Centrum Medyczne SULIGA

Meliorantów 3 Częstochowa

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Centrum Medyczne Suliga jest placówką wielospecjalistyczną stworzoną w najwyższych standardach europejskich. Klinika przyjmuje pacjentów potrzebujących pomocy zabiegowej oraz specjalistycznej konsultacji z zakresu chirurgii plastycznej i ogólnej, chirurgii dziecięcej i onkologicznej (w tym chorób sutka), otolaryngologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej.

W centrum standardem jest dbanie o prywatność i intymność każdego pacjenta. Dzięki przyjaznemu personelowi, komfortowym pomieszczeniom oraz rodzinnej atmosferze, każdy, nawet najmłodszy pacjent, poczuje się tutaj jak u siebie w domu. Drugim obszarem, na który kładziony jest szczególny nacisk to wysoki standard usług, profesjonalizm i korzystanie z najnowszych osiągnięć medycyny na polu chirurgicznym, zabiegowym oraz leczenia zachowawczego.

Personel lekarski tworzą sami specjaliści posiadający niezbędne kwalifikacje w swoich dziedzinach oraz dyplomy lekarskie z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, otolaryngologii, chirurgii onkologicznej oraz chirurgii stomatologicznej (szczękowo-twarzowej). W czasie zabiegów i operacji wykorzystują oni wiedzę i doświadczenie zdobyte w czasie kursów, sympozjów i szkoleń polskich i zagranicznych. Za granicą doskonalili swoją wiedzę z nowoczesnych technik stosowanych w chirurgii ogólnej, plastycznej, onkologicznej i otolaryngologii m.in. w Paryżu, Wiedniu, Londynie oraz w Monachium, Brnie i Amsterdamie. Wielu z nich jest także członkami polskich i europejskich stowarzyszeń medycznych, co jest potwierdzeniem ich profesjonalizmu i wysokich umiejętności. Z najważniejszych certyfikatów lekarskich warto natomiast wymienić:

 • certyfikaty z kursu z zakresu chirurgii plastycznej pt. „6. Corso di chirurgia plastic di Villa Bella-Solo”, w którym we Włoszech w 2011 roku wzięli udział lek. med. Ryszard Suliga, specjalista chirurgii plastycznej oraz dr n. med. Elżbieta Drewienkiewicz-Suliga, specjalista otolaryngologii,
 • certyfikat z kursu rynoplastyki pt. „17th Stuttgard Course for functional and aesthetic rhinoplasty”, w którym uczestniczyła dr n. med. Elżbieta Drewienkiewicz-Suliga w Niemczech w 2009 roku,
 • certyfikat z Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt. „Wybrane problemy współczesnego leczenia raka piersi”, która miała miejsce w Nałęczowie w 2002 roku a wziął w niej udział lek. med. Ryszard Suliga.

Zaawansowany technologiczne sprzęt, w jaki wyposażone są sale i gabinety, jest dla każdego pacjenta gwarancją, że jego operacja lub zabieg będzie przebiegał w pełni bezpiecznie, sprawnie oraz profesjonalnie. Wśród takiej aparatury medycznej można wymienić: zaawansowany operacyjny sprzęt medyczny (również aparat endoskopowy), nowoczesny aparat znieczulający zaopatrzony w monitor do kontrolowania parametrów życiowych oraz innowacyjny sprzęt anestezjologiczny. Ponadto placówka posiada na swoim stanie respirator, defibrylator oraz zestaw do mikrochirurgii.

Na każdego pacjenta, korzystającego z usług medycznych centrum Suliga, czekają udogodnienia, z których może w pełni korzystać, aby czas spędzony na leczeniu jak najmilej mu się kojarzył. Są to m.in.:

 • Spokojna okolica – budynek kliniki umiejscowiony jest w części Częstochowy obfitującej w zielone przestrzenie oraz z niewielką zabudową domów jednorodzinnych. Można tutaj solidnie odpocząć w ciszy i intymności, co szczególnie ważne jest dla osób wymagających hospitalizacji po operacjach.
 • Duży nowoczesny budynek – został zaprojektowany z myślą o centrum medycznym według najnowszych europejskich standardów, ma jednak wygląd domu jednorodzinnego. Jego duża powierzchnia – 500 m2 – umożliwia sprawne leczenie lekarzom oraz zapewnia wysoki komfort pacjentom.
 • Parking – jest ogrodzony i znajduje się przed budynkiem, może pomieścić wiele aut.
 • Przytulna poczekalna – już po wejściu do kliniki każdy pacjent poczuje się tutaj, jak w domu, gdyż na konsultacje może poczekać w przytulnej poczekalni z przyjemną muzyką w tle, napić się wody lub poczęstować kawą i herbatą.
 • Sale pooperacyjne – stworzone dla pacjentów, którzy potrzebują opieki pooperacyjnej i odpoczynku. Są wyposażone w wygodne łóżka, osobne łazienki oraz sprzęt do monitorowania czynności życiowych rekonwalescenta.
 • Pokoje pobytowe – przeznaczone dla pacjentów po zabiegach lub ich osób towarzyszących, są miło urządzone, z wygodnymi łóżkami, osobnymi łazienkami oraz dostępem do telewizji i bezpłatnego internetu. Mogą z nich także korzystać rodzice dzieci po zabiegach.
 • Intymność  - zapewniana jest każdemu pacjentowi w trakcie i po operacji, dzięki dyskretnemu personelowi oraz wygodnemu rozmieszczeniu pomieszczeń, korytarzy i śluz sanitarnych.
 • Ułatwienia dla niepełnosprawnych – budynek jest przystosowany do przyjmowania osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, posiada szerokie wejście bez schodów oraz korytarze i pomieszczenia, po których łatwo jest się poruszać pacjentom niepełnosprawnym. W klinice także znajduje się winda.
 • Narodowy Fundusz Zdrowia – klinika posiada w swojej ofercie również zabiegi i operacje refundowane przez państwo.

Centrum Medyczne Suliga mieści się w Częstochowie przy ul. Meliorantów. Jest to dzielnica miasta Wyczerpy-Aniołów oddalona od centrum Częstochowy o 8 km. Niedaleko od kliniki znajduje się stacja PKP Wyczerpy, ma której mogą wysiąść pacjenci przyjeżdżający pociągiem, skąd do kliniki będą mieli ok. 600 m. Osoby poruszające się własnym samochodem, dojeżdżające do Częstochowy drogą S1 od strony północnej powinny zjechać z alei Wojska Polskiego w ul. Połaniecką i nią dojechać do ul. Meliorantów, natomiast jadące od centrum miasta w ul. Rząsawską i Wypoczynku, skąd blisko już jest do centrum Suliga.

Opinie

Centrum Medyczne SULIGAOcena: 5/5 Opinie: 5, Ocen: 5

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • J

  Bardzo dobrze

  Polecam!! Tanio, dobrze i z troska o pacjenta!!

  Jacek (2018-03-09)

 • R

  Bardzo dobrze

  Ja byłem tutaj na operacji onkologicznej, a miałem przypadek guza bardzo trudno położnego którego wycięcia nie podjęli się w innym ośrodku a tutaj tak. i wszystko poszło dobrze. Guz został wycięty w całości a ja jestem obecnie na leczeniu pooperacyjnym

  Rafał (2017-05-04)

 • P

  Bardzo dobrze

  Świetne miejsce, gdy jest potrzeba operacji chirurgicznej u dziecka. Lekarze naprawdę zapewniają dziecku spokój, pomagają mu wyzbyć się z lęków i co najważniejsze pozwalają być rodzicowi przy dziecku aby mógł wspierać go na każdym kroku. Mój syn naprawdę przeszedł bardzo dobrze pobyt tutaj i samą operację

  Piotrek (2017-05-04)

 • J

  Bardzo dobrze

  Ja przeszłam operację plastyczną, której bardzo się bałam, dlatego cieszę się, że była taka możliwość że mój chłopak mógł być prawie cały czas przy mnie. Czułam też wielkie wsparcie ze strony lekarzy i pielęgniarek. Dziękuję bardzo! I polecam każdemu z Częstochowy i okolic

  Julka (2017-05-04)

 • B

  Bardzo dobrze

  Byłam tutaj na operacji i jestem bardzo zadowolona z samego zabiegu, jak i pobytu w klinice. Świetna opieka, personel naprawdę dba o pacjenta i zapewnia mu wszelkie wygody. To prawda co piszą o pełnym zachowaniu intymności. Nie czułam się jak w szpitalu ale jak w kurorcie

