RETINA Szpital Okulistyczny

Gimnazjalna 1 Warszawa

Obsługa klienta przez Zaufanekliniki.pl:

Umów wizytę  +48 22 256 27 85  

O klinice

Szpital Okulistyczny Retina jest specjalistyczną placówką medyczną świadczącą diagnostykę i leczenie okulistyczne na najwyższym światowym poziomie. Szpital mieści się w Warszawie, działając od 2004 roku i posiada dwa oddziały w różnych częściach miasta. Jego nazwa nie jest przypadkowa, gdyż oznacza po grecku „siatkówkę”, czyli bardzo ważną błonę wyścielającą wnętrze oka, odpowiadającą za widzenie.

Placówka może poszczycić się wykonaniem do 2016 roku liczbą 8 tysięcy operacji okulistycznych oraz sumą 15 tysiącami pacjentów, którzy skorzystali z jej usług. Świadczy to nie tylko o wysokiej jakości zabiegów, ale także o profesjonalizmie kadry i zaufaniu jakim pacjenci darzą tę klinikę.

Każdy przychodzący do szpitala pacjent jest poddawany podstawowej i specjalistycznej diagnostyce okulistycznej. Badane jest tutaj ciśnienie w gałce ocznej, ostrość wzroku, pole widzenia określające funkcję nerwu wzrokowego a także zmiany w oku za pomocą ultrasonografii gałki ocznej. Ponadto przeprowadzana jest angiografia fluoresceinowa (zdjęcie unaczynienia i krążenia siatkówki oka) oraz badanie OCT – koherentna tomografia, oceniająca wszystkie warstwy siatkówki. Pełnej diagnostyce zaburzeń wzroku i widzenia poddane są w szpitalu także noworodki, dzieci i młodzież.

Na leczenie operacyjne mogą udać się do szpitala osoby cierpiące na zaćmę wrodzoną lub nabytą. Jest ona leczona tutaj na kilka sposobów: za pomocą operacji bez wszczepienia soczewki oraz operacji metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej, torycznej, pseudoakomodacyjnej lub multifokalnej. Może być także wykonana operacja zaćmy podwichniętej sposobem fakoemulsyfikacji z wszczepieniem pierścienia stabilizującego lub kapsulotomia przeprowadzona laserem YAG a także kapsulotomia chirurgiczna.

Pacjenci chorujący jednocześnie na zaćmę i jaskrę będą w szpitalu poddani jednoczasowej operacji likwidującej te dwa schorzenia. Jeden z tych zabiegów przebiega z wszczepem soczewki zwijalnej i trabekulektomią, drugi z wszczepem soczewki twardej i trabekulektomią.

W przypadku odwarstwienia siatkówki, niedrożności naczyń siatkówki, otworów w siatkówce lub retinopatii cukrzycowej przeprowadza się w placówce tej zabieg witrektomii, w czasie którego lekarz usuwa chorobowe zmiany siatkówki lub ciała szklistego.

Wady wzroku z zakresu krótkowzroczności, dalekowzroczności czy astygmatyzmu leczone są w placówce tej za pomocą chirurgii refrakcyjnej, czyli z wykorzystaniem nowoczesnego lasera. Typ takiego zabiegu jest dobierany indywidualnie do każdego pacjenta a wybierany spośród: zabiegu metodą LASIK, metodą LASEK, metodą PRK oraz wariantami tych operacji, np. femtoLASIK, LASEK Premium czy PRK Premium.

Inny innowacyjny laser YAG wykorzystywany jest tutaj do zabiegu kapsulotomii, leczącego zaćmę lub irydotomii, który usuwa jaskrę jednego lub obu oczu.

Operacje i zabiegi przeprowadzane w szpitalu Retina są małoinwazyjne, nie wymagające długiej hospitalizacji poprzez nie tylko nowoczesny sprzęt, ale również zastosowanie sedacji w celu znieczulenia, która ma minimalny wpływ na układ krążenia i oddychania. Z reguły pacjent zostaje na obserwacji maksymalnie kilka godzin, po czym udaje się do domu.

Kadrę szpitala Retina tworzą lekarze medycyny oraz doktorzy nauk medycznych specjalizujący się w dziedzinie okulistyki. Wielu z nich odbyło zagraniczne szkolenia kliniczne, zagraniczne staże i stypendia oraz uczestniczyło w zaawansowanych kursach okulistycznych poza granicami kraju. Większość z nich jest specjalistami II stopnia z zakresu chorób oczu. Dzięki ich umiejętnościom, bogatemu doświadczeniu oraz pasji z jaką wykonują swoją pracę placówka Retina może poszczycić się światowym poziomem usług oraz zadowoleniem pacjentów.

Szpital prowadzi, oprócz leczniczej, także działalność dydaktyczną, organizując w swojej siedzibie kursy z zakresu okulistyki dla lekarzy, podczas których wykłady i zajęcia praktyczne prowadzą lekarze pracujący w placówce. Przykładem takiego szkolenia może być „Ultrasonografia gałki ocznej w praktyce okulistycznej”, na które złożyły się wykłady i ćwiczenia praktyczne (miało ono miejsce w 2016 roku) czy „Kurs badania siatkówki”, który miał miejsce w 2015 roku i obejmował wykłady i zajęcia praktyczne.

Placówka Retina w swoich gabinetach diagnostycznych i zabiegowych oraz na salach operacyjnych posiada specjalistyczny sprzęt i nowoczesną aparaturę medyczną, dzięki której badania i zabiegi są szybkie, bezpieczne i komfortowe dla pacjenta a on po nich nie wymaga hospitalizacji. Do sprzętu diagnostycznego można zaliczyć: aparat DRI OCT Triton (do przeprowadzania tomografii komputerowej i angiografii, czyli badania siatkówki, plamki żółtej i nerwu wzrokowego), tonometr bezkontaktowy (do badania ciśnienia w gałce ocznej) oraz aparat USG ze specjalną głowicą okulistyczną. Podczas zabiegów okulistycznych wykorzystywany jest m.in. nowoczesny laser YAG wykorzystywany w zabiegu irydotomii laserowej leczącym jaskrę oraz w zabiegach kapsulotomii leczących zaćmę wtórną, stosowana jest kamera i dioda laserowa (do wykonywania zabiegu ECP – endoskopowej cyklofotokoagulacji w leczeniu jaskry) oraz laser femtosekundowy w zabiegach korekcji wzroku.

Szpital jest bardzo dobrze przystosowany i przygotowany na przyjmowane każdego typu pacjentów. Dzięki wprowadzonym w niej wszelkim udogodnieniom i ułatwieniom każdy będzie czuł się tutaj komfortowo i przyjemnie. Do tych udogodnień można zaliczyć:

 • Odnowione budynki – oddział przy ul. Gimnazjalnej zajmuje parter bloku mieszkalnego, który mieści się w otoczeniu domów jednorodzinnych, bloków i budynków firm, natomiast oddział przy ul. Cieszkowskiego również znajduje się na parterze bloku mieszkalnego w części miasta, gdzie dużą powierzchnię zajmują bloki.
 • Parking – przy jednym i drugim oddziale można pozostawić auto na parkingu znajdującym  się wzdłuż budynków.
 • Poczekalnia – przestronna i klimatyzowana  z wygodnymi krzesłami, miło urządzona z kolorowymi obrazami na ścianach, które wprawiają w dobry nastrój, z możliwością poczęstowania się kawą lub wodą oraz z kącikiem dla najmłodszych pacjentów.
 • Ułatwienia dla niepełnosprawnych – specjalny podjazd do kliniki, szerokie wejścia i korytarze oraz rozmieszczenie szpitala tylko na jednym poziomie ułatwia korzystanie z jego usług przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.
 • Płatność elektroniczna – za zabiegi pacjenci mogą w szpitalu płacić kartą.
 • Obsługa pacjentów anglojęzycznych – szpital obsługuje pacjentów posługujących się nie tylko językiem polskim, ale także językiem angielskim.

Szpital przy ul. Gimnazjalnej to dzielnica miasta Bemowo. To nie tylko część Warszawy bogata w zabudowę, ale także tereny zielone oraz dobrze skomunikowana. Pacjenci przyjeżdżający do kliniki własnym samochodem mogą zostawić auto na parkingu przed budynkiem. Osoby przybywające komunikacją miejską powinny wysiąść na przystanku autobusowym Hala Wola 02 (linia 112, 184 lub N01), skąd do szpitala jest zaledwie 200 m lub na przystanku tramwajowym Hala Wola 06 (linia 10, 11 i 26), skąd będą mieli do pokonania 160 m. Do szpitala niedaleko jest także z dworca PKP Warszawa Jelonki – 650 m – co jest dużym ułatwieniem dla pacjentów przybywających do Warszawy pociągiem. Pacjenci, którzy chcą nieco odpocząć w otoczeniu zieleni mogą udać się z kliniki do Parku Górczewska z Amfiteatrem im. Michaela Jacksona – to niecałe 3 km samochodem lub autobusem.

Opinie

RETINA Szpital OkulistycznyOcena: 5/5 Opinie: 6, Ocen: 6

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

Treść opinii

Adres email

Podpis

 • J

  Bardzo dobrze

  Wspaniała klinika

  Justyna (2018-07-13)

 • J

  Bardzo dobrze

  Z całego serca polecam RETINE i oczywiście cały zespół, który profesjonalnie podchodzi do pacjenta. Na wizytę udałam się z moją mamą która jest wiekową osobą i strasznie przeżywała zabieg. Już na pierwszej wizycie poczuła się komfortowo i bezpiecznie. Bezproblemowość i miłe słowa wsparcia całego personelu wywarły na mnie i mojej mamie ogromne wrażenie. Jeszcze raz dziękuję i szczerze polecam klinikę!

  Justyna (2018-07-12)

 • E

  Bardzo dobrze

  I have been a patient at the Retina for more than 2 years The eye clinic is the best facilities with a most professional doctor and assistances I can highly recommend Retina for any Patient with problems with their vision Erhard Noreisch

  Erhard Noreisch (2017-09-01)

 • S

  Bardzo dobrze

  Jestem bardzo zadowolona i serdecznie polecam,pozdrawiam

  Sylwia Zalewska-Stachurska (2016-08-22)

 • A

  Bardzo dobrze

  W RETINA wyleczyłam szybko i skutecznie zaćmę. W publicznym szpitalu musiałabym czekać na zabieg około 2 lat.... w RETINA w ciągu około 3 miesięcy przeprowadzono mi zabieg. W klinice jest czysto, ładnie, a przede wszystkim pracują tam bardzo serdecznie ludzie. Leczenie oczu tylko w RETINA :-)

  Alicja (2015-04-12)

 • S

  Bardzo dobrze

  Nowoczesne centrum okulistyczne w Warszawie - pracują tam wybitni specjaliści.To co mi się najbardziej podobało to indywidualne podejście do pacjenta i drobiazgowe tłumaczenie wszelkich spraw związanych z leczeniem. Gorąco polecam RETINA.

  Szymon (2014-11-07)

Cennik

Sfinansuj zabieg

Atrakcyjne raty przygotowane dla pacjentów Szczegóły

Usunięcie gradówki 200 zł Raty 5 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy od 2900 zł Raty 72 zł Umów wizytę
Chirurgia plastyczna
Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna od 1800 zł do 3600 zł Raty 44 zł Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych - metoda chirurgiczna od 1800 zł do 3600 zł Raty 44 zł Umów wizytę
Kosmetologia
Iniekcja doszklistkowa leku Ozurdex 5500 zł Raty 136 zł Umów wizytę
Iniekcja doszklistkowa preparatu Eylea 1900 zł Raty 47 zł Umów wizytę
Endoskopowa cyklofotokoagulacja (ECP) 3000 zł Raty 74 zł Umów wizytę
Okulistyka
Laserowa korekcja wzroku 2500 zł Raty 62 zł Umów wizytę
Laserowa korekcja wzroku - metoda LASEK 2500 zł Raty 62 zł Umów wizytę
Zabieg metodą LASEK Premium 2500 zł Raty 62 zł Umów wizytę
Zabieg metodą PRK 2500 zł Raty 62 zł Umów wizytę
Zabieg metodą PRK Premium 2500 zł Raty 62 zł Umów wizytę
Zabieg metodą LBV 2500 zł Raty 62 zł Umów wizytę
Korekcja laserowa w oparciu o TR lub WF 2500 zł Raty 62 zł Umów wizytę
Płukanie kanalików łzowych 50 zł Raty 1 zł Umów wizytę
Zamknięcie punktu łzowego zatyczką 400 zł Raty 10 zł Umów wizytę
Entropion - operacja podwinięcia powieki 2000 zł Raty 49 zł Umów wizytę
Ektropion - operacja odwinięcia powieki 2000 zł Raty 49 zł Umów wizytę
Usunięcie skrzydlika 600 zł Raty 15 zł Umów wizytę
Wycięcie nowotworu powieki od 400 zł Raty 10 zł Umów wizytę
Naszycie błony owodniowej w zmianach rogówkowych 1500 zł Raty 37 zł Umów wizytę
Witrektomia - leczenie schorzeń siatkówki 6500 zł Raty 160 zł Umów wizytę
Operacja jednoczesna zaćmy i jaskry z wszczepieniem soczewki twardej z równoczasową trabekulektomią od 3000 zł do 5500 zł Raty 74 zł Umów wizytę
Operacja jednoczesna zaćmy i jaskry z wszczepieniem soczewki zwijalnej z równoczasową trabekulektomią od 3000 zł do 5500 zł Raty 74 zł Umów wizytę
Wszczep wtórny soczewki w oku bezsoczewkowym od 4000 zł Raty 99 zł Umów wizytę
Leczenie zaćmy od 2900 zł Raty 72 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy bez wszczepienia soczewki od 2900 zł Raty 72 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej od 3500 zł Raty 86 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego od 3500 zł Raty 86 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki torycznej od 3500 zł Raty 86 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej od 3500 zł Raty 86 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej torycznej od 3500 zł Raty 86 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej od 3500 zł Raty 86 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej torycznej od 3500 zł Raty 86 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy podwichniętej metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem pierścienia stabilizującego od 3500 zł Raty 86 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

