Inlay ze złota (złoty wkład ceramiczny)

Inlay ze złota

Cena od 100 zł Zapytaj o raty

Inlay ze złota (złoty wkład ceramiczny) zapobiega powstawaniu próchnicy wtórnej, bardzo dobrze odtwarza naturalny kształt zęba, niemniej jednak widoczna jest różnica w kolorze.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Inlay ze złota (złoty wkład ceramiczny)

Ocena

5.00
0

Jest to rodzaj wypełnienia ubytku na który składa się wkład koronowy pokrywający powierzchnie żujące oraz stoki guzków z wyłączeniem szczytów guzków. Wypełnienie inlay stosuje się w przypadku dużych ubytków. Stanowią one alternatywę wypełnienia w zębie wykonanego metodą tradycyjną – wstawiane plomby.

Wkład koronowy inlay

Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzków, bruzd punktów stycznych między zębami) i pozwalają na bardziej naturalną prezentację zęba.

Jak wygląda zabieg?

Wypełnienia wykonuje się w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków.Lekarz opracowuje ząb podobnie jak pod klasyczne wypełnienie (plombę). Następnie pobierany jest wycisk celem wykonania modelu na którym w laboratorium protetycznym zostanie wykonany wkład. Lekarz pobiera również wycisk zębów przeciwstawnych i dobiera kolor. Opracowany ząb zostaje zabezpieczony opatrunkiem tymczasowym do następnej wizyty, która odbywa się zwykle za 2-3 dni i wtedy następuje osadzanie wkładu w ubytku przy pomocy specjalnego cementu. Umieszczanie wkładu jest całkowicie bezbolesne i wykonywane w znieczuleniu miejscowym.

Korzyści:

  • Wkłady koronowe są trwalsze niż plomby
  • Wypełnienie jest trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie
  • Odbudowany ząb wygląda bardzo naturalnie i może nadal spełniać swoje funkcje, szczególnie dzięki precyzyjnej odbudowie kształtu anatomicznego.

Cena

od 100 zł

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Inlay ze złota (złoty wkład ceramiczny) w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Bielsko-Białaod 1000 złRaty od 175 złWięcej
Katowiceod 4000 złRaty od 99 złWięcej
Olsztynod 350 złWięcej
Rzeszówod 600 złRaty od 105 złWięcej
Warszawaod 500 złRaty od 87 złWięcej