Tarabuła-Dent

Kołłątaja 38 Będzin

O klinice

Tarabuła-Dent jest specjalistyczną polikliniką stomatologiczną posiadającą swoje oddziały w dwóch śląskich miastach – Będzinie oraz Dąbrowie Górniczej. Pacjent może poddać się tutaj kompleksowemu leczeniu zębów oraz bogatemu wachlarzowi usług z zakresu estetyki uśmiechu. Jest to leczenie implantologiczne, protetyczne, ortodontyczne, endodoncja mikroskopowa a także chirurgia stomatologiczna, protetyka stomatologiczna i stomatologia dziecięca.

Klinika powstała na bazie gabinetu stomatologicznego założonego w 1985 roku przez dr n. med. Renatę Służalek-Tarabułę w Będzinie a następnie rozszerzyła swoją działalność w 2005 roku o placówkę w Dąbrowie Górniczej.

Zespół kliniki tworzą tutaj nie tylko lekarze stomatolodzy, ale także asystentki i higienistki stomatologiczne, pielęgniarki, technicy radiologii oraz personel administracyjny. Wśród dentystów znajdują się specjaliści z zakresu stomatologii ogólnej, ortodoncji, protetyki oraz chirurgii szczękowo-twarzowej, natomiast jedna z kadry lekarskiej, specjalistka ortodoncji, posiada tytuł naukowy profesora. Pracujący tu stomatolodzy ukończyli wydziały lekarsko-dentystyczne na prestiżowych uczelniach medycznych, np. na Śląskiej Akademii Medycznej a także zdobyli bogate doświadczenie w placówkach dentystycznych i medycznych na terenie Śląska, np. w Katedrze i Zakładzie Ortodoncji na Oddziale Stomatologicznym Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Ich udział w licznych szkoleniach, kursach i zjazdach z zakresu nowych technik i metod w różnych dziedzinach stomatologii potwierdzają zdobyte przez lekarzy liczne certyfikaty. W czasie zabiegów dentystom pomagają tutaj dyplomowane asystentki stomatologiczne, natomiast wykonywaniem zdjęć RTG zajmują się wykwalifikowani technicy elektroradiologii.

W klinice nowoczesne leczenie jest wspierane przez specjalistyczny sprzęt stomatologiczny oraz urządzenia, dzięki którym zabiegi są bezbolesne, małoinwazyjne oraz bezpieczne dla każdego pacjenta. Wykorzystywany jest tutaj m.in. mikroskop endodontyczny do precyzyjnego leczenia kanałowego. Pracownia RTG natomiast jest wyposażona w wysokiej klasy aparat rentgenowski z cyfrowym systemem obrazowania radiologicznego, za pomocą którego możliwa jest tomografia 3D CBCT, zdjęcia panoramiczne oraz punktowe zębów.

W celu zapewnienia przyjaznej i miłej atmosfery oraz komfortowych warunków leczenia klinika Tarabuła-Dent przygotowała dla swoich pacjentów liczne udogodnienia i ułatwienia, z których mogą korzystać podczas wizyty w placówce. Są to m.in.:

  • Dogodna lokalizacja – oba oddziały Tarabuła-Dent znajdują się w okolicy dobrze skomunikowanej, gdzie łatwo jest trafić własnym samochodem a także dostać się środkami komunikacji miejskiej.
  • Nowoczesny budynek – klinika w Będzinie mieści się w piętrowym, dużym budynku posiadającym wejście prosto z chodnika umożliwiające korzystanie z jej usług także osobom niepełnosprawnym. Wyposażona jest w wygodną poczekalnię z dużą ilością miejsc siedzących.
  • Bezpłatny parking – znajduje się tuż przy budynku kliniki i jest przeznaczony dla jej pacjentów.
  • Kolorowe gabinety – gabinety kliniki są bardzo dobrze wyposażone nie tylko w wysokotechnologiczny sprzęt stomatologiczny, ale również w wygodne unity dentystyczne a całości dopełnia miła kolorystyka ścian i delikatne elementy aranżacji przestrzeni.
  • Klimatyzacja – wszystkie pomieszczenia kliniki są klimatyzowane, dzięki czemu zarówno pacjenci jak i personel będą czuli się komfortowo o każdej porze roku.
  • Obsługa w języku angielskim – w klinice obsługiwani są także pacjenci anglojęzyczni.
  • Leczenie na raty – dzięki podpisanej przez klinikę umowie z firmą MediRaty każdy pacjent może rozłożyć spłatę za leczenie na dogodne dla niego raty.
  • Pracownia RTG – znajduje się na miejscu w klinice, co umożliwia pacjentom szybkie poddanie się niezbędnej diagnostyce przed leczeniem z zakresu zdjęć tomograficznych, pantomograficznych oraz cefalometrycznych.

Klinika Tarabuła-Dent umiejscowiona jest w Będzinie przy ul. Kołłątaja w zielonym i dobrze zabudowanym centrum miasta. Łatwo dojadą więc tutaj pacjenci zmotoryzowani, a także osoby poruszające się komunikacją miejską. W pobliżu kliniki znajduje się przystanek autobusowy Będzin Aleja Kołłątaja (ok. 180 m), gdzie zatrzymują się autobusy m.in. linii 25, 90, 260 czy 807. Nieco dalej jest przystanek tramwajowy Będzin Małachowskiego (ok. 100 m), na którym można wysiąść z tramwaju nr 21, 22, 27 lub 28. Osoby, które przybywają do Będzina pociągiem powinny wysiąść na stacji Będzin Miasto, skąd najkrótszą drogą jest do kliniki ok. 900 m na piechotę.

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Protetyka stomatologiczna
Korona porcelanowa na podbudowie metalowej Umów wizytę
Korona porcelanowa na podbudowie ze złota Umów wizytę
Założenie korony metalowej Umów wizytę
Korona akrylowa tymczasowa Umów wizytę
Korona teleskopowa Umów wizytę
Zdjęcie korony Umów wizytę
Licówka ceramiczna Umów wizytę
Most akrylowy tymczasowy Umów wizytę
Odbudowa złamanego zęba Umów wizytę
Odbudowa zębów przednich Umów wizytę
Inlay porcelanowy (porcelanowy wkład koronowy) Umów wizytę
Inlay kompozytowy (kompozytowy wkład koronowy) Umów wizytę
Inlay ze złota (złoty wkład ceramiczny) Umów wizytę
Onlay (nakład) porcelanowy Umów wizytę
Onlay kompozytowy (kompozytowy nakład koronowy) Umów wizytę
Onlay (nakład) ze złota Umów wizytę
Overlay (nadkład) porcelanowy Umów wizytę
Stomatologia
Implanty dwuczęściowe (dwufazowe) tytanowe Umów wizytę
Wszczepienie implantu z rozszczepieniem wyrostka zębodołowego Umów wizytę
Podniesienie zatoki szczękowej Umów wizytę
Odsłonięcie implantu Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba jednokanałowego pod mikroskopem Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba dwukanałowego pod mikroskopem Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba trzykanałowego pod mikroskopem Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba jednokanałowego (tradycyjne) Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba dwukanałowego (tradycyjne) Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba trzykanałowego (tradycyjne) Umów wizytę
Ponowne leczenie kanałowe zęba jednokanałowego (re-endo) Umów wizytę
Ponowne leczenie kanałowe zęba dwukanałowego (re-endo) Umów wizytę
Ponowne leczenie kanałowe zęba trzykanałowego (re-endo) Umów wizytę
Proteza szkieletowa Umów wizytę
Proteza szkieletowa z acetalu (bezmetalowa) Umów wizytę
Usunięcie zęba Umów wizytę
Usunięcie zęba (chirurgiczne) Umów wizytę
Usunięcie zęba trzonowego stałego Umów wizytę
Usunięcie zęba siecznego i przedtrzonowego Umów wizytę
Usunięcie zęba z dłutowaniem Umów wizytę
Usuwanie zębów mądrości – ekstrakcja ósemek dolnych Umów wizytę
Usuwanie zębów mądrości – ekstrakcja ósemek górnych Umów wizytę
Usunięcie niewyrżniętych ósemek Umów wizytę
Resekcja wierzchołka korzenia Umów wizytę
Wybielanie zębów lampą - jednowizytowe Umów wizytę
Wybielanie zębów żelem - jednowizytowe Umów wizytę
Wybielanie martwego zęba Umów wizytę
Wybielanie zębów metodą nakładkową (metodą domową) Umów wizytę
Wybielanie zębów Opalescence Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Tarabuła-Dent

Kołłątaja 38 Będzin

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 20:00

Wtorek

08:00 - 20:00

Środa

08:00 - 20:00

Czwartek

08:00 - 20:00

Piątek

08:00 - 20:00

Sobota

08:00 - 14:00

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte