Plastyka powiek dolnych - metoda nieiwazyjna Plazma Maglev
Plastyka powiek dolnych - metoda nieiwazyjna Plazma Maglev
Cena od 290 zł Zapytaj o raty
Powieki wraz z wiekiem opadają, skóra wiotczeje, gdy jest jej zbyt dużo. W efekcie osoba dotknięta przypadłością opadających powiek wygląda na stale zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości. Może to również powodować problemy ze wzrokiem.
- Plastyka powiek dolnych - metoda nieiwazyjna Plazma Maglev - charakterystyka
- Plastyka powiek dolnych - metoda nieiwazyjna Plazma Maglev - korzyści
- Wskazania do wykonania zabiegu
- Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
- Przed zabiegiem
- Rodzaj znieczulenia
- Jak przebiega zabieg?
- Czas i przebieg rekonwalescencji
- Efekty po zabiegu
- Zalecenia po zabiegu
- Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?
- Jak uniknąć powikłań po zabiegu?
- Możliwe powikłania po zabiegu
- Polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu
Plastyka powiek dolnych - metoda nieiwazyjna Plazma Maglev - charakterystyka
Oczy oraz otaczające je tkanki stanowią jedne ze struktur, które to wpływają na całościową ocenę wyglądu twarzy człowieka. U jednych osób wyjątkowe zainteresowanie budzi kolor ich tęczówek, u innych z kolei podziw wzbudzają ich długie i wyjątkowo gęste rzęsy. Niestety zdarza się i tak, że okolica oczu danego człowieka przykuwa uwagę, ale nie względów korzystnych – u niektórych osób wyjątkowo zauważalne w otoczeniu gałki ocznej są zmiany związane z procesem starzenia się organizmu.
Nic nie trwa wiecznie, tak samo jest z ludzką urodą. U jednego człowieka oznaki starości pojawiają się wcześniej, u innego później, jednakże skutki mijającego czasu stają się zauważalne prędzej czy później u każdego. Z biegiem lat dochodzi m.in. do zmniejszenia się zawartości w organizmie, zachodzi też stopniowy rozkład włókien kolagenowych i w efekcie skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Takie zmiany najbardziej zauważalne są zwykle w obrębie twarzy, rąk czy szyi, jednakże oznaki starości mogą być wyraźnie widoczne także i w okolicy czasu. Z biegiem czasu dochodzić może chociażby do stopniowego, coraz bardziej zauważalnego opadania powiek dolnych, coraz bardziej wyraźne mogą być tzw. cienie (sińce) pod oczami, na pierwszy rzut oka zauważyć można także wyraźne zmarszczki (nazywane potocznie kurzymi łapkami) w okolicach kącików oczu.
Zobacz zaufane kliniki najbliżej
Dzisiaj pacjenci nie muszą godzić się ze zmianami, które w obrębie ich twarzy odcisnął upływający czas. Zarówno specjaliści chirurgii plastycznej, jak i medycyny estetycznej mogą zaoferować wiele różnych zabiegów, dzięki którym wygląd okolic oczu ulegnie zdecydowanej poprawie. W przypadku chirurgicznej korekty rejonu powiek dolnych możliwe jest wykonanie chociażby liftingu powiek. Dostępne są również specjalne, medyczne nici, dzięki którym możliwe jest nie tylko uniesienie opadniętych tkanek, ale i poprawa jędrności skóry w miejscu, w którym taka nić zostanie osadzona. Poza już wymienionymi, do zlikwidowania oznak starzenia się w okolicach twarzy pacjenci mogą również skorzystać z iniekcji preparatów osocza bogatopłytkowego (PRP) czy z procedur z wykorzystaniem medycznych substancji wypełniających (takich jak np. związki kwasu hialuronowego czy pochodne hydroksyapatytu wapnia).
Stosunkowo niedawno na rynku medycznym pojawiły się zabiegi z wykorzystaniem plazmy Maglev. Dzięki takim procedurom możliwe staje się dokonanie korekty istniejących u pacjentów defektów estetycznych w sposób nieinwazyjny. Już brak inwazyjności zabiegu może być czynnikiem, przez który pacjenci zainteresują się zabiegiem plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych. Wymienić można jednak jeszcze co najmniej kilka innych, również korzystnych cech tej metody poprawiania wyglądu struktur w okolicach oczu.
Plastyka powiek dolnych - metoda nieiwazyjna Plazma Maglev - korzyści
Zapewne kluczową dla pacjentów kwestią jest to, że zabieg plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych nie wymaga dokonywania jakichkolwiek nacięć czy innego naruszenia ciągłości ich tkanek – do zadziałania plazmy wystarczające jest to, że będzie ona generowana w niewielkiej odległości od skóry pacjenta.
Porozmawiaj z pacjentami na temat Plastyka powiek dolnych - metoda nieiwazyjna Plazma Maglev
Za zaletę zabiegu można uznać również to, że jego przeprowadzenie zajmuje niewiele czasu. Wystarczające do korekty powiek dolnych tą metodą jest zaledwie kilkanaście minut, dlatego też z tego zabiegu skorzystać mogą również i te osoby, które na co dzień mają bardzo dużo obowiązków i ciężko jest im znaleźć czas na dłuższą wizytę w placówce medycznej. Korzyścią jest również to, że przed rozpoczęciem zabiegu skóra pacjentów jest znieczulana, dzięki czemu podczas działania plazmy pacjent nie doświadcza dolegliwości bólowych. Do zalet z pewnością można zaliczyć też to, że pierwsze efekty (w postaci poprawy wyglądu okolicy dolnej powieki) pojawiają się już podczas działania plazmy, a do ostatecznych dochodzi w ciągu kilku dni od przebycia zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych.
Wskazania do wykonania zabiegu
Medycznych wskazań do przebycia zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych się nie wyróżnia – procedura wykonywana jest ze względów czysto estetycznych. Zabieg ten można więc polecić tym pacjentom, u których na skutek procesów starzenia się organizmu doszło do wyraźnego pogorszenia wyglądu tkanek w okolicy powiek dolnych. Przebycie opisywanej procedury może pozwolić na uporanie się z problemem w postaci opadania powiek dolnych, ale i zlikwidować istniejące pod oczami sińce (cienie). Na drodze zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych możliwe jest też usunięcie zmarszczek w okolicach oczu (popularnie nazywanych kurzymi łapkami), a również i redukcja występujących w sąsiedztwie powieki dolnej przebarwień skórnych.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Procedury z zakresu medycyny estetycznej (w tym również i zabieg plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych) wykonywane są tylko u tych pacjentów, którzy znajdują się w ogólnym dobrym stanie zdrowia. Z tego względu przeciwwskazaniem do przeprowadzenia nieinwazyjnej korekty powiek dolnych z wykorzystaniem plazmy może być np. występowanie u pacjenta schorzeń przewlekłych o nieunormowanych przebiegu – przykładami takich chorób mogą być przewlekła obturacyjna choroba płuc, nadczynność tarczycy czy wyjątkowo wysokie nadciśnienie tętnicze. Innym problemem, który może zdyskwalifikować pacjenta z możliwości przebycia tego właśnie zabiegu, może być jakaś choroba nowotworowa czy schorzenie o charakterze autoimmunologicznym (jak np. toczeń rumieniowaty układowy).
Wśród innych przeciwwskazań do zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych wymienić można również istnienie w obrębie skóry, która miałaby być poddawana procedurze, jakichkolwiek aktywnych procesów zapalnych. Specyficznymi wyłącznie dla kobiet stanami, które mogą uniemożliwiać przeprowadzenie nieinwazyjnej plastyki powiek z użyciem plazmy, są z kolei ciąża oraz okres karmienia dziecka piersią.
Przed zabiegiem
Etapem wstępnym przed przeprowadzeniem samej nieinwazyjnej korekty powiek dolnych jest konsultacja. Jej najistotniejszym celem jest dokonanie oceny, czy na drodze zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych rzeczywiście możliwe jest w ogóle osiągnięcie oczekiwanej – zarówno przez pacjenta, jak i przez lekarza – poprawy wyglądu okolic oczu danej osoby. Z tego względu twarz pacjenta, a szczególnie okolica jego oczu, są szczególnie dokładnie oglądane. Wykonywana może być również dokumentacja fotograficzna – służyć ma ona temu, aby łatwiejsze było późniejsze porównanie tego, jak okolica powiek dolnych pacjenta wyglądała przed zabiegiem, a jak prezentuje się ona już po jego przeprowadzeniu.
Kolejnym celem konsultacji jest również wykluczenie wszelkich ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych. To właśnie dlatego z osobą, u której ma być przeprowadzony zabieg wpływający na wygląd jej twarzy, zbierany jest dokładny wywiad lekarski.
Jeżeli u pacjenta nie zostaną wykryte żadne przeszkody co do możliwości przeprowadzenia nieinwazyjnej korekty powiek dolnych z użyciem plazmy, to możliwe staje się już ustalenie terminu wykonania zabiegu. Poza wyznaczeniem daty przeprowadzenia procedury, pacjent otrzymuje również kilka wskazówek dotyczących tego, jak ma on postępować w okresie przed zabiegiem. W dniu zgłoszenia się do placówki medycznej pacjent nie powinien nakładać w okolice oczu jakichkolwiek preparatów kosmetycznych – cieni do powiek, podkładu czy nawet tuszu do rzęs. Oczywiste zapewne jest to, że pacjenci chcą zgłosić do lekarza z oczyszczoną skóra twarzy – należy jednak tutaj podkreślić, że do tego celu nie można stosować drażniących skóry preparatów, a skorzystać należy z delikatnych środków myjących (np. wody z mydłem). Część pacjentów może się zastanawiać, czy skoro podczas zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych stosowane jest znieczulenie, to czy powinni oni zgłosić się na niego będąc na czczo. Otóż w przypadku tej procedury wykorzystanie znajduje znieczulenie miejscowe, dlatego też zgłaszanie się do kliniki po kilkugodzinnym okresie bez posiłków jest bezcelowe (wskazane by to było wtedy, gdyby zabieg przeprowadzany był w znieczuleniu ogólnym).
Rodzaj znieczulenia
Zabieg plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych jest procedurą nieinwazyjną, jednak działanie plazmy mogłoby doprowadzać do, niewielkiego natężenia, dolegliwości bólowych. Komfort pacjenta podczas przeprowadzania zabiegu jest niezwykle ważny, dlatego też aby zapobiec odczuwaniu przez pacjenta jakichś przykrych doznań, stosowane jest znieczulenie przy pomocy kremów lub maści miejscowo znieczulających.
Jak przebiega zabieg?
Przed rozpoczęciem dokonywania jakichkolwiek ingerencji, jak już wspomniano wyżej, skóra w okolicy powieki dolnej pacjenta poddawana jest znieczuleniu. Dopiero po upewnieniu się, że pacjent nie będzie odczuwał jakiegokolwiek dyskomfortu, rozpoczynają się zasadnicze oddziaływania służące nieinwazyjnej korekcie powiek dolnych. Zanim jednak opisany zostanie dokładniejszy przebieg zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych, najpierw należałoby prawdopodobnie wyjaśnić, czymże to w ogóle plazma jest. Otóż plazma uznawana jest za czwarty – obok ciekłego, gazowego oraz stałego – stan skupienia. Składa się ona ze zjonizowanych cząstek materii, które ostatecznie swoim stanem skupienia przypominają niejako gaz. Plazma nie bierze znikąd, do przeprowadzenia opisywanego zabiegu potrzebne jest specjalne urządzenie wyposażone w generator plazmy.
Do nieinwazyjnej korekty powiek dolnych z użyciem plazmy dochodzi dzięki zjawisku odparowywania zewnętrznych komórek naskórka. Ma ono miejsce dzięki generowanym wiązkom plazmy – pochodzą one ze specjalnego generatora. Urządzenie to wyposażone jest w końcówkę przypominającą igłę, pacjenci jednak nie muszą się obawiać – wiązka plazmy jest generowana przez tę strukturę bez jakiegokolwiek kontaktu z powierzchnią ich ciała. Plazma aplikowana jest punktowo, co około pół do jednego milimetra. Już dzięki wspomnianemu odparowaniu części komórek dochodzi do poprawy jędrności skóry w okolicy powiek dolnych, dzięki czemu pierwsze rezultaty procedury widoczne są w czasie rzeczywistym, jeszcze podczas jej przeprowadzania.
Przeprowadzenie zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych nie trwa długo – procedura zazwyczaj kończy się przed upływem 15-30 minut od jej rozpoczęcia. Pacjentów może interesować również to, że po zabiegu nie muszą oni, nawet przez krótki czas, pozostawać w placówce leczniczej – bezpośrednio po zakończeniu zabiegu wracają oni do domu.
Czas i przebieg rekonwalescencji
Z zabiegiem plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych ogólnie kojarzyć można słowo „krótko”. Niewiele czasu zajmuje bowiem zarówno jego przeprowadzenie, jak i krótko trwa rekonwalescencja już po przebyciu procedury. Jeżeli zaś nawet pojawią się jakieś ślady związane z przebyciem zabiegu, to zanikają one w ciągu maksymalnie kilku (bo pięciu do siedmiu) dni. W tym okresie funkcjonowanie pacjentów zazwyczaj w żadnym stopniu nie jest zaburzone.
Efekty po zabiegu
Rezultatem zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych, jak można się spodziewać, jest poprawa wyglądu okolic powiek dolnych. U jednych pacjentów zadowalające rezultaty pojawiają się już po pojedynczej sesji zabiegu, u innych z kolei do uzyskania w pełni satysfakcjonujących efektów konieczne może być powtórzenie procedury.
Wspominano już, że efektem procedury jest, zachodząca dzięki odparowaniu zewnętrznych warstw naskórka, poprawa elastyczności skóry. Dochodzi do tego już podczas przeprowadzania zabiegu, jednakże nie są to jednak jedyne korzystne, pojawiające się u pacjentów efekty. Na skutek nieinwazyjnej korekty powiek dolnych z użyciem plazmy dochodzi również do pobudzenia naturalnych procesów regeneracyjnych ludzkiego organizmu. Dzięki nim zachodzi m.in. stymulacja przebudowy już istniejących włókien kolagenowych, a także synteza nowych cząsteczek tychże białek. Ostatecznie u pacjenta zanikać może problem w postaci opadania powieki dolnej, zredukowane mogą być przebarwienia skóry w okolicy dolnej części oczu czy też zlikwidowane mogą być zmarszczki w rejonie otaczającym narząd wzroku.
Zalecenia po zabiegu
Nieinwazyjna korekta wyglądu powiek dolnych z użyciem plazmy nie jest związana z dokonaniem znacznej ingerencji w tkanki pacjenta, dlatego też lista zaleceń po zabiegu nie jest w tym przypadku długa. Pacjentom zaleca się m.in. stosowanie przez kilka dni preparatów (zwykle w postaci kremów czy maści) mających działanie przyspieszające gojenie się tkanek. W sytuacji, gdy pacjent miałby opuszczać swój dom w wyjątkowo słoneczne dni, najkorzystniej byłoby, gdyby zaopatrzył się on w okulary przeciwsłoneczne.
Przez tydzień od przebycia zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych pacjenci nie powinni nakładać preparatów kosmetycznych w okolice oczu. Jest jeszcze jeden aspekt, który zapewne budzi zainteresowanie u wielu pacjentów: chodzi mianowicie o kwestię urlopu w pracy. Otóż zabieg nieinwazyjnej korekty powiek dolnych z użyciem plazmy jest naprawdę nieinwazyjny i tak naprawdę (jeżeli tylko w warunkach zawodowych oczy pacjenta nie są narażone na zanieczyszczenia czy inne szkodliwe czynniki) to branie zwolnienia czy urlopu nie powinno być konieczne.
Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?
Ogólnie szacowane jest, że efekty zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych utrzymują się od roku do około trzech lat. Rezultaty przebycia procedury widoczne mogą być jednak zarówno krócej, jak i dłużej – wynika to chociażby ze zmiennej podatności organizmów pacjentów na procesy starzenia się organizmu.
Jak uniknąć powikłań po zabiegu?
