Plastyka ramion (lifting chirurgiczny)

Plastyka ramion (lifting chirurgiczny)

Plastyka ramion

Cena od 4920 zł Zapytaj o raty

Plastyka ramion to zabieg, który polega na wymodelowaniu kształtu ramion, nadaniu właściwych proporcji poprzez odessanie tkanki tłuszczowej i ewentualne usunięcie nadmiaru skóry. Nadmiar skóry w dolnej części ramion jest często efektem starzenia się lub ciąży.

Znajdź klinikę  Umów wizytę Suplementy urody 

Plastyka ramion (lifting chirurgiczny)

Ocena

5.00
24

Plastyka ramion (lifting chirurgiczny) jest zabiegiem wykonywanym u pacjentów u których w wyniku zachodzących w organizmie procesów starzenia lub w wyniku intensywnego odchudzania skóra kończyn górnych stała się luźna i brzydko opada zaburzając wygląd pacjenta.


Plastyka ramion (lifting chirurgiczny)

Plastyka ramion (lifting chirurgiczny)- charakterystyka

Wraz z wiekiem i zachodzącymi w tkankach powłok ciała procesami, takimi jak na przykład spadek aktywności fibroblastów, a przez to ograniczenie produkcji i stężenia kolagenu oraz elastyny odpowiadających za utrzymanie jędrności i sprężystości tkanek, skóra pacjenta staje się luźna, a czasem wręcz z brzydko opada. Problem ten może być o wiele bardziej wyraźny u osób otyłych i z nadmiarem kilogramów, które stosowały intensywną dietę w wyniku której pozbyły się znacznej części zapasu tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w okolicy kończyn górnych.

Chociaż pacjenci uprzednio otyli w efekcie odchudzania przeważnie mogą cieszyć się poprawą stanu zdrowia, brzydko zwisające płaty skóry psują rezultaty pod względem estetycznym i nie pozwalają na radość z poprawy wyglądu. W takich przypadkach zabieg plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) poprawia wygląd rąk dzięki naciągnięciu i naprężeniu skóry oraz usunięciu jej nadmiaru.

Jeśli istnieje taka potrzeba operację plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) przeprowadza się z jednoczasowym usunięciem nadmiaru tkanki tłuszczowej nagromadzonej w tych okolicach. W efekcie plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) poprawie ulega wygląd pacjenta, ale również poprawia się jego samopoczucie, rośnie samoocena, a często także zadowolenie z życia. Pacjenci po zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznym) cieszą się z młodszego wyglądu skóry na rękach i z poprawy jej jędrności. Częściej decydują się na noszenie ubrań z krótkim rękawkiem, nawet jeśli przed leczeniem wstydzili się wyglądu ramion i unikali tego typu garderoby.

Plastyka ramion (lifting chirurgiczny)- korzyści

Korzyści jakie odnosi pacjent dzięki poddaniu się zabiegowi plastyki ramion (liftingowi chirurgicznemu) to przede wszystkim uniesienie tkanek kończyn górnych, ich naciągnięcie i naprężenie. Nadmiar zwisającej skóry zostaje usunięty. Dzięki temu po plastyce ramion (liftingu chirurgicznym) kończyny górne pacjenta nabierają jędrnego, młodszego wyglądu. Jest to istotne zwłaszcza u osób starszych, u których pod wpływem odciskającego się na skórze ramion piętna czasu tkanki stają się luźne i zaczynają brzydko zwisać, a także u pacjentów otyłych i z nadwagą, którzy w krótkim czasie pozbyli się znacznej ilości nadmiernych kilogramów.

Inne korzyści z plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) to poprawa samooceny i samopoczucia pacjenta. Przekłada się to często na wzrost komfortu funkcjonowania oraz zadowolenia z życia. Zwłaszcza jeśli brzydko wyglądająca skóra kończyn górnych przed zabiegiem plastyki ramion (liftingiem chirurgicznym) była przyczyną kompleksów i złego samopoczucia.

Wskazania do wykonania zabiegu

Wskazane jest wykonanie zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) u pacjentów z luźną, brzydko zwisającą skórą kończyn górnych. Stan taki dotyczy przede wszystkim pacjentów w starszym wieku, u których fibroblasty przestały produkować kolagen oraz elastynę w ilości wystarczającej do utrzymania skóry jędrnej i sprężystej. Zabieg plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) wskazany jest także jako metoda leczenia nadmiaru skóry w okolicy kończyn górnych u pacjentów z otyłych i z nadwagą, którzy w krótkim czasie pozbyli się znacznej ilości kilogramów, natomiast tkanki powłok ciała zostały rozciągnięte dając nieładny efekt pod względem kosmetycznym.

