • Internetowa rejestracja wizyt – na konsultację w klinice w Nowym Sączu a także w innych ośrodkach OCHO każdy pacjent może umówić się internetowo – wystarczy podać swój numer telefonu a bardzo szybko pacjent uzyska telefon zwrotny i będzie mógł się dowiedzieć niezbędnych informacji na temat wizyty, zabiegu lub operacji.

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego mieści się w Nowym Sączu przy ul. Al. Stefana Batorego. Jest to centrum miasta, a więc łatwo tutaj dotrzeć zarówno własnym samochodem, jak i komunikacją miejską. Wystarczy zjechać z drogi krajowej nr 87, która biegnie przez Nowy Sącz, w Aleję Stefana Batorego. Pacjenci przyjeżdżający do miasta pociągiem lub autobusem powinni wysiąść na dworcu głównym Nowy Sącz lub Dworcu Autobusowym skąd do kliniki jest niecałe 200 m na piechotę. Aby zwiedzić nieco nowosądecką ziemię warto udać się do zabytkowych Ruin Zamku oraz Baszty Kowalskiej – to z ośrodka ok. 2,5 km najkrótszą drogą do pokonania samochodem lub w trakcie 30-minutowego spaceru. Odpocząć można tutaj w otoczeniu przyrody nad rzeką Kamienicą na bulwarze Narwiku.

Opinie

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego w Nowym SączuOcena: 5/5 Opinie: 4, Ocen: 4

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • D

  Bardzo dobrze

  Dla mnie zabieg zaćmy był bardzo drogi i gdyby nie to, że była możliwość rozbicia operacji na raty pewnie do dzisiaj bym się jej nie poddała. Klinika bardzo ładna, nowoczesna, lekarze profesjonalni i bardzo mili. Dobra lokalizacja i dużo ułatwień dla pacjentów.

  Doris (2017-05-10)

 • E

  Bardzo dobrze

  Dziękuję bardzo pracującym tu lekarzom za wyrozumiałość i troskę mi okazaną. Długo borykałam się z problemami ze wzrokiem i chodziłam po innych klinikach, ale nigdzie się tak dobrze mną nie zajęli, jak tutaj. Naprawdę dziękuję bardzo. W końcu dobrze widzę

  Emilia (2017-05-10)

 • g

  Bardzo dobrze

  Cóż tu dużo mówić, bardzo nowoczesna, duża klinika, przestrzenna i bardzo nowoczesna. Byłam tutaj na operacji zaćmy i bardzo sobie chwalę. Szybki zabieg, bezbolesny, lekarze bardzo mili i cierpliwi, wszystko mi wytłumaczyli. Dzięki nim mam teraz dobry wzrok

  gosia (2017-05-10)

 • b

  Bardzo dobrze

  Profesor jest wysokiej klasy specjalistą. Pogodny i rzeczowy człowiek. Wszystko wytłumaczy i pomoże. Gabinet fajny, wystrój i obsługa na plus.

  beata (2016-12-20)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Chirurgia ogólna
Radykalne wycięcie pojedynczej zmiany skóry, średnica wycięcia do 4,0 cm od 500 zł do 700 zł Umów wizytę
Radykalne wycięcie pojedynczej zmiany skóry, średnica wycięcia powyżej 4,0 cm od 500 zł do 700 zł Umów wizytę
Chirurgia plastyczna
Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna
*obie powieki
od 3100 zł Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych - metoda chirurgiczna
*obie powieki
od 3100 zł Umów wizytę
Medycyna estetyczna
Plasmage - nieinwazyjna plastyka powiek 3100 zł Umów wizytę
Okulistyka
Płukanie kanalików łzowych
*u osób dorosłych
150 zł Umów wizytę
Zamknięcie punktu łzowego zatyczką
*u osób dorosłych
od 230 zł do 450 zł Umów wizytę
Udrożnienie kanalików łzowych
*u osób dorosłych
350 zł Umów wizytę
Usunięcie skrzydlika 1200 zł Umów wizytę
Entropion - operacja podwinięcia powieki od 1000 zł do 1500 zł Umów wizytę
Ektropion - operacja odwinięcia powieki od 1000 zł do 1500 zł Umów wizytę
Witrektomia - leczenie schorzeń siatkówki od 4900 zł do 6500 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej 3000 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego 3300 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki torycznej 3900 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej 4900 zł Umów wizytę
Iniekcja doszklistkowa leku Ozurdex 5500 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego w Nowym Sączu

Stefana Batorego 88 Nowy Sącz

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

09:00 - 17:00

Wtorek

09:00 - 17:00

Środa

08:00 - 18:00

Czwartek

08:00 - 18:00

Piątek

08:00 - 18:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Okulista

Umów wizytę

lek. med. Emilia Borcz

lek. med. Emilia Borcz

Okulista

Umów wizytę

Prof. Ferenc Kuhn

Prof. Ferenc Kuhn

Okulista

Umów wizytę

Lek. Katarzyna Molęda - Gładysz

Lek. Katarzyna Molęda - Gładysz

Okulista

Umów wizytę

Lek. Jakub Kobos

Lek. Jakub Kobos

Okulista

Umów wizytę

Dr n. med. Agnieszka Kudasiewicz-Kardaszewska

Dr n. med. Agnieszka Kudasiewicz-Kardaszewska

Okulista

Umów wizytę

 Małgorzata Ozimek

Małgorzata Ozimek

Okulista

Umów wizytę