Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna

Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna

Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna

Cena od 2500 zł Zapytaj o raty

Korekta górnych powiek polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia w zmarszczce naturalnej, a następnie wycięcia nadmiaru skóry i mięśnia okrężnego oka, co pozwala na znaczne pogłębienia górnej części powieki.

Znajdź klinikę  Umów wizytę Suplementy urody 

Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna

Ocena

5.00
492
88% poleca ten zabieg

Z upływem lat skóra na powiekach staje się wiotka i układa się w charakterystyczny fałd dobrze widoczny zwłaszcza po bocznej stronie powiek. Skutkuje to smutnym i zmęczonym wyglądem twarzy. Zdarza się, że skóra powiek jest tak wiotka, że ogranicza pole widzenia.

Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna

 

Najczęście zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu plastyki powiek górnych , udzielane przez Dr n. med. Agnieszka Burkacka z kliniki Ars Estetica, która posiada placówki we Wrocławiu i w Warszawie.

 

W filmie poznasz odpowiedzi na następujące pytania dotyczące plastyki powiek górnych:

00:09 Do jakiego lekarza zgłosić się z problemem opadających powiek?

00:34 Jakie są wskazania do zabiegu korekty powiek górnych?

01:09 Czy można jednoczasowo wykonać korektę powieki górnej i dolnej?

01:37 Jakie badania należy wykonać przed plastyką powiek?

02:07 Jak przygotować się do plastyki powiek?

03:11 Czy zabieg plastyki powiek boli?

03:41 W jakim znieczuleniu przeprowadza się plastykę powiek?

03:49 Ile trwa operacja plastyczna powiek?

04:15 Jakie szwy zakładane są podczas zabiegu?

04:34 Czy blizna po plastyce powiek jest widoczna?

05:01 Jakie są zalecenia po zabiegu korekty powiek?

05:47 Ile dni absencji w pracy wymagałby zabieg korekty powiek?

06:17 Jak długo trwa rekonwalescencja po plastyce powiek?

06:50 Jak długo utrzymuje się opuchlizna po korekcie powiek?

07:12 Kiedy ściąga się szwy po plastyce powiek?

07:22 Po jakim czasie od zabiegu plastyki powiek można prowadzić samochód?

07:33 Po jakim czasie od zabiegu plastyki powiek odbywa się pierwsza kontrola?

07:56 Kiedy widzimy ostateczne efekty plastyki powiek?

08:27 Ile kosztuje korekta powiek górnych?

08:39 Jakie objawy po zabiegu plastyki powiek powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u lekarza?

Korzyści wynikające z operacji plastyki powiek górnych

  • odmłodzenie wyglądu okolicy oczu i całej twarzy,
  • redukcja nadmiaru skóry na powiekach górnych,
  • plastyka mięśnia okrężnego oka,
  • redukcja tłuszczu zgromadzonego w przyśrodkowej części powieki górnej (redukcja przepuklin tłuszczowych), co redukuje wypukłość powieki górnej znajdującą się w pobliżu nosa,
  • redukcja tłuszczu znajdującego się nad gałką oczną, co pogłębia bruzdę nad gałką oczną
  • w trakcie plastyki powiek górnych można lekko unieść zewnętrzne kąty oczu dzięki czemu twarz sprawia wrażenie weselszej,
  • plastyce powiek górnych twarz sprawia wrażenie wypoczętej (jest to odczucie subiektywne, trudne do jednoznacznego zmierzenia),
  • w niektórych przypadkach poprawa pola widzenia,
  • w trakcie plastyki powiek górnych można wykonać plastykę obniżonego gruczołu łzowego, co redukuje wypukłość na bocznej części powieki górnej,
  • w trakcie plastyki powiek górnych można przeciąć / wyciąć część mięśni marszczących brwi, o redukuje zmarszczki pomiędzy brwiami (lwie zmarszczki),
  • w trakcie plastyki powiek górnych można przeciąć / wyciąć część mięśni obniżających brwi, co powoduje lekkie uniesienie brwi.

Wskazania do operacji plastyki powiek górnych

W pierwszej kolejności należy odróżnić dwie sytuacje. Pierwsza to opadanie powiek – występuje w sytuacji kiedy cała powieka jest obniżona. Od środka źrenicy do linii rzęs jest mniej niż 2,5 mm. Może być to objaw chorób ogólnoustrojowych np. miastenia lub może być wynikiem izolowanego uszkodzenia mięśnia dźwigacza powieki górnej. Druga sytuacja to wiotkość powiek (niewydolność skórno-mięśniowo-powięziowa powiek górnych ang. dermatochalasis). Brzeg powieki (linia rzęs) znajduje się w prawidłowym położeniu tj. powyżej 2,5 mm od środka źrenicy. Skóra na powiece układa się w charakterystyczny fałd, który może być różnej wielkości. W takiej sytuacji zmierzyć można odstęp pomiędzy linią rzęs a fałdem skóry powiek. Odstęp ten u osób młodych jest większy, z wiekiem staje się coraz mniejszy i może przyjęć wartości ujemne. Występuje wówczas wiotkość skóry powiek z ograniczeniem pola widzenia. Nie została zdefiniowana maksymalna odległość pomiędzy rzęsami a fałdem skóry powiek, w której można wykonać plastykę powiek górnych. Plastyka powiek górnych daje zdecydowanie lepszy efekt w drugiej sytuacji.

Przepuklina tłuszczowa powiek górnych występuje, gdy w przyśrodkowej części powieki górnej (przy nosie) występuje uwypuklenie. Dodatkowo po lekkim naciśnięciu na gałkę oczną uwypuklenie to powiększa się. Przepuklina tłuszczowa może też występować w centralnej części powieki górnej, ale jest ona tam rzadziej spotykana.

Porównując twarz osoby młodej i starej można zauważyć, że zewnętrzne kąciki oczu obniżają się wraz z wiekiem. Taka twarz jest odbierana jako smutna. Zgaszając się na konsultację przedoperacyjną warto przynieść własne zdjęcie z wcześniejszych lat, aby sprawdzić czy nastąpiło obniżenie bocznych kątów oczu.

W bocznej części powieki górnej (bliżej skroni) znajduje się gruczoł łzowy. Produkuje on łzy, które są wydzielane na gałkę oczną (nawilżają oczy), następnie łzy przepływają do nosa przez drogi łzowe łączące przyśrodkowy kąt oka z nosem. U niektórych osób gruczoł łzowy może się obniżać powodując uwypuklenie w bocznej części powieki górnej. Przypadłość ta jest rzadko spotykana.

Zmarszczki pomiędzy brwiami i lekkie obniżenie przyśrodkowej części brwi może być skorygowane podczas plastyki powiek górnych. Jednak redukcję lwiej zmarszczki można z powodzeniem usunąć wstrzyknięciem toksyny botulinowej (Botox). Obniżenie brwi dobrze jest skorygować poprzez lifting czoła i brwi, co daje zdecydowanie lepszy rezultat niż przecięcie mięśni obniżających brwi podczas operacji powiek górnych.

Przeciwwskazania do operacji plastyki powiek górnych

Obniżenie brwi nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do plastyki powiek górnych. Jednak wynik operacji plastyki powiek górnych może być słabszy. Dobrze jest w pierwszej kolejności wykonać lifting czoła i brwi. Jak to rozpoznać? W sytuacji kiedy brwi znajdują się poniżej kości (górnego brzegu oczodołu). Jeśli włosy (brwi) są mniej widoczne lub wydepilowane za miejsce ich pierwotnego występowania należy uznać przejście cienkiej skóry powiek górnych w grubszą skórę brwi.

Należy poinformować lekarza o wykonywanych zabiegach medycyny estetycznej szczególnie o iniekcjach toksyny botulinowej (Botox) w czoło. Toksyna botulinowa może unieść brwi i wraz z nimi powieki górne. Wykonanie operacji w okresie działania toksyny botulinowej spowoduje za małe wycięcie skóry na powiekach. Po okresie działania toksyny botulinowej (6 – 9 miesięcy) może się okazać, że efekt po operacji nie jest zadowalający.

Przeciwwskazaniem są czynne fazy chorób autoimmunologicznych i endokrynologicznych skutkujące dysfunkcją powiek i nagromadzeniem tkanki łącznej w okolicy gałki ocznej.

