Septokonchoplastyka (korekcja przegrody i małżowin nosowych)

Septokonchoplastyka

Cena od 4000 zł Zapytaj o raty

Septokonchoplastyka (korekcja przegrody i małżowin nosowych) pozwoli Ci cieszyć się swobodniejszym oddychaniem przez udrożniony nos i zmniejszy ryzyko nawracających infekcji!

Znajdź klinikę  Umów wizytę Suplementy urody 

Septokonchoplastyka (korekcja przegrody i małżowin nosowych)

Ocena

5.00
8
  • K

    Pytanie o septokonchoplastykę

    Witam, jaki jest całkowity koszt wykonania zabiegu septokonchoplastyki, ile czasu trzeba czekać na zabieg oraz jak wygląda przebieg operacji i rekonwalescencji?

    Krzysztof (03-05-2015 9:33)

    Twoja odpowiedź

    Adres email (nie będzie widoczny dla innych)

    Podpis

  • M

    Panie Krzysztofie, ceny zabiegu septokonchoplastyki w klinikach zarejestrowanych w naszej bazie wahają się od ok. 1500 do ok. 3950 złotych. Cena jest zależna od rozległości zabiegu, kliniki, lekarza itp., dlatego też aby pomóc Panu określić ją dokładniej, musiałby wskazać Pan miasto, w którym chciałby Pan wykonać zabieg. Dokładną cenę jednak będzie Panu mógł podać podczas konsultacji lekarz, który będzie przeprowadzać zabieg. Tak naprawdę dopiero wtedy będzie można też określić okres oczekiwania na zabieg. Septokonchoplastyka jest zabiegiem, do którego niezbędna jest kwalifikacja. Septokonchoplastyka to właściwie dwa zabiegi przeprowadzane podczas jednej sesji, a mianowicie septoplastyka oraz konchoplastyka. Septoplastyka polega na nacięciu błony śluzowej w nosie, przez które dokonuje się korekcji zdeformowanej części chrzęstnej i kostnej przegrody. Podczas zabiegu korekcji przegrody nosowej wykonywana jest dodatkowo konchoplastyka, polegająca na zmniejszeniu przerośniętych małżowin nosowych, które sprawiają, że nos jest niedrożny. Septokonchoplastykę wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Zabieg trwa około 1 godziny. Znieczulenie ogólne zapewnia komfort pacjentowi, pozwala także na odpowiednie sterowanie ciśnieniem tętniczym krwi, co wpływa na zmniejszenie krwawienia w trakcie zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu można odczuwać dyskomfort związany z umiejscowieniem opatrunku.oraz oddychaniem przez usta (wysuszanie śluzówek). W ciągu kilku godzin po zabiegu nie można też przyjmować żadnych pokarmów. Hospitalizacja trwa zazwyczaj najwyżej kilka dni, a szwy są ściągane po ok. tygodniu od zabiegu. Przez kilka tygodni po zabiegu należy ograniczyć wysiłek fizyczny i bacznie chronić się przed wszelkimi infekcjami dróg oddechowych oraz urazami nosa.

    Małgorzata Zaufane Kliniki 04-05-2015 15:12

Inne pytania dotyczące tego zabiegu