Ostrzyknięcie płytkowymi czynnikami wzrostu

Ostrzyknięcie czynnikami wzrostu

Cena od 500 zł Zapytaj o raty

Ostrzyknięcie płytkowymi czynnikami wzrostu jest szeroko stosowane w leczeniu ortopedycznym w celu stymulacji procesów naprawczych i regeneracyjnych tkanek po uszkodzeniu.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Ostrzyknięcie płytkowymi czynnikami wzrostu

Ocena

5.00
1

Czynniki wzrostu są obecnie szeroko stosowane w leczeniu ortopedycznym. Czynniki wzrostu są to białka, których zadaniem jest stymulacja procesów naprawczych i regeneracyjnych tkanek po uszkodzeniu. Stymulują one migrację komórek do miejsca uszkodzenia, ich namnażanie i różnicowanie, a także proliferację naczyń krwionośnych.

Terapia płytkowymi czynnikami wzrostu

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu od pacjenta pobierane jest około 40 ml krwi żylnej, która następnie umieszczana jest w sterylnych probówkach, w których jest prze kilka minut wirowana. Następnie frakcja osocza o wysokiej koncentracji płytek krwi zawierających czynniki wzrostu jest ściągana pipetę z próbówki. Po uzyskaniu około 3-6 ml koncentratu jest on następnie podawany - pod kontrolą USG w uszkodzone miejsce. Wykorzystanie USG jest tu bardzo istotne ze względu na lokalne działanie czynników - USG umożliwia podanie koncentratu dokładnie w miejsce uszkodzenia.

Korzyści:

  • Ponieważ podczas terapii czynnikami wzrostu mamy do czynienia wyłącznie z własną krwią Pacjenta nie występuje ryzyko transmisji chorób wirusowych lub reakcji uczuleniowej
  • Nieinwazyjna i niechirurgiczna metoda

Dla kogo:

Terapię czynnikami wzrostu stosuje się najczęściej przy niżej wymienionych chorobach:

  • łokieć tenisisty,
  • łokieć golfisty,
  • kolano skoczka,
  • zmiany zwyrodnieniowe ścięgna Achillesa,
  • ostroga piętowa- entezopatia rozcięgna podeszwowego,
  • zmiany zwyrodnieniowe stawów kolanowych,
  • choroby przyczepów ścięgien do kości,
  • urazy mięśni.

Czas i przebieg rekonwalescencji:

Ponieważ niektóre leki przeciwbólowe mogą zahamować działanie czynników wzrostu istotne jest aby przyjmować tylko te leki, które zleci lekarz prowadzący terapię. Czasem niezbędne jest także czasowe unieruchomienie uszkodzonej okolicy w ortezie, aby stworzyć najbardziej dogodne warunki do gojenia. Bardzo ważnym elementem terapii jest także rehabilitacja, w trakcie której, dzięki właściwie dobranym ćwiczeniom, odpowiednio obciąża się gojące się tkanki.Cena

od 500 złCennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Ostrzyknięcie płytkowymi czynnikami wzrostu w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Częstochowaod 800 złRaty od 140 złWięcej
Krakówod 500 złRaty od 87 złWięcej
Szczecinod 1000 złRaty od 175 złWięcej
Warszawaod 800 złRaty od 140 złWięcej