Powiększenie pośladków implantami

Powiększenie pośladków implantami

Powiększenie pośladków implantami

Cena od 17000 zł Zapytaj o raty

Powiększenie pośladków implantami majace na celu wymodelowanie kształtu, a także powiększenie pupy jest wykonywane za pomocą silikonowych implantów.

Znajdź klinikę  Umów wizytę Suplementy urody 

Powiększenie pośladków implantami

Ocena

5.00
2

W ostatnich latach powiększenie pośladków implantami zaczęło zyskiwać zwolenników wśród coraz większej grupy odbiorców. Wpływ na to ma ustępowanie mody i promowania szczupłej, a wręcz chudej sylwetki jako ideału kobiecego ciała. Coraz częściej w mediach można oglądać krągłe kobiety z figurą typu klepsydry. Promuje się taki kształt ciała jako nowy ideał, a co za tym idzie- coraz więcej pań chciałoby mu dorównać.

Powiększenie pośladków implantami

Powiększenie pośladków implantami- charakterystyka

Nie każdy ma w sobie wystarczająco dużo motywacji lub sił, aby zyskać zgrabną, krągłą pupę przy pomocy ćwiczeń fizycznych i diety. W takich okolicznościach z pomocą przychodzi dział medycyny- chirurgia plastyczna- oferując zabieg polegający na powiększeniu pośladków implantami. W ten sposób, poddając się operacji plastycznej, w prosty i łatwy sposób można osiągnąć pożądane efekty bez potrzeby poświęcania czasu, energii i potu wylanego na siłowni. Powiększenie pośladków implantami ma sporo wspólnego z zabiegiem powiększania piersi implantami, który to zyskał popularność i rozpowszechnił się znacznie wcześniej. Różnica jest jednak taka, że podczas powiększania pośladków implantami możliwe jest zastosowanie, poza syntetycznymi wszczepami, również naturalnego materiału pochodzącego z przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Powiększenie pośladków przy wykorzystaniu komórek tłuszczowych pobranych z innych okolic ciała pacjenta czasami określa się również jako lifting brazylijski. Zabieg zyskał taką nazwę ze względu na miejsce w którym powiększanie pośladków implantami zaczęło stawać się modne, stopniowo rozszerzając się na pozostałe regiony. Aktualnie powiększanie pośladków implantami jest coraz częściej wykonywane i zyskuje popularność w wielu częściach świata. Sztucznymi implantami stosowanymi do powiększania pośladków, są implanty silikonowe. Wszczepia się je u tych pań oraz panów, którzy preferują taką metodę plastyki pośladków. Powiększanie pośladków implantami silikonowymi stosowane jest także u pacjentów, u których ze względu na szczupłą budowę ciała chirurg nie ma do dyspozycji wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej, którą mógłby pobrać z takich okolic jak talia, brzuch czy uda. Na rynku dostępne są także syntetyczne preparaty służące powiększeniu pośladków, a ich skład oparty jest na kwasie hialuronowym. Warto zaznaczyć, że kwas hialuronowy jest substancją całkowicie obojętną dla organizmu i nie powoduje reakcji ze strony układu immunologicznego pacjentów. Przyczynia się do tego budowa cząsteczki kwasu hialuronowego- jest ona identyczna u wszystkich organizmów - począwszy od prostych organizmów jednokomórkowych jak bakterie, po złożone organizmy, na organizmie ludzkim kończąc. W zależności od rodzaju zastosowanych implantów przebieg procedury nieco się różni, jednak pozostałe aspekty leczenia operacyjnego pozostają podobne (efekty powiększenia pośladków implantami, wskazania, rodzaj znieczulenia, polecane zabiegi dodatkowe, czas i przebiegu regeneracji).