Pacjenci z chorobami alergicznymi, szczególnie tymi które objawiają się zapaleniem spojówki i łzawieniem powinni być operowani w okresie ,w którym nie są narażeni na alergeny.

Należy poinformować lekarza o chorobach oczu, niektóre ich stadia mogą być przeciwwskazaniem do operacji. Może być potrzebna konsultacja okulisty.

Pacjent chcący usunąć zmarszczki po bocznej stronie oczu (kurze łapki) nie powinien być zakwalifikowywany. Plastyka powiek górnych ma niewielki wpływ lub nie ma go w ogóle na zmarszczki po bocznej stronie oczu.

Plastyka powiek górnych nie jest zabiegiem leczniczym i ratującym życie, i nie należy przeprowadzać jej za wszelką cenę. Jeżeli pacjent posiada dużą ilość innych chorób i małą wydolność fizyczną wówczas ryzyko operacji jest zbyt duże.

Pacjent zgłaszający się na operację nie powinien być w trakcie lub w krótkim czasie po infekcji układu oddechowego czy opryszczce.

Miejscowe zakażenia skóry i spojówek.

Pacjenci posiadający choroby przewlekłe zwiększające ryzyko operacji mogą być zdyskwalifikowani lub poproszeni o wykonanie dodatkowej konsultacji i przygotowania u specjalisty z danej dziedziny.

Przed operacją plastyki powiek górnych

Przed operacją należy zgłosić się na konsultację z lekarzem, który będzie operował. Dobrze jest przygotować się do konsultacji. Warto spisać na kartce:

  • inne choroby – aktualne i przebyte
  • przebyte operacje
  • zabiegi kosmetyczne i z zakresu medycyny estetycznej wykonywane w danym regionie ciała
  • listę przyjmowanych leków (również tych bez recepty) łącznie z dawkowaniem. np. Piramil 2,5mg 1-0-1 (rano i wieczorem po jednej tabletce). Można również dostarczyć opakowania od przyjmowanych leków. Należy tu również wymienić krople do oczu.

W trakcie tej konsultacji pacjent zostaje zbadany i zakwalifikowany do operacji. Zostaje przedstawiony plan i zakres plastyki powiek górnych. Często pacjent przed lustrem wraz z lekarzem oceniają wiotkość powiek i możliwy zakres korekty. Jeśli jest to konieczne lekarz zleca badania dodatkowe i ewentualne konsultacje. Jest to bardzo dobry czas na zadawanie pytań i zgłaszanie wątpliwości.

Konsultacja z lekarzem wykonującym operację, powinna odbyć się kilka dni do kilku tygodni przed operacją. Odstęp pomiędzy konsultacją i operacją jest korzystny, ponieważ w tym czasie pacjent „na spokojnie” może jeszcze raz wszystko przemyśleć, porozmawiać z rodziną lub znajomymi.

Zgłaszając się na operację:

  • pacjent powinien dostarczyć wyniki badań zleconych podczas konsultacji. W niektórych klinikach badania wykonywane na miejscu, po zgłoszeniu się pacjenta do kliniki, jednak wydłuża to czas od przyjścia do zabiegu.
  • pomiędzy ostatnim posiłkiem a operacją powinno upłynąć 6 godzin lub więcej. Najczęściej można zjeść lekki posiłek przed wyjściem z domu. Operacja najczęściej przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, więc czas ten nie będzie musi być restrykcyjnie przestrzegany.
  • rano należy zażyć leki przyjmowane na stałe (chyba, że lekarz podczas konsultacji zaleci inaczej).
  • należy zgłosić się bez nałożonego kremu lub makijażu na twarzy lub zmyć go po zgłoszeniu się do kliniki.
  • dobrze jest zgłosić się bez doklejanych rzęs lub należy liczyć się z ich częściowym odklejeniem w czasie operacji.
  • 2 tygodnie przed operacją unikać opalania się i solarium.

Po przyjściu do kliniki:

  • dobrze jest wziąć prysznic,
  • zdjąć biżuterię,
  • tuż przed operacją dobrze jest skorzystać z toalety.

W dniu zgłoszenia się na operację odbywa się kolejna konsultacja lekarska. W trakcie konsultacji pacjent zostaje zbadany, szczegółowo omawiany jest zabieg. Na powiekach markerem zaznaczony jest obszar skóry, który będzie usunięty. Zaznaczane są asymetrie powiek (asymetrię można skorygować podczas operacji). Wykonywana jest dokumentacja fotograficzna. Jest to bardzo dobry czas na zadawanie pytań. W trakcie tej konsultacji pacjent powinien podpisać zgodę na operację.

Rodzaj znieczulenia do operacji plastyki powiek górnych

Operacja najczęściej jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub w analgosedacji ze nieczuleniem miejscowym.
Znieczulenie miejscowe polega na wstrzyknięciu leku miejscowo znieczulającego (lignokainy) z dodatkiem adrenaliny w powiekę górną. Lignokaina znosi ból podczas operacji, adrenalina obkurczana naczynia krwionośne przez co ogranicza krwawienie.
Podczas analgosedacji pacjent jest podsypiający, zdezorientowany i z reguły nie pamięta przebiegu operacji. Oddycha samodzielnie. W trakcie trwania znieczulenia nad bezpieczeństwem pacjenta czuwa lekarz anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna.
Plastyka powiek górnych może być wykonana również w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym (narkoza). Najczęściej dzieje się to gdy operacja plastyki powiek górnych wykonywana jest z innymi operacjami wymagającymi znieczulenia ogólnego. Należy zwrócić uwagę, aby wybudzanie ze znieczulenia ogólnego było „łagodne”, ponieważ w przeciwnym razie zwiększa to ryzyko powstania krwiaka w okolicy powiek.

Jak wygląda operacja plastyki powiek górnych?

Przed operacją chirurg jeszcze raz zaznacza skórę, która ma być usunięta. Dolne linia powinna być w miejscu bruzdy (zagłębienia) nad gałką. W części centralnej jest to ok 10 mm powyżej linii rzęs u mężczyzn i ok 8 mm u kobiet. Przyśrodkowo i bacznie ok 6 mm. Górna linia powinna być poniżej brwi ok 10 – 15 mm. W bocznej części jest skierowana do góry do granicy oczodołu. Obszar pozostawionej skóry pomiędzy rzęsami a brwiami powinien wynosić minimum 20 mm. Ilość usuwanej skóry jest zmienna i zwiększa się jeśli wiotkość powiek jest większa. Fałd skóry na powiece można lekko złapać pęsetą, aby sprawdzić ile skóry może być usunięte. Usunięcie zbyt dużej ilości skóry będzie skutkowało niedomykaniem powieki i wysychaniem gałki ocznej. Usunięcie za małej ilości skóry spowoduje niesatysfakcjonujący efekt pooperacyjny.

Następnie chirurg podaje znieczulenie miejscowe i wycina zaznaczony obszar skóry. Niewielkie krwawienie tamowane jest przy pomocy pęsety bipolarnej lub diatermii (impuls elektryczny miejscowo podnoszący temperaturę tkanek i zamykający naczynia krwionośne)

Następnie usuwane jest część mięśnia okrężnego oka. Orientacyjnie jest to fragment mięśnia o wymiarach 40 x 7 mm. Wycięcie części tego mięśnia skutkuje dłuższym efektem pooperacyjnym.

Jeżeli przed operacją zostały zdiagnozowane przepukliny tłuszczowe, to zostaną one teraz usunięte. Tkanki w przyśrodkowym kącie rany lekko rozchyla się. Po naciśnięciu na gałkę oczną, uwidoczniona zostaje tkanka tłuszczowa będąca przyczyną przepukliny. Następnie część tej tkanki zostaje usunięta. Ważne, aby w tym miejscu wykonać dokładną hemostazę (dokładnie pozamykać wszystkie naczynka krwionośne), ponieważ krwawienie w tym miejscu może być trudne do opanowania. Tkanka tłuszczowa znajdująca się centralnie nad gałką oczną jest rzadko usuwana. Czasem koagulowana jest tkanka znajdująca się nad gałką oczną, zwiększa to bruzdę (zagłębienie) nad gałką oczną.

