Inlay pełnoceramiczny (pełnoceramiczny wkład koronowy)

Inlay pełnoceramiczny

Cena od 350 zł Zapytaj o raty

Wypełnienia ceramiczne inlay są wykonywane z bloczków ceramicznych zapewniających zębom naturalny wygląd.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Inlay pełnoceramiczny (pełnoceramiczny wkład koronowy)

Ocena

0.00
0

Jest to rodzaj wypełnienia ubytku na który składa się wkład koronowy pokrywający powierzchnie żujące oraz stoki guzków z wyłączeniem szczytów guzków. Wypełnienie inlay stosuje się w przypadku dużych ubytków. Stanowią one alternatywę wypełnienia w zębie wykonanego metodą tradycyjną – wstawiane plomby.

Wkład koronowy inlay

Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzków, bruzd punktów stycznych między zębami) i pozwalają na bardziej naturalną prezentację zęba.

Jak wygląda zabieg?

Wypełnienia wykonuje się w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków.Lekarz opracowuje ząb podobnie jak pod klasyczne wypełnienie (plombę). Następnie pobierany jest wycisk celem wykonania modelu na którym w laboratorium protetycznym zostanie wykonany wkład. Lekarz pobiera również wycisk zębów przeciwstawnych i dobiera kolor. Opracowany ząb zostaje zabezpieczony opatrunkiem tymczasowym do następnej wizyty, która odbywa się zwykle za 2-3 dni i wtedy następuje osadzanie wkładu w ubytku przy pomocy specjalnego cementu. Umieszczanie wkładu jest całkowicie bezbolesne i wykonywane w znieczuleniu miejscowym.

Korzyści:

  • Wkłady koronowe są trwalsze niż plomby
  • Wypełnienie jest trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie
  • Odbudowany ząb wygląda bardzo naturalnie i może nadal spełniać swoje funkcje, szczególnie dzięki precyzyjnej odbudowie kształtu anatomicznego.

Cena

od 350 zł

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Inlay pełnoceramiczny (pełnoceramiczny wkład koronowy) w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Bielsko-Białaod 1000 złRaty od 175 złWięcej
Częstochowaod 800 złRaty od 140 złWięcej
Olsztynod 350 złWięcej
Rzeszówod 1500 złRaty od 262 złWięcej
Warszawaod 800 złRaty od 140 złWięcej
Wrocławod 900 złRaty od 157 złWięcej