Powiększenie pośladków implantami- korzyści

Korzyści, jakie osiąga się dzięki zabiegowi powiększenia pośladków implantami to przede wszystkim wymodelowanie kształtu, a także powiększenie pupy. Podczas przeprowadzania operacji plastycznej powiększenia pośladków implantami istnieje możliwość dokonania takiego modelingu kształtu tylnej części ciała, aby pupa nabrała krągłości z jednoczesnym usunięciem tkanki tłuszczowej z miejsc, w których jest ona niepożądana i zaburza wizualnie zarys sylwetki. Korzyści powiększenia pośladków implantami nie ograniczają się do zmian fizycznych, jakie osiągane są poprzez przeprowadzenie operacji. Należy zaznaczyć, że panie po zabiegu powiększenia pośladków implantami zyskują większą pewność siebie dzięki zadowoleniu z kształtów swojej sylwetki i wyglądu. Dla wielu osób pupa stanowi główny atrybut kobiecości i oceniana jest jako najbardziej seksowna część ciała. Dlatego po powiększeniu pośladków implantami i nadaniu im ładniejszego, jędrnego wyglądu wiele pacjentek czuje się znacznie atrakcyjniejsza. Często korzyści z powiększania pośladków implantami obejmują również wzrost zainteresowania życiem seksualnym między innymi z tego względu, że wraz z lepszą oceną własnej atrakcyjności i swojego wyglądu nago, panie stają się bardziej pewne siebie, przestają unikać kontaktów intymnych z partnerem, cieszą się z nowych kształtów.

Wskazania do wykonania zabiegu

Wskazaniami do wykonania zabiegu powiększania pośladków implantami są przede wszystkim życzenia pacjentów, którzy chcieliby w ten sposób poprawić kształt swojej pupy - oczywiście po odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań do wykonania tej operacji. Zabieg powiększania pośladków implantami polecany jest w szczególności dla osób (zarówno kobiet, jak i mężczyzn, chociaż częściej zainteresowanie zabiegiem powiększania pośladków implantami wykazują panie), które chciałyby zmodyfikować kształt pośladków. Dotyczy to osób szczupłych z płaską pupą, a także pacjentów, u których pośladki są wiotkie, niekształtne i opadające. W pierwszej kolejności pacjenci, którzy chcieliby poprawić wygląd swojego ciała, powinni rozważyć wprowadzenie odpowiednio zmodyfikowanej diety, a także zaplanować trening z ćwiczeniami fizycznymi nakierunkowanymi na modelowanie i kształtowanie pośladków. Kiedy jednak takie sposoby zawiodą albo zgłaszająca się do chirurga plastycznego osoba nie jest zainteresowana proponowanymi nieoperacyjnymi metodami służącymi poprawie budowy ciała, dobrym rozwiązaniem może być zaproponowanie zabiegu powiększania pośladków implantami.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu powiększenia pośladków implantami są właściwie podobne jak dla innych operacji z zakresu chirurgii plastycznej. Ponieważ powiększanie pośladków implantami nie jest zabiegiem ratującym życie, nie należy wykonywać tego rodzaju procedury u osób w złym stanie ogólnym, po przebytych w niedługim czasie przed planowaną operacją poważnymi chorobami oraz w innych okolicznościach, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia zdarzeń niepożądanych. Do tych przeciwwskazań w szczególności zalicza się przebyte ostatnio (w ciągu przynajmniej ostatnich trzech miesięcy przed zabiegiem):

  • zawał serca,
  • udar mózgu,
  • rozległe operacje,
  • urazy i tym podobne.

Powiększania pośladków implantami nie powinno stosować się jako metodę leczenia u pacjentów z cukrzycą, gdyż może powodować powikłania ze strony układu naczyniowego, co prowadzi do zaburzeń ukrwienia tkanek i zwiększa prawdopodobieństwo nieprawidłowego i utrudnionego gojenia skóry po operacji.
Powiększania pośladków implantami nie wykonuje się także w przypadku:

  • aktywnej choroby nowotworowej,
  • miejscowego zakażenia tkanek w okolicach cięcia chirurgicznego,
  • ropni skóry,
  • stanach zapalnych powstałe z innych przyczyn.

Powiększenie pośladków implantami jest wtedy możliwe dopiero po wyleczeniu miejscowej choroby, co ogranicza ryzyko przeniesienia infekcji wewnątrz ciała lub rozszerzenia się powierzchownych zmian miejscowych na szersze okolice.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem powiększania pośladków implantami pacjent powinien pozyskać dokładne informacje dotyczące wskazań, przeciwwskazań do zabiegu, przebiegu leczenia, a także możliwych powikłań, jakie mogą wystąpić. Informacje te powinny zostać podane w sposób przystępny i zrozumiały. W dalszej kolejności podejmuje się kwalifikację danej osoby do zabiegu powiększania pośladków implantami. Należy skonfrontować sugestie i oczekiwania pacjenta względem możliwości terapeutycznych, ustalając wspólne stanowisko dotyczące efektów operacji. Poza tym przed powiększeniem pośladków implantami konieczne jest wykonanie dokumentacji fotograficznej, co umożliwi porównanie efektów sprzed i po zabiegu. Konieczne jest także sprawdzenie parametrów krwi w badaniu laboratoryjnym (morfologia) oraz oznaczenie grupy krwi na wypadek powikłań podczas operacji i nieoczekiwanie nasilonego krwawienia. Przed powiększaniem pośladków implantami sprawdza się także stan organizmu pod względem parametrów biochemicznych surowicy krwi. W razie konieczności przeprowadza się inne, szczegółowe badania, o czym zawsze decyduje lekarz na podstawie informacji uzyskanych od pacjentów podejrzeń względem ewentualnych chorób.

Rodzaj znieczulenia

Powiększanie pośladków implantami wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Z tego względu konieczne jest, aby pacjent pozostawał co najmniej 6 godzin przed operacją powiększania pośladków implantami na czczo. Znieczulenie ogólne stwarza również konieczność pozostania pacjenta w szpitalu pod kontrolą lekarską na dobę po zabiegu powiększania pośladków implantami. Nad prawidłowym znieczuleniem oraz zwalczaniem bólu i niepokoju w okresie okołozabiegowym czuwa doświadczony anestezjolog. Wszelkie dolegliwości bólowe czy nawet nadmiernie nasilony niepokój przed operacją powiększania pośladków implantami zawsze należy zgłaszać personelowi medycznemu.


Zobacz zaufane kliniki najbliżej


Jak przebiega zabieg?

Przebieg rozpoczyna się po przetransportowaniu pacjenta do sali operacyjnej i ułożeniu na stole chirurgicznym. Następnie anestezjolog wprowadza operowanego w sen wywołany środkami znieczulającymi. Chirurg oczyszcza skórę okolicy pośladków. W zależności od rodzaju stosowanych implantów może istnieć konieczność pobrania tkanki tłuszczowej, która po oczyszczeniu zostanie wprowadzona w okolicę pośladków. W przypadku implantów silikonowych można rozpocząć zabieg powiększania pośladków bezpośrednio po wprowadzeniu pacjenta w stan uśpienia i oczyszczeniu powierzchni powłok ciała. Skórę nacina się w takich miejscach, które zagwarantują maksymalne ograniczenie widoczności blizny pooperacyjnej. Zazwyczaj wybiera się okolicę fałdów skórnych i międzypośladkowych jako miejsce cięcia. Pozwala to na osiągnięcie bardzo dobrych efektów kosmetycznych po zabiegu powiększania pośladków implantami. Po wszczepieniu implantów skórę zaszywa się nicią niewchłanialną (pacjent będzie musiał zgłosić się na jej ściągnięcie). Następnie oczyszcza się powierzchnię powłok ciała i zakłada opatrunek. Pacjent przetransportowany na salę wybudzeniową po zabiegu powiększania pośladków implantami pod kontrolą anestezjologów czeka, aż środki znieczulające powodujące sztuczny sen przestaną działać i nastąpi wybudzenie. Środki znieczulające zapobiegające wystąpieniu dolegliwości bólowych powinny być podawane jeszcze przez kilka dni (do ustąpienia nieprzyjemnych doznań) po operacji powiększania pośladków implantami.

Czas i przebieg rekonwalescencji

W dziesiątej dobie po zabiegu powiększania pośladków implantami pacjenci proszeni są o zgłoszenie się do poradni chirurgicznej celem ściągnięcia szwów. Podczas wizyty lekarz kontroluje stan rany pooperacyjnej, a także ocenia efekty zabiegu powiększania pośladków implantami. Ostateczne efekty leczenia stają się wyraźne dopiero po ustąpieniu obrzęku. Zazwyczaj opuchlizna zanika po trzech do czterech tygodniach po operacji powiększenia pośladków implantami.

Efekty po zabiegu

Efekty osiągane poprzez powiększanie pośladków implantami to przede wszystkim wyraźne zwiększenie rozmiarów danej części ciała. Pośladki stają się wyraźnie podniesione, nabierają jędrności i sprężystości, dając zadowalający pod względem estetycznym efekt. Dodatkowe rezultaty, jakie otrzymuje się po powiększeniu pośladków implantami dotyczą kształtowania sylwetki, zwłaszcza jeśli pacjent zdecydował się na jednoczesne modelowanie okolicy bioder, talii lub ud. Pacjentki zyskują pożądane kształty klepsydry. Efekty zabiegu powiększenia pośladków implantami obejmują także poprawę kondycji psychicznej. Zwłaszcza wśród pacjentów, którzy dużą wagę przywiązują do aparycji lub niezadowolenie z kształtu pupy było dla nich powodem do wstydu, niezadowolenia z wyglądu, a nawet kompleksów czy zmniejszonego zainteresowania życiem towarzyskim i unikania bliskich kontaktów fizycznych.

Zalecenia po zabiegu

Po powiększaniu pośladków implantami konieczne jest, aby pacjent przestrzegał zaleceń lekarza. Do czasu zagojenia rany w miejscu cięcia chirurgicznego należy dbać o utrzymanie powierzchni ciała w czystości, a opatrunki zmieniać na tyle często, aby zapewnić higieniczne i suche warunki do tworzenia blizny. Chociaż powiększenie pośladków implantami pozwala w krótkim czasie i bez wysiłku zyskać pożądany efekt w postaci kształtnej, okrągłej i jędrnej pupy, to metoda wymaga od pacjentów zaangażowania w proces rekonwalescencji, zwłaszcza w okresie okołooperacyjnym i przez kilka do kilkunastu dni od wykonania zabiegu. Przez co najmniej siedem do nawet dziesięciu dni po powiększaniu pośladków implantami pacjenci nie powinni w ogóle siadać. Z tego względu konieczne jest znaczne ograniczenie aktywności w tym okresie. Obrzęk i dyskomfort odczuwany po powiększaniu pośladków implantami może utrzymywać się znacznie dłużej i wymagać pewnych modyfikacji w trybie funkcjonowania. Zwłaszcza jeśli pacjent wykonuje pracę fizyczną lub wymagającą długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. Jeśli lekarz zaleci stosowanie środków farmakologicznych po operacji powiększania pośladków implantami (szczególnie często dotyczy to zalecenie stosowania leków o działaniu przeciwzakrzepowym) lub poprosi o zmodyfikowanie dotychczas przyjmowanego leczenia przewlekłego, należy bezwzględnie przestrzegać tych instrukcji. Pozwoli to na uniknięcie niektórych niepożądanych zdarzeń po zabiegu powiększania pośladków implantami.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Efekty zabiegu powiększania pośladków implantami są trwałe. Jeśli silikonowe wszczepy nie ulegną przemieszczeniu, a pacjent skrupulatnie dostosuje się do zaleceń lekarskich, nie wystąpią powikłania w postaci zakażenia, reakcji układu immunologicznego ani powstania reakcji zapalnej.


Porozmawiaj z pacjentami na temat Powiększenie pośladków implantami


Jak uniknąć powikłań po zabiegu?

Bardzo ważne jest, aby już w chwili kwalifikacji do zabiegu powiększenia pośladków implantami pacjenci szczerze i skrupulatnie odpowiadali na pytania chirurga plastycznego. Współpraca między lekarzem i pacjentem w znacznym stopniu ogranicza ryzyko wystąpienia zdarzeń niepożądanych na każdym etapie leczenia. Niedopuszczalne jest zatajanie jakichkolwiek danych, zwłaszcza dotyczących aktualnego stanu zdrowia, a także chorób przebytych, wywiadu rodzinnego czy stosowanych leków. Jeśli tak zdecyduje lekarz, w okresie okołooperacyjnym dawki przyjmowanych przewlekle substancji leczniczych zostaną zmodyfikowane, a czasem w zupełności odstawione. Dotyczy to między innymi leków, które wpływają na krzepliwość krwi. Po operacji powiększenia pośladków implantami lekarz może zalecić stosowanie doustnych lub aplikowanych podskórnie środków farmakologicznych, które należy stosować zgodnie z zaleceniami. Niedopuszczalne jest samowolne modyfikowanie leczenia przez pacjenta, u którego przeprowadza się powiększanie pośladków implantami. Poza tym odpowiednia pielęgnacja rany pooperacyjnej, utrzymywanie ciała, a w szczególności okolic, w których dokonywano ingerencji chirurgicznej w czystych i higienicznych warunkach ma znaczenie dla zminimalizowania ryzyka zakażenia tkanek i wystąpienia stanu zapalnego z dalszymi konsekwencjami po zabiegu powiększenia pośladków implantami.

Możliwe powikłania po zabiegu

Powikłania po leczeniu operacyjnym polegającym na powiększaniu pośladków implantami dotyczą między innymi ryzyka zakażenia tkanek. Zdarza się, że nadmierne naprężenie skóry podczas wykonywania zabiegu powiększenia pośladków implantami doprowadza w konsekwencji do martwicy tkanek powłok ciała, zwłaszcza w okolicy chirurgicznego cięcia skóry oraz szycia. Istnieje także ryzyko powstania krwiaka po operacji powiększania pośladków implantami. Wymienione powyżej powikłania stanowią trzy najczęstsze niepożądane zdarzenia wikłające leczenie. Warto jednak zaznaczyć, że powikłania po operacji powiększania pośladków implantami występują stosunkowo rzadko, a stosując się do zaleceń lekarza przed i po leczeniu pozwala zminimalizować ryzyko do minimum. Inne powikłania po powiększaniu pośladków implantami obserwowane są u bardzo małej grupy pacjentów, jednak są o znacznie poważniejsze w skutkach. Dotyczą one między innymi ryzyka powikłań zakrzepowo-zatorowych, z wystąpieniem zatoru tętniczego włącznie, a także zatoru tłuszczowego. Poza tym niestosowanie się pacjentów do wskazań chirurga plastycznego może skutkować przemieszczeniem implantów, rozejściem brzegów ran i utrudnionego gojenia i innymi.

Polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu

Istnieje możliwość, aby jednocześnie, wraz z zabiegiem powiększenia pośladków implantami, przeprowadzić dodatkowo leczenie polegające na modelowaniu sylwetki danej okolicy ciała. Pacjentom, którzy nie są zadowoleni ze swoich kształtów oraz figury, chirurgia plastyczna oferuje gamę zabiegów poprawiających niedoskonałości. W przypadku osób decydujących się na zabieg powiększenia pośladków implantami istnieje możliwość jednoczesnego odessania tkanki tłuszczowej z okolicy bioder, brzucha oraz talii lub ud. Decydując się na dodatkowe zabiegi plastyczne, pacjenci osiągają znacznie wyraźniejsze efekty pod względem modelowania sylwetki, zwłaszcza jeśli rozmieszczenie tkanki tłuszczowej na ciele osoby poddającej się leczeniu jest nierównomierne, oceniane przez pacjenta jako nieestetyczne lub jest przyczyną niezadowolenia ze swojego wyglądu. Po leczeniu polegającym na chirurgicznym powiększaniu pośladków implantami w razie powstania na ciele widocznych blizn pacjentom polecane są zabiegi polegające na ich laserowym usuwaniu. W razie wątpliwości co do wyboru dodatkowych zabiegów u osoby decydującej się na powiększanie pośladków implantami warto poprosić lekarza o poradę. Z całą pewnością chirurg plastyczny przedstawi szeroki zakres metod i technik leczniczych, które mogą być polecane u konkretnego pacjenta zgłaszającego się na zabieg powiększania pośladków implantami.

Autor: Lek. Anna Kołodziejska

Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki klinik, gabinetów oraz placówek medycznych znajdujących się na terenie Polski, oferujących zabieg - Powiększenie pośladków implantami

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Powiększenie pośladków implantami

Cena

od 17000 zł

Czas trwania

ok. 2 godz.

Znieczulenie

ogólne

Hospitalizacja

jeden dzień po zabiegu

Czas regeneracji

ok. 3- 4 tygodni

Efekty

natychmiastowe

Trwałość leczenia

trwałe

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Powiększenie pośladków implantami w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.


Refundacja NFZ

Powiększenie pośladków implantami jest zabiegiem, który nie podlega refundacji w ramach NFZ. Pacjenci, którzy chcieli by powiększyć pośladki implantami i w ten sposób poprawić ich kształt oraz wygląd mogą skorzystać z ofert prywatnych klinik świadczących zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej.
Katowiceod 23000 złRaty od 567 złWięcej
Poznańod 30000 złRaty od 740 złWięcej
Radomod 17000 złRaty od 419 złWięcej
Warszawaod 17000 złRaty od 419 złWięcej
Wrocławod 25000 złRaty od 617 złWięcej