AVIMED PLUS Mikołów

Katowicka 22 Mikołów

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Avimed jest nowoczesną siecią placówek medycznych świadczących usługi szpitalne oraz ambulatoryjne w kilku miastach na terenie Śląska – Katowicach, Piekarach Śląskich, Bytomiu, Mikołowie, Gliwicach oraz Częstochowie. Zajmuje się kompleksowym leczeniem zarówno pacjentów indywidualnych, jak i prowadzi szeroką opiekę medyczną dla pracowników firm.

W ramach specjalizacji tych placówek medycznych oferowane są usługi chirurgii krótkoterminowej, chirurgii ogólnej i plastycznej oraz ortopedii a także chorób żył i medycyny estetycznej. Ponadto można poddać się tutaj także badaniom w zakładzie diagnostyki obrazowej, leczeniu w zakładzie rehabilitacji medycznej oraz w poradni leczenia zaburzeń snu.

Personel placówek Avimed to wykwalifikowani lekarze specjaliści z zakresu różnych dziedzin medycyny. Znajdują się wśród nich specjaliści ortopedii i traumatologii narządu ruchu, specjaliści chirurgii ogólnej, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, specjaliści angiologii, specjalista urologii i neurochirurgii oraz lekarz medycyny estetycznej. Pacjent może oddać się tutaj w ręce także specjalisty chorób oczu, specjalisty ginekologii i położnictwa oraz specjalisty medycyny ratunkowej. Nad pacjentami czuwają pielęgniarki, m.in. specjalistka pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki medycznej. Lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie kliniczne w swoich dziedzinach zdobyte w trakcie pracy na oddziałach szpitalnych, w przychodniach oraz gabinetach prywatnych. Należą do stowarzyszeń lekarskich oraz sukcesywnie biorą udział w zjazdach, szkoleniach i kursach, podnosząc tym samym swoje kwalifikacje medyczne i umiejętności z nowoczesnych technik leczniczych i zabiegowych. Wśród certyfikatów można wymienić np. certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego potwierdzający, iż dr n. med. Piotr Hawro posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie diagnostyczno-terapeutyczne w zakresie flebologii -  certyfikat został przyznany w 2015 roku.

Sieć placówek medycznych Avimed rozrosła się m.in. dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej – z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Dzięki temu dofinansowaniu możliwe było otwarcie nowej przychodni w Piekarach Śląskich poprzez jej uruchomienie i zakupienie nowoczesnego sprzętu medycznego – projekt pt. „Rozszerzenie działalności poprzez utworzenie centrum medycznego Avimed Plus”.

Avimed bierze udział również w różnych akcjach medyczno-społecznych, czego przykładem może być zorganizowane w 2014 roku bezpłatne badanie płuc z okazji III Światowych Dni Spirometrii czy w 2013 roku bezpłatne badania mammograficzne.

Placówki Avimed wyposażone są w zaawansowany technologicznie sprzęt, dzięki któremu leczenie jest bezpieczne, skuteczne i szybkie. Jest to m.in. innowacyjne urządzenie i zestaw do wytwarzania autogennych czynników wzrostu stosowanych w ortopedii w urazach mięśni i ścięgien. W leczeniu żylaków wykorzystywany jest system laserowy ELVeS PAINLESS niemieckiej firmy Biolitec o długości fali 1470nm działający w technologii ELVeS Radial, BI-Radial oraz Slim a także urządzenie emitujące prąd o częstotliwości fal radiowych RFITT – jest to generator CelonLab Precision firmy Olympus. Przy leczeniu łuszczycy oraz bielactwa nabytego stosowane jest tutaj urządzenie wydzielające promieniowanie UVA i UVB, czyli terapia PUVA. Ponadto na wyposażeniu gabinetów znajdują się: aparat do krioterapii (do usuwania zmian skórnych różnego typu), sonda DJ (do usuwania ciała obcego z moczowodu) oraz urządzenia do diagnostyki i leczenia schorzeń układu pokarmowego, tj. gastroskop, kolonoskop oraz rektoskop. W zabiegach medycyny estetycznej stosowane są tutaj lasery do usuwania blizn, przebarwień oraz zabiegów fotoodmładzania a także aparat do przeprowadzania mikrodermabrazji diamentowej, czyli mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą głowicy diamentowej.

