Klinika Chirurgii Mazan

Brzozowa 54 Katowice

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Klinika Chirurgii Mazan to wielospecjalistyczna nowoczesna placówka medyczna położona w Katowicach. Głównym profilem jej działalności jest szeroko rozumiana chirurgia, która realizowana jest poprzez zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej, ortopedii, ginekologii, chirurgii plastycznej, naczyniowej, dziecięcej oraz chirurgii bariatrycznej i gastroenterologii. Domeną kliniki są stosowane tutaj metody małoinwazyjne w zakresie laparoskopii, endoskopii czy artroskopii.

Światowy standard usług medycznych oraz komfortowe warunki leczenia cechują tę placówkę medyczną od samego początku jej istnienia. Poziom ten podniósł się dodatkowo wraz z udostępnieniem dla pacjnetów w 2012 roku nowoczesnego budynku kliniki.

Personel medyczny placówki to lekarze posiadający wieloletnie doświadczenie, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Niektórzy z nich posiadają tytuły naukowe doktorów oraz doktorów habilitowanych a do ich grona należy także prof. dr hab. n. med. Lech Cierpka. Na czele lekarzy stoi natomiast lek. med. Zbigniew Mazan, który jest specjalistą chirurgii ogólnej i plastycznej. Inni pracujący tu lekarze posiadają specjalizacje z chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, angiologii, chirurgii onkologicznej, transplantologii klinicznej, ortopedii i traumatologii a także chirurgii plastycznej, urologii, dermatologii oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Pracę lekarzy oraz profesjonalną opiekę nad pacjentem sprawuje tutaj natomiast zespół pielęgniarski wraz z pielęgniarkami anestezjologicznymi. Ponadto do dyspozycji pacjentów pozostaje psycholog, dietetyk oraz lekarz medycyny estetycznej i kosmetolog.

Klinika może poszczycić się certyfikatem „Lider Bezpiecznej Pracy”, który został jej przyznany w 2015 roku za m.in. bezpieczne i higieniczne warunki pracy oraz prowadzenie działalności bezwypadkowej przez ostatnie 3 lata. Posiada także certyfikat przyznany jej przez firmę Johnson & Johnson w zakresie wysokich standardów, które cechują wykonywaną tutaj chirurgię plastyczną oraz chirurgię bariatryczną. Ponadto liczne certyfikaty posiadają również pracujący tutaj lekarze, którzy dzięki temu podnoszą poziom świadczonych usług i poziom współczesnych technik operacyjnych i zabiegowych.

Dzięki światowej klasy nowoczesnemu sprzętowi medycznemu znanych producentów, w którą to aparaturę wyposażona jest klinika - diagnostykę, leczenie zabiegowe i operacyjne można zakwalifikować to procedur małoinwazyjnych oraz bezpiecznych dla pacjenta. Wśród tych urządzeń można wymienić: śródoperacyjny RTG cyfrowy, aparaty ultrasonograficzne, artroskopy, endoskopy, laparoskopy, lasery do leczenia żylaków kończyn dolnych, aparat RFITT (do termicznej ablacji żylaków) czy laser Palomar Star Lux (do usuwania blizn, leczenia zmian naczyniowych, usuwania owłosienia).

Klinika Mazan to miejsce, gdzie pacjent jest niezwykle ważny, a jego potrzeby w zakresie leczenia oraz innych usług pozamedycznych są tutaj w pełni i bardzo profesjonalnie zaspokajane. Dzieje się tak przez liczne udogodnienia, z których można wymienić tj.:

