Kadent Przychodnia Stomatologiczna

Śląska 22 Częstochowa

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Przychodnia Stomatologiczna Kadent znajdująca się w Częstochowie, przyjmuje pacjentów na leczenie stomatologiczne od 1992 roku. Wtedy to została założona przez lek. dent. Katarzynę Kunicką. Działalność przychodni została poszerzona o jedną placówkę więcej. Obecnie posiada dwa oddziały - gabinety w różnych częściach miasta przy ul. Śląskiej oraz ul. Pasteura.

Placówka oferuje swoje usługi zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych pacjentów z zakresu stomatologii ogólnej oraz stomatologii estetycznej. Wszystkie zabiegi są całkowicie bezbolesne – stomatolodzy stosują tutaj znieczulenie miejscowe, które znacznie podnosi komfort leczenia. Można poddać się tutaj wybielaniu zębów za pomocą nakładek stosowanych w domu podczas snu lub wybrać wybielanie gabinetowe z wykorzystaniem lampy Beyond. W czasie takiego zabiegu stomatolog nakłada na zęby żel z nadtlenkiem wodoru a następnie kieruje na nie światło akceleratora. Oferowane są także zabiegi profesjonalnego czyszczenia zębów poprzez usuwanie kamienia za pomocą ultradźwięków oraz osadu nazębnego poprzez piaskowanie a także za pomocą zabiegu higienizacyjnego preparatem zawierającym tzw. „płynne szkliwo” (Tooth Mousse) nakładane przez dentystę.

Gabinety Kadent wykorzystują także nowoczesne rozwiązania z zakresu leczenia próchnicy. Ubytki w zębach są leczone za pomocą piaskarki, która stosuje abrazję powietrzną, czyli strumień sprężonego powietrza zawierający drobinki tlenku glinu, które wypłukują chorą tkankę zęba. Dzięki zastosowaniu tej metody leczenie próchnicy jest w większości przypadków bezbolesne a jego drugą ogromną zaletą jest minimalne naruszenie zdrowych tkanek.

W Przychodni Stomatologicznej Kadnet proponowane są również zabiegi endodontyczne, które leczą tkanki okołowierzchołkowe oraz chorą miazgę zęba. Stomatolodzy w taki sposób wyleczą tutaj zęby martwe oraz te, które wymagają pierwotnego czy powtórnego leczenia kanałowego. Pacjent może być więc poddany leczeniu endodontycznemu zęba jednokanałowego  lub o większej ilości kanałów, nawet leczenie zęba trzykanałowego.

W przypadku stary jednego lub większej ilości zębów placówka ta oferuje różnorakie uzupełnienia protetyczne z zakresu protez stałych lub ruchomych. Zakładane są tutaj korony porcelanowe na podbudowie metalowej lub na podbudowie złota oraz mosty porcelanowe. Do wyboru są również protezy akrylowe częściowe oraz protezy szkieletowe na zatrzaskach lub zasuwach. Istnieje możliwość także odbudowy utraconych zębów na implantach i zakładaniu licówek porcelanowych lub licówek kompozytowych, czyli cienkich płytek z porcelany lub kompozytu, poprawiających wygląd i kształt zębów.

Placówka przystosowana jest do komfortowego leczenia uzębienia zarówno dorosłych pacjentów, jak i tych najmłodszych. Aby umilić dzieciom zabiegi dentystyczne oferowany jest dla nich tutaj kącik zabaw, bajki, które mogą oglądać w czasie spędzonym na fotelu stomatologicznym oraz nagrody, które dostają po każdej wizycie w gabinecie. Do wypełnień ubytków dentyści stosują tutaj kolorowe lub błyszczące wypełnienia, które każdy mały pacjent może wybrać sam.