Plastyka ramion (lifting chirurgiczny) zalecona jest zwłaszcza dla pacjentów u których brzydki wygląd kończyn górnych jest przyczyną kompleksów i pogorszenia samooceny, a także dla tych osób, które z powodu poczucia wstydu czują się zmuszone do noszenia ubrań z długim rękawem i chcieliby zmienić tą sytuację. Blizna po zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) ukryta jest na wewnętrznej stronie ręki oraz w zgięciu (pod pachą) i wielu pacjentów bez przeszkód i odczuwanych z tego powodu kompleksów może cieszyć się z możliwości noszenia bluzek na ramiączkach i z krótkim rękawem.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przeciwwskazanie do leczenia metodą plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) stanowi zły stan ogólny organizmu pacjenta i zagrożenie wystąpieniem powikłań w trakcie lub po zabiegu. Przeciwwskazaniem do wykonania plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) jest świeżo przebyty zawał serca oraz udar mózgu. Inne choroby stanowiące przeciwwskazanie do plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) to między innymi niewyrównane nadciśnienie tętnicze krwi, zaburzenia zakrzepowo- zatorowe, nieprawidłowe krążenie w kończynach/ kończynie górnej zagrażające wystąpieniem niedokrwienia po plastyce ramion (liftingu chirurgicznym).

Przeciwwskazaniem do plastyki ramion (liftingu chirurgicznym) stanowi również obecność zaburzeń krzepliwości krwi, aktywna choroba nowotworowa, zaburzenia w krążeniu limfy (zwłaszcza w kończynach górnych i zagrożenie jej zastoju i przedłużających się obrzęków po operacji). Nie należy wykonywać plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) w przypadku miejscowych zmian skórnych takich jak stany zapalne, ropnie, zakażenia i inne, do czasu ich wyleczenia. Jest to ważne, aby uniknąć rozwoju niektórych powikłań po plastyce ramion (liftingu chirurgicznym). Przeciwwskazane jest także wykonywanie plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) u pacjentów z nadmiernie wygórowanymi i niemożliwymi do spełnienia oczekiwaniami wobec efektów tej metody leczenia.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) pacjenci zgłaszają się w wyznaczonym przez lekarza terminie. Najczęściej rano w dniu operacji. Wcześniej jednak należy przeprowadzić dokładne badania potwierdzające dobry stan ogólny organizmu i brak przeciwwskazań do leczenia metodą plastyki ramion (liftingu chirurgicznego). Pacjenci leczeni środkami przeciwkrzepliwymi najczęściej proszeni są o odstawienie leków na kilka dni przed zabiegiem, aby zapobiec ryzyku wystąpienia przedłużającego się krwawienia podczas wykonywania plastyki ramion (liftingu chirurgicznego). Decyzji o odstawieniu jakichkolwiek leków przez zabiegiem plastyki ramion (liftingu operacyjnym) nie należy jednak podejmować samodzielnie, a wyłącznie w porozumieniem z lekarzem wykonującym zabieg. Przed plastyką ramion (liftingiem chirurgicznym) lekarz wykonuje dokumentację fotograficzną stanu kończyn górnych celem porównania stanu ramion przed zabiegiem z efektami po zakończeniu leczenia.

Rodzaj znieczulenia

Zabieg plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. W związku z tym pacjenci powinni zgłosić się (najczęściej rano, w dniu zabiegu) na czczo. Ostatni posiłek należy spożyć co najmniej dwanaście godzin przez plastyką ramion (liftingiem chirurgicznym). Po zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) w razie wystąpienia dolegliwości bólowych istnieje możliwość ich łagodzenia poprzez stosowanie ogólnodostępnych środków przeciwbólowych takich jak na przykład tabletki z paracetamolem.


Zobacz zaufane kliniki najbliżej


Jak przebiega zabieg?

