Poradnia Chorób Stopy

Żelazna 1 Katowice

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

NAJNOWSZA INFORMACJA z dnia 26.03.2020 r.:
Szanowni Państwo w związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy, iż istnieje możliwość umówienia konsultacji lekarskiej u naszych specjalistów:
dr Krzysztof Bryłka
 Koszt  telekonsultacji 130 zł
dr n. med. Cezary Goławski
Koszt telekonsultacji 120 zł
dr Robert Jopowicz  
Koszt  telekonsultacji 130 zł
dr Anna Kępczyńska-Nyk
 Koszt  telekonsultacji 120 zł
dr n. med. Paweł Kołodziejski
 Koszt  telekonsultacji 130 zł
dr Krzysztof Kuropatwa
 Koszt  telekonsultacji 130 zł
dr n. med. Magdalena Kwiatkowska
 Koszt  telekonsultacji 130 zł
dr n. med. Anna Mazur
 Koszt  telekonsultacji 120 zł
dr Artur Pisarski
 Koszt  telekonsultacji 130 zł
dr Zbigniew Rostkowski
 Koszt  telekonsultacji 130 zł
dr Olaf Szuba
 Koszt  telekonsultacji 130 zł
dr Bartosz Wasilczyk
 Koszt  telekonsultacji 130 zł
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Poradnia Chorób Stopy jest specjalistyczną kliniką zajmującą się leczeniem chorób i urazów stopy i stawu skokowego poprzez nowoczesne zabiegi chirurgiczne i miniinwazyjne. Oferowane są tutaj również operacje stóp u dzieci, rehabilitacja po odbytych zabiegach, dobór wkładek ortopedycznych a także zabiegi pielęgnacyjne z zakresu podologii. Poradnia posiada kilka lokalizacji na terenie Warszawy, filię w Katowicach oraz w Gdańsku.

Pierwsza placówka Poradni Chorób Stopy została otwarta w Warszawie w 2008 roku przez lek. med. Krzysztofa Bryłkę i lek. med. Pawła Kołodziejskiego. W ramach jej ciągłego rozwoju w 2012 roku otwarto filię w Katowicach, w 2014 roku filie w innych lokalizacjach stolicy a w roku 2015 w Gdańsku.

Katowicka filia Poradni Chorób Stopy oferuje swoim pacjentom konsultacje oraz chirurgię stopy i stawu skokowego w zakresie leczenia schorzeń i urazów tych części ciała.

Personel placówki to m.in. doświadczeni w chirurgii stopy lekarze ortopedzi, traumatolodzy, podolodzy i rehabilitanci, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje poprzez udział w konferencjach tematycznych i zagranicznych stażach, przykładem może być uczestnictwo w IV Spotkaniu z Cyklu „Podologia w praktyce” (Warszawa, 2017 rok). Co jakiś czas  sami występują także w roli wykładowców na konferencjach i sympozjach, np. w 2017 wzięli udział w VI Międzynarodowej Konferencji Stopy i Stawu Skokowego w Wilnie na Litwie. Ponadto są członkami prestiżowych towarzystw naukowych, tj. European Floot Awarennes System (EFAS), Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego (PFAS) oraz GRECMIP (francuskiego stowarzyszenia chirurgii miniinwazyjnej stopy). Dzięki współpracy specjalistów chirurgii stopy, rehabilitantów oraz podologów możliwe jest osiągnięcie maksymalnych efektów leczenia każdego pacjenta i uzyskanie jego pełnego zadowolenia. Do takich wyników przyczyniają się tutaj również wykwalifikowane pielęgniarki, które z troską i profesjonalizmem opiekują się pacjentami.

Ważnym osiągnięciem placówki jest utworzenie w niej w 2011 roku ośrodka szkoleniowego dla lekarzy, w którym odbywają się szkolenia na temat leczenia i chirurgii stopy i stawu skokowego dla specjalistów z Polski i Europy Środkowej i Wschodniej (opiekę nad ośrodkiem sprawuje francuska firma Biotech-EOS producent nowoczesnych implantów stopy i stawu skokowego). Ponadto poradnia prowadziła również wiele staży dla ortopedów i fizjoterapeutów jako ośrodek referencyjny amerykańskiej firmy Integra LifeScience (produkującego implanty stopy). Posiada status Centrum Szkoleniowego i Ośrodka Referencyjnego Regionu Mazowsza w zakresie prowadzenia szkoleń z ramienia nowozelandzkiej firmy  Formthotics (producenta wkładek ortopedycznych).

