Kadent Przychodnia Stomatologiczna

Pasteura 7 Częstochowa

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Przychodnia Stomatologiczna Kadent znajdująca się w Częstochowie, przyjmuje pacjentów na leczenie stomatologiczne od 1992 roku. Wtedy to została założona przez lek. dent. Katarzynę Kunicką. Działalność przychodni została poszerzona o jedną placówkę więcej. Obecnie posiada dwa oddziały - gabinety w różnych częściach miasta przy ul. Śląskiej oraz ul. Pasteura.

Placówka oferuje swoje usługi zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych pacjentów z zakresu stomatologii ogólnej oraz stomatologii estetycznej. Wszystkie zabiegi są całkowicie bezbolesne – stomatolodzy stosują tutaj znieczulenie miejscowe, które znacznie podnosi komfort leczenia. Można poddać się tutaj wybielaniu zębów za pomocą nakładek stosowanych w domu podczas snu lub wybrać wybielanie gabinetowe z wykorzystaniem lampy Beyond. W czasie takiego zabiegu stomatolog nakłada na zęby żel z nadtlenkiem wodoru a następnie kieruje na nie światło akceleratora. Oferowane są także zabiegi profesjonalnego czyszczenia zębów poprzez usuwanie kamienia za pomocą ultradźwięków oraz osadu nazębnego poprzez piaskowanie a także za pomocą zabiegu higienizacyjnego preparatem zawierającym tzw. „płynne szkliwo” (Tooth Mousse) nakładane przez dentystę.

Gabinety Kadent wykorzystują także nowoczesne rozwiązania z zakresu leczenia próchnicy. Ubytki w zębach są leczone za pomocą piaskarki, która stosuje abrazję powietrzną, czyli strumień sprężonego powietrza zawierający drobinki tlenku glinu, które wypłukują chorą tkankę zęba. Dzięki zastosowaniu tej metody leczenie próchnicy jest w większości przypadków bezbolesne a jego drugą ogromną zaletą jest minimalne naruszenie zdrowych tkanek.

W Przychodni Stomatologicznej Kadnet proponowane są również zabiegi endodontyczne, które leczą tkanki okołowierzchołkowe oraz chorą miazgę zęba. Stomatolodzy w taki sposób wyleczą tutaj zęby martwe oraz te, które wymagają pierwotnego czy powtórnego leczenia kanałowego. Pacjent może być więc poddany leczeniu endodontycznemu zęba jednokanałowego  lub o większej ilości kanałów, nawet leczenie zęba trzykanałowego.

W przypadku stary jednego lub większej ilości zębów placówka ta oferuje różnorakie uzupełnienia protetyczne z zakresu protez stałych lub ruchomych. Zakładane są tutaj korony porcelanowe na podbudowie metalowej lub na podbudowie złota oraz mosty porcelanowe. Do wyboru są również protezy akrylowe częściowe oraz protezy szkieletowe na zatrzaskach lub zasuwach. Istnieje możliwość także odbudowy utraconych zębów na implantach i zakładaniu licówek porcelanowych lub licówek kompozytowych, czyli cienkich płytek z porcelany lub kompozytu, poprawiających wygląd i kształt zębów.

Placówka przystosowana jest do komfortowego leczenia uzębienia zarówno dorosłych pacjentów, jak i tych najmłodszych. Aby umilić dzieciom zabiegi dentystyczne oferowany jest dla nich tutaj kącik zabaw, bajki, które mogą oglądać w czasie spędzonym na fotelu stomatologicznym oraz nagrody, które dostają po każdej wizycie w gabinecie. Do wypełnień ubytków dentyści stosują tutaj kolorowe lub błyszczące wypełnienia, które każdy mały pacjent może wybrać sam.

Jeden i drugi gabinet oferuje przytulną i miło urządzoną poczekalnię, nowocześnie i wygodnie urządzone gabinety z unitami, na których każdemu pacjentowi będzie wygodnie. Ponadto nowoczesny sprzęt stomatologiczny zapewni szybką i dokładną pracę dentysty w każdym, nawet najbardziej skomplikowanym przypadku stomatologicznym. Z innych udogodnień dla pacjentów Kadent proponuje ratalną spłatę leczenia za zabiegi dentystyczne (10 rat nieoprocentowanych) a wszystkie formalności z tym związane pacjent może załatwić na miejscu w recepcji bez dodatkowych kosztów.

Przychodnia Kadent wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, który zapewnia leczenie zębów na najwyższym poziomie. Do tych urządzeń należą:

 •  Rentgen – nowoczesne urządzenie rentgenowskie marki Planmeca, za pomocą którego lekarz dentysta może wykonać precyzyjne zdjęcia wewnątrzustne zarówno jednego, jak i większej ilości zębów, w celu wykrycia ubytków, których nie widać na zewnątrz a także skontrolowania wykonanego leczenia.
 • Lampa wybielająca –marki Beyond do wybielania zębów w gabinecie podczas jednej wizyty, która działa na zasadzie naświetlania zębów z nałożonym żelem zawierającym nadtlenek wodoru, który reaguje na światło z akceleratora lampy.
 • Endometr – niewielkie urządzenie wykorzystywane w leczeniu endodontycznym do mierzenia długości kanałów, składające się z wyświetlacza z ekranem, dwóch elektrod oraz pilnika. Pilnik władany do kanału korzeniowego pacjenta informuje poprzez elektrody o głębokości miazgi danego zęba.
 • Silnik endodontyczny – to urządzenie posiadające mikrosilnik, który służy do napędzania silników, działających na ruch obrotowy pilników w czasie opracowywania kanałów zębowych.

W Przychodni Stomatologicznej Kadent pracują lekarze stomatolodzy posiadający specjalizacje z zakresu stomatologii ogólnej, którzy z różnych dziedzin stomatologii – z protetyki lub endodoncji – podnosili swoje kwalifikacje na licznych kursach i szkoleniach. Ponadto posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu nawet najtrudniejszych przypadków dentystycznych. Zajmują się nie tylko leczeniem ubytków u dzieci i dorosłych, ale także dbają o estetykę i piękny zgryz za pomocą technik dostępnych w stomatologii estetycznej i w zbiegach higienizacyjnych.

Z licznych certyfikatów, które lekarze Kadent mają na swoim koncie można wymienić, m.in. certyfikat uczestnictwa w szkoleniu naukowym nt. „Choroba próchnicowa – profilaktyka i leczenie” (Częstochowa, 2007 rok), kurs medyczny pt. „Nowoczesna protetyka” (Katowice, 2006 rok) czy certyfikat uczestnictwa w kursie pt. „Precyzyjne odwzorowanie, klucz nie tylko do protetycznego sukcesu” (Częstochowa, 2005 rok) – w takich i wielu innych szkoleniach uczestniczyła lek. dent. Katarzyna Kunicka.

Lokalizacja gabinetu Przychodni Stomatologicznej Kadent, mieszczącego się przy ul. Pasteura to okolice Starego Miasta w Częstochowie. Znajduje się on niedaleko alei Wojska Polskiego i można do niego dostać się komunikacją miejską z różnych punktów miasta, np. autobusem linii 11, 13 lub N4. Łatwo można dotrzeć także samochodem. Budynek, w którym znajduje się gabinet jest ogrodzony i można zaparkować tuż przy wejściu wzdłuż ulicy. Jest to zielona i spokojna okolica domków jednorodzinnych.

Certyfikaty

2008 Uczestnictwa w sesji 2008
Uczestnictwa w sesji "Znieczulenia, Endodoncja"
2007 Ukończenie kursu protetycznego systemu implantologicznego 2007
Ukończenie kursu protetycznego systemu implantologicznego
1999 Ukończenia szkolenia teoetycznego i praktycznego 1999
Ukończenia szkolenia teoetycznego i praktycznego
2004 Uczestnictwo w kursie endodoncji 2004
Uczestnictwo w kursie endodoncji
2006 Uczestnictwo w kursie 2006
Uczestnictwo w kursie "Nowoczesna praktyka"
2006 Uczestnictwo w kursie 2006
Uczestnictwo w kursie "Mosty na włuknach szklanych"
2007 Uczestnictwa w kursie 2007
Uczestnictwa w kursie "Szkło-jenomery jako alternatywa dla materiałów kompozytowych"
2007 Uczestnictwa w szkoleniu 2007
Uczestnictwa w szkoleniu "Choroba pruchnicowa-profilaktyka i leczenie"
2009 Uczestnictwa w kursie 2009
Uczestnictwa w kursie "Sukces w endodoncji-od leczenia do powtórnego leczenia"
2003 Ukończenia sesji 2003
Ukończenia sesji "ENDO-PERIO-ESTETYKA"

