Agamed Centrum Okulistyki i Optyki

Jasnogórska 4 Częstochowa

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Centrum Okulistyki i Optyki Agamed jest częstochowską kliniką okulistyczną, działającą od 2003 roku. Najpierw był to jedynie gabinet okulistyczny przy salonie optycznym, jednak z czasem zakres usług został poszerzony, a placówka przeniesiona w 2013 roku w inne miejsce w Częstochowie. Obecnie klinika oferuje szeroką diagnostykę wad wzroku i chorób oczu, a także ich leczenie i korygowanie za pomocą nieoperacyjnych metod.

W zakresie badań przeprowadzana jest tutaj diagnostyka tomografii siatkówki, czyli tomografia optyczna OCT oraz badanie Angio OCT do skontrolowania dna oka. Dzięki takim metodom można wykryć wiele chorób, np. wyrodnienie siatkówki czy zmiany rogówki.

Po szczegółowej diagnostyce lekarze mogą postawić trafną diagnozę i przystąpić do leczenia. W przypadku jaskry są to zabiegi laseroterapii, tj. irydotomia, czy zabieg SLT oraz MLT. Przy zaćmie stosowane jest tutaj laserowe leczenie zaćmy wtórnej, które jest nowoczesną i bezpieczną dla pacjenta metodą. Przy zwyrodnieniach siatkówki i nie tylko stosuje się w klinice laseroterapię mikropulsową siatkówki – zabieg małoinwazyjny. Natomiast w przypadku postaci wysiękowej zwyrodnienia plamki czy wysokiej krótkowzroczności lekarze przeprowadzają iniekcje doszklistkowe za pomocą preparatu Lucentis.

Do lekarzy przyjmujących w centrum okulistyki należą specjaliści chorób oczu, którzy po ukończeniu Śląskich Uniwersytetów Medycznych, zdobywali doświadczenie w znanych placówkach okulistycznych na terenie całego kraju u boku wybitnych specjalistów. Do personelu medycznego należą tutaj również dyplomowane optometrystki oraz optyk okularowy.

Stawia się tutaj na nowoczesność, dlatego lekarze pracują na sprzęcie okulistycznym spełniającym standardy najlepszych europejskich klinik okulistycznych. Jest to m.in. Spektralny Tomograf Optyczny, czyli urządzenie OCT wykorzystywane w tomografii siatkówki, a także keratograf  komputerowy służący do topografii rogówki. Z innych urządzeń medycznych, w które wyposażany jest Agamed można wymienić: laser IRYDEX posiadający funkcję mikroimpulsów, wykorzystywany w terapii schorzeń siatkówki oraz urządzenie Angio-OCT, za pomocą którego można przeprowadzić dokładne badanie dna oka.

W trakcie diagnostyki i zabiegów, a także podczas oczekiwania na wizyty bardzo ważny jest komfort i dobre samopoczucie pacjenta. Dlatego klinika zapewnia różnorodne udogodnienia. Jest nią na przykład sama lokalizacja – za oknem centrum roztacza się zieleń. Gabinety i poczekalnia są wygodnie umeblowane, dla pacjentów dostępny jest parking przy budynku, a nowoczesny rozkład centrum pozwala wygodnie poruszać się po nim rodzicom z dziećmi, osobom niepełnosprawnym czy pacjentom w podeszłym wieku. Klinika oferuje konkurencyjne ceny, np. w formie pakietów diagnostycznych, na które nie czeka się długo, jak i na same zabiegi. Dodatkowym atutem jest dostępny na miejscu salon optyczny z szerokim wyborem okularów i soczewek kontaktowych.

Agamed mieści się przy ul. Jasnogórskiej, znajdującej się w centrum Częstochowy, niedaleko Alei Jana Pawła II, a więc łatwo dotrzeć tutaj samochodem oraz komunikacją miejską.  

Opinie

Agamed Centrum Okulistyki i OptykiOcena: 5/5 Opinie: 1, Ocen: 1

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

  • A

    Bardzo dobrze

    Miałam wykonane płukanie kanalików, bałam się mimo tego, że jestem dorosła, ale mają bardzo spokojne i przyjazne podejście. Zabieg wykonany w miłym klimacie i bardzo profesjonalnie.

    Alicja (2019-08-22)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Chirurgia ogólna
Usunięcie kleszcza od 350 zł Umów wizytę
Diagnostyka
USG oka 80 zł Umów wizytę
Okulistyka
Płukanie kanalików łzowych
*możliwość płukania wyłącznie u osób dorosłych
od 130 zł Umów wizytę
Kapsulotomia laserem YAG - zaćma wtórna 350 zł Umów wizytę
Laserowe leczenie zaćmy wtórnej 350 zł Umów wizytę
Tomografia optyczna (OCT)
* plus Angio-OCT
od 100 zł do 250 zł Umów wizytę
Usunięcie gradówki od 550 zł Umów wizytę
Leczenie siatkówki od 300 zł Umów wizytę
Iniekcja doszklistkowa
preparatem Lucentis
od 1000 zł Umów wizytę
Laseroterapia mikropulsowa siatkówki od 350 zł Umów wizytę
Laseroterapia jaskry
SLT, MLT, irydotomia
od 400 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Agamed Centrum Okulistyki i Optyki

Jasnogórska 4 Częstochowa

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 18:00

Wtorek

08:00 - 20:00

Środa

08:00 - 20:00

Czwartek

08:00 - 18:00

Piątek

08:00 - 16:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

dr n. med. Agnieszka Borkowska-Kuczkowska

dr n. med. Agnieszka Borkowska-Kuczkowska

Okulista

Umów wizytę

lek. med.  Agnieszka Kaczmarczyk

lek. med. Agnieszka Kaczmarczyk

Okulista

Umów wizytę

mgr Daria  Kochanowska-Szóstek

mgr Daria Kochanowska-Szóstek

Ortoptysta

Umów wizytę

mgr Kinga Dymarczyk

mgr Kinga Dymarczyk

Optometrysta

Umów wizytę

mgr Justyna Kawecka-Grzejszczak

mgr Justyna Kawecka-Grzejszczak

Optyk okularowy

Umów wizytę

mgr Ksenia Krasińska

mgr Ksenia Krasińska

Optometrysta

Umów wizytę