Placówki medyczne Avimed są doskonale przystosowane do przyjmowania pacjentów nie tylko ze względu na doświadczony personel i wyposażenie sprzętowe, ale także odpowiednie przystosowanie budynków oraz specjalne oferty dla każdego z pacjentów. Wśród udogodnień można wymienić, m.in.:

 • Dogodną lokalizację – placówki Avimed znajdują się w większych miastach Śląska bardzo dobrze zurbanizowanych i skomunikowanych, dzięki czemu łatwy jest do nich dojazd zarówno własnym samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej.
 • Przestronne wnętrza – zarówno poczekalnie, jak i korytarze, gabinety i inne pomieszczenia w placówkach Avimedu są przestronne i wygodnie urządzone z miłą dla oka kolorystyką, wygodnymi meblami oraz przyjemnym oświetleniem.
 • Nowoczesne sale operacyjne – wyposażone w bezpieczny i innowacyjny sprzęt najlepszych światowych producentów, dzięki którym każdy zabieg operacyjny przebiega w dogodnych warunkach dla pacjenta oraz jest ułatwiony dla lekarza.
 • Sale pooperacyjne - przygotowane z myślą o pacjentach, którzy wymagają opieki i odpoczynku po zabiegach operacyjnych. Wyposażone są w wygodne łóżka, własne toalety oraz niezbędną aparaturę medyczną.
 • Kontrakt z NFZ – szpital oraz przychodnie Avimed mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu pacjenci mogą bezpłatnie korzystać z wybranej opieki lekarskiej, leczenia oraz zabiegów.
 • Pakiety zdrowotne – Avimed w ramach współpracy z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi oferuje pracownikom firm pakiety zdrowotne w ramach pakietów podstawowych, rozszerzonych, specjalnych i prestige.
 • Ubezpieczenia medyczne – placówki współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu pacjenci indywidualni mogą korzystać z dodatkowej opieki medycznej w ramach posiadanych ubezpieczeń medycznych.
 • Kartę Rabatową – posiadacze tej karty mogą korzystać ze zniżek we wszystkich placówkach Avimed  z zakresu kilkuprocentowych zniżek na konsultacje lekarskie, na zabiegi operacyjne lub na zabiegi w poradniach.

Przychodnia Avimed Plus mieści się w Mikołowie przy ul. Katowickiej w budynku otoczonym przez bloki mieszkalne oraz inną bogatą zabudowę a także zieleń miejską. Jest to prawie centrum miasta, gdzie z różnych części Mikołowa jeżdżą autobusy, a najbliższy przystanek znajduje się kilka metrów od Avimedu i można na nim wysiąść z autobusów linii 29, 45, 245 lub 695. Pacjenci przyjeżdżający spoza miasta pociągiem powinni wysiąść na dworcu PKP Mikołów, skąd można udać się piechotą do przychodni (ok. 700 m) lub pokonać tę trasę samochodem w 5 minut. Bliskość od autostrady to atut dla zmotoryzowanych pacjentów, gdyż dzięki temu można szybko i łatwo dojechać zjeżdżając z A4 w odpowiednim miejscu. Na rynek w Mikołowie oraz do starszej części miasta jest stąd ok. 500 m, które najlepiej pokonać piechotą.

Opinie

AVIMED PLUS MikołówOcena: 5/5 Opinie: 4, Ocen: 4

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • K

  Bardzo dobrze

  Całkiem przyjemna placówka medyczna, dobra opieka, lekarze wyrozumiali i cierpliwi w stosunku do pacjentów, szczególnie tych najmłodszych. Chodzę tutaj z dzieckiem do neurologa i bardzo sobie chwalę. Naprawdę polecam to miejsce

  Kamila (2017-05-10)

 • M

  Bardzo dobrze

  Miłe wnętrza, dobrze wyposażone gabinety rehabilitacji, doświadczony personel oraz świetna lokalizacja. To tak w skrócie co mogę powiedzieć. Cieszę się, że jest w Mikołowie taka przychodnia, która reprezentuje sobą tak wysoki poziom medyczny

  Magda (2017-05-10)

 • J

  Bardzo dobrze

  Chodzę tutaj z całą rodziną, ja, mąż i dzieci do lekarzy rodzinnych i bardzo sobie chwalę wysoki poziom leczenia oraz bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Krótkie terminy oczekiwania są bardzo ważnym plusem, zarówno ze sobą jak i z dzieckiem nie ma nigdy problemu.

  Julka (2017-05-10)

 • E

  Bardzo dobrze

  Trafiłem tutaj na rehabilitację i byłem z niej bardzo zadowolony. Ośrodek ten charakteryzuje się dużą różnorodnością sposobów rehabilitacji w jednym miejscu, z czego warto skorzystać, bo jest na wysokim poziomie. rehabilitanci też bardzo mili. Polecam

  Eryk (2017-05-10)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

AVIMED PLUS Mikołów

Katowicka 22 Mikołów

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 18:00

Wtorek

08:00 - 18:00

Środa

08:00 - 18:00

Czwartek

08:00 - 18:00

Piątek

08:00 - 18:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte