Vidium Medica

Kapelanka 42a Kraków

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Vidium Medica jest centrum okulistycznym, które od 2011 roku przyjmuje pacjentów w Krakowie. A od kwietnia 2019 roku również w nowoczesnym ośrodku w Warszawie.

Jako, że okulistyka XXI wieku bardzo poszła do przodu, Viduim Medica również podąża tymi śladami.Na potwierdzenie tych słów można wymienić chociażby zabieg laserowej korekcji wzroku, czyli szybkie, jednozabiegowe działanie, dzięki któremu bezboleśnie i nieinwazyjnie lekarz poprawia widzenie pacjenta. Jedną ze stosowanych tu metod jest metoda FemtoLASIK – uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Klinika wykonuje dwa jej warianty: FemtoLASIK vOptimium oraz FemtoLASIK vDesign. Jedna od drugiej różni się tym, iż ta druga jest metodą bardziej zindywidualizowaną, dla osób które nie kwalifikują się do pierwszej uniwersalnej metody z powodu np. cienkiej rogówki, szerokiej źrenicy lub bardzo wysokiej wady wzroku. Nowoczesne jest również leczenie metodą ReLExSMILE, dzięki czemu zabieg jest szybki i precyzyjny. Wśród innych dostępnych metod w ofercie kliniki znajduje się także EBK, metoda PRK czy transPRK.

Nowoczesność Centrum Okulistycznego Vidium Medica można zauważyć również w kontekście leczenia zaćmy. Jest to zabieg trwający około 30 minut w trakcie którego lekarz wszczepia specjalny implant (soczewkę) pozwalający na pełne wyleczenie zaćmy już do końca życia. Pacjent ma do wyboru różne rodzaje soczewek, które są indywidualnie dobierane do jego potrzeb przez lekarza okulistę. Może być więc to zabieg z wszczepieniem soczewki hydrofobowej asferycznej bez filtra, soczewki hydrofilowej asferycznej z filtrem lub soczewki hydrofobowej asferycznej z filtrem. W taki sposób leczona jest zaćma nabyta. Zaćmę wtórną w Vidium Medica leczy się poprzez laserowy zabieg YAG.

Miarą odpowiednio dobranych do danego schorzenia okulistycznego zabiegów jest doświadczenie i wiedza lekarzy. Dlatego w Vidium Medica przyjmują specjaliści chirurgii okulistycznej, specjaliści okulistyki, optometryści, ortoptystyki, a także anestezjolog i wykwalifikowane pielęgniarki. Lekarze zdobywali swoje doświadczenie zarówno w kraju, jak i za granicą. Do tego, co robią podchodzą z pasją, dlatego proponowane przez nich leczenie jest skuteczne, a atmosfera w klinice bardzo przyjazna.

Lekarzom w diagnostyce i zabiegach pomaga specjalistyczny sprzęt, w który klinika jest wyposażona. Wymienić można w tym miejscu np.:laser femtosekundowy VisuMax wykorzystywany w laserowej korekcji wzroku metodą ReLExSMILE, laser excimerowy MEL 90 i laser femtosekundowy WaveLight FS200 oraz WaveLight EX500 do zabiegów metodą femtoLASIK , a także nowoczesny sprzęt do diagnostyki, np. kamera Scheimpfluga wykorzystywana do zdjęć przedniego odcinka oka czy system Verion do badań biometrycznych.

Oddział Vidium Medica jest miejscem bardzo przyjaznym Pacjentów. Nowoczesne wnętrza, duża poczekalnia i wygodne łóżka zabiegowe sprawiają, iż diagnostyka i leczenie są niezwykle komfortowe. Krótki czas oczekiwania na wizyty, konsultacje i zabiegi jest dodatkowym atutem, dla którego pacjenci wybierają właśnie tą klinikę okulistyczną. Ponadto za zabiegi możliwa jest płatność ratalna, a raty dostosowane do możliwości portfela każdego Pacjenta. Klinika ma podpisane stałe umowy z hotelami i firmami transportowymi, więc pobyt w hotelu dla pacjenta i jego osoby towarzyszącej jest tańszy.

Przy nowoczesnym budynku Vidium Medica znajdują się miejsca parkingowe dla pacjentów, które są bezpłatne. Dojechać tu można również łatwo komunikacją miejską z różnych miejsc Krakowa, np. wysiadając na przystanku autobusowym Krowodrza Górka z autobusu 138, 207 czy 247 i przechodząc ok. 100 m lub z tramwaju o numerach 3, 5, 18 lub 50. Ulica Kluczborska, przy której stoi budynek kliniki znajduje się w dzielnicy Prądnik Biały, czyli na obrzeżach miasta.

Opinie

Vidium MedicaOcena: 5/5 Opinie: 1, Ocen: 1

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • Bardzo dobrze

  Miałam od dziecka ogromne kompleksy, ponieważ nosiłam okulary, które kompletnie mi nie pasowały, zmieniałam na różne oprawki, ale nigdy nie czułam się dobrze. W końcu zdecydowałam się na laserową korekcję. Jestem przeszczęśliwa, że pozbyłam się okularów. Klinika zadbana, nowoczesna, rejestracja przesympatyczna, lekarz udzielił mi wszystkich informacji, odpowiedział na wnikliwe pytania. Polecam, jest tutaj pełen profesjonalizm

  (2019-08-22)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Inne
Usunięcie ciała obcego od 150 zł Umów wizytę
Chirurgia ogólna
Usunięcie kaszaka od 700 zł Umów wizytę
Okulistyka
Laserowa korekcja wzroku metodą femtoLASIK
* za 1 oko
3700 zł Umów wizytę
Laserowa korekcja wzroku metodą femtoLASIK Premium
* za 1 oko
4600 zł Umów wizytę
Laserowa korekcja wad wzroku metodą PRK
* za 1 oko
3200 zł Umów wizytę
Laserowa korekcja wzroku metodą EBK od 6990 zł Umów wizytę
Refrakcyjna wymiana soczewki (RLE) od 7300 zł Umów wizytę
Laserowa korekcja wzroku
*za dwoje oczu
od 3900 zł Umów wizytę
Usunięcie skrzydlika od 900 zł Umów wizytę
Entropion - operacja podwinięcia powieki od 1600 zł Umów wizytę
Ektropion - operacja odwinięcia powieki od 1600 zł Umów wizytę
Stożek rogówki - zabieg cross-linking 3000 zł Umów wizytę
Kapsulotomia laserem YAG - zaćma wtórna 350 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej od 1999 zł Umów wizytę
Leczenie zaćmy od 1999 zł do 7500 zł Umów wizytę
Laserowe leczenie zaćmy wtórnej 359 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy od 1999 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy z wszczepieniem soczewki od 1990 zł Umów wizytę
Tomografia optyczna (OCT) od 150 zł Umów wizytę
Usunięcie gradówki od 700 zł Umów wizytę
Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej AMD od 1990 zł Umów wizytę
Laserowe leczenie zwyrodnienia plamki żółtej AMD od 1990 zł Umów wizytę
Leczenie jaskry od 400 zł Umów wizytę
Laseroterapia jaskry 400 zł Umów wizytę
Wszczepienie soczewki fakijnej od 6100 zł do 9500 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Vidium Medica

Kapelanka 42a Kraków

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 20:00

Wtorek

08:00 - 20:00

Środa

08:00 - 20:00

Czwartek

08:00 - 20:00

Piątek

08:00 - 20:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

lek. med. Marcin Jawor

lek. med. Marcin Jawor

Okulista

Umów wizytę

lek. med. Urszula Szpakowicz

lek. med. Urszula Szpakowicz

Okulista

Umów wizytę

dr n. med. Katarzyna Buczak-Gasińska

dr n. med. Katarzyna Buczak-Gasińska

Okulista

Umów wizytę

lek. Piotr Krzywicki

lek. Piotr Krzywicki

Okulista

Umów wizytę

lek. Kamila Kucharska

lek. Kamila Kucharska

Okulista

Umów wizytę

lek. Anita Łagocka ? Popławska

lek. Anita Łagocka ? Popławska

Okulista

Umów wizytę

lek. Michał Wojtas

lek. Michał Wojtas

Okulista

Umów wizytę