Hybrydowe leczenie żylaków
Leczenie żylaków parą wodną
Cena Zapytaj o raty
Żylaki kończyn dolnych (przewlekła niewydolność żylna) to choroba, w przebiegu której z różnych przyczyn dochodzi do poszerzenia układu żył powierzchownych, niewydolności zastawkowej i w konsekwencji powstania konglomeratów żylnych, przebarwień skóry a w postaciach bardziej zaawansowanych owrzodzeń.
Żylaki kończyn dolnych- korzyści
Żylaki kończyn dolnych to schorzenie, które może przybierać różną postać od niewielkich zmian (tzw. „pajączki” mogą być ich początkiem) do poważnych poszerzeń w obrębie żył (niewydolność żył głębokich). Ta przewlekła choroba dotyka sporą część społeczeństwa (25-50%) szczególnie obciążone są osoby genetycznie (dziecko, którego rodzice obje mają problem z żylakami ma aż 90% ryzyka wystąpienia u siebie tego schorzenia), kobiety (na rozwój żylaków wpływ mają ciąże), osoby pracujące na siedząco, dźwigające duże ciężary czy pracujące w wysokiej temperaturze. Warto więc interweniować już na początku rozwoju choroby, gdyż wtedy mamy większe szanse na korzyści płynące z zabiegów, tj.:
- zaprzestanie odczuwania ciężkości nóg, bóli nóg, nocnych skurczy,
- poprawa wyglądu nóg z powodu zmniejszenia wypukłych żył,
- poprawa komfortu życia,
- zapobieganie zmianom w okolicy kostek,
- profilaktyka powstania zapalenia zakrzepowego żył czy owrzodzeń.
Wskazania do wykonania zabiegu
W zależności od stopnia ich zaawansowania żylaki kończyn dolnych można leczyć na różne sposoby. Są wśród nich metody ambulatoryjne (małoinwazyjne), jak i chirurgiczne. Te ostatnie to flebektomia, miniflebektomia, stripping, wycięcie pojedynczych żylaków. Do niechirurgicznych należą: skleroterapia (w tym piankowa), laserowy zabieg, zabieg z wykorzystaniem pary wodnej oraz fal radiowych. Wskazaniami do poddania się któremuś z zabiegów są:
- bóle nóg – szczególnie po długim siedzeniu czy staniu,
- poczucie, że nogi są ciężkie oraz występują ich obrzęki (pod koniec dnia),
- problemy nocne z nogami, tj. skurcze łydek czy „zespół niespokojnych nóg”,
- mniej lub bardziej widoczne wypukłe żyły pod skórą,
- ból występujący nad widoczną żyłą,
- zmiany w obrębie kostek w postaci stwardnień, przebarwień czy nawet wyprysków
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
W przypadku występowania tego przewlekłego schorzenia niestety nie każdy pacjent może być od razu dopuszczony do zabiegu czy operacji. Lekarz musi kandydata dobrze zbadać, przeprowadzić dokładny wywiad lekarski, dowiedzieć się o innych chorobach, na które cierpi pacjent. Żylaki kończyn dolnych nie mogą być leczone kiedy:
- pacjent ma problemy z krzepliwością krwi,
- jest bardzo otyły i wykazuje niezwykle małą sprawność ruchową,
- cierpi na przewlekłe niedokrwienie nóg,
- wdała się u niego infekcja kończyn dolnych,
- jest w ciąży lub ma aktualnie menstruację (dotyczy kobiet),
- cierpi na niewydolność oddechową,
- występują u niego zaburzenia kardiologiczne (np. arytmia, nadciśnienie).
Żylaki kończyn dolnych - efekty po zabiegu
W zależności od wybranej metody efekty leczenia utrzymują się krócej lub dłużej. Dlatego, iż żylaki kończyn dolnych jest to choroba przewlekła konieczna po zabiegu jest zmiana trybu życia w postaci zwiększonej ilości ruchu, nierzadko pomaga zmiana charakteru wykonywanej pracy (ciągle siedzącej lub ciągle stojącej) oraz pilne przestrzeganie zaleceń lekarza – wtedy efekty pozabiegowe zdecydowanie wydłużą się w czasie. A będą to:
- estetycznie wyglądające nogi (bez zgrubień żylnych czy pajączków),
- pozbycie się bólu kończyn dolnych,
- niedopuszczenie do rozwoju owrzodzeń czy poważniejszych chorób np. zapalenia zakrzepowego żylaków.
Cennik zabiegu
Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Hybrydowe leczenie żylaków w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.
Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.