Jeżeli przed operacją zostało zdiagnozowane obniżenie bocznego kąta oka to można wykonać jego przemieszczenie ku górze. Zakłada się szew chirurgiczny obejmujący więzadła bocznego kąta oka (szczególnie dolne więzadło) i okostną. Szew ten fiksuje boczny kąt oka w ustalonej pozycji.

W czasie trwania operacji można wykonać plastykę obniżonego gruczołu łzowego. W tym celu zakłada się kilka szwów na otaczające tkanki, aby przemieścić gruczoł ku górze. Ważne aby nie usunąć gruczołu łzowego, ponieważ upośledzi to wydzielanie łez.

W przyśrodkowym kącie rany znajdują się mięśnie marszczący brwi i obniżasz brwi. Przecięcie i usunięcie części mięśnia marszczącego brwi zredukuje zmarszczki między brwiami – lwie zmarszczki. Takie postępowania daje efekt zdecydowanie dłuższy niż po wstrzyknięciu toksyny botulinowej (Botox). Jednak efekt może być słabszy w porównaniu z toksyną botulinową. Podskórna blizna, która powstanie pomiędzy końcami mięśni może częściowo przywrócić jego funkcję.

Przecięcie i wycięcie części mięśnia obniżającego brew skutkuje jej niewielkim podniesieniem, szczególnie w części przyśrodkowej. Efekt jest niewielki, znacznie mniejszy w porównaniu z liftingiem czoła i brwi. Wykonywanie licznych zabiegów w przyśrodkowej części rany zwiększa ryzyko krwawienia.

Na koniec zaszywa się skórę łącznie z mięśniem okrężnym oka cienkimi szwami chirurgicznymi. Na powiekę zakładany jest zimny okład. Wykonywana jest plastyka drugiej powieki górnej.

Czas i przebieg rekonwalescencji po operacji plastyki powiek górnych

Bezpośrednio po operacji zostaną założone zimne opatrunki, lekko uciskowe. Zmniejsza to ryzyko krwawienia. Jeżeli operacja była wykonywana w analgosedacji pacjent może trafić na salę pooperacyjną. Po operacji wykonanej w znieczuleniu miejscowym, może trafić na zwykłą salę. Następnego dnia pacjent ma zmieniany opatrunek. Może bez trudu poruszać się i spożywać posiłki. W razie potrzeby otrzymuje leki przeciwbólowe. W tym dniu pacjent jest wypisywany z kliniki. W niektórych klinikach pacjent jest wypisywany w dniu operacji. W dniu wypisu pacjent otrzymuje zalecenia, instrukcje dotyczące dalszego postępowania, terminy kontroli. Obrzęki i siniaki mijają po 1 – 2 tygodniach. Do pracy można wrócić po kilku dniach.

Efekty po plastyce powiek górnych

  • odmłodzenie wyglądu okolicy oczu i całej twarzy
  • redukcja nadmiaru skóry na powiekach górnych
  • plastyka mięśnia okrężnego oka
  • redukcja przepuklin tłuszczowych
  • uniesienie zewnętrznych kątów oczu dzięki czemu twarz sprawia wrażenie weselszej
  • w niektórych przypadkach poprawa pola widzenia
  • w trakcie plastyki powiek górnych można wykonać plastykę obniżonego gruczołu łzowego, co redukuje wypukłość na bocznej części powieki górnej
  • w trakcie plastyki powiek górnych można przeciąć / wyciąć część mięśni marszczących brwi, o redukuje zmarszczki pomiędzy brwiami (lwie zmarszczki)
  • w trakcie plastyki powiek górnych można przeciąć / wyciąć część mięśni obniżających brwi, co powoduje lekkie uniesienie brwi

Zalecenia po plastyce powiek górnych

Zalecenia dawane przez chirurgów różnią się i zależą od zakresu operacji, przebiegu przebiegu, przebiegu okresu pooparacyjnego i doświadczenia operatora. Zaleceń należy przestrzegać i nie wykonywać ich modyfikacji bez kontaktu z kliniką.
Przykładowe zalecenia:

  • codziennie przemywać powieki wodą,
  • stosować chłodne okłady,
  • szwy usunąć w 5 – 7 dobie,
  • przed zdjęciem szwów nie nakładać makijażu na powieki,
  • na skórę powiek nakładać maść arnikową,
  • oczy można zakrapiać łagodzącymi kroplami np. Sulfacetamid,
  • do pracy można wrócić po kilku dniach,
  • obrzęki i siniaki mijają po 1 – 2 tygodniach,
  • przez 6 tygodni zrezygnować z sauny i solarium,
  • w sytuacjach wątpliwych skontaktować się z kliniką.

