RETINA Szpital Okulistyczny

Augusta Cieszkowskiego 1/3 Warszawa

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Szpital Okulistyczny Retina jest specjalistyczną placówką medyczną świadczącą diagnostykę i leczenie okulistyczne na najwyższym światowym poziomie. Szpital mieści się w Warszawie, działając od 2004 roku i posiada dwa oddziały w różnych częściach miasta. Jego nazwa nie jest przypadkowa, gdyż oznacza po grecku „siatkówkę”, czyli bardzo ważną błonę wyścielającą wnętrze oka, odpowiadającą za widzenie.

Placówka może poszczycić się wykonaniem do 2016 roku liczbą 8 tysięcy operacji okulistycznych oraz sumą 15 tysiącami pacjentów, którzy skorzystali z jej usług. Świadczy to nie tylko o wysokiej jakości zabiegów, ale także o profesjonalizmie kadry i zaufaniu jakim pacjenci darzą tę klinikę.

Każdy przychodzący do szpitala pacjent jest poddawany podstawowej i specjalistycznej diagnostyce okulistycznej. Badane jest tutaj ciśnienie w gałce ocznej, ostrość wzroku, pole widzenia określające funkcję nerwu wzrokowego a także zmiany w oku za pomocą ultrasonografii gałki ocznej. Ponadto przeprowadzana jest angiografia fluoresceinowa (zdjęcie unaczynienia i krążenia siatkówki oka) oraz badanie OCT – koherentna tomografia, oceniająca wszystkie warstwy siatkówki. Pełnej diagnostyce zaburzeń wzroku i widzenia poddane są w szpitalu także noworodki, dzieci i młodzież.

Na leczenie operacyjne mogą udać się do szpitala osoby cierpiące na zaćmę wrodzoną lub nabytą. Jest ona leczona tutaj na kilka sposobów: za pomocą operacji bez wszczepienia soczewki oraz operacji metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznejtorycznejpseudoakomodacyjnej lub multifokalnej. Może być także wykonana operacja zaćmy podwichniętej sposobem fakoemulsyfikacji z wszczepieniem pierścienia stabilizującego lub kapsulotomia przeprowadzona laserem YAG a także kapsulotomia chirurgiczna.

Pacjenci chorujący jednocześnie na zaćmę i jaskrę będą w szpitalu poddani jednoczasowej operacji likwidującej te dwa schorzenia. Jeden z tych zabiegów przebiega z wszczepem soczewki zwijalnej i trabekulektomią, drugi z wszczepem soczewki twardej i trabekulektomią.

W przypadku odwarstwienia siatkówki, niedrożności naczyń siatkówki, otworów w siatkówce lub retinopatii cukrzycowej przeprowadza się w placówce tej zabieg witrektomii, w czasie którego lekarz usuwa chorobowe zmiany siatkówki lub ciała szklistego.

Wady wzroku z zakresu krótkowzroczności, dalekowzroczności czy astygmatyzmu leczone są w placówce tej za pomocą chirurgii refrakcyjnej, czyli z wykorzystaniem nowoczesnego lasera. Typ takiego zabiegu jest dobierany indywidualnie do każdego pacjenta a wybierany spośród: zabiegu metodą LASIKmetodą LASEKmetodą PRK oraz wariantami tych operacji, np. femtoLASIKLASEK Premium czy PRK Premium.

Inny innowacyjny laser YAG wykorzystywany jest tutaj do zabiegu kapsulotomii, leczącego zaćmę lub irydotomii, który usuwa jaskrę jednego lub obu oczu.

Operacje i zabiegi przeprowadzane w szpitalu Retina są małoinwazyjne, nie wymagające długiej hospitalizacji poprzez nie tylko nowoczesny sprzęt, ale również zastosowanie sedacji w celu znieczulenia, która ma minimalny wpływ na układ krążenia i oddychania. Z reguły pacjent zostaje na obserwacji maksymalnie kilka godzin, po czym udaje się do domu.

Kadrę szpitala Retina tworzą lekarze medycyny oraz doktorzy nauk medycznych specjalizujący się w dziedzinie okulistyki. Wielu z nich odbyło zagraniczne szkolenia kliniczne, zagraniczne staże i stypendia oraz uczestniczyło w zaawansowanych kursach okulistycznych poza granicami kraju. Większość z nich jest specjalistami II stopnia z zakresu chorób oczu. Dzięki ich umiejętnościom, bogatemu doświadczeniu oraz pasji z jaką wykonują swoją pracę placówka Retina może poszczycić się światowym poziomem usług oraz zadowoleniem pacjentów.

Szpital prowadzi, oprócz leczniczej, także działalność dydaktyczną, organizując w swojej siedzibie kursy z zakresu okulistyki dla lekarzy, podczas których wykłady i zajęcia praktyczne prowadzą lekarze pracujący w placówce. Przykładem takiego szkolenia może być „Ultrasonografia gałki ocznej w praktyce okulistycznej”, na które złożyły się wykłady i ćwiczenia praktyczne (miało ono miejsce w 2016 roku) czy „Kurs badania siatkówki”, który miał miejsce w 2015 roku i obejmował wykłady i zajęcia praktyczne.

Placówka Retina w swoich gabinetach diagnostycznych i zabiegowych oraz na salach operacyjnych posiada specjalistyczny sprzęt i nowoczesną aparaturę medyczną, dzięki której badania i zabiegi są szybkie, bezpieczne i komfortowe dla pacjenta a on po nich nie wymaga hospitalizacji. Do sprzętu diagnostycznego można zaliczyć: aparat DRI OCT Triton (do przeprowadzania tomografii komputerowej i angiografii, czyli badania siatkówki, plamki żółtej i nerwu wzrokowego), tonometr bezkontaktowy (do badania ciśnienia w gałce ocznej) oraz aparat USG ze specjalną głowicą okulistyczną. Podczas zabiegów okulistycznych wykorzystywany jest m.in. nowoczesny laser YAG wykorzystywany w zabiegu irydotomii laserowej leczącym jaskrę oraz w zabiegach kapsulotomii leczących zaćmę wtórną, stosowana jest kamera i dioda laserowa (do wykonywania zabiegu ECP – endoskopowej cyklofotokoagulacji w leczeniu jaskry) oraz laser femtosekundowy w zabiegach korekcji wzroku.

Szpital jest bardzo dobrze przystosowany i przygotowany na przyjmowane każdego typu pacjentów. Dzięki wprowadzonym w niej wszelkim udogodnieniom i ułatwieniom każdy będzie czuł się tutaj komfortowo i przyjemnie. Do tych udogodnień można zaliczyć:

 • Odnowione budynki – oddział przy ul. Gimnazjalnej zajmuje parter bloku mieszkalnego, który mieści się w otoczeniu domów jednorodzinnych, bloków i budynków firm, natomiast oddział przy ul. Cieszkowskiego również znajduje się na parterze bloku mieszkalnego w części miasta, gdzie dużą powierzchnię zajmują bloki.
 • Parking – przy jednym i drugim oddziale można pozostawić auto na parkingu znajdującym  się wzdłuż budynków.
 • Poczekalnia – przestronna i klimatyzowana  z wygodnymi krzesłami, miło urządzona z kolorowymi obrazami na ścianach, które wprawiają w dobry nastrój, z możliwością poczęstowania się kawą lub wodą oraz z kącikiem dla najmłodszych pacjentów.
 • Ułatwienia dla niepełnosprawnych – specjalny podjazd do kliniki, szerokie wejścia i korytarze oraz rozmieszczenie szpitala tylko na jednym poziomie ułatwia korzystanie z jego usług przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.
 • Płatność elektroniczna – za zabiegi pacjenci mogą w szpitalu płacić kartą.
 • Obsługa pacjentów anglojęzycznych – szpital obsługuje pacjentów posługujących się nie tylko językiem polskim, ale także językiem angielskim.

