Peri-Ort

Warszawska 26 Katowice

O klinice

Peri-Ort znajduję się przy ulicy Warszawskiej 26, w miejscowości Katowice.
Działalność w zakresie usług stomatologicznych prowadzą od 1978 roku. Jej założycielem jest drn.med Antoni Musiał. Aktualnie gabinet prowadzony jest przez jego syna lek. stom Stanisława Musiała i dr n. med Magdalenę Kubicką Musiał.
W obecnej formie, jako NZOZ funkcjonują od 2003 roku.

Głównym celem gabinetu jest świadczenie usług stomatologicznych na najwyższym poziomie. Istotne jest aby pacjent wychodził z gabinetu uśmiechnięty i bez stresu korzystał ze świadczeń.

W trudnych przypadkach uniemożliwiających leczenie w Peri-Ort pacjenci kierowani są do innych lekarzy specjalistów, z którymi współpracuję Gabinet.

Gabinet oferuje leczenie w specjalizacjach:
-Ortodoncja do tej dziedziny Klinika podchodzi bardzo profesjonalnie. Leczenie ortodontyczne prowadzone jest przez wysokiej klasy specjalistów, nieustannie podnoszących swoje kwalifikacje za pośrednictwem seminariów i szkoleń w kraju i zagranicą.
Peri-Ort stosuje metody zarówno starsze jak i nowe, ale zawsze sprawdzone i skuteczne leczenie zarówno aparatami stałymi jak i ruchomymi. System DAMON umożliwia skrócenie czasu leczenia w porównaniu do konwencjonalnych zamków. Leczenie ortodontyczne można rozpocząć w każdym wieku.

Leczenie ortodontyczne wpływa nie tylko na poprawę ustawienia zębów, ale może mieć również wpływ na wygląd twarzy i jej profilu. Przekłada się to na naszą własną samoocenę, jak i postrzeganie nas przez innych. Pełniejszy i szerszy uśmiech oddziałuje korzystnie na nasz stan psychiczny i emocjonalny.
Warto w odpowiednim czasie zadbać o to, by nasz zgryz był prawidłowy. Nieprawidłowy zgryz, to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia.

Przed dokładnym planem leczenia każdy pacjent przechodzi konsultację podczas, której następuje szczegółowe badanie, pobranie wycisków na modele diagnostyczne, wykonanie fotografii zgryzu i twarzy, zgromadzenie całej dokumentacji potrzebnej do prawidłowego opracowania planu leczenia.

-Periodontologia zajmujące się leczeniem dziąseł i innych tkanek otaczających zęby. Zabiegi w walce z chorobami dziąseł to np: skaling, piaskowanie, fluoryzacja, usuwanie nadwrażliwości zębów, kiretaż zamknięty bądź otwarty.

-Chirurgia

-Stomatologia estetyczna pozwala zadbać o piękny uśmiech poprzez zmianę kształtu oraz koloru zębów. Można wpłynąć na wielkość, kształt, kolor i ustawienie zębów.

-Protetyka daję możliwość rekonstrukcji uzębienia niezależnie od przyczyn utraty zębów zarówno pod względem funkcji jak i estetyki. W ofercie kliniki można znaleźć m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe, korony porcelanowe, pełnoceramiczne, z tlenku cyrkonu, mosty, szynoprotezy.

-Endodoncja o nic innego jak leczenie kanałowe zębów. Obecnie wiele zębów, które jeszcze nie tak dawno były skazane na usunięcie można leczyć i uratować.

-W ramach profilaktyki Klinika oferuje dokładny instruktaż higieny jamy ustnej jak skutecznie szczotkować zęby, oczyszczać przestrzenie między zębowe, aby usuwać płytkę nazębną z powierzchni zębów i uniknąć próchnicy.

Certyfikaty

2011 certyfikat metody augmentacji kości. 2011
certyfikat metody augmentacji kości.
2011 certyfikat deformacje twarzowo czaszkowe 2011
certyfikat deformacje twarzowo czaszkowe
2011 certyfikat_ortho_max 2011
certyfikat_ortho_max
2013 certyfikat_piezochirurgia 2013
certyfikat_piezochirurgia
2013 dyplom_leczenie_interdyscyplinarne 2013
dyplom_leczenie_interdyscyplinarne
2012 zawiadczenie_kortykotomia 2012
zawiadczenie_kortykotomia
2009 certyfikat_leczenie_przyczynowe_wad_dotylnych 2009
certyfikat_leczenie_przyczynowe_wad_dotylnych
2013 certyfikat_leczenie_systemem_samoligaturujcym 2013
certyfikat_leczenie_systemem_samoligaturujcym
2010 certyfikat_ortodontyczne_przygotowanie_przedoperacyjne 2010
certyfikat_ortodontyczne_przygotowanie_przedoperacyjne
2014 certyfikat_endodoncja_z_mikroskopem 2014
certyfikat_endodoncja_z_mikroskopem
2014 certyfikat_ergonomia_okiem_praktyka 2014
certyfikat_ergonomia_okiem_praktyka
2013 certyfikat_pokaz_mistrzow_na_zywo_endo_estetyka 2013
certyfikat_pokaz_mistrzow_na_zywo_endo_estetyka
2008 dyplom_radiologia_stomatologiczna 2008
dyplom_radiologia_stomatologiczna

Kontakt

Peri-Ort

Warszawska 26 Katowice

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

13:00 - 20:00

Wtorek

13:00 - 20:00

Środa

13:00 - 20:00

Czwartek

13:00 - 20:00

Piątek

13:00 - 20:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte