RETINA Szpital Okulistyczny

RETINA Szpital Okulistyczny

ul.Gimnazjalna 1
01-364 Warszawa
     6 opinii o klinice

Szpital Okulistyczny Retina jest specjalistyczną placówką medyczną świadczącą diagnostykę i leczenie okulistyczne na najwyższym światowym poziomie. Szpital mieści się w Warszawie, działając od 2004 roku i posiada dwa oddziały w różnych częściach miasta. Jego nazwa nie jest przypadkowa, gdyż oznacza po grecku „siatkówkę”, czyli bardzo ważną błonę wyścielającą wnętrze oka, odpowiadającą za widzenie.

Placówka może poszczycić się wykonaniem do 2016 roku liczbą 8 tysięcy operacji okulistycznych oraz sumą 15 tysiącami pacjentów, którzy skorzystali z jej usług. Świadczy to nie tylko o wysokiej jakości zabiegów, ale także o profesjonalizmie kadry i zaufaniu jakim pacjenci darzą tę klinikę.

Każdy przychodzący do szpitala pacjent jest poddawany podstawowej i specjalistycznej diagnostyce okulistycznej. Badane jest tutaj ciśnienie w gałce ocznej, ostrość wzroku, pole widzenia określające funkcję nerwu wzrokowego a także zmiany w oku za pomocą ultrasonografii gałki ocznej. Ponadto przeprowadzana jest angiografia fluoresceinowa (zdjęcie unaczynienia i krążenia siatkówki oka) oraz badanie OCT – koherentna tomografia, oceniająca wszystkie warstwy siatkówki. Pełnej diagnostyce zaburzeń wzroku i widzenia poddane są w szpitalu także noworodki, dzieci i młodzież.

Na leczenie operacyjne mogą udać się do szpitala osoby cierpiące na zaćmę wrodzoną lub nabytą. Jest ona leczona tutaj na kilka sposobów: za pomocą operacji bez wszczepienia soczewki oraz operacji metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej, torycznej, pseudoakomodacyjnej lub multifokalnej. Może być także wykonana operacja zaćmy podwichniętej sposobem fakoemulsyfikacji z wszczepieniem pierścienia stabilizującego lub kapsulotomia przeprowadzona laserem YAG a także kapsulotomia chirurgiczna.

Pacjenci chorujący jednocześnie na zaćmę i jaskrę będą w szpitalu poddani jednoczasowej operacji likwidującej te dwa schorzenia. Jeden z tych zabiegów przebiega z wszczepem soczewki zwijalnej i trabekulektomią, drugi z wszczepem soczewki twardej i trabekulektomią.

W przypadku odwarstwienia siatkówki, niedrożności naczyń siatkówki, otworów w siatkówce lub retinopatii cukrzycowej przeprowadza się w placówce tej zabieg witrektomii, w czasie którego lekarz usuwa chorobowe zmiany siatkówki lub ciała szklistego.

Wady wzroku z zakresu krótkowzroczności, dalekowzroczności czy astygmatyzmu leczone są w placówce tej za pomocą chirurgii refrakcyjnej, czyli z wykorzystaniem nowoczesnego lasera. Typ takiego zabiegu jest dobierany indywidualnie do każdego pacjenta a wybierany spośród: zabiegu metodą LASIK, metodą LASEK, metodą PRK oraz wariantami tych operacji, np. femtoLASIK, LASEK Premium czy PRK Premium.

Inny innowacyjny laser YAG wykorzystywany jest tutaj do zabiegu kapsulotomii, leczącego zaćmę lub irydotomii, który usuwa jaskrę jednego lub obu oczu.

Operacje i zabiegi przeprowadzane w szpitalu Retina są małoinwazyjne, nie wymagające długiej hospitalizacji poprzez nie tylko nowoczesny sprzęt, ale również zastosowanie sedacji w celu znieczulenia, która ma minimalny wpływ na układ krążenia i oddychania. Z reguły pacjent zostaje na obserwacji maksymalnie kilka godzin, po czym udaje się do domu.

Kadrę szpitala Retina tworzą lekarze medycyny oraz doktorzy nauk medycznych specjalizujący się w dziedzinie okulistyki. Wielu z nich odbyło zagraniczne szkolenia kliniczne, zagraniczne staże i stypendia oraz uczestniczyło w zaawansowanych kursach okulistycznych poza granicami kraju. Większość z nich jest specjalistami II stopnia z zakresu chorób oczu. Dzięki ich umiejętnościom, bogatemu doświadczeniu oraz pasji z jaką wykonują swoją pracę placówka Retina może poszczycić się światowym poziomem usług oraz zadowoleniem pacjentów.

Szpital prowadzi, oprócz leczniczej, także działalność dydaktyczną, organizując w swojej siedzibie kursy z zakresu okulistyki dla lekarzy, podczas których wykłady i zajęcia praktyczne prowadzą lekarze pracujący w placówce. Przykładem takiego szkolenia może być „Ultrasonografia gałki ocznej w praktyce okulistycznej”, na które złożyły się wykłady i ćwiczenia praktyczne (miało ono miejsce w 2016 roku) czy „Kurs badania siatkówki”, który miał miejsce w 2015 roku i obejmował wykłady i zajęcia praktyczne.

Placówka Retina w swoich gabinetach diagnostycznych i zabiegowych oraz na salach operacyjnych posiada specjalistyczny sprzęt i nowoczesną aparaturę medyczną, dzięki której badania i zabiegi są szybkie, bezpieczne i komfortowe dla pacjenta a on po nich nie wymaga hospitalizacji. Do sprzętu diagnostycznego można zaliczyć: aparat DRI OCT Triton (do przeprowadzania tomografii komputerowej i angiografii, czyli badania siatkówki, plamki żółtej i nerwu wzrokowego), tonometr bezkontaktowy (do badania ciśnienia w gałce ocznej) oraz aparat USG ze specjalną głowicą okulistyczną. Podczas zabiegów okulistycznych wykorzystywany jest m.in. nowoczesny laser YAG wykorzystywany w zabiegu irydotomii laserowej leczącym jaskrę oraz w zabiegach kapsulotomii leczących zaćmę wtórną, stosowana jest kamera i dioda laserowa (do wykonywania zabiegu ECP – endoskopowej cyklofotokoagulacji w leczeniu jaskry) oraz laser femtosekundowy w zabiegach korekcji wzroku.

Szpital jest bardzo dobrze przystosowany i przygotowany na przyjmowane każdego typu pacjentów. Dzięki wprowadzonym w niej wszelkim udogodnieniom i ułatwieniom każdy będzie czuł się tutaj komfortowo i przyjemnie. Do tych udogodnień można zaliczyć:

 • Odnowione budynki – oddział przy ul. Gimnazjalnej zajmuje parter bloku mieszkalnego, który mieści się w otoczeniu domów jednorodzinnych, bloków i budynków firm, natomiast oddział przy ul. Cieszkowskiego również znajduje się na parterze bloku mieszkalnego w części miasta, gdzie dużą powierzchnię zajmują bloki.
 • Parking – przy jednym i drugim oddziale można pozostawić auto na parkingu znajdującym  się wzdłuż budynków.
 • Poczekalnia – przestronna i klimatyzowana  z wygodnymi krzesłami, miło urządzona z kolorowymi obrazami na ścianach, które wprawiają w dobry nastrój, z możliwością poczęstowania się kawą lub wodą oraz z kącikiem dla najmłodszych pacjentów.
 • Ułatwienia dla niepełnosprawnych – specjalny podjazd do kliniki, szerokie wejścia i korytarze oraz rozmieszczenie szpitala tylko na jednym poziomie ułatwia korzystanie z jego usług przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.
 • Płatność elektroniczna – za zabiegi pacjenci mogą w szpitalu płacić kartą.
 • Obsługa pacjentów anglojęzycznych – szpital obsługuje pacjentów posługujących się nie tylko językiem polskim, ale także językiem angielskim.

Szpital przy ul. Gimnazjalnej to dzielnica miasta Bemowo. To nie tylko część Warszawy bogata w zabudowę, ale także tereny zielone oraz dobrze skomunikowana. Pacjenci przyjeżdżający do kliniki własnym samochodem mogą zostawić auto na parkingu przed budynkiem. Osoby przybywające komunikacją miejską powinny wysiąść na przystanku autobusowym Hala Wola 02 (linia 112, 184 lub N01), skąd do szpitala jest zaledwie 200 m lub na przystanku tramwajowym Hala Wola 06 (linia 10, 11 i 26), skąd będą mieli do pokonania 160 m. Do szpitala niedaleko jest także z dworca PKP Warszawa Jelonki – 650 m – co jest dużym ułatwieniem dla pacjentów przybywających do Warszawy pociągiem. Pacjenci, którzy chcą nieco odpocząć w otoczeniu zieleni mogą udać się z kliniki do Parku Górczewska z Amfiteatrem im. Michaela Jacksona – to niecałe 3 km samochodem lub autobusem.Cennik

Usunięcie gradówki

od 200 zł

Chirurgia plastyczna

Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna

od 1800 zł do 3600 zł

Plastyka powiek dolnych - metoda chirurgiczna

od 1800 zł do 3600 zł

Kosmetologia

Iniekcja doszklistkowa leku Ozurdex

od 5500 zł

Iniekcja doszklistkowa preparatu Eylea

od 1900 zł

Endoskopowa cyklofotokoagulacja (ECP)

od 3000 zł

Okulistyka

Zabieg metodą EBK LASIK

od 2500 zł

Zabieg metodą femtoLASIK

od 2500 zł

Zabieg metodą femtoLASIK Premium

od 2500 zł

Laserowa korekcja wzroku - metoda SBK LASIK

od 2500 zł

Zabieg metodą SBK LASIK Premium

od 2500 zł

Zabieg metodą EPI LASIK

od 2500 zł

Zabieg metodą EPI LASIK Premium

od 2500 zł

Zabieg metodą LASIK

od 2500 zł

Zabieg metodą LASIK Premium

od 2500 zł

Laserowa korekcja wzroku - metoda LASEK

od 2500 zł

Zabieg metodą LASEK Premium

od 2500 zł

Zabieg metodą PRK

od 2500 zł

Zabieg metodą PRK Premium

od 2500 zł

Zabieg metodą LBV

od 2500 zł

Korekcja laserowa w oparciu o TR lub WF

od 2500 zł

Płukanie kanalików łzowych

od 50 zł

Zamknięcie punktu łzowego zatyczką

od 400 zł

Udrożnienie kanalików łzowych

od 240 zł

Entropion - operacja podwinięcia powieki

od 2000 zł

Ektropion - operacja odwinięcia powieki

od 2000 zł

Usunięcie skrzydlika

od 600 zł

Wycięcie nowotworu powieki

od 400 zł

Naszycie błony owodniowej w zmianach rogówkowych

od 1500 zł

Witrektomia

od 6500 zł

Operacja zaćmy bez wszczepienia soczewki

od 2900 zł

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej

od 3500 zł

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego

od 3500 zł

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki torycznej

od 3500 zł

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej

od 3500 zł

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej torycznej

od 3500 zł

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej

od 3500 zł

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej torycznej

od 3500 zł

Operacja zaćmy podwichniętej metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem pierścienia stabilizującego

od 3500 zł

Operacja jednoczesna zaćmy i jaskry z wszczepieniem soczewki twardej z równoczasową trabekulektomią

od 3000 zł do 5500 zł

Operacja jednoczesna zaćmy i jaskry z wszczepieniem soczewki zwijalnej z równoczasową trabekulektomią

od 3000 zł do 5500 zł

Wszczep wtórny soczewki w oku bezsoczewkowym

od 4000 zł

Leczenie zaćmy

od 2900 zł

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Zdjęcia

RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 1
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 2
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 3
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 4
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 5
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 6
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 7
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 8
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 9
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 10
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 11
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 12
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 13
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 14
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 15
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 16
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 17
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 18
RETINA Szpital Okulistyczny - Zdjęcie nr 19

Personel

mgr Ewa Chojnowska
mgr Ewa Chojnowska

dyrektor zarządzająca
Ewa Chojnowska to dyrektor zarządzająca w Szpitalu Okulistycznym Retina w Warszawie. Ukończyła studia administracyjne oraz posiada tytuł magistra z zakresu zarządzania ...

 czytaj więcej

Umów wizytę

dr n. med. Piotr Fryczkowski
dr n. med. Piotr Fryczkowski

Okulista
Dr n. med. Piotr Fryczkowski ukończył w 1993 roku Akademię Medyczną w Warszawie. W kręgu jego zainteresowań znalazła się okulistyka, z której zakresu odbył specjalizację I stopnia zako...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. med. Robert Gilewski
lek. med. Robert Gilewski

Okulista
Lek. med. Robert Gilewski studia medyczne ukończył na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w 2011 roku. Po studiach zainteresował się dziedziną okulistki, rozpoczynając pracę na Oddzi...

 czytaj więcej

Umów wizytę

 Monika Izowska
Monika Izowska

koordynator ds. badań klinicznych
Monika Izowska pełni funkcję koordynatora ds. badań klinicznych w Szpitalu Okulistycznym Retina w Warszawie. Jest absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku, ...

 czytaj więcej

Umów wizytę

mgr Anna Kowalik
mgr Anna Kowalik

koordynator ds. badań diagnostycznych i naukowych
Anna Kowalik jest koordynatorem ds. badań diagnostycznych i naukowych w Szpitalu Okulistycznym Retina w Warszawie. Ukończyła studia magister...

 czytaj więcej

Umów wizytę

Lek. med. Tomasz Markowski
Lek. med. Tomasz Markowski

Anestezjolog
Lek. med. Tomasz Markowski jest absolwentem studiów medycznych, które ukończył w 1978 roku, otrzymując jednocześnie dyplom lekarza medycyny. W dalszych latach zainteresowała go dzi...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. med. Ewa Nowińska - Perczak
lek. med. Ewa Nowińska - Perczak

Okulista
Lek. med. Ewa Nowińska-Perczak jest absolwentką studiów medycznych, które ukończyła w 1981 roku na Akademii Medycznej w Warszawie. Następnie rozpoczęła pracę w Szpitalu Kolejowy...

 czytaj więcej

Umów wizytę

dr n. med. Agnieszka Nowosielska
dr n. med. Agnieszka Nowosielska

Okulista
Dr n. med. Agnieszka Nowosielska ukończyła studia medyczne w 1995 roku. Kolejnym krokiem w jej karierze zawodowej była specjalizacja I stopnia z okulistyki, którą ukończyła w 2000 roku...

 czytaj więcej

Umów wizytę

dr n. med. Agnieszka Siennicka
dr n. med. Agnieszka Siennicka

Okulista
Dr n. med. Agnieszka Siennicka po ukończeniu studiów medycznych rozpoczęła specjalizację z zakresu okulistyki na Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, którą ukończyła p...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. med. Łukasz Staszczak
lek. med. Łukasz Staszczak

Okulista
Lek. med. Łukasz Staszczak ukończył studia medyczne w 1995 roku, otrzymując jednocześnie dyplom lekarza medycy oraz uprawnienia do wykonywania zawodu. Jego zainteresowania medyczne sku...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. med. Michał Szot
lek. med. Michał Szot

Okulista
Lek. med. Michał Szot to absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Medycznego w Krakowie, na których ukończył Wydział Lekarski w 2004 roku. Następnie zainteresował się dziedziną okulist...

 czytaj więcej

Umów wizytę

dr n. med. Piotr Tesla
dr n. med. Piotr Tesla

Okulista
Dr n. med. Piotr Tesla jest absolwentem studiów medycznych, które ukończył w 1995 roku. Następnym krokiem w jego karierze zawodowej była specjalizacja I stopnia z zakresu okulistyki, z...

