Szpital AVIMED Katowice

Gliwicka 159 Katowice

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Avimed jest nowoczesną siecią placówek medycznych świadczących usługi szpitalne oraz ambulatoryjne w kilku miastach na terenie Śląska – Katowicach, Piekarach Śląskich, Bytomiu, Mikołowie, Gliwicach oraz Częstochowie. Zajmuje się kompleksowym leczeniem zarówno pacjentów indywidualnych, jak i prowadzi szeroką opiekę medyczną dla pracowników firm.

W ramach specjalizacji tych placówek medycznych oferowane są usługi chirurgii krótkoterminowej, chirurgii ogólnej i plastycznej oraz ortopedii a także chorób żył i medycyny estetycznej. Ponadto można poddać się tutaj także badaniom w zakładzie diagnostyki obrazowej, leczeniu w zakładzie rehabilitacji medycznej oraz w poradni leczenia zaburzeń snu.

Personel placówek Avimed to wykwalifikowani lekarze specjaliści z zakresu różnych dziedzin medycyny. Znajdują się wśród nich specjaliści ortopedii i traumatologii narządu ruchu, specjaliści chirurgii ogólnej, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, specjaliści angiologii, specjalista urologii i neurochirurgii oraz lekarz medycyny estetycznej. Pacjent może oddać się tutaj w ręce także specjalisty chorób oczu, specjalisty ginekologii i położnictwa oraz specjalisty medycyny ratunkowej. Nad pacjentami czuwają pielęgniarki, m.in. specjalistka pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki medycznej. Lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie kliniczne w swoich dziedzinach zdobyte w trakcie pracy na oddziałach szpitalnych, w przychodniach oraz gabinetach prywatnych. Należą do stowarzyszeń lekarskich oraz sukcesywnie biorą udział w zjazdach, szkoleniach i kursach, podnosząc tym samym swoje kwalifikacje medyczne i umiejętności z nowoczesnych technik leczniczych i zabiegowych. Wśród certyfikatów można wymienić np. certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego potwierdzający, iż dr n. med. Piotr Hawro posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie diagnostyczno-terapeutyczne w zakresie flebologii -  certyfikat został przyznany w 2015 roku.

Sieć placówek medycznych Avimed rozrosła się m.in. dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej – z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Dzięki temu dofinansowaniu możliwe było otwarcie nowej przychodni w Piekarach Śląskich poprzez jej uruchomienie i zakupienie nowoczesnego sprzętu medycznego – projekt pt. „Rozszerzenie działalności poprzez utworzenie centrum medycznego Avimed Plus”.

Avimed bierze udział również w różnych akcjach medyczno-społecznych, czego przykładem może być zorganizowane w 2014 roku bezpłatne badanie płuc z okazji III Światowych Dni Spirometrii czy w 2013 roku bezpłatne badania mammograficzne.

Placówki Avimed wyposażone są w zaawansowany technologicznie sprzęt, dzięki któremu leczenie jest bezpieczne, skuteczne i szybkie. Jest to m.in. innowacyjne urządzenie i zestaw do wytwarzania autogennych czynników wzrostu stosowanych w ortopedii w urazach mięśni i ścięgien. W leczeniu żylaków wykorzystywany jest system laserowy ELVeS PAINLESS niemieckiej firmy Biolitec o długości fali 1470nm działający w technologii ELVeS Radial, BI-Radial oraz Slim a także urządzenie emitujące prąd o częstotliwości fal radiowych RFITT – jest to generator CelonLab Precision firmy Olympus. Przy leczeniu łuszczycy oraz bielactwa nabytego stosowane jest tutaj urządzenie wydzielające promieniowanie UVA i UVB, czyli terapia PUVA. Ponadto na wyposażeniu gabinetów znajdują się: aparat do krioterapii (do usuwania zmian skórnych różnego typu), sonda DJ (do usuwania ciała obcego z moczowodu) oraz urządzenia do diagnostyki i leczenia schorzeń układu pokarmowego, tj. gastroskop, kolonoskop oraz rektoskop. W zabiegach medycyny estetycznej stosowane są tutaj lasery do usuwania blizn, przebarwień oraz zabiegów fotoodmładzania a także aparat do przeprowadzania mikrodermabrazji diamentowej, czyli mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą głowicy diamentowej.

