Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej Roman Borczyk

Czajek 5 Katowice

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej Roman Borczyk to specjalistyczna placówka stomatologiczna, która przyjmuje swoich pacjentów w Katowicach. Głównym profilem jej działalności medycznej jest nowoczesna implantologia, stomatologia estetyczna i protetyka, zaawansowana endodoncja oraz leczenie ortodontyczne i chirurgiczne. Placówka jest także bardzo dobrze przygotowana do przyjmowania dzieci oraz bezbolesnego ich leczenia w przyjaznej atmosferze.

W klinice oferowane jest leczenie implantologiczne na światowym poziomie. Po dokładnej diagnostyce oraz zaplanowaniu leczenia w trójwymiarowej tomografii komputerowej lekarz dopiera odpowiedni rodzaj implantów stomatologicznych spełniający oczekiwania pacjenta i uzupełniający pojedyncze braki lub większość ilość utraty zębów. W kolejnej fazie leczenia na implanty nakładane są mosty porcelanowe lub mosty pełnoceramiczne a także korony pełnoceramiczne.

Rozbudowana jest także dziedzina ortodoncji - lecząca proste i skomplikowane wady zgryzu -w której pacjenci mogą wybrać estetyczne aparaty niewidoczne lub tradycyjne metalowe. Wśród nowoczesnych aparatów pacjent ma do wyboru m.in. aparat Invisalign, samoligaturujące aparaty ortodontyczne, aparaty estetyczne kryształowe lub porcelanowe a także aparaty na pojedyncze zęby – mikroimplanty ortodontyczne. Leczenie takimi aparatami jest nie tylko estetyczne, ale także szybkie i dające zadowalające efekty.

Dziedzina endodoncji obejmuje tutaj kanałowe leczenie pod mikroskopem zębów przedtrzonowych i trzonowych oraz jeśli jest taka potrzeba wykonywane są zabiegi powtórnego leczenia kanałowego. Pacjent może więc tutaj poddać się leczeniu endodontycznemu zęba jednokanałowego, zęba dwukanałowego oraz zęba trzykanałowego. Istotnym jest, iż cały proces leczenia kanałowego dobywa się w klinice tej podczas jednej wizyty, a kanały korzeniowe oczyszczane są innowacyjnymi preparatami zawierającymi nanocząsteczki srebra i złota – NanoCare Plus i NanoCare Gold.

Z zakresu stomatologii dziecięcej działa w klinice Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji Dentolandia, gdzie niezwykły komfort leczenia małym pacjentom zapewnia bezbolesne znieczulenie komputerowe lub gaz rozweselający. W profilaktyce stosowane jest tutaj ozonowanie, lapisowanie oraz lakowanie i fluoryzacja zębów. Leczone są także wady zgryzu za pomocą nowoczesnych aparatów ortodontycznych ruchomych przeznaczonych dla dzieci oraz za pomocą aparatów Invisalign oraz zamków samoligaturujących.

Profesjonalizm kliniki to przede wszystkim jej kadra medyczna. Lekarze posiadają zagraniczne doświadczenie z zakresu implantologii, endodoncji, chirurgii stomatologicznej czy protetyki estetycznej zdobyte na licznych kursach, szkoleniach i stażach. Umiejętności te wykorzystują w codziennym leczeniu, wprowadzając tym samym światowy standard usług. Posiadają również specjalizacje z różnych dziedzin stomatologii zdobyte na prestiżowych polskich uczelniach medycznych. Do personelu kliniki należą także doświadczone asystentki stomatologiczne i higienistki, pomagające lekarzom w zabiegach oraz personel biurowy czuwający nad sprawną pracą i organizacją kliniki.

Klinika może poszczycić się wieloma certyfikatami oraz nagrodami, które świadczą o wysokiej jakości oferowanych tutaj usług dentystycznych oraz o zadowoleniu pacjentów. Wśród tych wyróżnień można wymienić:

 • Certyfikat Jakości 2016/2017 z zakresu „Doskonałej obsługi pacjenta” przyznany przez The Dawson Academy – potwierdzający zadowolenie pacjentów,
 • Certyfikat ISO 9001:2008 wydany w 2013 roku, ważny do 2016 roku – świadczący o wysokiej jakości usług stomatologicznych,
 • Tytuł „Symbol Polskiej Stomatologii 2012” przyznany przez „Monitor Rynkowy” „Gazety Prawnej”,
 • Dyplom z konkursu „Świat przyjazny dziecku” przyznany w 2012 roku – potwierdzający przystosowanie kliniki do przyjmowania najmłodszych pacjentów,
 • Nagroda „Kryształowy Tytan” przyznana w 2012 roku podczas Dni Implantologii – świadcząca o wysokim poziomie usług oraz światowych standardach leczenia w implantologii.

Wyznacznikiem nowoczesności, wysokiej jakości usług oraz bezpiecznego leczenia i komfortu pacjentów są w klinice także specjalistyczne sprzęty i urządzenia medyczne. Można do nich zaliczyć m.in.:

 • Mikroskop Olympus – to mikroskop neurochirurgiczny wykorzystywany do precyzyjnych zabiegów stomatologicznych, przeprowadzanych w pobliżu nerwów i zatok szczękowych.
 • Mikroskopy Zeiss Pro Ergo -  należące do mikroskopów operacyjnych, które są wyposażone w oświetlenie ksenonowe oraz stosowane podczas zabiegów endodotycznych, chirurgii stomatologicznej i periodontologii.
 • Mikroskopy Zeiss Pico – to mikroskopy stomatologiczne używane przez lekarzy w leczeniu próchnicy, podczas zabiegów higienizacyjnych, protetycznych oraz w czasie leczenia dzieci.
 • Tomograf I-CAT – to urządzenie komputerowej tomografii stożkowej, dające obraz 3D oraz działające w 100-krotnie mniejszym promieniowaniu, niż inne tomografy. Wykorzystywany w czasie planowania zabiegów chirurgicznych oraz przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego.
 • Skaner wewnątrzustny  - urządzenie komputerowe zastępujące pobieranie wycisków do leczenia protetycznego.
 • Aparat Gendex Orthoralix 9200 – to urządzenie RTG do wykonywania zdjęć punktowych i panoramicznych żuchwy i szczęki o zmniejszonej dawce promieniowania rentgenowskiego.

Troska o pacjentów przejawia się w klinice tej nie tylko w specjalistycznym sprzęcie, szerokiej gamie zabiegów oraz profesjonalnym personelu, ale także w udogodnieniach, które umilą czas każdemu pacjentowi. Są to m.in.:

 • Komfortowa i przestronna poczekalnia – stworzona dla pacjentów oczekujących na zabiegi, z wygodnymi fotelami i kanapami, ciekawą aranżacją wnętrza (duże akwarium, fotografie z różnych miejsc świata), pachnąca świeżo mieloną kawą, którą każdy może się poczęstować oraz z relaksacyjną muzyką w tle. W poczekalni można także skorzystać z bezpłatnego internetu.
 • Klimatyzacja – poczekalnia, gabinety jak i inne wnętrza kliniki są klimatyzowane.
 • 11 specjalistycznych gabinetów – w taką ilość gabinetów stomatologicznych wyposażona jest placówka, w każdym z nich znajduje się specjalistyczny sprzęt umożliwiający komfortowe i nowoczesne leczenie z każdej dziedziny stomatologii.
 • Pokój zabaw dla dzieci – mieści się na 1 piętrze budynku, jest kolorowy z dużą ilością zabawek. W czasie leczenia dzieci mogą oglądać bajki na telewizorze.
 • Pokój konsultacyjny – stworzony z myślą o pacjentach, chcących w spokoju i intymności porozmawiać z lekarzem specjalistą.
 • Pracownia diagnostyczna – znajduje się na miejscu w klinice i jest bardzo dobrze wyposażona w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu każdy pacjent może tutaj szybko i sprawnie wykonać wszystkie, niezbędne do leczenia stomatologicznego, badania.
 • MedKarta – to karta umożliwiająca płatność w dogodnych ratach za usługi stomatologiczne, posiadająca na start promocyjne 100 zł do wykorzystania w gabinetach placówki.

Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej mieści się w wielopiętrowym nowoczesnym budynku przy ul. Czajek w Katowicach. Placówka jest ogrodzona a na jej terenie znajduje się parking, gdzie każdy pacjent może bezpiecznie zostawić auto. Jest to spokojna okolica domków szeregowych oraz bloków mieszkalnych. Tuż obok kliniki znajdują się duże przestrzenie zieleni – jest to z jednej strony Katowicki Park Leśny (kilometr od kliniki), a z drugiej Park Kościuszki (1,5 km od kliniki). Placówka mieści się w dobrze skomunikowanej części miasta – niedaleko są przystanki autobusowe, np. przystanek Brynów Gawronów I (260 m) oraz przystanek tramwajowy Brynów Gawronów (500 m), gdzie dojeżdżają tramwaje linii 6, 14 lub 36. Z najbliższej stacji PKP Katowice Ligota są tutaj 3 km, które można pokonać autobusem jeżdżącym co 5 minut. Dla przyjeżdżających samochodem można do kliniki bardzo łatwo dojechać z autostrady A4 z Gliwic, z A4  Krakowa oraz z A4 z Rybnika. Z lotniska na Muchowcu to odległość niecałych 3 km.

Opinie

Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej Roman BorczykOcena: 5/5 Opinie: 4, Ocen: 4

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • E

  Bardzo dobrze

  Czysto, stylowo i elegancko a do tego bardzo miła i przyjazna atmosfera. Naprawdę lubię tutaj przychodzić i z miłym wspomnieniem czekam na każdą kolejną wizytę. Dbam o moje zęby regularnie, więc bardzo odpowiada mi tutaj bogata oferta zabiegowa. Polecam!

  Emilia (2017-05-04)

 • K

  Bardzo dobrze

  Moje dziecko było zachwycone kącikiem zabawa a ja bardzo zadowolona podejściem dentysty do niego. Oboje spędziliśmy tutaj naprawdę miło i owocnie czas. Muszę przyznać, ze profesjonalizm w każdym calu i aż miło się chodzi właśnie do tej kliniki stomatologicznej.