Oddział przy ul. Cieszkowskiego to Żoliborz, czyli dzielnica miasta dobrze skomunikowana oraz z bogatą infrastrukturą. Można tu łatwo dostać się samochodem, który można pozostawić na parkingu przed budynkiem, w którym mieści się przychodnia. W pobliżu  znajduje się przystanek tramwajowy Teatr Komedia 03 (100 m od placówki), na którym zatrzymują się tramwaje linii 4,6 lub 15  oraz przystanek autobusowy Teatr Komedia 02 (280 m od placówki), gdzie można wysiąść z autobusu nr 116, 205 oraz N44. Do placówki można dostać się również metrem M1, wysiadając na przystanku Plac Wilsona i przechodząc stąd 400 m. Z kliniki blisko jest do zielonych skwerów miasta, np. na Skwer Igora Newerlego (200 m) oraz niedaleko nad brzeg Wisły – nieco ponad 2 km.

Opinie

RETINA Szpital OkulistycznyOcena: 5/5 Opinie: 4, Ocen: 4

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • A

  Bardzo dobrze

  Miałem tutaj nieduży zabieg, bo usunięcie skrzydlika oka ale szybko mnie przyjęli i zabieg wykonali całkowicie bezboleśnie. Ponadto byłem tu także z moim synem, który świetnie się tu czuł dzięki opiece personelu. Lekarze serdeczni i przyjaźni z podejściem do dzieci.

  Adam (2017-04-14)

 • J

  Bardzo dobrze

  Ja też mogę gorąco polecić ten szpital. Uratowali mi tutaj wzrok, podczas gdy w innych placówkach nie dawali mu już szans na wyleczenie. Szybka interwencja okulistów i udany zabieg i w końcu widzę normalnie, dziękuje z całego serca całemu personelowi który się mną zajmował

  Jan (2017-04-14)

 • f

  Bardzo dobrze

  Wyleczyłam tu bardzo szybko jaskrę bez kolejek za pomocą nowoczesnego zabiegu. Było szybko, bezboleśnie i od razu moje dolegliwości ustąpiły. Lekarze z podejściem do pacjenta naprawdę się interesują i dokładnie słuchają co się do nich mówi. Polecam!

  felicja (2017-04-14)

 • S

  Bardzo dobrze

  możliwość szybkiego załatwienia sprawy,nie ma kolejek. Ładne wnętrze i mila obsługa. Polecam.

  Szymon (2016-08-10)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Chirurgia plastyczna
Plastyka i korekcja powiek
*1800 zł za jedną powiekę
od 1800 zł Umów wizytę
Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna
*1800 zł/1 powieka, 3500 zł/2 powieki
od 1800 zł do 3500 zł Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych - metoda chirurgiczna
*jedno oko
2000 zł Umów wizytę
Kosmetologia
Leczenie jaskry - endoskopowa cyklofotokoagulacja (ECP) 3000 zł Umów wizytę
Okulistyka
Laserowa korekcja wzroku 2500 zł Umów wizytę
Operacja zeza
dorośli oraz dzieci , w narkozie obuocznie
4800 zł Umów wizytę
Płukanie kanalików łzowych
*możliwość również u dzieci do 1 roku. 60 zł za jedno oko u osób dorosłych,
od 60 zł do 180 zł Umów wizytę
Zamknięcie punktu łzowego zatyczką 400 zł Umów wizytę
Udrożnienie kanalików łzowych
1 lub 2 oczu złożenie drenów otwierajacych punkt łzowy
od 350 zł do 600 zł Umów wizytę
Entropion - operacja podwinięcia powieki
jedna powieka
2100 zł Umów wizytę
Ektropion - operacja odwinięcia powieki
jedna powieka
od 2100 zł do 3200 zł Umów wizytę
Usunięcie skrzydlika
1 lub 2 oczu
od 1500 zł do 3000 zł Umów wizytę
Wycięcie nowotworu powieki
w zależności od wielkości zmiany
od 600 zł do 1200 zł Umów wizytę
Witrektomia - leczenie schorzeń siatkówki
jednoocznie
od 7000 zł do 12500 zł Umów wizytę
Naszycie błony owodniowej w zmianach rogówkowych 1500 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy
z implantacją soczewki , zależnie od rodzaju soczewki
od 3200 zł do 10000 zł Umów wizytę
Kapsulotomia laserem YAG - zaćma wtórna
kapsulotomia - irydotomia ( jednoocznie )
350 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej 3500 zł Umów wizytę
Leczenie zaćmy 3200 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego 3500 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki torycznej 3500 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej 3500 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej torycznej 3500 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej 3500 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej torycznej 3500 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy podwichniętej metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem pierścienia stabilizującego 3500 zł Umów wizytę
Operacja jednoczesna zaćmy i jaskry z wszczepieniem soczewki twardej z równoczasową trabekulektomią od 4000 zł do 0 zł Umów wizytę
Operacja jednoczesna zaćmy i jaskry z wszczepieniem soczewki zwijalnej z równoczasową trabekulektomią od 4000 zł do 8300 zł Umów wizytę
Wszczep wtórny soczewki w oku bezsoczewkowym 4000 zł Umów wizytę
Iniekcja doszklistkowa leku Ozurdex 5500 zł Umów wizytę
Iniekcja doszklistkowa preparatu Eylea 1900 zł Umów wizytę
Tomografia optyczna (OCT) od 110 zł do 280 zł Umów wizytę
Usunięcie gradówki
*możliwość realizacji zabiegu w dniu konsultacji ( w zależności od wielkości zmiany)
od 600 zł do 900 zł Umów wizytę
Laserowe leczenie zwyrodnienia plamki żółtej AMD
( jednooczne)
900 zł Umów wizytę
Laseroterapia siatkówki
ze znieczuleniem jednoocznie
500 zł Umów wizytę
Leczenie jaskry - trabekulektomia
trabekulatomia / sklerektomia
4000 zł Umów wizytę
Iniekcja doszklistkowa
( w zależności od doboru preparatu)
od 800 zł do 2100 zł Umów wizytę
Wszczepienie soczewki fakijnej od 3200 zł do 6800 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

RETINA Szpital Okulistyczny

Augusta Cieszkowskiego 1/3 Warszawa

Umów wizytę  +48 22 765 67 79 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

zamknięte

Wtorek

zamknięte

Środa

08:00 - 17:00

Czwartek

zamknięte

Piątek

zamknięte

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

dr n. med. Piotr Fryczkowski

dr n. med. Piotr Fryczkowski

Okulista

Umów wizytę

dr Barbara Kropidłowska

dr Barbara Kropidłowska

Okulista
Pani dr Barbara Kropidłowska specjalistuje sie w diagnostyce oraz leczeniu zeza zarówno u dorosłych jak i u dzieci.

Umów wizytę

lek. med. Robert Gilewski

lek. med. Robert Gilewski

Okulista

Umów wizytę

lek. med. Ewa Nowińska - Perczak

lek. med. Ewa Nowińska - Perczak

Okulista

Umów wizytę

dr n. med. Agnieszka Nowosielska

dr n. med. Agnieszka Nowosielska

Okulista

Umów wizytę

lek. med. Łukasz Staszczak

lek. med. Łukasz Staszczak

Okulista

Umów wizytę

dr n. med. Agnieszka Siennicka

dr n. med. Agnieszka Siennicka

Okulista

Umów wizytę

lek. med. Michał Szot

lek. med. Michał Szot

Okulista

Umów wizytę

dr n. med. Piotr Tesla

dr n. med. Piotr Tesla

Okulista

Umów wizytę