Drogeria Urody
Laserowa korekcja wzroku metodą EPI LASIK

Laserowa korekcja wzroku metodą EPI LASIK

Metoda EPI LASIK

Cena od 2350 zł Zapytaj o raty

Epi-LASIK to metoda laserowej korekcji wad refrakcji, będąca modyfikacją metod LASEK i LASIK, wprowadzona w 2003 roku. Jest zabiegiem zbliżonym do metody LASEK ale podstawową różnicą jest sposób oddzielenia nabłonka rogówki przed etapem działania lasera.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Laserowa korekcja wzroku metodą EPI LASIK

Ocena

5.00
0

Epi-LASIK to metoda laserowej korekcji wad refrakcji, będąca modyfikacją metod LASEK i LASIK, wprowadzona w 2003 roku. Jest zabiegiem zbliżonym do metody LASEK ale podstawową różnicą jest sposób oddzielenia nabłonka rogówki przed etapem działania lasera.

Laserowa korekcja wzroku: Metoda EPI-LASIK / Premium EPI-LASIK

Jak wygląda zabieg?

W metodzie EPI-LASIK nabłonek rogówki mechanicznie oddzielany jest od leżącej pod nim warstwy nazywanej błoną Bowmana za pomocą urządzenia nazywanego epikeratomem lub separatorem nabłonkowym. W kolejnym etapie wykonuje się fotoablację istoty właściwej rogówki, a następnie ponownie układa się oddzielony wcześniej płatek nabłonka rogówki.

W metodzie EPI-LASIK, w odróżnieniu od metody LASEK, nie używa się alkoholu do wykonania płatka nabłonkowego, co pozwala zapobiec ewentualnym uszkodzeniom rogówki oraz zapewnia szybszą regenerację nabłonka. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Korzyści:

  • Bezpieczniejsza niż metoda LASIK
  • Dolegliwości są znacznie mniejsze niż przy metodzie LASEK
  • Właściwości mechaniczne gałki ocznej są zachowane w dobrym stanie

Dla kogo:

Metoda jest polecana w sytuacjach, gdy rogówka pacjenta jest zbyt cienka, a także w przypadkach osób wykonujących zawody kontaktowe, w których istnieje ryzyko powikłań związanych z wykonaniem płatka w tradycyjnej metodzie LASIK. Dla osób o krótkowzroczności od -1,0 do -7,0 dioptrii, o niewielkim stopnia nadwzroczność lub astygmatyzmie do 3,0 dioptrii.

Czas i przebieg rekonwalescencji:

Po zakończeniu zabiegu zakłada się na oko miękką soczewkę kontaktową  4 dni do tygodnia czasu.Krople przeciwzapalne stosuje się zwykle przez 2-4 tygodnie w zależności od przebiegu procesu gojenia. Przebieg procesu gojenia i długość czasu do uzyskania oczekiwanej ostrości wzroku  wynosi od 3 do 6 miesięcy.

Jak uniknąć powikłań?

Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się pocierać ani trzeć oczu. Nie powinno się używać mydła do oczu ani kosmetyków przez parę dni i zwracać uwagę aby woda nie dostawała się do oczu podczas kąpieli. Przez miesiąc powinno unikać się opalania, bezpośrednio nasłonecznienia, przebywania w zakurzonych i zadymionych pomieszczeniach oraz pływania w basenie. Pacjenci powinni nosić okulary słoneczne podczas słonecznych dni. Przez miesiąc powinno unikać się również ciężkiej pracy fizycznej.

Skuteczność:

Efekt jest trwały.

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Laserowa korekcja wzroku metodą EPI LASIK

Drogeria UrodyCena

od 2350 zł

Czas trwania

kilkanaście minut

Znieczulenie

miejscowe

Hospitalizacja

niewymagana

Czas regeneracji

kilka dni

Efekty

po kilku dniach

Trwałość leczenia

trwałaCennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Laserowa korekcja wzroku metodą EPI LASIK w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Chorzówod 2350 złRaty od 83 złWięcej
Lublinod 2800 złRaty od 99 złWięcej
Sopotod 2750 złRaty od 98 złWięcej
Szczecinod 2550 złRaty od 90 złWięcej