Opinie

Kadent Przychodnia StomatologicznaOcena: 5/5 Opinie: 4, Ocen: 4

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • A

  Bardzo dobrze

  Chodzę tu regularnie na wizyty, przeglądy i leczenie. Mam małe dziecko i na pewno będę je tutaj zabierać do kontroli pierwszych ząbków. Bardzo mi się podoba podejście dentystów do pacjentów tutaj bo nie w każdym gabinecie stomatologicznym w Częstochowie tak jest

  Ania (2017-03-22)

 • B

  Bardzo dobrze

  Ciepła miła i przyjazna atmosfera, przystępne ceny, dobra lokalizacja, bezbolesne leczenie. Krótko czeka się na wizyty i lekarze szybko reagują w nagłych przypadkach. Tak było ze mną i szybko mi pomogli pobyć się drażniącego bólu zęba. Dziękuję

  Basia (2017-03-22)

 • E

  Bardzo dobrze

  Jestem po leczeniu protetycznym w tej przychodni. Lekarze tutaj wykazali się niezwykłą cierpliwością, empatycznym podejściem i zrozumieniem a naprawdę nie byłem łatwym pacjentem. Dziękuje za wyrozumiałość. Na pewno polecę to miejsce innym

  Emil (2017-03-22)

 • N

  Bardzo dobrze

  ok, ząb wyleczony i wyczyszczony, odrazu lepiaj sie czuje.

  Natka (2016-10-20)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Proteza akronowa od 650 zł do 750 zł Umów wizytę
Chirurgia ogólna
Podcięcie wędzidełka języka 300 zł Umów wizytę
Nacięcie i drenaż ropnia 80 zł Umów wizytę
Protetyka stomatologiczna
Założenie korony metalowej od 600 zł Umów wizytę
Korona akrylowa tymczasowa od 650 zł do 750 zł Umów wizytę
Korona porcelanowa na podbudowie metalowej 600 zł Umów wizytę
Korona porcelanowa na podbudowie ze złota
+ koszt złota
600 zł Umów wizytę
Zdjęcie korony od 50 zł Umów wizytę
Licówka kompozytowa 250 zł Umów wizytę
Licówka porcelanowa 1000 zł Umów wizytę
Odbudowa złamanego zęba od 300 zł Umów wizytę
Odbudowa zębów przednich od 300 zł Umów wizytę
Stomatologia
Korona pełnoceramiczna na implancie 1200 zł Umów wizytę
Korona porcelanowa na podbudowie ze złota (na implancie)
+ koszt złota
600 zł Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba jednokanałowego (tradycyjne) od 200 zł do 500 zł Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba dwukanałowego (tradycyjne) od 200 zł do 500 zł Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba trzykanałowego (tradycyjne) od 200 zł do 500 zł Umów wizytę
Ponowne leczenie kanałowe zęba jednokanałowego (re-endo) od 200 zł do 500 zł Umów wizytę
Ponowne leczenie kanałowe zęba dwukanałowego (re-endo) od 200 zł do 500 zł Umów wizytę
Ponowne leczenie kanałowe zęba trzykanałowego (re-endo) od 200 zł do 500 zł Umów wizytę
Odbudowa zęba od 350 zł Umów wizytę
Proteza szkieletowa 1500 zł Umów wizytę
Proteza akrylowa częściowa od 650 zł do 750 zł Umów wizytę
Abrazja powietrzna piaskarką - leczenie próchnicy 150 zł Umów wizytę
Usuwanie zębów mądrości – ekstrakcja ósemek od 200 zł do 800 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba od 100 zł do 150 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba (chirurgiczne) od 200 zł do 250 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba trzonowego stałego od 100 zł do 120 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba siecznego i przedtrzonowego od 100 zł do 120 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba z dłutowaniem od 200 zł do 250 zł Umów wizytę
Usuwanie zębów mądrości – ekstrakcja ósemek dolnych od 200 zł do 800 zł Umów wizytę
Usuwanie zębów mądrości – ekstrakcja ósemek górnych od 200 zł do 800 zł Umów wizytę
Usunięcie niewyrżniętych ósemek od 400 zł do 500 zł Umów wizytę
Resekcja wierzchołka korzenia od 400 zł do 500 zł Umów wizytę
Higienizacja jamy ustnej 150 zł Umów wizytę
Wkład koronowo-korzeniowy
*cena dot. 1 zęba
od 400 zł Umów wizytę
Wkład koronowo-korzeniowy dzielony od 270 zł Umów wizytę
Wybielanie zębów lampą - jednowizytowe 550 zł Umów wizytę
Wybielanie martwego zęba 200 zł Umów wizytę
Wybielanie zębów metodą nakładkową (metodą domową) 700 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Kadent Przychodnia Stomatologiczna