  Basia (2017-05-04)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Chirurgia ogólna
Wycięcie znamienia skórnego - owłosiona skóra głowy Umów wizytę
Wycięcie znamienia skórnego - twarz Umów wizytę
Wycięcie znamienia skórnego Umów wizytę
Plastyka blizn Umów wizytę
Leczenie hemoroidów (żylaki odbytu) Umów wizytę
Operacja przepukliny kresy białej Umów wizytę
Operacja przepukliny pachwinowej Umów wizytę
Wycięcie znamienia barwnikowego dużego Umów wizytę
Wycięcie znamienia barwnikowego małego Umów wizytę
Żylaki kończyn dolnych Umów wizytę
Obliteracja żylaków kończyn dolnych Umów wizytę
Obliteracja żył śródskórnych kończyn Umów wizytę
Obliteracja (skleroterapia) żylaków kończyn dolnych Umów wizytę
Operacja usunięcia żylaków kończyn dolnych Umów wizytę
Operacja usunięcia żylaków kończyn dolnych z safenektomią (stripping) Umów wizytę
Operacja usunięcia żylaków kończyn dolnych z parvektomią (stripping) Umów wizytę
Chirurgia plastyczna
Korekcja grzbietu nosa Umów wizytę
Totalna plastyka nosa z osteotomią Umów wizytę
Plastyka korekcyjna czubka nosa Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych - metoda chirurgiczna Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych i górnych Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych z usunięciem przepuklin tłuszczowych Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych i górnych z usunięciem przepuklin tłuszczowych Umów wizytę
Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna
*4000 zł za dwie powieki
Umów wizytę
Plastyka powiek górnych z usunięciem przepuklin tłuszczowych Umów wizytę
Operacje plastyczne uszu Umów wizytę
Korekcja odstających uszu Umów wizytę
Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha Umów wizytę
Zmniejszenie płatków uszu Umów wizytę
Zmniejszenie małżowin usznych Umów wizytę
Lifting operacyjny twarzy Umów wizytę
Lifting operacyjny szyi Umów wizytę
Lifting operacyjny twarzy i szyi Umów wizytę
Lifting operacyjny czoła Umów wizytę
Lifting operacyjny brwi Umów wizytę
Lifting operacyjny czoła i brwi Umów wizytę
Lipofilling twarzy (modelowanie twarzy przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej) Umów wizytę
Chirurgia plastyczna ciała i modelowanie sylwetki
Plastyka brzucha z operacją przepukliny kresy białej Umów wizytę
Chirurgia plastyczna piersi
Mastopeksja - zabieg podniesienia piersi - lifting biustu Umów wizytę
Wymiana implantów piersiowych Umów wizytę
Powiększanie piersi Umów wizytę
Powiększanie piersi implantem okrągłym Umów wizytę
Powiększanie piersi implantem anatomicznym Umów wizytę
Lipofilling piersi (powiększanie piersi przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej) Umów wizytę
Rekonstrukcja piersi po mastektomii Umów wizytę
Zmniejszenie otoczek sutkowych Umów wizytę
Zmniejszenie piersi (mammoplastyka) Umów wizytę
Chirurgiczne modelowanie sylwetki i liposukcja
Liposukcja Umów wizytę
Liposukcja talii Umów wizytę
Liposukcja brzucha Umów wizytę
Liposukcja kolan Umów wizytę
Liposukcja łydek Umów wizytę
Liposukcja ud Umów wizytę
Liposukcja podbródka Umów wizytę
Klasyczna liposukcja brzucha Umów wizytę
Liposukcja ramion Umów wizytę
Liposukcja pleców Umów wizytę
Liposukcja okolic biodrowych Umów wizytę
Liposukcja - dwie powierzchnie ciała Umów wizytę
Liposukcja - 3 powierzchnie ciała uda wewnętrzne + uda zewnętrzne + kolana Umów wizytę
Liposukcja - 4 powierzchnie ciała brzuch + uda wewnętrzne + biodra + kolana Umów wizytę
Ginekologia plastyczna, estetyczna
Liposukcja wzgórka łonowego Umów wizytę
Lipofilling stref intymnych (modelowanie stref intymnych przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej) Umów wizytę
Laryngologia
Laserowe leczenie chrapania Umów wizytę
Operacja likwidująca OBPS/chrapanie (podniebienie miękkie) - I etap Umów wizytę
Operacja likwidująca OBPS/chrapanie (podniebienie miękkie) - Celon II etap (tylko u 30% pacjentów) Umów wizytę