Jeden i drugi gabinet oferuje przytulną i miło urządzoną poczekalnię, nowocześnie i wygodnie urządzone gabinety z unitami, na których każdemu pacjentowi będzie wygodnie. Ponadto nowoczesny sprzęt stomatologiczny zapewni szybką i dokładną pracę dentysty w każdym, nawet najbardziej skomplikowanym przypadku stomatologicznym. Z innych udogodnień dla pacjentów Kadent proponuje ratalną spłatę leczenia za zabiegi dentystyczne (10 rat nieoprocentowanych) a wszystkie formalności z tym związane pacjent może załatwić na miejscu w recepcji bez dodatkowych kosztów.

Przychodnia Kadent wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, który zapewnia leczenie zębów na najwyższym poziomie. Do tych urządzeń należą:

 •  Rentgen – nowoczesne urządzenie rentgenowskie marki Planmeca, za pomocą którego lekarz dentysta może wykonać precyzyjne zdjęcia wewnątrzustne zarówno jednego, jak i większej ilości zębów, w celu wykrycia ubytków, których nie widać na zewnątrz a także skontrolowania wykonanego leczenia.
 • Lampa wybielająca –marki Beyond do wybielania zębów w gabinecie podczas jednej wizyty, która działa na zasadzie naświetlania zębów z nałożonym żelem zawierającym nadtlenek wodoru, który reaguje na światło z akceleratora lampy.
 • Endometr – niewielkie urządzenie wykorzystywane w leczeniu endodontycznym do mierzenia długości kanałów, składające się z wyświetlacza z ekranem, dwóch elektrod oraz pilnika. Pilnik władany do kanału korzeniowego pacjenta informuje poprzez elektrody o głębokości miazgi danego zęba.
 • Silnik endodontyczny – to urządzenie posiadające mikrosilnik, który służy do napędzania silników, działających na ruch obrotowy pilników w czasie opracowywania kanałów zębowych.

W Przychodni Stomatologicznej Kadent pracują lekarze stomatolodzy posiadający specjalizacje z zakresu stomatologii ogólnej, którzy z różnych dziedzin stomatologii – z protetyki lub endodoncji – podnosili swoje kwalifikacje na licznych kursach i szkoleniach. Ponadto posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu nawet najtrudniejszych przypadków dentystycznych. Zajmują się nie tylko leczeniem ubytków u dzieci i dorosłych, ale także dbają o estetykę i piękny zgryz za pomocą technik dostępnych w stomatologii estetycznej i w zbiegach higienizacyjnych.

Z licznych certyfikatów, które lekarze Kadent mają na swoim koncie można wymienić, m.in. certyfikat uczestnictwa w szkoleniu naukowym nt. „Choroba próchnicowa – profilaktyka i leczenie” (Częstochowa, 2007 rok), kurs medyczny pt. „Nowoczesna protetyka” (Katowice, 2006 rok) czy certyfikat uczestnictwa w kursie pt. „Precyzyjne odwzorowanie, klucz nie tylko do protetycznego sukcesu” (Częstochowa, 2005 rok) – w takich i wielu innych szkoleniach uczestniczyła lek. dent. Katarzyna Kunicka.

Lokalizacja gabinetu Przychodni Stomatologicznej Kadent, mieszczącego się przy ul. Śląskiej, to okolice Starego Miasta w Częstochowie. Blisko stąd do Dworca PKP Częstochowa Główna, skąd można dotrzeć do placówki w kilka minut na piechotę a także dojechać do niej z różnych punktów miasta, wsiadając do środków komunikacji miejskiej m.in. linii 17, 25, N1 i N3. Ponadto bardzo łatwo dotrzeć do gabinetu także samochodem, który można zostawić na parkingu przy ulicy.

