Centrum Stomatologii Integralnej DENTARIA

Stroma 12 Częstochowa

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Centrum Stomatologii Integralnej Dentaria mieszczące się w Częstochowie to placówka dentystyczna posiadająca wieloletnie doświadczenie. Powstała w 1991 roku i od tej pory leczy pacjentów z zakresu stomatologii zachowawczej i estetycznej, protetyki i stomatologii dziecięcej a także wykorzystując technologie implantologiczne, ortodontyczne i endodontyczne.

Klinika jest bardzo dobrze przygotowana i przystosowania do leczenia dorosłych pacjentów, osób niepełnosprawnych a także dzieci. Oferuje szeroki wachlarz usług z prawie każdej dziedziny stomatologii, a stworzona tutaj domowa atmosfera wnętrza pozwala na pełne zadowolenie z leczenia oraz zaszczepia chęć powrotu do placówki.

Dla zapewnienia pacjentom kompleksowego leczenia stomatologicznego cały personel kliniki współpracuje ze sobą i uzupełnia się w swoich umiejętnościach. Składają się na niego lekarze stomatolodzy, ortodonta, chirurg, specjalista chorób wewnętrznych, fizjoterapeuta oraz pielęgniarka anestezjologiczna, asystentki stomatologiczne i higienistki. Ciągłe podnoszenie kwalifikacji, poznawanie nowych technik dentystycznych, wykorzystywanie zaawansowanych narzędzi i materiałów -  to tylko niektóre cechy pracujących tutaj stomatologów. Posiadają oni również duży bagaż doświadczeń, które wykorzystują w czasie leczenia. Swoim miłym i profesjonalnym podejściem do pacjenta stwarzają przyjazną i pełną ciepła atmosferę.

Przychodnia Dentaria rozwinęła się m.in. dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Uzyskała współfinansowanie na modernizację procesu leczenia oraz rozbudowę w oparciu o innowacyjne urządzenia medyczne, np. laser stomatologiczny biorąc udział w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Potwierdzeniem jej innowacyjności w leczeniu stomatologicznym oraz wysokiej kultury obsługi pacjenta może być przynależność placówki do Stowarzyszenia Liderów Stomatologii Polskiej, które skupia gabinety stomatologiczne z całej Polski cieszące się najlepszymi opiniami pacjentów. Dentaria znajduje się wśród kilkunastu gabinetów certyfikowanych SLSP.

Nowoczesne wyposażenie gabinetów Dentarii gwarantuje innowacyjność, bezpieczeństwo oraz skuteczność w zakresie diagnostyki, znieczulenia, leczenia stomatologicznego oraz estetyki uśmiechu. Jest to m.in. nowoczesny tomograf komputerowy z funkcją trójwymiarowego obrazowania, który umożliwia dokładne planowanie leczenia i jest pomocny w leczeniu kanałowym. W znieczuleniu stosowane jest urządzenie The Wand do bezbolesnego znieczulenia komputerowego oraz aparat do sedacji wziewnej. Zabiegi leczenia próchnicy wspomagane są za pomocą urządzenia wydzielającego ozon, natomiast przy leczeniu kanałowym wykorzystywany jest mikroskop stomatologiczny, który zapewnia precyzję w leczeniu przez powiększenie leczonego pola. W chirurgii stomatologicznej czy endodoncji lekarze stosują w Dentarii innowacyjny zabiegowy laser stomatologiczny. Biel uśmiechu natomiast można tutaj uzyskać poprzez wybielanie gabinetowe za pomocą lampy Beyond.

Obok Dentarii ciężko przejść obojętnie. Szczególnie trudne może być to dla dzieci, gdyż budynek, w którym znajduje się klinika jest kolorowy z każdej strony ozdobiony bajkowymi postaciami i kolorowymi roślinami. Teren wokół to również piękny mini-ogród z ciekawymi roślinami. Wnętrza nie ustępują w niczym zewnętrznemu wyglądowi budynku. Są równie kolorowe a jednocześnie stylowe. Dzieci są tutaj leczone na fotelu stomatologicznym w otoczeniu barwnych ścian, natomiast dorośli w ciekawej aranżacji gabinetów. Poza tym z innych udogodnień można wymienić:

 • Obszerną poczekalnię – z dużą, wygodną kanapą, możliwością obejrzenia telewizji, kolorowym kącikiem dla dzieci oraz przyjemną kolorystyką ścian i wygodnymi fotelami w części dla dorosłych.
 • Bezpłatny parking – pacjenci Dentarii mogą korzystać z bezpłatnego parkingu znajdującego się obok budynku kliniki z wyznaczonym miejscem dla niepełnosprawnych.
 • Klimatyzacja – pomieszczenia placówki są klimatyzowane, co powoduje większy komfort w czasie leczenia oraz podczas oczekiwania na wizytę.
 • Bezpłatny internet – na terenie kliniki pacjenci mogą korzystać z bezpłatnego WiFi – umila to oczekiwanie na wizytę a także pozwala w tym czasie na załatwienie pilnych spraw.
 • Dostępność dla niepełnosprawnych – placówka jest w pełni przystosowana do przyjmowania osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – posiada specjalny podjazd oraz pomieszczenia o wystarczającej szerokości.
 • Kraina Przyjaznej Stomatologii – to strefa w Dentarii stworzona z myślą o najmłodszych pacjentach, składa się na nią: kącik zabaw ze zwierzątkami, oczko wodne z rybkami,  kolorowy gabinet a także bezbolesne znieczulenia oraz specjalne przeszkolony personel.
 • Dla kobiet w ciąży – przyszłe mamy uzyskają tutaj nie tylko kompleksowe leczenie zębów, ale także rady i wskazówki, jak należy dbać o uzębienie w ciąży.
 • Płatność kartą – dla wygody pacjentów klinika zaopatrzona została w terminal umożliwiający płatności elektroniczne.
 • Leczenie na raty – za usługi stomatologiczne można zapłacić w wygodnych dla pacjenta ratach.

Centrum Stomatologii Integralnej Dentaria znajduje się w Częstochowie przy ul. Stroma w dzielnicy Ostatni Grosz. Jest to część oddalona na południowy wschód od centrum. Bliskość od jednej z głównych dróg przebiegających przez Częstochowę, nr 46 oraz niedaleka odległość od dworca PKP sprawia, iż bardzo łatwo dostać się do kliniki. Zmotoryzowani pacjenci mogą pozostawić swój samochód na parkingu przed budynkiem, natomiast przyjeżdżający do Dentarii pociągiem powinni wysiąść na dworcu Częstochowa Raków, skąd od pokonania jest 2,5 km. Od Starego Miasta do kliniki jest niecały kilometr, który można pokonać na piechotę lub wsiadając w komunikację miejską. 

Opinie

Centrum Stomatologii Integralnej DENTARIAOcena: 5/5 Opinie: 4, Ocen: 4

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • R

  Bardzo dobrze

  Leczy się tutaj cała moja rodzina a sam musze przyznać, że pomyśleli naprawdę o wygodzie każdego pacjenta. Dla najmłodszych kącik w poczekalni i specjalny gabinet, dla niepełnosprawnych ułatwienia, dla zapracowanych bezpłatny Internet, dla kobiet w ciąży specjalna opieka

  Rafał (2017-05-04)

 • P

  Bardzo dobrze

  Już po samym wejściu czuć niesamowity klimat tej palcówki. Piękne wnętrza kuszą swoim wyglądem i przyciągają wzrok wprawiając od razu w miły nastrój. Utrzymuje się on potem przez całą wizytę. Gdyby wszystkie kliniki stomatologiczne takie były, ludzie w ogóle nie baliby się dentysty.