Jak długo utrzymują się efekty po plastyce powiek górnych?

Czas utrzymywania się efektu zależy od bardzo wielu czynników. Można przyjąć, że efekt ten utrzymuje się przez 10 lat.

Jak uniknąć powikłań po plastyce powiek górnych?

Całkowite uniknięcie powikłań (u wszystkich pacjentów) nie jest możliwe. Ważne jest, aby w takiej sytuacji lekarz otoczył pacjenta szczególną opieką.
Z punktu widzenia pacjenta, aby uniknąć powikłań należy przestrzegać 2 podstawowych zasad:

  1. powiedzieć wszystko na temat swojego zdrowia przed operacją;
  2. przestrzegać zaleceń po operacji.

Należy zgłaszać się na wyznaczone kontrole.
Nie wykonywać modyfikacji zaleceń bez kontaktu z kliniką.

Możliwe powikłania - plastyka powiek górnych

W trakcie każdego zabiegu i operacji powikłania są możliwe. Zdarzają się one rzadko, warto zapytać lekarza przeprowadzającego zabieg, na jakie powikłana jesteśmy narażeni bardziej, a na które mniej.

Możliwe powikłania to: krwotok, krwiak, infekcja miejsca operowanego, opóźnione gojenie rany, blizny przerostowe i bliznowce, pogorszenie funkcji powiek (niedomykalność powiek, wywinięcie powieki), martwica skóry, przebarwienia na skórze, nierówności skóry powiek, zaburzenia odpływu łez, konieczność nabiegu poprawczego.

Należy pamiętać, że nie jest możliwe przewidzenie i wymienienie wszystkich możliwych powikłań.

Polecane zabiegi dodatkowe - - plastyka powiek górnych

Plastyka powiek dolnych
Plastyka czoła i brwi
Lifting twarzy
Wypełnienie „doliny łez” okolica poniżej dolnej powieki np. przeszczepem tłuszczu
Iniekcja toksyny botulinowej do zmarszczek po bocznej stronie oczu (kurze łapki)

Plastyka powiek górnych w ramach NFZ

Estetyczna plastyka powiek górnych, tak jak wszystkie inne operacje i zabiegi estetyczne nie są refundowane przez NFZ.

 

dr n. med. Norbert Czapla

Bibliografia: Pearls and Pitfalls in Cosmetic Oculoplastic Surgery; 2008; Editors: Morris E. Hartstein MD, FACS,John B. Holds MD, FACS, Guy G. Massry MD, Aesthetic Plastic Surgery; 2009; Sherrell J. Aston, Douglas S. Steinbrech, Jennifer L. Walden, Essentials of Plastic Surgery, 2014, Jeffrey E. Janis

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna

Cena

od 2500 zł

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.


Refundacja NFZ

Estetyczna plastyka powiek górnych, tak jak wszystkie inne operacje i zabiegi estetyczne nie są refundowane przez NFZ.
Białystokod 6000 złRaty od 148 złWięcej
Bielsko-Białaod 4500 złRaty od 111 złWięcej
Chorzówod 5200 złRaty od 128 złWięcej
Częstochowaod 4000 złRaty od 99 złWięcej
Gdańsk od 3500 złRaty od 86 złWięcej
Katowiceod 4390 złRaty od 108 złWięcej
Kielceod 4000 złRaty od 99 złWięcej
Krakówod 4000 złRaty od 99 złWięcej
Lublinod 5000 złRaty od 123 złWięcej
Łódźod 4800 złRaty od 118 złWięcej
Poznańod 7000 złRaty od 173 złWięcej
Radomod 5000 złRaty od 123 złWięcej
Rzeszówod 4200 złRaty od 104 złWięcej
Sopotod 4000 złRaty od 99 złWięcej
Szczecinod 4500 złRaty od 111 złWięcej
Warszawaod 2500 złRaty od 89 złWięcej
Wrocławod 4500 złRaty od 111 złWięcej