Czas trwania

Znieczulenie

Hospitalizacja

Czas regeneracji

Efekty

Trwałość leczenia

Zastrzyki botoxowe są od wielu lat z powodzeniem stosowane przez lekarzy w celu leczenia zmarszczek i niedoskonałości twarzy. Pełna nazwa związków chemicznego pochodzi od bakterii produkującej toksynę – Clostridium botulinum.

Botox

Zastrzyki botoksowe dostępne są na rynku pod wielorakimi nazwami. Botox działa na zasadzie blokowana sygnałów nerwowych w mięśniach twarzy – po zastrzyku nie są one w stanie kontraktować, co w rezultacie sprawia, że zmarszczki są łagodniejsze a twarz zrelaksowana. Zabieg trwa kilka minut i znieczulenie nie jest wymagane. Toksyna wprowadzana jest specjalnie przystosowaną igłą do specyficznego mięśnia i pacjent odczuwa jedynie niewielki dyskomfort.

Dla kogo:

Botoks polecany jest osobom ze zmarszczkami mimicznymi zwłaszcza górnej części twarzy, zabieg nie nadaje sztucznego wyglądu, powoduje, że twarz wygląda młodziej, jest zrelaksowana. Toksyna używana jest również w celu podniesienia brwi i uniesienia kącików ust. Zmarszczki spowodowane nadużywaniem promieni UV nie nadają się do leczenia botoxem.

Czas i przebieg rekonwalescencji:

4 godz. po zabiegu nie należy się schylać i kłaść się, następnie przez  pół godz.  Powinno ćwiczyć się mięśnie mimiczne, w które został podany preparat. Nie powinno się pić alkoholu ani masować miejsca po podaniu botuliny. Na pełne efekty trzeba poczekać około 7 dni, podczas których najlepiej jest unikać alkoholu – i również nie nadużywać go na tydzień przed. Aspiryna i wszelkie leki przeciwzapalne nie powinny być brane na tydzień przed w celu zmniejszenia zasinienia.

Skuteczność:

Efekty botoxu trwają od 4 do 6 miesięcy a podczas tego czasu mięśnie stopniowo wracają do swojego naturalnego kształtu, dlatego zabiegi trzeba powtarzać. Jednak zmarszczki i linie pojawiają się najczęściej w mniejszym natężeniu, ponieważ mięśnie są szkolone aby nie kontraktować tak mocno.

Zmarszczki wokół ust

Zmarszczki w tym miejscu powstają na skutek skurczy mięśnia okrężnego ust, za sprawą fotouszkodzenia skóry (nadmierne opalanie, solarium, palenie) lub powstają w wyniku postępujących procesów starzenia się skóry. W te miejsca podaje się niewielkie dawki toksyny botulinowej, w celu zmniejszenia linii wokół ust oraz poprawienia ich wyglądu.

Zmarszczki poziome czoła

Za powstawanie poprzecznych zmarszczek na czole odpowiedzialny jest mięsień czołowy. Jego praca polega na unoszeniu zarówno czoła, jak i brwi. Usuwanie zmarszczek w tej okolicy, wiąże się z dokładnym badaniem wpływu działania mięśnia, gdyż u różnych osób, w różnym zakresie wpływa na mimikę twarzy. W zależności od tego, jaki obszar jest leczony, toksynę botulinową podaje się w 5 do 10 iniekcjach.

Zmarszczki pionowe czoła

W przypadku zabiegów mających na celu redukcję zmarszczek na czole, iniekcje wykonywane są w dwa mięśnie: mięsień podłużny i mięsień marszczący brwi. Przy leczeniu zmarszczek przy nasadzie nosa, w zależności od długości mięśnia podłużnego, miejsca podania toksyny ustala lekarz i dzieli dawkę na jedno lub dwa wkłucia.

Zmarszczki wokół oczu - kurze łapki

Zmarszczki wokół oczu spowodowane są nadczynnością części oczodołowej mięśnia okrężnego oka. Iniekcje podawane są w trzech punktach do poziomu skóry właściwej - około 1 cm od krawędzi oczodołu i 1,5 cm od bocznego kąta oka.

Zmarszczki w kącikach ust – uniesienie kącików ust

Do powstawania zmarszczek przyczynia się mięsień obniżacz kącików ust. Jego nadaktywność nadaje twarzy wyraz smutnej. Toksyna botulinowa jako neurotoksyna, powoduje częściowy paraliż - osłabia jego funkcjonowanie, a tym samym przywraca kąciki ust do pozycji naturalnej lub w zależności od dawki - wywołuje efekt ich podniesienia się.

Zmarszczki na szyi

Za powstawanie zmarszczek na szyi odpowiedzialny jest mięsień szeroki szyi - rozciąga się od żuchwy do okolicy obojczyka. Jego skurcze powodują powstawanie zarówno zmarszczek poziomych, jak i poprzecznych na szyi i części dekoltu. Iniekcję z toksyną botulinową podaje się w przednią jego część, redukując w efekcie jego funkcjonowanie i łagodząc powstawanie pionowych zmarszczek.

Zmarszczki na brodzie - powstający dołeczek na podbródku

Powstawanie dołeczków na podbródku wywołane jest zmniejszającą się z wiekiem ilością kolagenu i podskórnej tkanki tłuszczowej oraz wzrostem aktywności mięśnia podbródkowego. Toksynę botulinową podaje się w dwóch dawkach, w obie wyniosłości podbródka, blisko kości żuchwy. Dodatkowo, zabieg ten w pewnym stopniu zapobiega, powiększającego się z wiekiem wystawania wargi dolnej.

SPIS TREŚCISzyja - usuwanie zmarszczek botoxem cena

Cena zabiegu Szyja - usuwanie zmarszczek botoxem w dużej mierze uzależniona jest od sposobu przeprowadzenia zabiegu, zakresu zabiegu,rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Jeśli są Państwo zainteresowani szczegółowym zakresem cen zabiegu, zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki,w której należy wybrać zabieg imiasto.

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy naszego Opiekuna Pacjenta. Pomoże Ci znaleźć najlepszy dla Ciebie gabinet. Zadzwoń: +48 22 378 48 79


Sfinansuj zabieg

Ceny w pozostałych miastach

MiastoOrientacyjna cena
Białystokod 650 zł
Bydgoszczod 300 zł
Częstochowaod 500 zł
Gdańsk od 350 zł
Gdyniaod 500 zł
Katowiceod 900 zł
Kielceod 750 zł
Krakówod 600 zł
Lublinod 600 zł
Łódźod 500 zł
Olsztynod 350 zł
Poznańod 600 zł
Radomod 550 zł
Rzeszówod 1000 zł
Słupskod 1000 zł
Sopotod 500 zł
Szczecinod 500 zł
Warszawaod 700 zł
Wrocławod 400 zł

Sfinansuj zabieg


Rezerwacja zabiegu

Obsługa klienta przez Zaufanekliniki.pl:

Umów wizytę

Szyja - usuwanie zmarszczek botoxem


raty od 12zł

Zapytaj o szczegóły