Certyfikaty

2008 Uczestnictwa w sesji 2008
Uczestnictwa w sesji "Znieczulenia, Endodoncja"
2009 Uczestnictwa w kursie 2009
Uczestnictwa w kursie "Sukces w endodoncji-od leczenia do powtórnego leczenia"
2007 Uczestnictwa w szkoleniu 2007
Uczestnictwa w szkoleniu "Choroba pruchnicowa-profilaktyka i leczenie"
2007 Uczestnictwa w kursie 2007
Uczestnictwa w kursie "Szkło-jenomery jako alternatywa dla materiałów kompozytowych"
2006 Uczestnictwo w kursie 2006
Uczestnictwo w kursie "Nowoczesna praktyka"
2006 Uczestnictwo w kursie 2006
Uczestnictwo w kursie "Mosty na włuknach szklanych"
2004 Uczestnictwo w kursie endodoncji 2004
Uczestnictwo w kursie endodoncji
1999 Ukończenia szkolenia teoetycznego i praktycznego 1999
Ukończenia szkolenia teoetycznego i praktycznego
2007 Ukończenie kursu protetycznego systemu implantologicznego 2007
Ukończenie kursu protetycznego systemu implantologicznego
2003 Ukończenia sesji 2003
Ukończenia sesji "ENDO-PERIO-ESTETYKA"

Opinie

Kadent Przychodnia StomatologicznaOcena: 5/5 Opinie: 4, Ocen: 4

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • M

  Bardzo dobrze

  Przed leczeniem zębów mogłam tu zrobić zdjęcia rentgenowskie i nie musiałam biegać po innych gabinetach. Ostatnio wybielałam tutaj zęby i jestem bardzo zadowolona z efektów. Na pewno polecę przychodnię Kadent moim znajomym i rodzinie

  Magda (2017-03-22)

 • T

  Bardzo dobrze

  Nic dodać nić ująć. Ceny przystępne i leczenie całkowicie bezbolesne. Leczyłem tutaj swoją próchnicę za pomocą piaskarki i nic nie bolało. Miły personel który nie tylko dobrze wykona swoją prace ale także porozmawia z pacjentem i wszystko wyjaśni

  Tomek (2017-03-22)

 • M

  Bardzo dobrze

  Bardzo przyjazne miejsce nie tylko dla dorosłych ale także dla dzieci. Moje dziecko mogło pobawić się w kąciku, a pani doktor potrafiła podejść do synka tak, że bez problemu otworzył buzie. Sama leczę tu swoje zęby i polecam każdemu oraz każdej mamie

  Marta (2017-03-22)

 • M

  Bardzo dobrze

  zab usuniety bezboleśnie. milo i szybko zlecialo

  Michał (2016-11-25)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Protetyka stomatologiczna
Korona porcelanowa na podbudowie metalowej 600 zł Umów wizytę
Korona porcelanowa na podbudowie ze złota 600 zł Umów wizytę
Zdjęcie korony od 50 zł Umów wizytę
Licówka kompozytowa 250 zł Umów wizytę
Licówka porcelanowa
*cena za 1 ząb
900 zł Umów wizytę
Stomatologia
Leczenie kanałowe zęba jednokanałowego (tradycyjne) 150 zł Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba dwukanałowego (tradycyjne) 250 zł Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba trzykanałowego (tradycyjne) 350 zł Umów wizytę
Proteza szkieletowa 1400 zł Umów wizytę
Proteza akrylowa częściowa od 650 zł do 750 zł Umów wizytę
Resekcja wierzchołka korzenia od 400 zł do 500 zł Umów wizytę
Wkład koronowo-korzeniowy
*cena dot. 1 zęba
od 400 zł Umów wizytę
Wybielanie zębów lampą - jednowizytowe
*cena promocyjna, proszę pytać o aktualizację ceny
700 zł Umów wizytę
Wybielanie zębów metodą nakładkową (metodą domową)
*cena promocyjna, proszę pytać o aktualizację ceny
700 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Kadent Przychodnia Stomatologiczna

