Laguna Medical

Plac Kaszubski 1 Gdynia

O klinice

Laguna Medical to wielospecjalistyczna nowoczesna klinika, znajdująca się w Gdyni,  specjalizująca się w leczeniu i zabiegach okulistycznych. Placówka świadczy usługi również z zakresu chirurgii ogólnej i plastycznej, ortopedii, dermatologii, dermatochirurgii oraz medycyny estetycznej.

Powstała w 2001 roku i od tej pory prężnie przebiegał jej rozwój. Należy do największych klinik działających na terenie Pomorza. W 2010 roku placówka została przeniesiona do nowoczesnego budynku o wysokim standardzie znajdującym się w gdyńskiej Strefie Prestiżu, a od 2012 roku zaczęła przeprowadzać laserową korekcję wzroku, wyposażając w tym celu swoje sale zabiegowe w innowacyjny sprzęt.

Z wykorzystaniem lasera excimerowego przeprowadza się tutaj laserową korekcję wad wzroku metodą LASIK, która jest najnowszą formą chirurgii refrakcyjnej. Do wyboru pacjent ma także metodę LASEK, stosowaną przy cienkiej rogówce, metodę EBK – czyli technikę powierzchniową a także metodę PRK, przeprowadzaną bez użycia narzędzi. Za pomocą stosowanych tutaj technik pacjent z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością oraz astygmatyzmem odzyskuje w pełni dobre widzenie.

Znaczne polepszenie widzenia uzyskuje się w Laguna Medical również poprzez operacje zaćmy wykonywane metodą fakoemulsyfikacji. W czasie takich zabiegów okulista wszczepia różnego typu sztuczne soczewki w zależności od efektów, jakie pacjent chce osiągnąć a także ze względu na stopień zaawansowania choroby. Do wszczepianych sztucznych soczewek należą: soczewki asferyczne, soczewki asferyczne z filtrem światła niebieskiego, soczewki toryczne a także soczewki multifokalne i mulitfokalne toryczne. Ponadto można poddać się tutaj również operacji zaćmy podwichniętej metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem pierścienia stabilizującego.

Wpływ na jakość widzenia, a co za tym idzie normalne funkcjonowanie w życiu codziennym, ma także prawidłowe ułożenie gałek ocznych względem siebie, czyli występowanie zeza. Gdy dochodzi do takich zaburzeń w wyniku dużej wady wzroku, chorób siatkówki lub nerwu wzrokowego potrzebna jest operacja zeza, której można poddać się na bloku operacyjnym w Laguna Medical.

Innymi operacjami poprawiającymi widzenie, a znajdującymi się na pograniczu okulistyki i chirurgii plastycznej jest tutaj plastyka powiek górnych oraz plastyka powiek dolnych. Zalicza się do nich także operację podwinięcia powieki – entropion oraz operację odwinięcia powiek – ektropion.

Do Laguna Medical można udać się również na zabiegi i operacje ortopedyczne. Wśród nich z chirurgii stopy wykonywana jest korekcja palucha koślawego. Z zakresu artroskopii wykonuje się artroskopowe szycie łąkotki oraz rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego i tylnego. Stosowana jest tutaj także terapia Orthokine, lecząca chorobę zwyrodnieniową stawów oraz bóle pleców.

W Laguna Medical pracuje wielu specjalistów z zakresu chorób oczu. Posiadają oni specjalizacje I i II stopnia w tej dziedzinie oraz tytuły doktorskie. Pacjentami z innych dziedzin zajmują się specjaliści chirurgii plastycznej, dermatologii, chirurgii ogólnej oraz ortopedii. Cechuje ich doświadczenie medyczne zdobywane w ciągu pracy przez wiele lat w prestiżowych placówkach, szpitalach oraz na zagranicznych stażach, kursach i szkoleniach, gdzie nabywali umiejętności z innowacyjnych technik leczniczych. Ponadto przynależą do wielu stowarzyszeń lekarskich polskich i europejskich, co świadczy o wysokim poziomie przeprowadzanych przez nich operacji i zabiegów.

Wśród osiągnięć jakimi może poszczycić się placówka jest przyznany jej certyfikat ISO 9001:2008 w 2015 roku potwierdzający wysoką jakość usług medycznych, obsługi pacjenta oraz stosowanych materiałów. Ponadto w 2015 roku otrzymała ona certyfikat PN-N-18001:2004 nadany przez Polską Izbę Handlu Zagranicznego w zakresie wysokiej profilaktyki, leczenia zachowawczego i chirurgicznego schorzeń oczu.

Ważny jest także udział i organizacja różnorodnych akcji społecznych a także zapoczątkowanie przez Laguna Medical wykonywania na terenie Pomorza zabiegów z zakresu chirurgii refrakcyjnej, czyli laserowych korekcji wzroku.