 • Przyjemna okolica – klinika położona jest w spokojnej okolicy domów jednorodzinnych, obfitą w zieleń, co sprzyja dobremu samopoczuciu podczas pobytu w klinice.
 • Nowoczesny budynek – placówka mieści się w wolnostojącym budynku o ciekawym designie, spełniającym światowe standardy medyczne.
 • Parking dla pacjentów – znajduje się przy budynku kliniki, jest przeznaczony dla jej pacjentów, z których każdy może zostawić tutaj bezpiecznie swój samochód.
 • Komfortowa recepcja – każdy pacjent przybywający do kliniki może poczekać na przyjęcie oraz wizytę w wygodnej poczekalni na miękkich kanapach oraz rozmawiając z uprzejmym personelem.
 • Pokoje pobytowe i hotelowe – te pierwsze dla pacjentów, drugie dla ich bliskich. Wyposażone w wygodne, wielopozycyjne łóżka, z łazienkami, o domowej aranżacji ścian, z pełną opieką medyczną oraz WiFi i telewizją.
 • Nowoczesny blok operacyjny – na który składają się dwie sale operacyjne wyposażone w zaawansowaną technologicznie aparaturę medyczną oraz sala stałego nadzoru medycznego.
 • Klimatyzacja – wszystkie pomieszczenia kliniki są klimatyzowane, wyposażone w system wietrzenia z filtrami i kontrolą wilgotności powietrza oraz ogrzewanie podłogowe, co sprzyja indywidualnej regulacji temperatury w czasie pobytu.
 • Leczenie na raty – każdy pacjent może zapłacić za leczenie w wygodnych dla siebie ratach, co umożliwia podpisana umowa z firmą MediRaty. Ponadto ma także możliwość skorzystania z pomocy doradcy finansowego, który pomoże w wyborze najlepszych rat dla każdego pacjenta.
 • Płatności elektroniczne – w klinice za zabiegi i usługi można płacić bezgotówkowo za pomocą kart płatniczych.

Klinika Chirurgii Mazan położna jest w Katowicach Koszutce przy ul. Brzozowej. Do ścisłego centrum miasta jest stąd niedaleko, bo zaledwie 2 km. Pacjenci przyjeżdżający pociągiem powinni wysiąść na dworcu głównym PKP Katowice, skąd będą mieli do pokonania dystans niecałych 4 km samochodem lub komunikacją miejską. Chcąc dostać się z różnych części Katowic do kliniki najlepiej wsiąść w autobus lub tramwaj. Ten ostatni – linii 13, 16, 33 lub 43 - dowiezie pacjenta do przystanku Koszutka Słoneczna, skąd jest do pokonania na piechotę ok. 800 metrów. Od najbliższego przystanku autobusowego placówka Mazan położona jest w odległości również 800 metrów, gdzie na przystanku Koszutka Słoneczna stają autobusy m.in. linii 27, 43, 108 lub 133. Własnym samochodem do kliniki można dojechać, zjeżdżając z drogi krajowej nr 79 (jednej z głównych biegnących przez Katowice) na rondzie w aleję Korfantego, a następnie wjechać w ul. Grabową i nią dostać się do ul. Brzozowej.

Certyfikaty

2011 Palomar 2011
Palomar
2010 Certyficate of completion 2010
Certyficate of completion
2012 Chirurgia piersi - bezpieczeństwo przede wszystkim 2012
Chirurgia piersi - bezpieczeństwo przede wszystkim
2009 Chirurgia radiofalowa, chirurgia piersi, przeszczepianie tłuszczu z wykorzystaniem komórek macierzystych. 2009
Chirurgia radiofalowa, chirurgia piersi, przeszczepianie tłuszczu z wykorzystaniem komórek macierzystych.
2008 Współczesne spojrzenie na powiększanie piersi i operacje odmładzające twarz. 2008
Współczesne spojrzenie na powiększanie piersi i operacje odmładzające twarz.
2009 XII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej 2009
XII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
2008 Plastic and reconstructie surgery of the breast 2008
Plastic and reconstructie surgery of the breast
2007 Cosmoderm X - Joint Meeting of PSAD and ESCAD 2007
Cosmoderm X - Joint Meeting of PSAD and ESCAD
2005 III International Matrix Course 2005
III International Matrix Course
2007 Polish Society of Hair Restoration Surgery 2007
Polish Society of Hair Restoration Surgery
2007 XI Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej 2007
XI Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
2008 Współczesne spojrzenie na powiększanie piersi i operacje odmładzające twarz. 2008
Współczesne spojrzenie na powiększanie piersi i operacje odmładzające twarz.
2006 Blaski i Cienie Chirurgii Estetycznej. 2006
Blaski i Cienie Chirurgii Estetycznej.

Opinie

Klinika Chirurgii MazanOcena: 5/5 Opinie: 11, Ocen: 11

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • E

  Bardzo dobrze

  Dr Zbigniew Mazan jest najwyższej klasy specjalistą. Posiada ogromną wiedzę oraz zdolności i umiejętności z zakresu chirurgii na światowym poziomie. Bardzo profesjonalnie traktuje pacjenta, dbając przede wszystkim o jego dobro i bezpieczeństwo. Pierwszym zabiegiem, który wykonywał u mnie dr Zbigniew Mazan było usunięcie bardzo dużej ilości brodawek płaskich powiek dolnych i górnych. Zabieg został wykonany z ogromną dbałością, dokładnością oraz perfekcją. Po pierwszym zabiegu, bez wahania zdecydowałam się na kolejny, korekta nosa. Podczas tego zabiegu całkowicie zaufałam Panu Doktorowi, wiedząc że oddaję się w ręce najlepszego chirurga. Po korekcie nos jest bardzo zgrabny i ma idealny kształt. Pan Doktor wykonał u mnie również lipotransfer (powiększenie ust). Dr Zbigniewa Mazana darzę ogromnym zaufaniem, jest nie tylko mistrzem chirurgii, ale również cudownym i cierpliwym człowiekiem.

  Ewa S (2020-04-08)

 • B

  Bardzo dobrze

  Jestem po dwóch operacjach i jednym małym zabiegu w znieczuleniu miejscowym u Dr Mazana. Doktor "naprawił" i poprawił wygląd mojej łydki po nieudanych operacjach sprzed lat. Jestem bardzo zadowolona, śmiało i z radością patrzę w lustro. Doktor to wspaniały fachowiec z ogromnym poczuciem estetyki, cały personel Kliniki jest fantastyczny, pielęgniarki bardzo miłe i życzliwe. Zapomniałam o strachu, czułam się bardzo bezpiecznie i prawie nic nie bolało. Polecam, polecam, polecam każdemu bo warto.

  Beata (2019-06-28)

 • M

  Bardzo dobrze

  Dr. Mazan is amazing, he really listens to you and works with you to meet your needs. He chose the perfect size. Not too big, not too small, just exactly what fit my body appreciate that more than anything. Dr. Mazan jest niesamowity, naprawdę słucha, by spełnić potrzeby pacjenta. Wybrał idealny rozmiar piersi. Nie za duży, nie za mały, tylko to, co pasuje do mojego ciała. Naprawdę bardzo to doceniam. Cena jedna z wyższych w Katowicach, ale to w 100% dobrze wydane pieniądze. Pani Janeczka- złota kobieta. Cały Personel na wysokim poziomie.

  Monika (2019-03-14)

 • E

  Bardzo dobrze

  Jestem po zbiegu wycięcia i plastyki blizny po wyrostku.Zabieg wykonywał dr.Mazan wspaniały chirurg,specjalista i człowiek z powołania.Efekt pracy dr.Mazana jest dla mnie oszałamiający jestem pod wrażenie i jestem w 100% zadowolona z wykonanego zabiegu. Bardzo polecam wszystkim wykonywanie wszelkich zabiegów i usług medycznych w tej klinice. Ewa.

  Ewa Sikorska-Michcik (2018-12-24)

 • D

  Bardzo dobrze

  Jestem po operacji Resekcji Żołądka. Już po dwóch dniach opuściłam klinikę i wróciłam do Niemiec samolotem. Pierwsze godziny po operacji nir były przyjemne ale Panie pielęgniarki zrobiły wszystko żeby było bez bólu. Wspaniałe kobiety. Dr. Kowalski jest prawdziwym specjalistą i wie co robi i mówi. Teraz jestem już 3 tygodnie po operacji i już 12 kilo lżejsza:-) . Nie wachajcie się jeżeli macie zamiar się operować. Klinika Mazan jest idealnym wyborem

  Dorota (2018-06-06)

 • A

  Bardzo dobrze

  U Dr.Mazana mialam trzy zabiegi.2 razy wszczepienie implantu do lydki i przeszczep tluszczu tez do tej samej lydki. Efekt super !!!!Dodam ze roznica miedzy moimi lydkami byla 10cm?

  Agnieszka (2018-05-24)

 • K

  Bardzo dobrze

  Doktor Mazan przeprowadził u mnie zabieg korekcji nosa, zarówno ustawienie przegrody nosowej jak również poprawienie jego wyglądu. Jestem zadowolona z przebiegu operacji, panie pielęgniarki są bardzo miłe i pomocne. Rekonwalescencja po zabiegu nie jest tak straszna jak mogłoby się wydawać, setony miałam wyciągnięte po 10 dniach, zmieniane co kilka dni opatrunki. Już teraz odczuwam poprawę oddychania mimo, że minął dopiero ponad miesiąc od operacji a na ostateczne efekty muszę jeszcze poczekać. Serdecznie polecam.

  Kasia (2018-02-27)

 • p

  Bardzo dobrze

  Ceny nie są wysokie za leczenie, klinika ma bardzo szerokie usługi medyczne a lekarze są naprawdę bardzo profesjonalni i widać, że z pasją wykonują swoją pracę. Byłem tu na zabiegu plastycznym i bardzo jestem zadowolony. Polecam tę klinikę pacjentom z całej Polski

  przemek (2017-05-18)

 • A

  Bardzo dobrze

  Klinika ta jest bardzo dobrą placówką dla wymagających pacjentów. Posiada pełne komfortowe warunki leczenia oraz profesjonalnych lekarzy, którzy każdego pacjenta traktują indywidualnie oraz wyjaśniają wszystko odnośnie zabiegów. Można płacić kartą

  Adam (2017-05-18)

 • K

  Bardzo dobrze

  Po operacji chirurgicznej przebywałam tutaj we wręcz komfortowych warunkach w pokoju, gdzie miałam wszelkie wygody oraz dobrą opiekę medyczną. Płatność za leczenie można rozłożyć na raty, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Czysto, nowocześnie i atmosfera miła

  Karolina (2017-05-18)

 • K

  Bardzo dobrze

  Wybrałam tę klinikę spośród kilku w Polsce na zabieg bariatryczny i nie żałuję. Operacja przebiegła szybko, lekarz mi wszystko wytłumaczył a pielęgniarki były bardzo miłe. Warunki pobytowe bardzo dobre, świetna lokalizacja oraz przystępne ceny. Polecam!