Powikłania po zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych obserwowane są naprawdę rzadko, mimo tego pacjenci, co jest w pełni zrozumiałe, mogą i tak się zastanawiać nad tym, czy w jakiś sposób mogą oni jeszcze bardziej zredukować ryzyko ich wystąpienia. Rzeczywiście jest to możliwe – w tym celu pacjenci muszą przede wszystkim uważnie wybierać osobę, do której udadzą się na nieinwazyjną korektę wyglądu powiek dolnych. Zazwyczaj zabieg ten przeprowadzają specjaliści zajmujący się medycyną estetyczną – warto korzystać jest z usług takich osób, które posiadają (udokumentowaną stosownymi certyfikatami i zaświadczaniami) wiedzę i umiejętności pozwalające na wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem plazmy Maglev.
Możliwe powikłania po zabiegu
Tak naprawdę ciężko jest mówić o powikłaniach zabiegu, ponieważ one zasadniczo nie występują. Rzeczywiście, po zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych u pacjentów mogą pojawiać się drobne strupki czy obrzęk powieki dolnej, jednakże stanowią one raczej przewidywaną konsekwencję zabiegu, a nie jego powikłanie. Dodatkowo wspomniane dolegliwości – jeżeli nawet wystąpią – to najczęściej zanikają samoistnie w ciągu maksymalnie kilku dni.
Polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu
W niektórych sytuacjach, jako zabieg dodatkowy, pacjentom może zostać zalecona dodatkowa sesja zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych. Tak bywa jednak wyłącznie u tych osób, u których pojedyncza procedura nie pozwoliła na uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów.
Jako zabiegi dodatkowe traktować można również zupełnie odmienne procedury, takie jak iniekcje preparatów osocza bogatopłytkowego. Ten całkowicie naturalny preparat, pochodzący bezpośrednio od danego pacjenta, pozwala dostarczyć w okolice oczu m.in. cenne substancje odżywcze oraz składniki wspomagające procesy regeneracyjne organizmu.
Autor: lek. Tomasz Nęcki
Bibliografia:
Eric M Hink, Upper Eyelid Blepharoplasty, Medscape, 2015; "Podstawy Medycyny Estetycznej", pod red. A. Przylipiaka, Białystok 2014
Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki klinik, gabinetów oraz placówek medycznych znajdujących się na terenie Polski, oferujących zabieg – Plastyka powiek dolnych - metoda nieiwazyjna Plazma Maglev
Cena
od 290 zł
Czas trwania
kilkanaście minut
Znieczulenie
miejscowe
Hospitalizacja
niewymagana
Czas regeneracji
kilka dób
Efekty
pierwsze już po zabiegu
Trwałość leczenia
zmienna
TLC-Clinic klinika laseroterapii
07-410 Ostrołęka
Plastyka powiek dolnych - metoda nieiwazyjna Plazma Maglev:
od 290 zł
Kuźnia Urody
25-311 Kielce
Plastyka powiek dolnych - metoda nieiwazyjna Plazma Maglev:
990 zł
Lenartowicz Clinic
40-083 Katowice
Plastyka powiek dolnych - metoda nieiwazyjna Plazma Maglev:
1200 zł
AtenaClinic Medycyna Estetyczna
43-170 Łaziska Górne
Plastyka powiek dolnych - metoda nieiwazyjna Plazma Maglev:
od 1200 zł do 1800 zł
Cennik zabiegu
Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Plastyka powiek dolnych - metoda nieiwazyjna Plazma Maglev w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.
Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.
Refundacja NFZ
Korekta wyglądu powiek dolnych z wykorzystaniem plazmy Maglev jest zabiegiem, który z pewnością może pozytywnie wpływać na samoocenę pacjentów, a przez to na ich poziom codziennego funkcjonowania. Procedura zaliczana jest jednak ściśle do zabiegów wykonywanych ze względów estetycznych, dlatego też Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje kosztów jej przebycia – pacjenci muszą być przygotowani na to, że koszty zabiegu plazma Maglev – nieinwazyjna korekta powiek dolnych będą oni musieli opłacić sami.Katowice | od 1200 zł | Raty od 210 zł | Więcej |
Kielce | od 990 zł | Raty od 173 zł | Więcej |