Zamknięcie punktu łzowego zatyczką

Zamknięcie punktu łzowego

Cena od 100 zł Zapytaj o raty

Zespół suchego oka to schorzenie obejmujące zespół objawów, których przyczyną jest zbyt mała ilość łez lub ich nieprawidłowy skład. Mają je osoby stale zmęczone, z uczuciem piasku pod powiekami. Oczy są czerwone, a mruganie staje się bolesne. Widzenie jest nieostre, a obraz zamazany.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Zamknięcie punktu łzowego zatyczką

Ocena

3.45
22

Zespół suchego oka to schorzenie obejmujące zespół objawów, których przyczyną jest zbyt mała ilość łez lub ich nieprawidłowy skład. Mają je osoby stale zmęczone, z uczuciem piasku pod powiekami. Oczy są czerwone a mruganie staje się bolesne. Widzenie jest nieostre a obraz zamazany.

Zatykanie kanałów łzowych zatyczką w przypadku zespołu suchego oka

Przyczyny mogą być różne, najczęściej jest to zapalenie spojówek, brzegów powiek, oparzenia, uszkodzenie gruczołów wydzielających łzy. Przewlekły zespół suchego oka utrudnia codziennie funkcjonowanie.

Jeśli podawanie kropli i nawilżanie oka nie przynosi zadowalających efektów, można przeprowadzić zabieg zatkania ujścia kanalików łzowych.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na umieszczeniu we wszystkich czterech ujściach kanalików łzowych (górnych i dolnych, w oku lewym i prawym) kolagenowych zatyczek, które utrudniają odpływ łez. Przed zabiegiem lekarz zmierzy rozmiar otworu kanału łzowego, co pomoże dobrać odpowiednie zatyczki. Kanał łzowy jest rozszerzany a następnie zatyczki są wprowadzane. Niekiedy podczas zabiegu używane jest miejscowe znieczulenie, ale w większości przypadków nie jest ono potrzebne.

Zatyczki mogą być pozostawione tymczasowo lub na stałe. Jeżeli po tygodniu ich stosowania stwierdza się nadmierne łzawienie można je usunąć z górnych punktów łzowych. Jeżeli w kolejnym badaniu stan pacjenta jest zadowalający można na trwałe zamknąć punkty łzowe za pomocą silikonowych zatyczek.

Dla kogo:

Zatyczki kanałów łzowych są idealne dla osób, u których nie sprawdzają się długotrwałe, tradycyjne metody leczenia, takie jak używanie kropli.

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Zamknięcie punktu łzowego zatyczką

Cena

od 100 zł

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Zamknięcie punktu łzowego zatyczką w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Chorzówod 280 złWięcej
Gdańsk od 400 złWięcej
Krakówod 100 złWięcej
Lublinod 150 złWięcej
Rzeszówod 150 złWięcej
Warszawaod 400 złWięcej