Zabieg plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) przeprowadza się w warunkach sali operacyjnej. Pacjent proszony jest o przebranie się w specjalny, jednorazowy strój po czym transportowany jest na blok operacyjny. Tam proszony jest o położenie się na stole chirurgicznym, a jego ramiona układane w taki sposób, aby lekarze przeprowadzający zabieg mieli łatwy dostęp do pola operacyjnego podczas wykonywania plastyki ramion (liftingu chirurgicznego). Po wprowadzeniu w stan uśpienia przez anestezjologa ramiona i miejsca objęte zabiegiem oczyszcza się i dezynfekuje przy użyciu specjalnych środków zawierających substancje barwiące, dzięki czemu chirurg dokładnie widzi w którym miejscu już usunął wszelkie zanieczyszczenia.

Po zdezynfekowaniu okolicy poddawanej plastyce ramion (liftingowi chirurgicznemu) pacjent zostaje obłożony jałowymi serwetami, a na wierzchu pozostają tylko operowane okolice. Linie cięcia prowadzi się w taki sposób, aby blizny po plastyce ramion (liftingu chirurgicznym) były niewidoczne przy naturalnym położeniu rąk. Chirurg nacina skalpelem skórę pod pachą oraz na przyśrodkowej części ramienia co gwarantuje takie właśnie efekty i położenie blizny po plastyce ramion (liftingu chirurgicznym).

Skórę preparuje się, naciąga, a jej nadmiar usuwa. Jeśli istnieje taka potrzeba plastykę ramion (lifting chirurgiczny) wykonuje się jednocześnie z usunięciem nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na koniec plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) brzegi rany zbliża się do siebie i zasklepia poprzez założenie chirurgicznych szwów. Zazwyczaj stosuje się nici nylonowe które trzeba ściągnąć od siedmiu do dziesięciu dni od plastyki ramion (liftingu chirurgicznego). Wykonuje się to w warunkach ambulatoryjnych w przychodni chirurgicznej.

Miejsce cięcia przeprowadzanego podczas zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) zabezpieczane jest jałowym opatrunkiem, a pacjent transportowany na salę wybudzeniową.

Czas i przebieg rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji po zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) to około czterech do ośmiu tygodni. Może on jednak być dłuższy w przypadku utrzymywania się obrzęku po plastyce ramion (liftingu chirurgicznym) oraz jeśli wystąpią powikłania po plastyce ramion (liftingu chirurgicznym). Samo zasklepienie brzegów rany trwa kilka dni, przeważnie szwy ściąga się po siedmiu do dziesięciu dni od plastyki ramion (liftingu chirurgicznego). Ograniczenie aktywności fizycznej, zwłaszcza wymagającej wzmożonej pracy i ruchomości kończyn górnych powinno trwać do sześciu- ośmiu tygodni po operacji plastyki ramion (liftingu chirurgicznego).

Efekty po zabiegu

Efekty zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) to przede wszystkim poprawa wyglądu skóry kończyn górnych. Dotyczy to zwłaszcza pacjentów z luźną, zwisającą skórą. Do zmian takich dochodzi na przykład w wyniku starzenia się skóry, ale również u pacjentów otyłych oraz z nadwagą, zwłaszcza jeśli w krótkim czasie pozbyli się znacznej ilości nadmiaru kilogramów. Skóra nie nadążą wtedy z obkurczeniem i w efekcie zostaje rozciągnięta, a jej nadmiar zwisa dając nieładne pod względem kosmetycznym efekty.

Dobre efekty osiągane też są dzięki wykonaniu zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) u pacjentów starszych, u których skóra kończyn górnych utraciła elastyczność i jędrność w wyniku postępujących procesów starzenia. Z wiekiem fibroblasty skóry przestają produkować kolagen oraz elastynę w wystarczającej dla podtrzymania skóry w dobrej kondycji i wysokiej sprężystości. Zabieg plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) może wtedy pomóc w przywróceniu młodego wyglądu tkanek kończyn górnych, a przez to wpłynąć na wzrost zadowolenia pacjentów ze swojego wyglądu.