  Paula (2017-05-04)

 • A

  Bardzo dobrze

  W gabinetach Dentaria jest tak przyjemnie, że można całkowicie zapomnieć że się jest u dentysty. Wszystkie zabiegi, którym się poddałem były bezbolesne i szybkie. Chodzę tutaj regularnie na wizyty i szczerze polecam każdemu kto szuka gabinetu w Częstochowie dla siebie

  Adam (2017-05-04)

 • J

  Bardzo dobrze

  Ja korzystam tutaj nie tylko z zabiegów leczących ale także czyszczących zęby i wpływających na estetykę ich wyglądu. I jestem bardzo zadowolona z usług tego gabinetu! Personel widać, ze ma dużą wprawę i podchodzi z pasją do tego co robi. Polecam także ze względu na ceny

  Justyna K. (2017-05-04)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Dietetyka
Konsultacja dietetyczna 120 zł Umów wizytę
Pakiet dieta ( wstępny wywiad medyczny, analiza składu ciała, plan żywieniowy) od 200 zł do 350 zł Umów wizytę
Protetyka stomatologiczna
Korona porcelanowa na podbudowie metalowej 990 zł Umów wizytę
Korona porcelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu 1700 zł Umów wizytę
Licówka kompozytowa 1450 zł Umów wizytę
Aparaty ortodontyczne nakładkowe (alignery) - Invisalign od 13500 zł do 14500 zł Umów wizytę
Stomatologia
Leczenie kanałowe zęba jednokanałowego pod mikroskopem 650 zł Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba dwukanałowego pod mikroskopem 750 zł Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba trzykanałowego pod mikroskopem 1050 zł Umów wizytę
Proteza szkieletowa 1600 zł Umów wizytę
Proteza akrylowa częściowa 900 zł Umów wizytę
Proteza całkowita na implantach
*cena orientacyjna. Do ustalenia podczas konsultacji
od 6000 zł Umów wizytę
Mikroproteza szkieletowa z acetalu (bezmetalowa)
*dokładny koszt określa lekarz podczas konsultacji
od 290 zł Umów wizytę
Mikroproteza
*dokładny koszt określa lekarz podczas konsultacji
od 290 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba od 400 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba (chirurgiczne) od 400 zł do 800 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba trzonowego stałego od 400 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba siecznego i przedtrzonowego od 400 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba z dłutowaniem od 400 zł Umów wizytę
Usuwanie zębów mądrości – ekstrakcja ósemek dolnych od 400 zł do 800 zł Umów wizytę
Usuwanie zębów mądrości – ekstrakcja ósemek górnych od 400 zł do 800 zł Umów wizytę
Usunięcie niewyrżniętych ósemek 900 zł Umów wizytę
Resekcja wierzchołka korzenia 600 zł Umów wizytę
Wybielanie zębów lampą - jednowizytowe 1200 zł Umów wizytę
Wybielanie zębów metodą nakładkową (metodą domową) 580 zł Umów wizytę
Wybielanie zębów Opalescence 70 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Centrum Stomatologii Integralnej DENTARIA

Stroma 12 Częstochowa

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 20:00

Wtorek

08:00 - 20:00

Środa

08:00 - 20:00

Czwartek

08:00 - 20:00

Piątek

08:00 - 20:00

Sobota

08:00 - 14:00

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

lek. stom. Aleksandra Kokot

lek. stom. Aleksandra Kokot

Stomatolog

Umów wizytę

lek. stom. Daniel Olczyk

lek. stom. Daniel Olczyk

Stomatolog

Umów wizytę

dr. medyczny, lek. stom. Maciej Raczyński

dr. medyczny, lek. stom. Maciej Raczyński

Stomatolog

Umów wizytę

lek. stom. Marcin Sarna

lek. stom. Marcin Sarna

Stomatolog

Umów wizytę

lek. stom. Maciej Strzelczyk

lek. stom. Maciej Strzelczyk

Stomatolog

Umów wizytę

lek. ortodonta Rafał Zelasiński

lek. ortodonta Rafał Zelasiński

Ortodonta

Umów wizytę

chirurg Daniel Ciapiński

chirurg Daniel Ciapiński

Chirurg
Stomatolog

Umów wizytę

piel. anest. Elżbieta Gosińska

piel. anest. Elżbieta Gosińska

Anestezjolog

Umów wizytę

lek. stom. Magdalena Olak

lek. stom. Magdalena Olak

Stomatolog

Umów wizytę

lek. stom. Dorota Świtała

lek. stom. Dorota Świtała

Stomatolog

Umów wizytę