Szyja - usuwanie zmarszczek botoksem

Cena od 300 zł Zapytaj o raty

Za powstawanie zmarszczek na szyi odpowiedzialny jest mięsień szeroki szyi - rozciąga się od żuchwy do okolicy obojczyka. Jego skurcze powodują powstawanie zarówno zmarszczek poziomych, jak i poprzecznych na szyi i części dekoltu. Iniekcję z toksyną botulinową podaje się w przednią jego część, redukując w efekcie jego funkcjonowanie i łagodząc powstawanie pionowych zmarszczek.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Szyja - usuwanie zmarszczek botoksem

Ocena

3.27
11

Zastrzyki botoxowe są od wielu lat z powodzeniem stosowane przez lekarzy w celu leczenia zmarszczek i niedoskonałości twarzy. Pełna nazwa związków chemicznego pochodzi od bakterii produkującej toksynę – Clostridium botulinum.

Botox

Zastrzyki botoksowe dostępne są na rynku pod wielorakimi nazwami. Botox działa na zasadzie blokowana sygnałów nerwowych w mięśniach twarzy – po zastrzyku nie są one w stanie kontraktować, co w rezultacie sprawia, że zmarszczki są łagodniejsze a twarz zrelaksowana. Zabieg trwa kilka minut i znieczulenie nie jest wymagane. Toksyna wprowadzana jest specjalnie przystosowaną igłą do specyficznego mięśnia i pacjent odczuwa jedynie niewielki dyskomfort.

Dla kogo:

Botoks polecany jest osobom ze zmarszczkami mimicznymi zwłaszcza górnej części twarzy, zabieg nie nadaje sztucznego wyglądu, powoduje, że twarz wygląda młodziej, jest zrelaksowana. Toksyna używana jest również w celu podniesienia brwi i uniesienia kącików ust. Zmarszczki spowodowane nadużywaniem promieni UV nie nadają się do leczenia botoxem.

Czas i przebieg rekonwalescencji:

4 godz. po zabiegu nie należy się schylać i kłaść się, następnie przez  pół godz.  Powinno ćwiczyć się mięśnie mimiczne, w które został podany preparat. Nie powinno się pić alkoholu ani masować miejsca po podaniu botuliny. Na pełne efekty trzeba poczekać około 7 dni, podczas których najlepiej jest unikać alkoholu – i również nie nadużywać go na tydzień przed. Aspiryna i wszelkie leki przeciwzapalne nie powinny być brane na tydzień przed w celu zmniejszenia zasinienia.

Skuteczność:

Efekty botoxu trwają od 4 do 6 miesięcy a podczas tego czasu mięśnie stopniowo wracają do swojego naturalnego kształtu, dlatego zabiegi trzeba powtarzać. Jednak zmarszczki i linie pojawiają się najczęściej w mniejszym natężeniu, ponieważ mięśnie są szkolone aby nie kontraktować tak mocno.

Zmarszczki wokół ust

Zmarszczki w tym miejscu powstają na skutek skurczy mięśnia okrężnego ust, za sprawą fotouszkodzenia skóry (nadmierne opalanie, solarium, palenie) lub powstają w wyniku postępujących procesów starzenia się skóry. W te miejsca podaje się niewielkie dawki toksyny botulinowej, w celu zmniejszenia linii wokół ust oraz poprawienia ich wyglądu.

Zmarszczki poziome czoła

Za powstawanie poprzecznych zmarszczek na czole odpowiedzialny jest mięsień czołowy. Jego praca polega na unoszeniu zarówno czoła, jak i brwi. Usuwanie zmarszczek w tej okolicy, wiąże się z dokładnym badaniem wpływu działania mięśnia, gdyż u różnych osób, w różnym zakresie wpływa na mimikę twarzy. W zależności od tego, jaki obszar jest leczony, toksynę botulinową podaje się w 5 do 10 iniekcjach.

Zmarszczki pionowe czoła

W przypadku zabiegów mających na celu redukcję zmarszczek na czole, iniekcje wykonywane są w dwa mięśnie: mięsień podłużny i mięsień marszczący brwi. Przy leczeniu zmarszczek przy nasadzie nosa, w zależności od długości mięśnia podłużnego, miejsca podania toksyny ustala lekarz i dzieli dawkę na jedno lub dwa wkłucia.

Zmarszczki wokół oczu - kurze łapki

Zmarszczki wokół oczu spowodowane są nadczynnością części oczodołowej mięśnia okrężnego oka. Iniekcje podawane są w trzech punktach do poziomu skóry właściwej - około 1 cm od krawędzi oczodołu i 1,5 cm od bocznego kąta oka.

Zmarszczki w kącikach ust – uniesienie kącików ust

Do powstawania zmarszczek przyczynia się mięsień obniżacz kącików ust. Jego nadaktywność nadaje twarzy wyraz smutnej. Toksyna botulinowa jako neurotoksyna, powoduje częściowy paraliż - osłabia jego funkcjonowanie, a tym samym przywraca kąciki ust do pozycji naturalnej lub w zależności od dawki - wywołuje efekt ich podniesienia się.

Zmarszczki na szyi

Za powstawanie zmarszczek na szyi odpowiedzialny jest mięsień szeroki szyi - rozciąga się od żuchwy do okolicy obojczyka. Jego skurcze powodują powstawanie zarówno zmarszczek poziomych, jak i poprzecznych na szyi i części dekoltu. Iniekcję z toksyną botulinową podaje się w przednią jego część, redukując w efekcie jego funkcjonowanie i łagodząc powstawanie pionowych zmarszczek.

Zmarszczki na brodzie - powstający dołeczek na podbródku

Powstawanie dołeczków na podbródku wywołane jest zmniejszającą się z wiekiem ilością kolagenu i podskórnej tkanki tłuszczowej oraz wzrostem aktywności mięśnia podbródkowego. Toksynę botulinową podaje się w dwóch dawkach, w obie wyniosłości podbródka, blisko kości żuchwy. Dodatkowo, zabieg ten w pewnym stopniu zapobiega, powiększającego się z wiekiem wystawania wargi dolnej.

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Szyja - usuwanie zmarszczek botoksem

Cena

od 300 zł

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Szyja - usuwanie zmarszczek botoksem w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Częstochowaod 350 złWięcej
Katowiceod 300 złWięcej
Kielceod 500 złRaty od 87 złWięcej
Krakówod 500 złRaty od 87 złWięcej
Łódźod 900 złRaty od 157 złWięcej
Olsztynod 400 złWięcej
Poznańod 600 złRaty od 105 złWięcej
Sopotod 500 złRaty od 87 złWięcej
Szczecinod 400 złWięcej
Warszawaod 300 złWięcej
Wrocławod 350 złWięcej