Focus Promedi Stomatologia

Grottgera 27 Sosnowiec

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

Certyfikat Jakości

O klinice

Focus Promedi Stomatologia jest nowoczesnym gabinetem stomatologicznym mieszczącym się w Sosnowcu. Nastawienie placówki na nowoczesne i kompleksowe leczenie przejawia się tutaj w oferowanych zabiegach z zakresu mikroskopowego leczenia próchnicy, endodoncji mikroskopowej, protetyce kosmetycznej oraz stomatologii estetycznej.

Przychodzący do gabinetu pacjenci mają gwarancję bezbolesnych zabiegów, opracowania planu leczenia wspólnie z lekarzem a także nieograniczonego czasu, jaki jest przeznaczony na konsultację i leczenie każdego pacjenta.

Istotnym elementem w procesie leczenia stomatologicznego jest w Focus Promedi wykorzystanie mikroskopu w stomatologii estetycznej, zachowawczej oraz endodoncji, dzięki czemu prace są wykonane dokładnie i precyzyjnie z uwzględnieniem indywidualnych wymagań każdego pacjenta. W taki właśnie sposób odbywa się tutaj nowoczesne leczenie kanałowe pod mikroskopem zęba jednokanałowego, zęba dwukanałowego oraz zęba trzykanałowego. Możliwe jest również powtórne leczenie kanałowe (w przypadku wcześniejszej nieudanej endodoncji w innej placówce) czy usuwanie złamanych narzędzi endodotycznych. Mikroskop stomatologiczny stosowany jest także przy leczeniu próchnicy zębów bocznych lub przednich, gdzie po oczyszczeniu zęba stosowane jest wypełnienie nanokompozytowe.

Po zabiegach leczniczych na zębach pacjent może poddać się w Focus Promedi zabiegom estetycznym, dążącym do uzyskania idealnego uśmiechu. Na zęby przednie zakładane są licówki nanokompozytowe lub licówki ceramiczne, które prostują ich krzywiznę, pokrywają nierówności oraz eliminują szczeliny między zębami. W celu uzyskania bielszego odcienia zębów stosowane jest tutaj wybielanie nakładkowe oraz wybielanie wewnętrzne korony zęba, które wykonuje się po leczeniu endodontycznym. Wszystkie prace estetyczne na zębach przeprowadzane są z pomocą mikroskopu zabiegowego.

Szeroka oferta gabinetu jest także skierowana do osób, które utraciły jednego lub więcej zębów w wyniku urazów, próchnicy lub innych przypadków losowych. Stomatolodzy mają przygotowane gotowe rozwiązania z zakresu protetyki, które dostosowują indywidualnie do każdego przypadku. Są to m.in. protezy szkieletowe, protezy akrylowe częściowe, różnego typu protezy estetyczne czy protezy mocowane na zatrzaskach. Oferowana jest także szynoproteza. Do wyboru w gabinecie są również korony, uzupełniające ubytki zębowe, tj. korona ceramiczna, korona cyrkonowa oraz korona zakładana jedynie tymczasowo. Mosty są tutaj dobrym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą uzupełnić swój uśmiech o kilka brakujących zębów, np. mosty kompozytowe, mosty pełnoceramiczne lub mosty porcelanowe.

Prym nowoczesności w leczeniu ubytków w uzębieniu wiedzie tutaj również implantologia, z zakresu której oferowane są różnego typu implanty, tj. implant Biomet 3i, implnat Dentsply Friadent, implant SGS oraz Cortex, implant AB i implant MIS C1. Ponadto pacjent może zdecydować się na implanty Straumann czy implanty MIS Narrow a także koronę osadzoną na implancie.

Personel Focus Promedi tworzą stomatolodzy, posiadający solidne wykształcenie zdobyte na prestiżowych uczelniach (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach) a także bogate doświadczenie kliniczne (np. w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej). Wysoki poziom leczenia widoczny w ich codziennej pracy jest stale podnoszony poprzez uczestnictwo w licznych kursach i konferencjach tematycznych w zakresie różnych dziedzin stomatologii.

Na wyposażeniu Focus Promedi oprócz wspomnianego mikroskopu stomatologicznego znajdują się także inne nowoczesne urządzenia, z których warto wymienić: aparat do znieczulenia komputerowego Calaject, aparat do radiowizjografii RVG, endomter służący do ustalenia długości kanałów korzeniowych, mikrosilnik endodontyczny wykorzystywany do opracowywania kanałów, piaskarkę oraz scaler wykorzystywane do usuwania osadu i kamienia a także  mikrokamerę wewnątrzustną, lupy endodontyczne czy nowoczesny autoklaw do sterylizacji narzędzi.

Na pacjentów czekają w gabinecie udogodnienia, dzięki którym korzystanie z jego usług jest komfortowe dla każdej osoby. Są to, m.in.:

 • Parking – miejsca parkingowe znajdują się w otoczeniu bloków, gdzie mieści się gabinet, mogą na nich zaparkować również pacjenci.
 • Nowoczesne wnętrza – zarówno gabinety, jak i poczekalnia są urządzone w nowoczesnym stylu, wyposażone w komfortowe unity oraz wygodne krzesła w poczekalni.
 • Przystosowanie do osób niepełnosprawnych – każdy pacjent poruszający się na wózku inwalidzkim ma możliwość wjechania bezpośrednio z parkingu do gabinetu.
 • Znieczulenie komputerowe – w gabinecie oferowane jest nowoczesne i bezbolesne znieczulenie sterowane komputerowo.
 • Współpraca z laboratoriami techniki dentystycznej – dzięki niej pacjent ma gwarancję wysokiej jakości prac protetycznych i implantologicznych.

Focus Promedi Stomatologia jest ulokowany w Sosnowcu przy ul. Grottgera na obrzeżach Sosnowca niedaleko drogi przejazdowej (krajowej nr 94), w stronę Dąbrowy Górniczej. Jest to osiedle bloków mieszkalnych z bogatą infrastrukturą, gdzie łatwo dostać się zarówno własnym samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej.

Certyfikaty

2011 Zastosowanie chirurgii ultradźwiękowej w augmentacji kości 2011
Zastosowanie chirurgii ultradźwiękowej w augmentacji kości
2011 Zachowawcze i chirurgiczne leczenie złamań wyrostka kłykciowego żuchwy 2011
Zachowawcze i chirurgiczne leczenie złamań wyrostka kłykciowego żuchwy
2012 Zasady współczesnej endodoncji 2012
Zasady współczesnej endodoncji
2003 Interna w praktyce lekarskiej 2003
Interna w praktyce lekarskiej
2005 Keppra Business Unit 2005
Keppra Business Unit
2010 Stomatologia bez metalu 2010
Stomatologia bez metalu
2016 Szkolenia systemu implantologicznego Alpha Bio Tec 2016
Szkolenia systemu implantologicznego Alpha Bio Tec

Opinie

Focus Promedi StomatologiaOcena: 5/5 Opinie: 7, Ocen: 7

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • Bardzo dobrze

  Jestem pacjentką Pana Dr. Andrzeja Dudka od 4 lat. Pan Doktor podchodzi do pacjenta indywidualnie, przeprowadza rozmowę, bierze pod uwagę wszelkie ewentualności i dopiero stawia diagnozę. Widać profesjonalizm i zaangażowanie w tym co robi, pracuje na noweczesnym sprzęcie i używa mikroskopu, co powoduje dokładną eliminację próchnicy. A efekt końcowy bezcenne piękny zdrowy uśmiech. Polecam gabinet pana Andrzeja i daję 10 gwiazdek nie pomijając pań asystentek.

  (2023-01-24)

  Zabieg: Odbudowa zęba kompozytem - bonding

  Lekarz: lek. stom. Andrzej Dudek

 • B

  Bardzo dobrze

  Jestem pacjentką Focus Promedi od paru miesięcy. Od początku spotkałam się z pełnym profesjonalizmem, indywidualnym podejściem do pacjenta. Trafna diagnoza, wdrożone leczenie, usługi na poziomie XXI wieku - począwszy od znieczulenia skończywszy na leczeniu pod mikroskopem z wykorzystaniem techniki komputerowej w tworzeniu koron zębowych, leczeniu kanałowym, bondingu, pozwoliły odzyskać mi pełen uśmiech. Miła i sympatyczna atmosfera powoduje bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. POLECAM SERDECZNIE:):):)

  Bogusława (2021-04-22)

 • A

  Bardzo dobrze

  Od kilku lat jestem stałą pacjentką w gabinecie Focus Promedi. Cenię profesjonalizm Pana Doktora Andrzeja Dudka, jego zaangażowanie, cierpliwość i czas dla pacjenta. Jestem bardzo zadowolona z bezbolesnego leczenia kanałowego, protetycznego (nowa korona wygląda jak własny naturalny zdrowy ząb), a zwłaszcza nowoczesnego leczenia próchnicy pod mikroskopem. Bardzo miły personel w estetycznym stale unowocześnianym gabinecie. Wszystkim gorąco polecam :-)

  Agnieszka (2017-08-24)

 • P

  Bardzo dobrze

  Warto wybrać ten właśnie gabinet spośród innych w Sosnowcu. Mają bardzo dobre zaplecze sprzętowe, sympatyczne podejście do pacjenta oraz przystępne ceny. Warto tu przyjść nie tylko na leczenie próchnicy, ale także na zabiegi estetyczne na zębach.

  Paula (2017-05-19)

 • P

  Bardzo dobrze

  Kompleksowe leczenie zębów w jednym miejscu – tak można w skrócie opisać pracę tego gabinetu. Lekarze są nastawieni na pacjenta, szanują jego czas, jego potrzeby i wszystko jest wspólnie konsultowane. Jestem bardzo zadowolony z mostu, który wstawił mi lekarz.

  Piotrek (2017-05-19)

 • B

  Bardzo dobrze

  Miałam zęba do leczenia kanałowego i wybrałam właśnie ten gabinet ze względu na mikroskop wykorzystywany w trakcie tego leczenia. Dzięki temu jest dokładne. Poza tym bardzo odpowiada mi lokalizacja oraz nowoczesność wnętrz i krótkie terminy oczekiwania na wizytę.

  Basia (2017-05-19)

 • W

  Bardzo dobrze

  Leczenie zębów w tym gabinecie w Sosnowcu jest bezbolesne i bardzo skuteczne. Bardzo cenię sobie tutaj wysoki poziom leczenie na nowoczesnym sprzęcie oraz doświadczenie lekarzy stomatologów. Czysto, miło, przyjemnie i perfekcyjnie wykonana praca. Polecam!

  Wojtek (2017-05-19)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Inne
Wybielanie zębów 600 zł Umów wizytę
Protetyka stomatologiczna
Korona porcelanowa na podbudowie metalowej 1900 zł Umów wizytę
Korona porcelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu
*Korona cyrkonowa estetyczna Premium
2600 zł Umów wizytę
Odbudowa zęba kompozytem - bonding 550 zł Umów wizytę
Licówki stomatologiczne od 2000 zł Umów wizytę
Licówka ceramiczna 2000 zł Umów wizytę
Odbudowa złamanego zęba 200 zł Umów wizytę
Protezy zębowe od 1500 zł Umów wizytę
Stomatologia
Implanty zębowe od 3500 zł Umów wizytę
Implanty zębowe Biomet 3i od 3500 zł Umów wizytę
Implanty stomatologiczne od 3500 zł Umów wizytę
Implanty zębowe Dentsply Friadent od 3500 zł Umów wizytę
Implanty zębowe SGS od 3500 zł Umów wizytę
Implanty zębowe Cortex od 3500 zł Umów wizytę
Implanty zębowe AB od 3500 zł Umów wizytę
Implanty zębowe MIS C1 od 3500 zł Umów wizytę
Implanty zębowe MIS Narrow od 3500 zł Umów wizytę
Implanty zębowe Straumann od 3500 zł Umów wizytę
Podniesienie zatoki szczękowej 3000 zł Umów wizytę
Korona na implancie od 2500 zł Umów wizytę
Korona tymczasowa od 100 zł do 200 zł Umów wizytę
Korona ceramiczna
*Korona ceramiczna z podbudową ze stopów metali
1200 zł Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba od 650 zł Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem od 650 zł Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba jednokanałowego pod mikroskopem 650 zł Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba dwukanałowego pod mikroskopem 800 zł Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba trzykanałowego pod mikroskopem 950 zł Umów wizytę
Proteza akrylowa całkowita 1500 zł Umów wizytę
Proteza szkieletowa 1400 zł Umów wizytę
Proteza akrylowa częściowa od 950 zł do 1050 zł Umów wizytę
Proteza szkieletowa z acetalu (bezmetalowa) 1600 zł Umów wizytę
Szynoproteza
*Szynoproteza szkieletowa metal + akryl
2000 zł Umów wizytę
Korona pełnoceramiczna 1600 zł Umów wizytę
Higienizacja zębów
*pełny zabieg higienizacji z fluoryzacją
400 zł Umów wizytę
Wypełnienie ubytku w zębie od 385 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba od 200 zł do 300 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba (chirurgiczne) od 400 zł do 600 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba trzonowego stałego od 200 zł do 300 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba siecznego i przedtrzonowego od 200 zł do 300 zł Umów wizytę
Usunięcie zęba z dłutowaniem od 200 zł do 300 zł Umów wizytę
Resekcja wierzchołka korzenia 600 zł Umów wizytę
Higienizacja jamy ustnej
*pełny zabieg higienizacji z fluoryzacją
400 zł Umów wizytę
Wkład koronowo-korzeniowy 500 zł Umów wizytę
Wkład koronowo-korzeniowy dzielony od 390 zł do 490 zł Umów wizytę
Włókno szklane z modelowaniem zrębu zęba 300 zł Umów wizytę
Wybielanie zębów metodą nakładkową (metodą domową) 600 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Focus Promedi Stomatologia

Grottgera 27 Sosnowiec

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

09:00 - 11:00

Wtorek

12:00 - 18:00

Środa

12:00 - 18:00

Czwartek

09:00 - 16:00

Piątek

12:00 - 18:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

lek. stom. Andrzej Dudek

lek. stom. Andrzej Dudek

Stomatolog

Umów wizytę

lek. stom. Łukasz Bańczyk

lek. stom. Łukasz Bańczyk

Stomatolog

Umów wizytę