Ginekomastia gruczołowo-tłuszczowa

Ginekomastia

Cena od 4000 zł Zapytaj o raty

Ginekomastia mieszana jest połączeniem ginekomastii tłuszczowej oraz gruczołowej. W przypadku tego rodzaju ginekomastii wykonywana jest liposukcja okolic klatki piersiowej połączona z usunięciem nadmiaru gruczołu piersiowego. W przypadku niewielkiej ginekomastii metodą jej usunięcie jest przeprowadzenie nacięć wokół brodawki oraz usunięcie zarówno nadmiaru tłuszczu jak i gruczołu piersiowego.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Ginekomastia gruczołowo-tłuszczowa

Ocena

3.50
4

Ginekomastią potocznie określa się zabieg usunięcia tkanki tłuszczowej lub gruczołowej (lub obu). Jednak ginekomastia jest to przede wszystkim nazwa choroby. Ginekomastia, to nadmierny rozrost tkanki gruczołowej sutka u mężczyzny. Choroba może wystąpić w dowolnym okresie życia mężczyzny i dotyczyć jednego lub obu sutków. Ginekomastia może być gruczołowa, tłuszczowa lub mieszana.

Przyczyną ginekomastii tłuszczowej jest najczęściej nadmierną otyłością, która powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicach gruczołów piersiowych. Więcej na temat ginekomastii tłuszczowej można przeczytać tutaj.

Ginekomastia gruczołowa spowodowana jest najczęściej zmianami hormonalnymi czy też jest skutkiem ubocznym leczenia farmakologicznego. Więcej na temat ginekomastii gruczołowa można przeczytać tutaj.

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Ginekomastia gruczołowo-tłuszczowa

Cena

od 4000 zł

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Ginekomastia gruczołowo-tłuszczowa w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.


Refundacja NFZ

Zabieg redukcji ginekomastii, tak jak wszystkie inne operacje i zabiegi estetyczne nie są refundowane przez NFZ.

Jeżeli ginekomastia powstała na skutek innej choroby, może być refundowana przez NFZ.
Białystokod 7000 złRaty od 173 złWięcej
Częstochowaod 4000 złRaty od 99 złWięcej
Katowiceod 4920 złRaty od 121 złWięcej
Kielceod 4000 złRaty od 99 złWięcej
Krakówod 7000 złRaty od 173 złWięcej
Łódźod 6000 złRaty od 148 złWięcej
Poznańod 11000 złRaty od 271 złWięcej
Sopotod 6000 złRaty od 148 złWięcej
Szczecinod 10000 złRaty od 247 złWięcej
Warszawaod 5000 złRaty od 123 złWięcej
Wrocławod 6000 złRaty od 148 złWięcej