Operacja likwidująca OBPS/ chrapanie (podniebienie miękkie) + zmniejszenie migdałków podniebiennych Umów wizytę
Tonsillotomia- zmniejszenie migdałków podniebiennych Umów wizytę
Korekcja małżowin nosowych ( konchoplastyka) Umów wizytę
Operacja likwidująca OBPS/chrapanie (podniebienie miękkie) - I etap + korekcja małżowin nosowych Umów wizytę
Operacja likwidujaca OBPS/chrapanie (podniebienie miękkie) + korekcja nasady języka + ew. tonsillotomia Umów wizytę
Septoplastyka + korekcja podniebienia miękkiego Umów wizytę
Septoplastyka + korekcja małżowin nosowych Umów wizytę
Septoplastyka + korekcja małżowin nosowych + podniebienie miękkie Umów wizytę
Septoplastyka + małżowin nosowych + podniebienia miękkiego + nasady języka lub migdałków podniebiennych Umów wizytę
FEOZ + septoplastyka + korekcja małżowin nosowych + usunięcie migdałków podniebiennych Umów wizytę
FEOZ / FESS (funkcjonalna endoskopowa operacja zatok) Umów wizytę
FEOZ + polipektomia (usunięcie polipów nosa i zatok) Umów wizytę
Polipektomia (usunięcie polipów nosa i zatok przynosowych) Umów wizytę
Septoplastyka (korekcja przegrody nosowej) Umów wizytę
Septokonchoplastyka (korekcja przegrody i małżowin nosowych) Umów wizytę
FEOZ + septoplastyka Umów wizytę
FEOZ + septoplastyka + polipektomia (usunięcie polipów nosa, zatok) Umów wizytę
FEOZ + septoplastyka + konchoplastyka (korekcja małżowin nosowych) Umów wizytę
Medycyna estetyczna
Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym (nici hialuronowe) Umów wizytę
Powiększenie i modelowanie ust kwasem hialuronowym Umów wizytę
Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym Umów wizytę
Niwelowanie doliny łez kwasem hialuronowym Umów wizytę
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym (lwia zmarszczka) Umów wizytę
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym (kurze łapki) Umów wizytę
Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym Umów wizytę
Redukcja zmarszczek palacza kwasem hialuronowym Umów wizytę
Laserowe usuwanie blizn Umów wizytę
Usuwanie tkanki tłuszczowej Umów wizytę
Lipofilling ust (powiększenie ust przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej) Umów wizytę
Lipofilling dłoni (modelowanie dłoni przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej) Umów wizytę
Mezoterapia bezigłowa - odmładzanie i rewitalizacja skóry Umów wizytę
Zamykanie naczynek - pojedyncze naczynko
*zabieg dotyczy naczynek w środku nosa
Umów wizytę
Stomatologia
Podniesienie zatoki szczękowej Umów wizytę
Usunięcie zęba z dłutowaniem Umów wizytę
Usuwanie zębów mądrości – ekstrakcja ósemek dolnych Umów wizytę
Usuwanie zębów mądrości – ekstrakcja ósemek górnych Umów wizytę
Usunięcie niewyrżniętych ósemek Umów wizytę
Usunięcie zęba z wypełnieniem zębodołu materiałem kościozastępczym Umów wizytę
Resekcja wierzchołka korzenia Umów wizytę
Resekcja wierzchołka korzenia z zastosowaniem materiału kościotwórczego Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Centrum Medyczne SULIGA

Meliorantów 3 Częstochowa

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 20:00

Wtorek

08:00 - 20:00

Środa

08:00 - 20:00

Czwartek

08:00 - 20:00

Piątek

08:00 - 20:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

Lek. med. Ryszard Suliga

Lek. med. Ryszard Suliga

Chirurgia Ogólna

Umów wizytę

Lek. med. Andrzej Chmielarz

Lek. med. Andrzej Chmielarz

Onkolog

Umów wizytę

Dr med. Sławomir Drabek

Dr med. Sławomir Drabek

Laryngolog

Umów wizytę

Lek. med. Bożena Flis

Lek. med. Bożena Flis

Otolaryngolog

Umów wizytę

Lek. stom. Michał Kubarek

Lek. stom. Michał Kubarek

Stomatolog

Umów wizytę

Lek. med. Lech Panek

Lek. med. Lech Panek

Chirurgia Ogólna

Umów wizytę

Lek. med. Krzysztof Zawadzki

Lek. med. Krzysztof Zawadzki

Chirurgia Ogólna

Umów wizytę