  Kamila (2017-05-04)

 • H

  Bardzo dobrze

  Jak na leczenie implantologiczne w Katowicach to tylko tutaj! Miałem naprawdę trudny przypadek, ale dzięki fachowości i doświadczeniu lekarza mam teraz naprawdę piękne zęby. Cieszę się ze trafiłem właśnie tutaj. Personel bardzo fajny i miejsce ogólnie całkiem OK

  Hubert (2017-05-04)

 • R

  Bardzo dobrze

  wybitni lekarze, specjaliści. Ceny są wysokie ale płaci się za jakość wykonania i sprzęt. Klinika dla wymagających.

  Rafał (2016-09-05)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Inne
Aparat ortodontyczny samoligaturujący
*koszt ustalany indywidualnie podczas konsultacji
Umów wizytę
Protetyka stomatologiczna
Korona porcelanowa na podbudowie metalowej
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Korona porcelanowa na podbudowie bez niklu
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Korona porcelanowa na podbudowie ze złota
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Korona porcelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Założenie korony metalowej
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Korona akrylowa tymczasowa
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Korona teleskopowa
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Zacementowanie korony
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Zdjęcie korony
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Licówki stomatologiczne
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Licówka kompozytowa
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Licówka porcelanowa
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Licówka ceramiczna
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Licówka pełnoceramiczna
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Licówka akrylowa tymczasowa
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Most kompozytowy na włóknie szklanym
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Most pełnoceramiczny
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Most porcelanowy na podbudowie metalowej
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Most porcelanowy na podbudowie ze złota
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Most akrylowy tymczasowy
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Zdjęcie mostu (cena za każdy punkt)
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Odbudowa złamanego zęba
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Odbudowa zębów przednich
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Aparaty ortodontyczne nakładkowe (alignery) - Invisalign
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Inlay porcelanowy (porcelanowy wkład koronowy)
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Inlay pełnoceramiczny (pełnoceramiczny wkład koronowy)
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Inlay kompozytowy (kompozytowy wkład koronowy)
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Inlay ze złota (złoty wkład ceramiczny)
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Onlay (nakład) porcelanowy
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Onlay (nakład) pełnoceramiczny
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Onlay kompozytowy (kompozytowy nakład koronowy)
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Onlay (nakład) ze złota
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Stomatologia
Implanty stomatologiczne
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Podniesienie zatoki szczękowej
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Korona pełnoceramiczna na implancie
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Korona porcelanowa na podbudowie ze złota (na implancie)
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Korona pełnoceramiczna Cerec 3D
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba jednokanałowego pod mikroskopem
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba dwukanałowego pod mikroskopem
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba trzykanałowego pod mikroskopem
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba jednokanałowego (tradycyjne)
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba dwukanałowego (tradycyjne)
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Leczenie kanałowe zęba trzykanałowego (tradycyjne)
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Usuwanie zębów mądrości – ekstrakcja ósemek
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Usuwanie zębów mądrości – ekstrakcja ósemek dolnych
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Usuwanie zębów mądrości – ekstrakcja ósemek górnych
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Wybielanie zębów żelem - jednowizytowe
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę
Wybielanie zębów metodą nakładkową (metodą domową)
Ceny ustalane podczas konsultacji
Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej Roman Borczyk

Czajek 5 Katowice

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 20:00

Wtorek

08:00 - 20:00

Środa

08:00 - 20:00

Czwartek

08:00 - 20:00

Piątek

08:00 - 20:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

lek. Roman Borczyk

lek. Roman Borczyk

Stomatolog

Umów wizytę

lek. dent. Krzysztof Maćkowiak

lek. dent. Krzysztof Maćkowiak

Chirurg
Stomatolog
Endodoncja, Implantologia

Umów wizytę

dr n. med. Tomasz Walawender

dr n. med. Tomasz Walawender

Protetyk stomatologiczny
Stomatolog

Umów wizytę

dr n. med. Izabela Walawender

dr n. med. Izabela Walawender

Ortodonta
Stomatolog
Stomatolog dziecięcy

Umów wizytę

lek. dent. Kamila Gądek

lek. dent. Kamila Gądek

Chirurg stomatolog
Periodontologia
Stomatolog dziecięcy

Umów wizytę

lek. dent. Agata Pleszyniak

lek. dent. Agata Pleszyniak

Ortodonta
Periodontologia
Stomatolog
Stomatolog dziecięcy

Umów wizytę

lek. dent. Sonia Sekuła

lek. dent. Sonia Sekuła

Stomatolog
Stomatolog dziecięcy

Umów wizytę

lek. dent. Maciej Pachoński

lek. dent. Maciej Pachoński

Protetyk stomatologiczny
Stomatolog

Umów wizytę

lek. dent. Katarzyna Kołtun

lek. dent. Katarzyna Kołtun

Stomatolog

Umów wizytę

lek. dent. Ewelina Majewska

lek. dent. Ewelina Majewska

Endodonta
Stomatolog
Stomatolog estetyczny

Umów wizytę