Proteza akrylowa częściowa

Proteza akrylowa częściowa

Cena od 100 zł Zapytaj o raty

Proteza częściowa akrylowa jest to rodzaj uzupełnienia protetycznego odbudowującego braki zębowe, gdzie zarówno płyta, jak i zęby protezy wykonane są z akrylu.

Znajdź klinikę  Umów wizytę Suplementy urody 

Proteza akrylowa częściowa

Ocena

4.98
471

Proteza akrylowa jest najpopularniejszym rodzajem uzupełnienia protetycznego ruchomego. Jest wykonana w całości z materiału przypominającego plastik, czyli akrylu. Zęby akrylowe do złudzenia przypominają zęby naturalne, a płyta protezy ma kolor imitujący dziąsła i błonę śluzową.

Protezy zębowe są stosowane w celu zastąpienia brakujących zębów i otaczających je tkanek. Mają za zadanie odtworzyć zniszczone części uzębienia, utracone zęby i funkcje jamy ustnej. Protezy można podzielić na dwa rodzaje:  protezy częściowe, które zastępują kilka brakujących zębów i zapobiegają zmianie pozycji przez pozostałe zęby  i  protezy całkowite, których używa się przypadku braku wszystkich zębów. Oba rodzaje można wyciągać i wkładać do jamy ustnej. Po założeniu protezy po raz pierwszy, ze względu na fakt iż jest to ciało obce, można odczuwać pewien dyskomfort. Jedzenie i mówienie z protezą może wymagać pewnej praktyki. Należy pamiętać, że żadna proteza nie jest wieczna. Po pewnym czasie wymaga ona ponownego dopasowania lub zastąpienia. Wynika to z normalnego zużycia a także z naturalnych zmian w obrębie jamy ustnej postępujących wraz z wiekiem.

Protezy akrylowe

Proteza akrylowa jest najpopularniejszym rodzajem uzupełnienia protetycznego ruchomego. Jest wykonana w całości z materiału przypominającego plastik, czyli akrylu. Zęby akrylowe do złudzenia przypominają zęby naturalne, a płyta protezy ma kolor imitujący dziąsła i błonę śluzową. Proteza częściowa akrylowa jest to rodzaj uzupełnienia protetycznego odbudowującego braki zębowe, gdzie zarówno płyta, jak i zęby protezy wykonane są z akrylu. W przypadku protezy górnej całe podniebienie pokryte jest płytą protezy (inaczej niż w protezie szkieletowej, gdzie tylko niewielka część podniebienia jest zakryta), co początkowo może powodować dyskomfort w noszeniu.

Proteza akrylowa częściowa nie jest najlepszy rozwiązaniem. Jej największa wada polega na tym, że opiera się bezpośrednio na błonie śluzowej i dziąsłach. Wywiera w ten sposób nacisk na kość znajdującą się pod nimi prowadząc do jej sukcesywnej utraty. Tym samym z każdą wymianą protezy (konieczna czynność co kilka lat) na nową warunki do jej prawidłowego utrzymania będą coraz cięższe. Dodatkowo metalowe klamry mogą niszczyć zęby, na których się opierają.

Jak wygląda wykonanie protezy akrylowej?

Proces składa się z kilku wizyt.

Podczas pierwszej wizyty na podstawie badania stomatologicznego i oceny zdjęć rentgenowskich dentysta kwalifikuje pacjenta do wykonania protezy i przystępuje do pobrania dwóch wycisków: górnego (szczęki) i dolnego (żuchwy) Podczas drugiej wizyty, ustalana jest wysokość zwarcia (stomatolog  sprawdza jak pacjent zagryza zęby oraz jaka powinna być wysokość zębów) i wraz z pacjentem dobiera kolor protezy. Następnie przymierzana jest próbna proteza i oceniany jest kolor i ustawienie zębów, jeśli ustalenia odpowiadają pacjentowi, planowane jest wykonanie protezy ostatecznej. Podczas ostatniej wizyty dentysta przymierza pacjentowi gotową protezę, sprawdza przyleganie i dokonuje ewentualnych korekt a pacjent ocenia efekt estetyczny.

Korzyści z założenia proteza akrylowej

  • dostępność
  • niski koszt wykonania

Wskazania do założenia protezy akrylowej

Proteza jest  alternatywą w przypadku, gdy w jamie ustnej nie ma warunków do wykonania innej protezy np. Szkieletowej

Przed zabiegiem

Pacjent powinien mieć wykonane zdjęcia rentgenowskie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki klinik, gabinetów oraz placówek medycznych znajdujących się na terenie Polski, oferujących zabieg - Proteza akrylowa

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Proteza akrylowa częściowa

Cena

od 100 zł

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Proteza akrylowa częściowa w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Bielsko-Białaod 1000 złRaty od 175 złWięcej
Częstochowaod 600 złRaty od 105 złWięcej
Gdańsk od 760 złRaty od 133 złWięcej
Krakówod 700 złRaty od 122 złWięcej
Łódźod 500 złRaty od 87 złWięcej
Olsztynod 600 złRaty od 105 złWięcej
Rzeszówod 700 złRaty od 122 złWięcej
Szczecinod 1500 złRaty od 262 złWięcej
Warszawaod 100 złWięcej
Wrocławod 400 złWięcej