Szpital poradni wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt medyczny wykorzystywany podczas zabiegów i operacji. jest to m.in.: aparat rentgenowski z ramieniem C (posiada możliwość zdjęć śródoperacyjnych), zestaw artroskopowy (do operacji i diagnostyki urazów śródstawowych), zestaw nowoczesnych implantów i narzędzi (wykorzystywanych w trakcie operacji stopy i stawu skokowego), zestawy do chirurgii małoinwazyjnej oraz mikrowiertarki (umożliwiające precyzję ruchów operatora). Poradnia wyposażona jest również w platformę pedobarograficzną belgijskiej firmy RS Scan (do komputerowego badania stóp) oraz w urządzenie służące do rehabilitacji.

Poradnia Chorób Stopy zapewnia każdemu pacjentowi bezpieczeństwo, wygodę oraz oferuje mu bardzo dobre warunku leczenia, realizując to poprzez udogodnienia, z których można wymienić:

 • Dobrze wyposażony szpital – znajduje się niedaleko centrum Warszawy, jednak w spokojnej i zielonej okolicy. Posiada dobrze wyposażone sale operacyjne oraz komfortowe warunki leczenia.
 • Nowoczesne wnętrza – komfortowe i kolorowe gabinety, przyjemne poczekalnie, wygodne łóżka i fotele zabiegowe.
 • Opieka pooperacyjna – każdy pacjent po zabiegu ma w klinice zapewnioną pełną opiekę hospitalizacyjną w komfortowych jednoosobowych pokojach z wygodnymi łóżkami i telewizorami, urządzonymi przytulnie i domowo.
 • Specjalne oferty – poradnia sukcesywnie organizuje specjalne oferty dla swoich pacjentów, np. bezpłatne komputerowe badanie stóp.
 • Operacja na kredyt – w klinice pacjent może zaciągnąć kredyt na operacje stopy i spłacać w dziesięciu nieoprocentowanych ratach.

Poradnia Chorób Stopy oddział w Katowicach zlokalizowany jest przy ul. Żelaznej w znajdującym się tam budynku Klinika 2000. Mieści się w budynku w pełni przystosowanym do leczenia i spełniającym standardy medyczne z ułatwieniami dla osób mających problem z poruszaniem się i niepełnosprawnych. Przed budynkiem znajduje się duży parking, na którym można zostawić swój samochód. Klinika znajduje się tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej – jednej z głównych dróg przebiegających przez Katowice, dlatego bardzo łatwo trafić tutaj własnym samochodem. Osoby poruszające się natomiast komunikacją miejską mogą wysiąść z tramwaju nr 0, 6, 11 lub 19 na przystanku Dąb Huta Baildon i przejść odcinek 300 m. Jeszcze bliżej jest z przystanku autobusowego o tej samej nazwie – to mniej niż 100 m, na którym można wysiąść m.in. z autobusu linii 6, 7, 23, 110. Niedaleko stąd do ścisłego centrum Katowic – jedynie półtora kilometra na piechotę, gdzie można zobaczyć katowicki Spodek lub Pomnik Powstańców Śląskich.

Opinie

Poradnia Chorób StopyOcena: 5/5 Opinie: 4, Ocen: 4

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • T

  Bardzo dobrze

  Przez cztery lata jeździłam po różnych lekarzach, przechodziłam badania i stwierdzono, że moje stawy skokowe to sprawy zwyrodnieniowe i nic nie można poradzić. Brałam leki, ale to wszystko pomagała na krótko. Przez moich bliskich przyjaciół dostałam namiary na doktora Bryłkę i za to jestem wdzięczna. Doktor fachowo określił stan ,zaproponował operację. Okazał się wspaniałym fachowcem i świetnym chirurgiem, dzięki niemu w końcu funkcjonuję. Dziękuję serdecznie za troskę i serdecznie polecam innym pacjentom

  Tonia (2018-09-12)

 • K

  Bardzo dobrze

  Cieszę się, że jest takie miejsce w Katowicach, które naprawdę profesjonalnie zajmuje się leczeniem stóp i ich pielęgnacją. Jestem stałą zadowoloną klientką. Chodzę tu regularnie i polecam to miejsce wszystkim moim znajomym. Dobre ceny, dobra lokalizacja i świetny personel.

  Kamila (2017-04-14)

 • M

  Bardzo dobrze

  Cierpiałam długo na halluxa, który bardzo przeszkadzał mi w chodzeniu i żadne leczenie zachowawcze niestety nie pomagało. W klinice zastosowali odpowiedni zabieg i teraz naprawdę mogę normalnie i bez bólu chodzić. Dziękuję bardzo!

  Marta (2017-04-14)

 • P

  Bardzo dobrze

  Bardzo dobra lokalizacja poradni, miły i profesjonalny personel. Bardzo szybko postawili mi diagnozę i podjęli leczenie. Jestem naprawdę zadowolona. Specjaliści wszystko mi wytłumaczyli i podeszli do mnie naprawdę po ludzku co nie zdarza się teraz często.

  Paula (2017-04-14)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Ortopedia
Endoskopia pochewki i kaletki ścięgna Achillesa 4500 zł Umów wizytę
Rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego 5500 zł Umów wizytę
Rekonstrukcja więzadła strzałkowo-skokowego przedniego (ATFL) 5500 zł Umów wizytę
Rekonstrukcja więzadła strzałkowo-piętowego (CFL) 5500 zł Umów wizytę
Leczenie operacyjne niestabilności stawu podskokowego 5000 zł Umów wizytę
Artroskopia lecznicza stawu skokowego 4500 zł Umów wizytę
Artroskopia lecznicza stawu podskokowego 4500 zł Umów wizytę
Operacja palucha sztywnego stopy 3500 zł Umów wizytę
Endoprotezoplastyka stawu śródstopno-palcowego 7500 zł Umów wizytę
Operacja palucha koślawego z użyciem implantów 4500 zł Umów wizytę
Operacja palca młoteczkowatego stopy 2000 zł Umów wizytę
Operacja palca młotkowatego stopy 2500 zł Umów wizytę
Operacja palca szponiastego stopy 2000 zł Umów wizytę
Operacja palucha sztywnego z użyciem implantu 4500 zł Umów wizytę
Operacja skrócenia palca stopy 4500 zł Umów wizytę
Operacja wydłużenia palca stopy 6500 zł Umów wizytę
Usunięcie kostki dodatkowej stopy 3500 zł Umów wizytę
Operacja płaskostopia 4500 zł Umów wizytę
Operacja stopy rozpłaszczonej 5500 zł Umów wizytę
Operacja stopy płasko - koślawej 4500 zł Umów wizytę
Operacja koślawej pięty 4500 zł Umów wizytę
Operacja koślawego stępu 5000 zł Umów wizytę
Operacja deformacji pourazowej stopy u dorosłych 3500 zł Umów wizytę
Operacja stopy egipskiej 4000 zł Umów wizytę
Operacja stopy greckiej 4500 zł Umów wizytę
Operacja stopy rzymskiej 4500 zł Umów wizytę
Operacja stopy opadającej 4500 zł Umów wizytę
Operacja stopy końsko - szpotawej 3500 zł Umów wizytę
Artroskopowa plastyka guza piętowego 4500 zł Umów wizytę
Operacja pięty Haglunda 4500 zł Umów wizytę
Operacja otwarta zerwanego ścięgna Achillesa 5000 zł Umów wizytę
Operacja artroskopowa zerwanego ścięgna Achillesa 5000 zł Umów wizytę
Operacja naderwanego ścięgna Achillesa 5500 zł Umów wizytę
Tenoskopia ścięgna Achillesa 4500 zł Umów wizytę
Tenoskopia pochewki i kaletki ścięgna Achillesa 4500 zł Umów wizytę
Plastyka wzmacniająca ścięgna Achillesa 4500 zł Umów wizytę
Leczenie zapalenia pochewki ścięgna Achillesa 4500 zł Umów wizytę
Leczenie zapalenia kaletki ścięgna Achillesa 4500 zł Umów wizytę
Rekonstrukcja zestarzałego uszkodzenia ścięgna Achillesa 5000 zł Umów wizytę
Operacja uszkodzonego więzozrostu strzałkowo-piszczelowego 4500 zł Umów wizytę
Korekcja palucha koślawego (halluks) 4000 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Poradnia Chorób Stopy

Żelazna 1 Katowice

Umów wizytę  +48 22 256 27 84 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

07:00 - 21:00

Wtorek

07:00 - 21:00

Środa

07:00 - 21:00

Czwartek

07:00 - 21:00

Piątek

07:00 - 21:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

Dr n. med. Adrian Brychcy

Dr n. med. Adrian Brychcy

Ortopeda
Traumatolog

Umów wizytę