Śląska 22 Częstochowa

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

09:00 - 19:00

Wtorek

09:00 - 19:00

Środa

09:00 - 19:00

Czwartek

09:00 - 19:00

Piątek

09:00 - 19:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

 Ewa Drzazga

Ewa Drzazga

Ewa Drzazga to asystentka stomatologiczna w Przychodni Stomatologicznej Kadent. Pomaga lekarzom podczas wykonywania zabiegów stomatologicznych oraz udziela pomocy i wszelkich informacji pacjentom. ...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek Justyna Kunicka

lek Justyna Kunicka

Umów wizytę

dr n. med. lek. stom. Lidia Jabłońska-Kaleta

dr n. med. lek. stom. Lidia Jabłońska-Kaleta

Stomatolog
Dr n. med. Lidia Jabłońska-Kaleta to specjalista z zakresu stomatologii ogólnej oraz protetyki stomatologicznej. Studia dentystyczne ukończyła w roku 1967 i wtedy też uzyskała uprawn...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. dent. Ewa Kabzińska-Kardynał

lek. dent. Ewa Kabzińska-Kardynał

Stomatolog
Lek. dent. Ewa Kabzińska-Kardynał jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, na której wydział dentystyczny ukończyła w 1967 roku. Dziesięć lat później uzyskała tytuł...

 czytaj więcej

Umów wizytę

 Marta Kikla

Marta Kikla

Marta Kikla jest asystentką stomatologiczną, pracującą w Przychodni Stomatologicznej Kadent. Do jej obowiązków należy dbanie o sprawną komunikację i dobrą atmosferę podczas zabiegów stomatologiczny...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. dent. Ewa Kovacs

lek. dent. Ewa Kovacs

Stomatolog
Lek. dent. Ewa Kovacs to specjalista stomatologii ogólnej. Studia dentystyczne ukończyła w 1990 roku i od tej pory rozpoczęła swoją pracę w zawodzie. Następne lata nauki i praktyki z...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. dent. Katarzyna Kunicka

lek. dent. Katarzyna Kunicka

Stomatolog
Lek. dent. Katarzyna Kunicka jest specjalistą stomatologii ogólnej. Studia dentystyczne ukończyła w 1992 roku, natomiast jej dalsze zainteresowania zawodowe poszły w kierunku stomat...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. dent. Monika Kunicka-Gardoń

lek. dent. Monika Kunicka-Gardoń

Stomatolog
Lek. dent. Monika Kunicka-Gardoń stomatologię ukończyła na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od 2014 roku prowadzi Przychodnię Stomatologiczną Kadent, gdzie przyjmuje pacjentów na lec...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. dent. Małgorzata Mazurkiewicz

lek. dent. Małgorzata Mazurkiewicz

Stomatolog
Lek. dent. Małgorzata Mazurkiewicz swoją praktykę dentystyczną rozpoczęła w 1992 roku tuż po zdaniu egzaminu medycznego, uprawniającego ją do leczenia stomatologicznego. Dalsze lata ...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. dent. Grażyna Musialik

lek. dent. Grażyna Musialik

Stomatolog
Lek. dent. Grażyna Musialik swoją wiedzę dentystyczną zdobywała na Akademii Medycznej we Wrocławiu, natomiast uprawnienia do leczenia stomatologicznego uzyskała po zdaniu egzaminu w ...

 czytaj więcej

Umów wizytę

 Ewa Salita

Ewa Salita

Ewa Salita jest asystentką stomatologiczną, pracującą w Przychodni Stomatologicznej Kadent. Zajmuje się pomocą w trakcie przeprowadzania zabiegów przez stomatologa oraz wykonuje proste prace zlecon...

 czytaj więcej

Umów wizytę

 Elżbieta Stawiarz

Elżbieta Stawiarz

Elżbieta Stawiarz to asystentka stomatologiczna w Przychodni Stomatologicznej Kadent, zajmująca się wszelkimi niezbędnymi pracami w swoim zakresie, które umożliwiają dentyście sprawne i efektywne l...

 czytaj więcej

Umów wizytę