RETINA Szpital Okulistyczny

Gimnazjalna 1 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 16:00

Wtorek

08:00 - 16:00

Środa

08:00 - 16:00

Czwartek

08:00 - 16:00

Piątek

08:00 - 16:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte


Umów wizytę  +48 22 256 27 85  

Personel

dr n. med. Piotr Fryczkowski

dr n. med. Piotr Fryczkowski

Okulista
Dr n. med. Piotr Fryczkowski ukończył w 1993 roku Akademię Medyczną w Warszawie. W kręgu jego zainteresowań znalazła się okulistyka, z której zakresu odbył specjalizację I stopnia zako...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. med. Robert Gilewski

lek. med. Robert Gilewski

Okulista
Lek. med. Robert Gilewski studia medyczne ukończył na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w 2011 roku. Po studiach zainteresował się dziedziną okulistki, rozpoczynając pracę na Oddzi...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. med. Ewa Nowińska - Perczak

lek. med. Ewa Nowińska - Perczak

Okulista
Lek. med. Ewa Nowińska-Perczak jest absolwentką studiów medycznych, które ukończyła w 1981 roku na Akademii Medycznej w Warszawie. Następnie rozpoczęła pracę w Szpitalu Kolejowy...

 czytaj więcej

Umów wizytę

Lek. med. Tomasz Markowski

Lek. med. Tomasz Markowski

Anestezjolog
Lek. med. Tomasz Markowski jest absolwentem studiów medycznych, które ukończył w 1978 roku, otrzymując jednocześnie dyplom lekarza medycyny. W dalszych latach zainteresowała go dzi...

 czytaj więcej

Umów wizytę

dr n. med. Agnieszka Nowosielska

dr n. med. Agnieszka Nowosielska

Okulista
Dr n. med. Agnieszka Nowosielska ukończyła studia medyczne w 1995 roku. Kolejnym krokiem w jej karierze zawodowej była specjalizacja I stopnia z okulistyki, którą ukończyła w 2000 roku...

 czytaj więcej

Umów wizytę

dr n. med. Agnieszka Siennicka

dr n. med. Agnieszka Siennicka

Okulista
Dr n. med. Agnieszka Siennicka po ukończeniu studiów medycznych rozpoczęła specjalizację z zakresu okulistyki na Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, którą ukończyła p...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. med. Łukasz Staszczak

lek. med. Łukasz Staszczak

Okulista
Lek. med. Łukasz Staszczak ukończył studia medyczne w 1995 roku, otrzymując jednocześnie dyplom lekarza medycy oraz uprawnienia do wykonywania zawodu. Jego zainteresowania medyczne sku...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. med. Michał Szot

lek. med. Michał Szot

Okulista
Lek. med. Michał Szot to absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Medycznego w Krakowie, na których ukończył Wydział Lekarski w 2004 roku. Następnie zainteresował się dziedziną okulist...

 czytaj więcej

Umów wizytę

Dr n.med. Adam Trapkowski

Dr n.med. Adam Trapkowski

Okulista
Dr n. med. Adam Trapkowski jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku, którą ukończył na kierunku medycznym w 1994 roku. Jego pasją zawodową stała się okulistyka, z której zdobył dw...

 czytaj więcej

Umów wizytę

dr n. med. Piotr Tesla

dr n. med. Piotr Tesla

Okulista
Dr n. med. Piotr Tesla jest absolwentem studiów medycznych, które ukończył w 1995 roku. Następnym krokiem w jego karierze zawodowej była specjalizacja I stopnia z zakresu okulistyki, z...

 czytaj więcej

Umów wizytę

mgr Anna Kowalik

mgr Anna Kowalik

koordynator ds. badań diagnostycznych i naukowych
Anna Kowalik jest koordynatorem ds. badań diagnostycznych i naukowych w Szpitalu Okulistycznym Retina w Warszawie. Ukończyła studia magister...

 czytaj więcej

Umów wizytę

 Monika Izowska

Monika Izowska

koordynator ds. badań klinicznych
Monika Izowska pełni funkcję koordynatora ds. badań klinicznych w Szpitalu Okulistycznym Retina w Warszawie. Jest absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku, ...

 czytaj więcej

Umów wizytę