Wszczepienie implantu z rozszczepieniem wyrostka zębodołowego

Wszczepienie implantu +

Cena od 1500 zł Zapytaj o raty

Rozszczepienie wyrostka zębodołowego to zabieg przygotowawczy przed wprowadzeniem implantu. W przypadku, gdy wyrostek zębodołowy w miejscu planowanej implantacji jest zbyt wąski, przeprowadza się rozszczepienie blaszek kości zbitej - odcinkowy splitting grzbietu wyrostka zębodołowego.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Wszczepienie implantu z rozszczepieniem wyrostka zębodołowego

Ocena

0.00
0

Rozszczepienie wyrostka zębodołowego to zabieg przygotowawczy przed wprowadzeniem implantu. W przypadku, gdy wyrostek zębodołowy w miejscu planowanej implantacji jest zbyt wąski, przeprowadza się rozszczepienie blaszek kości zbitej - odcinkowy splitting grzbietu wyrostka zębodołowego.

Rozszczepienie wyrostka zębodołowego

Jak wygląda zabieg?

Zabieg rozpoczyna się poprzez linijne nawierceniem szczytu wyrostka, a następnie, za pomocą narzędzi ręcznych, stopniowo się go rozszerza. W końcowym etapie zabiegu, pomiędzy obie blaszki wprowadza się implant, który pomaga utrzymać odpowiedni wymiar poprzeczny kości, a powstałą wówczas przestrzeń wypełnia się substytutem kostnym w okolicy łoża implantu.Cały zabieg zakończony jest zamknięciem rany i założeniem szwów. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa on od 30 do 60 minut.

Dla kogo:

Zabieg jest wskazany u osób, które planują założenie implantu ale wyrostek zębodołowy w miejscu planowanej implantacji jest zbyt wąski.

Korzyści:

  • Jest to bezpieczną i przewidywalną techniką leczenia

Czas i przebieg rekonwalescencji:

Po 7-10 dniach następuje zdjęcie szwów, a po 3-6 miesiącach można przejść do kolejnego etapu leczenia. W tym czasie dochodzi do osseointegracji, czyli zrostu żywej tkanki kości z materiałem, który stabilizuje implant w kości szczęki.

Cena

od 1500 zł

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Wszczepienie implantu z rozszczepieniem wyrostka zębodołowego w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Częstochowaod 1500 złRaty od 262 złWięcej
Katowiceod 3000 złRaty od 74 złWięcej
Warszawaod 2500 złRaty od 89 złWięcej