Efekty w postaci korzyści psychicznych osiąganych dzięki plastyce ramion (liftingowi chirurgicznemu) również są nie bez znaczenia. Zwłaszcza u pacjentów u których brzydko wyglądające ramiona, z luźno zwisającą skórą stanowią przyczynę wstydu, pogorszenia samooceny, a także prowadzą do licznych ograniczeń pod względem doboru garderoby. Efekty plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) to wtedy dodatkowo wzrost samooceny pacjenta, radość z braku ograniczeń w doborze ubrań, zwłaszcza latem kiedy pacjenci z luźną skórą ramion wstydzili się nosić okrycie wierzchnie odsłaniające ramiona. W takich sytuacjach zabieg plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) przekłada się nawet na wzrost zadowolenia z życia.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) zaleca się, aby pacjenci regularnie zmieniali opatrunki i oczyszczali ranę. Do czasu jej pełnego zagojenia należy stosować w miejscu chirurgicznego cięcia środki odkażające takie jak na przykład octanisept. W razie potrzeby lekarz może zalecić inny sposób pielęgnacji rany po operacji plastyki ramion (liftingu chirurgicznym). Zawsze jednak rana powinna być utrzymywana w suchych i czystych warunkach. Zaleca się, aby po zasklepieniu brzegów ran ( po około siedmiu do dziesięciu dni od zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) pacjenci zgłosili się do chirurga celem zdjęcia szwów. Termin ściągnięcia nici nylonowych zostanie wcześniej wyznaczony. Zaleca się, aby przez kilka tygodniu po zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznym) pacjenci nosili ubrania z obcisłymi rękawami, aby usprawnić odpływ chłonki z naczyń limfatycznych ręki.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Efekty plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) mogą być różne. U niektórych pacjentów efekty będą utrzymywały się przez długi czas, a nawet być trwałe, podczas gdy u innych już po kilku latach od plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) może zaistnieć potrzeba powtórzenia operacji. Wiele zależy od stosowania się pacjentów po zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) do zaleceń lekarskich, a także od stylu życia ( w tym przede wszystkim aktywności fizycznej oraz diety), a także od indywidualnych właściwości tkanek pacjenta. Jeśli efekty zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) ulegną pogorszeniu nie zawsze musi istnieć konieczność powtórzenia operacji, a dobre rezultaty i poprawę wyglądu skóry kończyn górnych można uzyskać stosując inne, mniej inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.


Porozmawiaj z pacjentami na temat Plastyka ramion (lifting chirurgiczny)


Jak uniknąć powikłań po zabiegu?

Niektóre powikłania po zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) są w niewielkim stopniu zależne od lekarza, pacjenta, czy sposoby przeprowadzania operacji, a przez to prawie niemożliwe do przewidzenia, a tym bardziej uniknięcia. Dotyczy to na przykład obrzęku kończyn górnych, który utrzymuje się nawet kilka tygodni po plastyce ramion (liftingu chirurgicznym), a ryzyko wliczone jest w metodę leczenia o czym pacjenci uświadamiani są jeszcze podczas kwalifikacji do zabiegu.

Innych powikłań plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) można uniknąć. Zwłaszcza jeśli przestrzega się zasad przeprowadzania operacji, dokładnie dezynfekuje ranę, a po plastyce ramion (liftingu chirurgicznym) pacjent przestrzega zaleceń lekarza, dba o utrzymanie okolicy chirurgicznego cięcia w czystości oraz suchych i przewiewnych warunkach.

Aby uniknąć powikłań plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) należy dyskwalifikować od zabiegu te osoby, co do których stanu zdrowia istnieją wątpliwości, czy istnieje możliwość bezpiecznego przeprowadzenia operacji. Nie należy kwalifikować do plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) pacjentów o nadmiernych i niemożliwych do wykonania oczekiwaniach wobec efektów zabiegu, a także te osoby u których możliwe jest przywrócenie dobrego wyglądu kończyn górnych metodami zachowawczymi i nie ma potrzeby podejmowania leczenia operacyjnego, które zawsze obciążone jest pewnym ryzykiem zdarzeń niepożądanych. Aby uniknąć powikłań po zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) pacjenci na każdym etapie leczenia powinni skrupulatnie przestrzegać zaleceń lekarskich.

Możliwe powikłania po zabiegu

Możliwe powikłania po zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznym) to przede wszystkim ryzyko zakażenia tkanek poprzez wniknięcie drobnoustrojów w okresie okołooperacyjnym lub później. Poza tym u pacjentów ze znacznym stopniem otyłości, kiedy plastykę ramion (lifting chirurgiczny) łączy się z jednoczesnym usuwaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej istnieje ryzyko wystąpienia zatoru tłuszczowego. Na szczęście jest to powikłanie stosunkowo rzadkie.