  Kamila (2017-05-18)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Inne
Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
*pieprzyki
Umów wizytę
Powiększanie klatki piersiowej u mężczyzn Umów wizytę
Bariatria - operacyjne leczenie chorobliwej otyłości
Gastroplastyka (VBG) Umów wizytę
Bypassy gastryczne (RNY) Umów wizytę
Leczenie otyłości Umów wizytę
Rękawowa resekcja żołądka – sleeve gastrectomy- metodą laparoskopową Umów wizytę
Endoskopowe zmniejszenie żołądka
*metoda OverStitch
Umów wizytę
Chirurgia ogólna
Dyskopatia (szyjna, lędźwiowa, kręgosłupa)
*Konsultacja specjalistyczna ortopedyczna
Umów wizytę
Chirurgiczne usuwanie blizn Umów wizytę
Operacja hemoroidów metodą Fergusona Umów wizytę
Leczenie hemoroidów (żylaki odbytu) Umów wizytę
Operacja przepukliny pępkowej Umów wizytę
Chirurgia plastyczna
Korekcja grzbietu nosa Umów wizytę
Plastyka korekcyjna czubka nosa Umów wizytę
Totalna plastyka nosa z osteotomią Umów wizytę
Plastyka i korekcja powiek Umów wizytę
Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna
*cena za dwie powieki
Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych - metoda chirurgiczna Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych i górnych Umów wizytę
Rekonstrukcja ubytku powieki górnej Umów wizytę
Rekonstrukcja ubytku powieki dolnej Umów wizytę
Plastyka powiek górnych z usunięciem przepuklin tłuszczowych
*cena za dwie powieki
Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych z usunięciem przepuklin tłuszczowych Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych i górnych z usunięciem przepuklin tłuszczowych Umów wizytę
Korekcja odstających uszu Umów wizytę
Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha
*po konsultacji planowany jest termin zabiegu. Możliwość wykonania zabiegu u dzieci
Umów wizytę
Zmniejszenie płatków uszu
*2800 zł cena za 1 ucho, 4000 zł cena za parę
Umów wizytę
Zmniejszenie małżowin usznych
*2800 zł cena za 1 ucho, 4000 zł cena za parę
Umów wizytę
Lifting operacyjny twarzy
Lifting całkowity
Umów wizytę
Lifting operacyjny twarzy i szyi Umów wizytę
Lifting operacyjny czoła i brwi Umów wizytę
Redukcja wytrzeszczu Umów wizytę
Plastyka łydek implantami Umów wizytę
Implanty policzków Umów wizytę
Implant podbródka Umów wizytę
Chirurgia plastyczna ciała i modelowanie sylwetki
Lifting ud Umów wizytę
Powiększenie pośladków implantami Umów wizytę
Abdominoplastyka (plastyka brzucha) Umów wizytę
Plastyka łydek (lifting chirurgiczny) Umów wizytę
Plastyka pośladków (lifting chirurgiczny) Umów wizytę
Chirurgia plastyczna piersi
Powiększanie piersi Umów wizytę
Powiększanie piersi implantem okrągłym Umów wizytę
Powiększanie piersi implantem anatomicznym Umów wizytę
Lipofilling piersi (powiększanie piersi przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej) Umów wizytę
Zmniejszenie piersi (mammoplastyka) Umów wizytę
Chirurgiczne modelowanie sylwetki i liposukcja
Liposukcja łydek Umów wizytę
Lipofilling pośladków (modelowanie pośladków własnym tłuszczem) Umów wizytę
Ginekologia plastyczna, estetyczna
Labioplastyka z plastyką krocza - metodą chirurgiczną Umów wizytę
Powiększanie warg sromowych własnym tłuszczem (lipofiling) Umów wizytę
Ginekologia estetyczna Umów wizytę
Labioplastyka - plastyka warg sromowych mniejszych Umów wizytę
Laserowa labioplastyka warg sromowych mniejszych Umów wizytę
Labioplastyka laserowa z plastyką napletka łechtaczki (hoodoplastyka) Umów wizytę
Liposukcja wzgórka łonowego Umów wizytę
Rewitalizacja pochwy kwasem hialuronowym Umów wizytę
Labioplastyka - plastyka warg sromowych mniejszych i większych Umów wizytę
Rekonstrukcja (odtworzenie) błony dziewiczej - Hymenoplastyka Umów wizytę
Operacja rekonstrukcji dna miednicy z zastosowaniem implantów (ściana tylna) Umów wizytę
Operacja rekonstrukcji dna miednicy z zastosowaniem implantów (ściana Przednia) Umów wizytę
Plastyka przedsionka pochwy Umów wizytę
Waginoplastyka - plastyka pochwy i krocza Umów wizytę
Plastyka pochwy (poprawa elastyczności pochwy) Umów wizytę
Operacja plastyczna tylnej ściany pochwy i krocza Umów wizytę
Operacja plastyczna przedniej ściany pochwy oraz krocza Umów wizytę
Operacja plastyczna przedniej i tylnej ściany pochwy oraz krocza Umów wizytę
Kosmetologia
PELLEVE - nieinwazyjny llifting twarzy i ciała Umów wizytę
PELLEVE - nieinwazyjny llifting - twarz Umów wizytę
PELLEVE - nieinwazyjny llifting - piersi Umów wizytę
Termolifting Zaffiro Umów wizytę
Medycyna estetyczna
Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym Umów wizytę
Niwelowanie doliny łez kwasem hialuronowym Umów wizytę
Redukcja zmarszczek palacza kwasem hialuronowym Umów wizytę
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym (kurze łapki) Umów wizytę
Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym Umów wizytę
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym (lwia zmarszczka) Umów wizytę
Powiększenie i modelowanie ust kwasem hialuronowym Umów wizytę
Leczenie nadpotliwości dłoni botoksem Umów wizytę
Leczenie nadpotliwości pach botoksem Umów wizytę
Leczenie nadpotliwości stóp botoksem Umów wizytę
Leczenie łysienia - zabieg DR. CYJ HAIR FILLER Umów wizytę
Lifting pośladków Umów wizytę
Kurze łapki - usuwanie zmarszczek botoksem Umów wizytę
Broda - usuwanie zmarszczek botoksem Umów wizytę
Zmarszczki pionowe czoła (lwia zmarszczka) - usuwanie botoksem Umów wizytę
Podniesienie brwi botoksem Umów wizytę
Podniesienie kącików ust botoksem Umów wizytę
Ortopedia
Leczenie operacyjne przykurczu ręki Dupuytrena Umów wizytę
Leczenie operacyjne palca strzelającego Umów wizytę
Zespół cieśni nadgarstka Umów wizytę
Endoprotezoplastyka stawu śródstopno-palcowego Umów wizytę
Przeszczep włosów
Leczenie łysienia Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Klinika Chirurgii Mazan