Placówki medyczne Avimed są doskonale przystosowane do przyjmowania pacjentów nie tylko ze względu na doświadczony personel i wyposażenie sprzętowe, ale także odpowiednie przystosowanie budynków oraz specjalne oferty dla każdego z pacjentów. Wśród udogodnień można wymienić, m.in.:

 • Dogodną lokalizację – placówki Avimed znajdują się w większych miastach Śląska bardzo dobrze zurbanizowanych i skomunikowanych, dzięki czemu łatwy jest do nich dojazd zarówno własnym samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej.
 • Przestronne wnętrza – zarówno poczekalnie, jak i korytarze, gabinety i inne pomieszczenia w placówkach Avimedu są przestronne i wygodnie urządzone z miłą dla oka kolorystyką, wygodnymi meblami oraz przyjemnym oświetleniem.
 • Nowoczesne sale operacyjne – wyposażone w bezpieczny i innowacyjny sprzęt najlepszych światowych producentów, dzięki którym każdy zabieg operacyjny przebiega w dogodnych warunkach dla pacjenta oraz jest ułatwiony dla lekarza.
 • Sale pooperacyjne - przygotowane z myślą o pacjentach, którzy wymagają opieki i odpoczynku po zabiegach operacyjnych. Wyposażone są w wygodne łóżka, własne toalety oraz niezbędną aparaturę medyczną.
 • Kontrakt z NFZ – szpital oraz przychodnie Avimed mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu pacjenci mogą bezpłatnie korzystać z wybranej opieki lekarskiej, leczenia oraz zabiegów.
 • Pakiety zdrowotne – Avimed w ramach współpracy z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi oferuje pracownikom firm pakiety zdrowotne w ramach pakietów podstawowych, rozszerzonych, specjalnych i prestige.
 • Ubezpieczenia medyczne – placówki współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu pacjenci indywidualni mogą korzystać z dodatkowej opieki medycznej w ramach posiadanych ubezpieczeń medycznych.
 • Kartę Rabatową – posiadacze tej karty mogą korzystać ze zniżek we wszystkich placówkach Avimed  z zakresu kilkuprocentowych zniżek na konsultacje lekarskie, na zabiegi operacyjne lub na zabiegi w poradniach.

Szpital Avimed jest zlokalizowany w Katowicach przy ul. Gliwickiej w dzielnicy miasta Załęże. Znajduje się w odresturowanym, zabytkowym Pałacu w Załężu, który został zaadoptowany na potrzeby szpitala w 2007 roku – odnowiono wnętrze holu, gdzie teraz jest rejestracja szpitala. Dookoła budynku szpitala znajduje się piękny park, który ma swoją bogatą wieloletnią historię, w którym mogą odpocząć pacjenci. Budynek szpitala jest ogrodzony a na jego terenie znajduje się parking. Łatwo tutaj dojechać własnym samochodem a także komunikacją miejską. W pobliżu szpitala znajdują się przystanki autobusowe Załęże Dwór, gdzie zatrzymuje się autobus linii 70 – skąd do placówki jest zaledwie 30 m. Niedaleko stąd także do przystanku tramwajowego Załęże Dwór ok. 150 m, gdzie można podjechać tramwajem nr 7, 20, 40 z różnych części miasta. Pacjenci przyjeżdżający do Katowic pociągiem powinni wysiąść na dworcu Katowice Załęże i przejść 900 m. Z Avimed niedaleko jest do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego oraz do zielnego Parku Śląskiego (ok. 3 km), do centrum Katowic natomiast to ponad 2 km, które można pokonać samochodem w 10 minut lub autobusem jeżdżącym co 14 minut.