Chirurg wykonujący zabieg plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) powinien bardzo uważnie wykonywać nacięcie skóry i preparowanie tkanek, zwłaszcza podczas nacinania okolicy pachowej, aby nie uszkodzić tętnicy i nie spowodować krwotoku. Uszkodzenie mniejszych naczyń krwionośnych od tętnicy pachowej lub tętnicy ramiennej przeważnie nie zagraża znacznemu ubytkowi krwi, jednak może prowadzić do brzydkich krwiaków podskórnych wydłużających czas regeneracji po zabiegu plastycznym ramion (liftingu chirurgicznym). Uszkodzenie naczyń limfatycznych lub węzłów chłonnych podczas plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) może skutkować utrudnieniem odpływu limfy z jej zastojem i obrzękami w obrębie ramienia, przedramienia lub całej ręki. U pacjentów z tendencją do znacznego przerostu blizn i tworzenia bliznowców istnieje ryzyko brzydkiego i niezadowalającego pod względem estetycznym efektu zabiegu jeśli dojdzie do utworzenia keloidu po zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego).

Inne powikłania operacji plastycznej ramion (liftingu chirurgicznego) to brak zadowolenia pacjenta z efektów zabiegu (zwłaszcza jeśli miał on zbyt wygórowane i niemożliwe do zrealizowania oczekiwania wobec rezultatów leczenia), rozejście się brzegów ran w przypadku złej pielęgnacji i utrzymywania nadmiernej ruchomości ręki pomimo zaleceń lekarza dotyczących oszczędzania kończyn górnych po plastyce ramion (liftingu chirurgicznym) lub nadmierne nasilenie i przedłużony czas utrzymywania się obrzęku.

Polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu

W niektórych przypadkach zaleca się, aby podczas wykonywania zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) przeprowadzić jednocześnie procedurę usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dotyczy to zwłaszcza pacjentów otyłych i ze znacznym nagromadzeniem komórek magazynujących zapasy energetyczne w okolicy ramion.

Często również inne części ciała pacjentów poddających się zabiegowi plastyki ramion (liftingowi chirurgicznemu) prezentują się nieatrakcyjnie pod względem estetycznym i istnieje zasadność wykonania zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej mających na celu poprawę ich wyglądu. Dotyczy to zwłaszcza pacjentów, którzy w krótkim czasie znacznie stracili na wadze w efekcie czego skóra w wielu obszarach ciała stała się wiotka, rozciągnięta i obwisła. Zalecane może być wtedy wykonanie dodatkowo zabiegów plastyki brzucha, ud, a nawet okolic intymnych.

U pacjentów obawiających się powstania nieładnych blizn po zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznego) lub z tendencją do tworzenia przerośniętych bliznowców zaleca się po pełnym zagojeniu rany w linii chirurgicznego cięcia skorzystanie z zabiegów laserowego usuwania blizn. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie widoczności blizny po zabiegu plastyki ramion (liftingu chirurgicznym) i uzyskanie lepszych pod względem kosmetycznym rezultatów, a tym samym większego zadowolenia pacjenta.

Autor: Lek. Anna Kołodziejska

Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki klinik, gabinetów oraz placówek medycznych znajdujących się na terenie Polski, oferujących zabieg - Plastyka ramion (lifting chirurgiczny)

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Plastyka ramion (lifting chirurgiczny)

Cena

od 4920 zł

Czas trwania

ok. 90 min.

Znieczulenie

ogólne

Hospitalizacja

1 dzień po zabiegu

Czas regeneracji

ok. 10 dni

Efekty

po ustąpieniu obrzęku (po ok. 4-8 tyg.)

Trwałość leczenia

kilka /kilkanaście lat lub trwałe

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Plastyka ramion (lifting chirurgiczny) w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.


Refundacja NFZ

Plastyka ramion (lifting chirurgiczny) jest zabiegiem wykonywanym w ramach usług prywatnych placówek leczniczych zajmujących się operacjami z zakresu chirurgii plastycznej.
Białystokod 14000 złRaty od 345 złWięcej
Katowiceod 4920 złRaty od 121 złWięcej
Krakówod 8400 złRaty od 207 złWięcej
Łódźod 8000 złRaty od 197 złWięcej
Poznańod 12000 złRaty od 296 złWięcej
Radomod 6500 złRaty od 160 złWięcej
Szczecinod 8500 złRaty od 210 złWięcej
Warszawaod 6500 złRaty od 160 złWięcej
Wrocławod 8500 złRaty od 210 złWięcej