 czytaj więcej

Umów wizytę

Dr n.med. Adam Trapkowski
Dr n.med. Adam Trapkowski

Okulista
Dr n. med. Adam Trapkowski jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku, którą ukończył na kierunku medycznym w 1994 roku. Jego pasją zawodową stała się okulistyka, z której zdobył dw...

 czytaj więcej

Umów wizytę

Certyfikaty

2008 Certyfikat ISO 9001 2008
Certyfikat ISO 9001
2013 Certyfikat uczestnictwa w 2013
Certyfikat uczestnictwa w "Kursie wziernikowania obuocznego"
2011 Certyfikat ukończenia kursu 2011
Certyfikat ukończenia kursu
2006 Certyfikat uczestnictwa 2006
Certyfikat uczestnictwa
2006 Certyfikat uczestnictwa w szkoleniu 2006
Certyfikat uczestnictwa w szkoleniu
2007 Dyplom uzyskania tytułu doktora nauk medycznych w zakresie medycyny 2007
Dyplom uzyskania tytułu doktora nauk medycznych w zakresie medycyny
2009 Certyfikat uczestnictwa w kursie naukowym 2009
Certyfikat uczestnictwa w kursie naukowym "Elektrofizjologia Narządu Wzroku"
2010 Zaświadczenie uczestnictwa w warsztatach szkoleniowych pt. 2010
Zaświadczenie uczestnictwa w warsztatach szkoleniowych pt. "Postępy w diagnostyce okulistycznej"

Opinie

RETINA Szpital OkulistycznyOcena: 5/5 Opinie: 6, Ocen: 6

Szymon

Nowoczesne centrum okulistyczne w Warszawie - pracują tam wybitni specjaliści.To co mi się najbardziej podobało to indywidualne podejście do pacjenta i drobiazgowe tłumaczenie wszelkich spraw związanych z leczeniem. Gorąco polecam RETINA.

Ocena: Bardzo dobrze

Alicja

W RETINA wyleczyłam szybko i skutecznie zaćmę. W publicznym szpitalu musiałabym czekać na zabieg około 2 lat.... w RETINA w ciągu około 3 miesięcy przeprowadzono mi zabieg. W klinice jest czysto, ładnie, a przede wszystkim pracują tam bardzo serdecznie ludzie. Leczenie oczu tylko w RETINA :-)

Ocena: Bardzo dobrze

Sylwia Zalewska-Stachurska

Jestem bardzo zadowolona i serdecznie polecam,pozdrawiam

Ocena: Bardzo dobrze

Erhard Noreisch

I have been a patient at the Retina for more than 2 years The eye clinic is the best facilities with a most professional doctor and assistances I can highly recommend Retina for any Patient with problems with their vision Erhard Noreisch

Ocena: Bardzo dobrze

Justyna

Z całego serca polecam RETINE i oczywiście cały zespół, który profesjonalnie podchodzi do pacjenta. Na wizytę udałam się z moją mamą która jest wiekową osobą i strasznie przeżywała zabieg. Już na pierwszej wizycie poczuła się komfortowo i bezpiecznie. Bezproblemowość i miłe słowa wsparcia całego personelu wywarły na mnie i mojej mamie ogromne wrażenie. Jeszcze raz dziękuję i szczerze polecam klinikę!

Ocena: Bardzo dobrze

Martyna

Wspaniała klinika

Ocena: Bardzo dobrze


Oceń klinikę

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

Treść opinii

Adres email

Podpis


Rezerwacja zabiegu

Obsługa klienta przez Zaufanekliniki.pl:
+48 22...pokaż numer

Telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00

Umów wizytę

Sfinansuj zabieg

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 16:00

Wtorek

08:00 - 16:00

Środa

08:00 - 16:00

Czwartek

08:00 - 16:00

Piątek

08:00 - 16:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

MAPA LOKALIZACJI