Pasteura 7 Częstochowa

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 20:00

Wtorek

08:00 - 20:00

Środa

08:00 - 20:00

Czwartek

08:00 - 20:00

Piątek

08:00 - 20:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

 Ewa Drzazga

Ewa Drzazga

Ewa Drzazga to asystentka stomatologiczna w Przychodni Stomatologicznej Kadent. Pomaga lekarzom podczas wykonywania zabiegów stomatologicznych oraz udziela pomocy i wszelkich informacji pacjentom. ...

 czytaj więcej

Umów wizytę

dr n. med. Lidia Jabłońska-Kaleta

dr n. med. Lidia Jabłońska-Kaleta

Stomatolog
Dr n. med. Lidia Jabłońska-Kaleta to specjalista z zakresu stomatologii ogólnej oraz protetyki stomatologicznej. Studia dentystyczne ukończyła w roku 1967 i wtedy też uzyskała uprawn...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. dent. Ewa Kabzińska-Kardynał

lek. dent. Ewa Kabzińska-Kardynał

Stomatolog
Lek. dent. Ewa Kabzińska-Kardynał jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, na której wydział dentystyczny ukończyła w 1967 roku. Dziesięć lat później uzyskała tytuł...

 czytaj więcej

Umów wizytę

 Marta Kikla

Marta Kikla

Marta Kikla jest asystentką stomatologiczną, pracującą w Przychodni Stomatologicznej Kadent. Do jej obowiązków należy dbanie o sprawną komunikację i dobrą atmosferę podczas zabiegów stomatologiczny...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. dent. Ewa Kovacs

lek. dent. Ewa Kovacs

Stomatolog
Lek. dent. Ewa Kovacs to specjalista stomatologii ogólnej. Studia dentystyczne ukończyła w 1990 roku i od tej pory rozpoczęła swoją pracę w zawodzie. Następne lata nauki i praktyki z...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. dent. Katarzyna Kunicka

lek. dent. Katarzyna Kunicka

Stomatolog
Lek. dent. Katarzyna Kunicka jest specjalistą stomatologii ogólnej. Studia dentystyczne ukończyła w 1992 roku, natomiast jej dalsze zainteresowania zawodowe poszły w kierunku stomat...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. dent. Monika Kunicka-Gardoń

lek. dent. Monika Kunicka-Gardoń

Stomatolog
Lek. dent. Monika Kunicka-Gardoń stomatologię ukończyła na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od 2014 roku prowadzi Przychodnię Stomatologiczną Kadent, gdzie przyjmuje pacjentów na lec...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. dent. Małgorzata Mazurkiewicz

lek. dent. Małgorzata Mazurkiewicz

Stomatolog
Lek. dent. Małgorzata Mazurkiewicz swoją praktykę dentystyczną rozpoczęła w 1992 roku tuż po zdaniu egzaminu medycznego, uprawniającego ją do leczenia stomatologicznego. Dalsze lata ...

 czytaj więcej

Umów wizytę

lek. dent. Grażyna Musialik

lek. dent. Grażyna Musialik

Stomatolog
Lek. dent. Grażyna Musialik swoją wiedzę dentystyczną zdobywała na Akademii Medycznej we Wrocławiu, natomiast uprawnienia do leczenia stomatologicznego uzyskała po zdaniu egzaminu w ...

 czytaj więcej

Umów wizytę

 Ewa Salita

Ewa Salita

Ewa Salita jest asystentką stomatologiczną, pracującą w Przychodni Stomatologicznej Kadent. Zajmuje się pomocą w trakcie przeprowadzania zabiegów przez stomatologa oraz wykonuje proste prace zlecon...

 czytaj więcej

Umów wizytę

 Elżbieta Stawiarz

Elżbieta Stawiarz

Elżbieta Stawiarz to asystentka stomatologiczna w Przychodni Stomatologicznej Kadent, zajmująca się wszelkimi niezbędnymi pracami w swoim zakresie, które umożliwiają dentyście sprawne i efektywne l...

 czytaj więcej

Umów wizytę