Opinie

Szpital AVIMED KatowiceOcena: 5/5 Opinie: 8, Ocen: 8

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • P

  Bardzo dobrze

  Jestem po zabiegu Artroskopowym kolana prawego jest moja druga wizyta w tej Placówce. Wcześniej robiłem rekonstrukcję przedniego wiązadła ACL, oba te zabiegi były wykonane w wysokim standardzie zarówno przez obsługę jaki i samego lekarza P. Mariusz. Zawal. Po rekonstrukcji więzadła wróciłem do uprawiania sportu w przeciągu 6 miesięcy. Sam pobyt w Szpitalu 1 dzień obsługa jak i jedzenie na wysokim poziomie. Dlatego daje maksymalną ocenę. I gorąco polecam innym niezdecydowanym. Pozdrawiam

  Paweł (2023-11-16)

  Zabieg: Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego

  Lekarz: lek. med. Mariusz Zawal

 • Bardzo dobrze

  W tutejszej placówce poddałam się zabiegowi z zakresu chirurgii plastycznej - plastyki powiek górnych. Jestem bardzo zadowolona zarówno z pobytu tutaj , jak i podejścia do mnie. Zabieg został wykonany szybko i bezboleśnie. Lekarz prowadzący dokładnie wytłumaczył mi, jak mam postępować po zabiegu i rozwiał moje wszelkie wątpliwości. Cały personel podczas mojego pobytu odnosił się do mnie w sposób kulturalny i profesjonalny. Polecam Ola

  (2019-08-13)

 • W

  Bardzo dobrze

  Obrzezanie zostało wykonane na wysokim poziomie a najbardziej z rezultatu zadowolona jest moja partnerka. Szpital i obsluga profesjonalna, godny polecenia.

  Wojciech (2018-10-01)

 • R

  Bardzo dobrze

  Miałam wątpliwości czy dobrze wybrałam miejsce badania. Zdjęcia w internecie raczej mnie nie zachęciły. Za to cena badania i termin bardzo mi odpowiadały. Tym sposobem padło na szpital AVIMED i to był świetny wybór! Szpital super wyposażony, personel miły i chętny do pomocy. Lekarz przed badaniem odpowiedział na wszystkie moje pytania i rozwiał wątpliwości. Ponieważ zdecydowałam się na badanie w narkozie, ominęły mnie wszelkie "niemiłe" odczucia, ale i po badaniu czułam się wyśmienicie! Poza tym wszystko odbyło się bardzo sprawnie, szybciutko i terminowo. Polecam!

  Rosiak Małgorzata (2017-10-10)

 • f

  Bardzo dobrze

  Ja jestem po operacji z zakresu chirurgii plastycznej w tej klinice i musiałam zostać na obserwacji co jest wymagane. Pobyt wspominam całkiem miło, miałam bardzo miły pokój z łazienką i opieką medyczną. Lekarze wykazali się ogromną troską w stosunku do mnie

  felicja (2017-05-10)

 • U

  Bardzo dobrze

  To placówka bardzo skierowana na pacjenta – na jego komfort i bezpieczeństwo a także zadowolenie. Dostałam kartę rabatową i mogę korzystać ze zniżek przy leczeniu. Ponadto wiem, że są pakiety zdrowotne dla pracowników firm oraz akceptowane usługi medyczne w ramach ubezpieczeń.

  Ula (2017-05-10)

 • A

  Bardzo dobrze

  Ja trafiłem do tego szpitala poprzez mój zakład pracy który zaoferował mi badania profilaktyczne w ramach pakietu zdrowotnego wykupionego przez moją firmę. Moje wrażenia z wizyt w trakcie badania są bardzo pozytywne. Personel profesjonalny w stosunku do pacjenta.

  Adam (2017-05-10)

 • J

  Bardzo dobrze

  Poddałam się tutaj leczeniu żylaków na nogach i jestem naprawdę bardzo zadowolona. Chociaż laserowa metoda jest dość droga to jednak warto za nią zapłacić. Zabieg był szybki, bezbolesny i wyleczył mnie z mojego problemu. Personel bardzo ciepły miły i serdeczny

  Justyna K. (2017-05-10)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Inne
Usunięcie ciała obcego od 300 zł Umów wizytę
Obrzezanie 2600 zł Umów wizytę
Chirurgia męskich narządów płciowych
Obrzezanie całkowite
*po konsultacji ustalany jest termin zabiegu
2600 zł Umów wizytę
Obrzezanie częściowe
*po konsultacji ustalany jest termin zabiegu
2600 zł Umów wizytę
Operacja stulejki 2000 zł Umów wizytę
Podcięcie wędzidełka prącia 1200 zł Umów wizytę
Chirurgia ogólna
Plastyka blizn od 800 zł Umów wizytę
Chirurgiczne usunięcie tatuażu od 700 zł Umów wizytę
Leczenie hemoroidów (żylaki odbytu)
*leczenie Metoda Longo (wycinanie)
od 1000 zł do 1200 zł Umów wizytę
Przepuklina z siatką UltrApro od 3700 zł do 5200 zł Umów wizytę
Operacja przepukliny pępkowej od 3750 zł do 5250 zł Umów wizytę
Operacja przepukliny pachwinowej od 4300 zł do 6250 zł Umów wizytę
Laparoskopowa plastyka przepukliny pachwinowej od 4200 zł do 6200 zł Umów wizytę
Operacja przepukliny kresy białej od 4650 zł do 6150 zł Umów wizytę
Usunięcie kaszaka od 250 zł do 700 zł Umów wizytę
Wycięcie znamienia barwnikowego dużego od 250 zł do 700 zł Umów wizytę
Wycięcie znamienia barwnikowego małego od 250 zł do 700 zł Umów wizytę
Usuwanie tatuażu
*po konsultacji planowany jest termin zabiegu (do 1 msc. od konsultacji)
od 700 zł Umów wizytę
Usunięcie ciała obcego od 300 zł Umów wizytę
Chirurgia plastyczna
Ginekomastia gruczołowa od 4920 zł Umów wizytę
Ginekomastia tłuszczowa od 4920 zł Umów wizytę
Ginekomastia gruczołowo-tłuszczowa od 4920 zł Umów wizytę
Plastyka korekcyjna czubka nosa od 8610 zł Umów wizytę
Totalna plastyka nosa z osteotomią od 4920 zł Umów wizytę
Plastyka i korekcja powiek 4500 zł Umów wizytę
Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna
*cena dot. dwóch powiek
4500 zł Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych - metoda chirurgiczna 4500 zł Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych i górnych 8000 zł Umów wizytę
Operacje plastyczne uszu od 800 zł Umów wizytę
Korekcja odstających uszu
*dokładna cena ustalana indywidulanie podczas konsultacji
od 5000 zł Umów wizytę
Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha od 800 zł Umów wizytę
Zmniejszenie płatków uszu od 1500 zł Umów wizytę
Lifting operacyjny twarzy 12300 zł Umów wizytę
Lifting operacyjny czoła 6150 zł Umów wizytę
Lipofilling twarzy (modelowanie twarzy przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej) od 3690 zł Umów wizytę
Chirurgia plastyczna ciała i modelowanie sylwetki
Modelowanie i plastyka brzucha
*dokładny koszt ustala lekarz podczas konsultacji
od 6150 zł Umów wizytę
Plastyka ramion (lifting chirurgiczny) od 4920 zł Umów wizytę
Plastyka ud (lifting chirurgiczny) od 7380 zł Umów wizytę
Abdominoplastyka (plastyka brzucha)
*dokładny koszt ustala lekarz podczas konsultacji
od 14000 zł do 16000 zł Umów wizytę
Chirurgia plastyczna piersi
Mastopeksja - zabieg podniesienia piersi - lifting biustu 11070 zł Umów wizytę
Powiększanie piersi 21000 zł Umów wizytę
Powiększanie piersi implantem okrągłym 21000 zł Umów wizytę
Powiększanie piersi implantem anatomicznym 21000 zł Umów wizytę
Zmniejszenie piersi (mammoplastyka) od 12300 zł Umów wizytę
Ginekologia plastyczna, estetyczna
Labioplastyka - plastyka warg sromowych mniejszych i większych od 4305 zł Umów wizytę
Operacyjne leczenie nietrzymania moczu taśmami 4000 zł Umów wizytę
Medycyna estetyczna
Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym od 1200 zł Umów wizytę
Powiększenie i modelowanie ust kwasem hialuronowym od 1200 zł Umów wizytę
Leczenie nadpotliwości dłoni botoksem od 1500 zł Umów wizytę
Leczenie nadpotliwości pach botoksem od 1500 zł Umów wizytę
Leczenie nadpotliwości stóp botoksem od 1500 zł Umów wizytę
Leczenie nadpotliwości czoła botoksem od 1500 zł Umów wizytę
Mezoterapia igłowa (iniekcyjna) od 250 zł do 400 zł Umów wizytę
Lipofilling ust (powiększenie ust przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej) od 3690 zł Umów wizytę
Kurze łapki - usuwanie zmarszczek botoksem od 550 zł Umów wizytę
Zmarszczki poziome czoła - usuwanie botoksem od 600 zł Umów wizytę
Zmarszczki pionowe czoła (lwia zmarszczka) - usuwanie botoksem od 450 zł Umów wizytę
Okulistyka
Entropion - operacja podwinięcia powieki od 3690 zł Umów wizytę
Ortopedia
Wymiana stawu biodrowego (endoprotezoplastyka) 23000 zł Umów wizytę
Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego 8900 zł Umów wizytę
Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego 9000 zł Umów wizytę
Podologia
Resekcja klinowa wrastającego paznokcia od 200 zł do 700 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Szpital AVIMED Katowice

Gliwicka 159 Katowice

Umów wizytę  +48 32 132 26 86 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 18:00

Wtorek

08:00 - 18:00

Środa

08:00 - 18:00

Czwartek

08:00 - 18:00

Piątek

08:00 - 18:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

Dr n. med. Krzysztof Łukojć

Dr n. med. Krzysztof Łukojć

Urolog

Umów wizytę

Lek. med. Zbigniew Łucki

Lek. med. Zbigniew Łucki

Chirurg
Chirurg plastyczny
Chirurgia Ogólna

Umów wizytę

Dr n. med. Józef Kurek

Dr n. med. Józef Kurek

Chirurg

Umów wizytę

Prof.Dr Hab. N.Med. Andrzej Paradysz

Prof.Dr Hab. N.Med. Andrzej Paradysz

Urolog

Umów wizytę

Dr n. med. Joanna Szalewicz-Szpunar

Dr n. med. Joanna Szalewicz-Szpunar

Ortopeda
Traumatolog

Umów wizytę

lek. med. Mariusz Zawal

lek. med. Mariusz Zawal

Ortopeda
Traumatolog

Umów wizytę

dr n. med. Piotr Rudnicki

dr n. med. Piotr Rudnicki

Chirurg

Umów wizytę

 Lek. med. Katarzyna Jańska

Lek. med. Katarzyna Jańska

Lekarz medycyny estetycznej

Umów wizytę

Lek. Mariusz Puszkarz

Lek. Mariusz Puszkarz

Ortopeda

Umów wizytę

Lek. med. Jerzy Luszawski

Lek. med. Jerzy Luszawski

Neurochirurg

Umów wizytę