Brzozowa 54 Katowice

Umów wizytę  +48 32 132 26 84 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

09:00 - 18:00

Wtorek

09:00 - 18:00

Środa

09:00 - 18:00

Czwartek

09:00 - 18:00

Piątek

09:00 - 18:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

dr Zbigniew Mazan

dr Zbigniew Mazan

Chirurg
Chirurg plastyczny
Właściciel Kliniki

Umów wizytę

dr n. med. Grzegorz Kowalski

dr n. med. Grzegorz Kowalski

Chirurg

Umów wizytę

 Prof. Marek Waluga

Prof. Marek Waluga

Gastrolog
Lekarz chorób wewnętrznych

Umów wizytę

Prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski

Prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski

Chirurgia Ogólna
Proktolog

Umów wizytę

dr n. med. Grzegorz Gierlach

dr n. med. Grzegorz Gierlach

Ortopeda

Umów wizytę

dr n. med. Jerzy Grzywocz

dr n. med. Jerzy Grzywocz

Ortopeda

Umów wizytę

dr n. med. Michał Tkocz

dr n. med. Michał Tkocz

Chirurgia Ogólna
Urolog

Umów wizytę

dr Magdalena Świder

dr Magdalena Świder

Lekarz medycyny estetycznej

Umów wizytę

dr Magdalena Starzewska-Żelawska

dr Magdalena Starzewska-Żelawska

Anestezjolog

Umów wizytę

dr Sabina Kociszewska

dr Sabina Kociszewska

Anestezjolog

Umów wizytę

Dr Sebastian Kwiatek

Dr Sebastian Kwiatek

Gastrolog
Lekarz chorób wewnętrznych

Umów wizytę

dr Bartosz Głowacki

dr Bartosz Głowacki

Anestezjolog

Umów wizytę

lek. med. Bartosz Eksner

lek. med. Bartosz Eksner

Radiolog

Umów wizytę