Innowacja i bezpieczeństwo przejawia się w Laguna Medical w nowoczesnym sprzęcie wyprodukowanym przez najlepszych światowych producentów, w które to urządzenia wyposażone są sale i gabinety kliniki. Można z nich wymienić sprzęt wykorzystywany w diagnostyce i laserowej korekcji wzroku, tj. : laser excimerowy WaveLight EX500 firmy Alcon, aparat OCT VisanteOmni Zeiss 3 (do oceny rogówki i przedniego odcinka oka) a także urządzenie diagnostyczne WaveLight® ALLEGRO Topolyzer™ VARIO (współdziałające z laserem excimerowym). W zakresie medycyny estetycznej, modelowania sylwetki, odmładzania skóry i usuwania zmian skórnych wykorzystywany jest m.in. laser NIR Alma Harmony XL Pro (do resurfacingu oraz usuwania plam), urządzenie Alma Accent Ultra V Shape wykorzystujące fale radiowe i ultradźwięki (do odmłodzenia skóry i redukcji tkanki tłuszczowej), laser Dye-VL Alma Harmony XL Pro (do fotoodmładzania i leczenia zmian naczyniowych) a także laser iPixel Er:YAG 2940 (do resurfacingu skóry) czy laser ClearLift Q-switch Nd:YAG (do usuwania zmian pigmentacyjnych i tatuaży).

To, że najważniejszy w Laguna Medical jest pacjent, widać na każdym polu działalności placówki. To dla skutecznego leczenia sprowadzone zostały specjalistyczne sprzęty oraz zatrudnieni lekarze mogący poszczycić się bogatym doświadczeniem. Dla wysokiego komfortu pacjenta zostały przygotowane także inne udogodnienia, z których można wymienić:

  • Dobrą lokalizację – budynek, w którym mieści się placówka stoi w centrum Gdyni i należy do Strefy Prestiżu, umiejscowionej blisko wybrzeża oraz dobrze skomunikowanej.
  • Nowoczesny budynek – klinika znajduje się w odnowionej zabytkowej kamienicy Gdyni. Budynek spełnia wysokie standardy medyczne oraz pozamedyczne. Mieści się tutaj przychodnia i specjalistyczne gabinety prywatne, szpital z blokiem operacyjnym oraz centrum okulistyczne wraz z pracowniami okulistycznymi.
  • Dużą poczekalnię – jest  przestronna i miło urządzona, pacjentów wchodzących do kliniki wita uśmiechnięty personel, na wizytę i zabiegi można poczekać na wygodnych siedziskach w nowoczesnym wystroju.
  • Zabiegi na raty – w klinice akceptowana jest ratalna spłata za leczenie, którą można załatwić podpisując umowę z MediRaty.
  • Obsługa pacjentów anglojęzycznych – w klinice przyjmowani są i w pełni obsługiwani pacjenci posługujący się językiem angielskim.

Laguna Medical mieści się w centrum Gdyni przy Placu Kaszubskim. Jest to dobrze skomunikowane Śródmieście a więc bardzo łatwo tutaj trafić własnym samochodem a także komunikacją miejską. Pacjenci przyjeżdżający do kliniki pociągiem spoza miasta powinni wysiąść na dworcu PKP Gdynia Główna, skąd od placówki dzieli ich odległość 1 km. Niecały kilometr jest również stąd nad brzeg morza Bałtyckiego oraz do Gdyńskiej Stoczni.

Certyfikaty

 1
1
 2
2
 3
3
 4
4

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Chirurgia ogólna
Leczenie hemoroidów (żylaki odbytu) Umów wizytę
Operacja przepukliny pachwinowej Umów wizytę
Operacja przepukliny kresy białej Umów wizytę
Usunięcie guzów tkanek miękkich Umów wizytę
Żylaki kończyn dolnych Umów wizytę
Chirurgia plastyczna
Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych - metoda chirurgiczna Umów wizytę
Okulistyka
Laserowa korekcja wzroku metodą EBK LASIK Umów wizytę
Zabieg metodą LASIK Umów wizytę
Laserowa korekcja wzroku - metoda LASEK Umów wizytę
Operacja zeza Umów wizytę
Płukanie kanalików łzowych Umów wizytę
Zamknięcie punktu łzowego zatyczką Umów wizytę
Udrożnienie kanalików łzowych Umów wizytę
Entropion - operacja podwinięcia powieki Umów wizytę
Ektropion - operacja odwinięcia powieki Umów wizytę
Wycięcie nowotworu powieki Umów wizytę
Usunięcie skrzydlika Umów wizytę
Stożek rogówki - zabieg cross-linking Umów wizytę
Witrektomia - leczenie schorzeń siatkówki Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki torycznej Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej torycznej Umów wizytę
Operacja zaćmy podwichniętej metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem pierścienia stabilizującego Umów wizytę
Iniekcja doszklistkowa leku Ozurdex Umów wizytę
Iniekcja doszklistkowa preparatu Eylea Umów wizytę
Ortopedia
Artroskopia Umów wizytę
Artroskopowe szycie łąkotki Umów wizytę
Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego Umów wizytę
Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego Umów wizytę
Rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego Umów wizytę
Korekcja palucha koślawego (halluks) Umów wizytę
Podologia
Resekcja klinowa wrastającego paznokcia Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Laguna Medical

Plac Kaszubski 1 Gdynia

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 20:00

Wtorek

08:00 - 20:00

Środa

08:00 - 20:00

Czwartek

08:00 - 20:00

Piątek

08:00 - 20:00

Sobota

10:00 - 15:00

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte