Drogeria Urody
Przeszczep włosów metodą FUE ARTAS

Przeszczep włosów metodą FUE ARTAS

Przeszczep włosów FUE ARTAS

Cena od 10000 zł Zapytaj o raty

Przeszczep włosów FUE - ARTAS 9x to najnowocześniejsza na świecie metoda transplantacji włosów. Robot na podstawie algorytmu ARTAS Artificial Intelligence identyfikuje i wybiera najlepszej jakości zespoły mieszków włosowych do przeszczepu.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Przeszczep włosów metodą FUE ARTAS

Ocena

5.00
0

Charakterystyka zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE ARTAS

Metoda transplantacji włosów FUE ARTAS to innowacyjny zabieg na skalę europejską a nawet światową, któremu od 2016 roku można także poddać się w wybranych klinikach w Polsce. W tym rodzaju przeszczepiania włosów stosowana jest nowoczesna technologia z wykorzystaniem algorytmu, który jest używany przez robota ARTAS. Jego inteligentny system polega na identyfikacji i wyborze mieszków włosowych o najlepszej jakości, czyli takich, które do przeszczepu nadają się najlepiej i dadzą najlepsze efekty. Inteligencja urządzenia przejawia się również w nie naruszaniu naturalnej struktury mieszków włosowych oraz w ich nie uszkadzaniu w trakcie pobierania. Niewątpliwymi korzyściami z zabiegu metodą FUE ARTAS są; naturalny efekt przeszczepu, bardzo krótka rekonwalescencja, szybkość a jednocześnie dokładność zabiegu, duży komfort pacjenta (bez dolegliwości bólowych), a także brak jakichkolwiek szwów czy blizn na głowie oraz równomierne rozmieszczenie „nowych” włosów i odwzorowanie ich naturalnej linii.

Wskazania do przeszczepu włosów metodą FUE ARTAS

Wskazaniem do zabiegu jest po prostu łysienie skóry głowy zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Bez różnicy jak jest przyczyna i rodzaj łysienia. Czy jest to łysienie androgenowe, łysienie plackowate, czy też spowodowane urazem, wypadkiem, chorobą nowotworową. Nie ma tu także znaczenia kolor (siwe) i struktura włosów (kręcone, proste). Jeśli nie ma innych przeciwwskazań medycznych to ta metoda jest praktycznie dla każdego, kto nie może bądź nie chce zaakceptować u siebie braku włosów.

Przeciwwskazania do przeszczepu włosów metodą FUE ARTAS

Do wykonania zabiegu metodą FUE ARTAS nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań odnoszących się do rodzaju włosów, ich długości, rodzaju łysienia czy wieku pacjenta. Problemem może być jedynie zły stan zdrowia, będący przeciwskazaniem do każdego rodzaju przeszczepu włosów. Podczas wnikliwej konsultacji przed zabiegowej wszelkie zdrowotne przeciwwskazania są rozpatrywane i analizowane, a decyzja o poddaniu się zabiegowi jest każdorazowo mocno indywidualna.

Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów metodą FUE ARTAS?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, na której lekarz zbiera wszelkie niezbędne informacje o zdrowiu pacjenta. Jest to także osobista rozmowa, w czasie której zostają dokładne omówione oczekiwania pacjenta, jego wymagania co do zabiegu oraz efekty, które są wizualizowane techniką 3D. Dokładnie ustalana jest także ilość graftów, co ma późniejszy wpływ na gęstość włosów. Ponadto w czasie konsultacji lekarz bada za pomocą dermatoskopu mieszki włosowe, a w przypadku wykrycia chorób skórnych zostają one wyeliminowanie w leczeniu dermatologicznym. Pierwszym etapem zabiegu jest dokładne przygotowanie tego obszaru skóry głowy, z którego mają być pobierane włosy. Obszar ten jest znieczulany oraz golony na odpowiednią długość. Następnie rozpoczyna się faza właściwa zabiegu, w czasie której aparat ARTAS rozpoczyna skanowanie obszaru dawczego (milimetr po milimetrze) wybierając te mieszki włosowe, które najlepiej się do przeszczepu nadają i pobiera je pojedynczo. Wszystko to dzieje się pod czujnym okiem lekarza, który steruje aparatem nakładając na głowę plastikową ramkę, która delikatne rozciąga skórę. Następną fazą jest definiowanie obszaru biorczego oraz jego linii włosów. To za pomocą kamer umieszczonych na ramieniu, które przekazują obraz do komputera możliwa jest analiza badanego obszaru. Po wybraniu odpowiednich miejsc do wszczepień ARTAS przeprowadza precyzyjne nakłucia. Ostatnim etapem zabiegu jest implantacja wcześniej pobranych włosów w nakłute miejsca – ta czynność wspomagana jest przez zespół medyczny, który wraz z lekarzem za pomocą odpowiednich pęset umieszcza mieszki włosowe w przygotowanych dla nich miejscach.

Czas i przebieg rekonwalescencji po przeszczepie włosów metodą FUE ARTAS

Rekonwalescencja po zabiegu przeszczepiania włosów trwa od 2 do 3 dni. W takim właśnie czasie goi się skóra głowy w miejscach transplantacji. Ważne jest, aby pierwszą noc od zabiegu spędzić śpiąc z uniesioną głową, np. w półleżącej pozycji. Przez kilka pierwszych dni również zalecane jest nie drapanie się i nie dotykanie miejsc przeszczepu oraz stosowanie maści, które przyspieszają gojenie, a także przyjmowanie przepisanych przez lekarza leków. Nie należy także myć włosów – dopiero piątego dnia należy przelać je letnią wodą (nawet 3 razy). W tym czasie pacjent powinien także wystrzegać się wysiłku fizycznego, aktywności seksualnej oraz suszenia włosów i używania produktów do stylizacji. Umyć głowę można dopiero 10 dni po zabiegu.

Jak długo utrzymują się efekty po przeszczepie włosów metodą FUE ARTAS?

Na właściwe efekty zabiegu trzeba poczekać około roku. Najpierw przeszczepiony włos właściwy wypada a w skórze pozostają cebulki. Za kilka miesięcy (od 3 do 7) włosy zaczynają odrastać. Są naturalne, dobrze się układają i można poddawać je dowolnej stylizacji – łącznie z farbowaniem, ścinaniem i czesaniem. Po zabiegu aparatem ARTAS nie pozostają żadne blizny, a efekty utrzymują się przez długie lata.

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Przeszczep włosów metodą FUE ARTAS

Drogeria UrodyCena

od 10000 zł

Czas trwania

ok. 5 godz.

Znieczulenie

miejscowe

Hospitalizacja

1 dzień

Czas regeneracji

4-5 dni

Efekty

widoczny po 6 miesiącach

Trwałość leczenia

długotrwałyCennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Przeszczep włosów metodą FUE ARTAS w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Warszawaod 10000 złRaty od 247 złWięcej
Wrocławod 16000 złRaty od 395 złWięcej