Medical Hair & Esthetic

Ogrodowa 48 Warszawa

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Medical Hair & Esthetic to nowoczesna klinika chirurgii plastycznej, która powstała w 1995 roku w Warszawie jako wspólne przedsięwzięcie polskie i niemieckie. Placówka posiada także oddziały w Lublinie oraz w Berlinie. Każdy z nich – oddział warszawski, lubelski i berliński, specjalizuje się w przeszczepie włosów za pomocą dwóch technik – Strip i Fue – a także w estetycznej poprawie wyglądu ciała z zakresu chirurgii plastycznej.

Historia kliniki wiąże się z  doświadczeniami z zakresu transplantacji włosów niemieckiej placówki Medical Hair GmbH ze Struttgartu, od której to przejęła metody przeszczepowe i w której szkolili się lekarze  wykonujący przeszczepy w placówce. Od początku istnienia Medical & Hair Esthetic - od 1995 roku – jako pierwsza w Polsce zaczęła stosować przeszczepy pojedynczych mieszków włosowych (mikrograftów). Była także pionierem w kraju z zakresu transplantacji włosów metodą FUE (pierwszy zabieg w 2006 roku) oraz wykorzystaniem mechanicznego urządzenia do pobierania włosów metodą FUE (od 2010 roku).

W klinikach panuje przyjazna atmosfera - zarówno profesjonalny personel, stylowe wnętrza jak i wysoka jakość i różnorodność zabiegów mają tutaj służyć pacjentowi, jego zadowoleniu i komfortowi. Każdy pacjent traktowany jest tutaj mocno indywidualnie a szeroka oferta operacji i zabiegów pozwala na dobranie odpowiedniej techniki, przez co uzyskane efekty będą w pełni zadowalające.

Do jednych z najważniejszych zabiegów w klinice należy transplantacja włosów. Specjalizuje się w niej każdy z trzech oddziałów a stosowane metody są nowoczesne, bezpieczne oraz  efektywne. Oferta ta skierowana jest zarówno do mężczyzn jak i do kobiet i pomaga wyleczyć nie tylko łysienie na głowie, ale także ubytki włosów na twarzy (brwi, zarost). Można się więc poddać przeszczepowi włosów metodą FUEprzeszczepowi metodą FUT oraz metodą BHT. W tej pierwszej technice lekarz pobiera od pacjenta pojedyncze mieszki włosowe za pomocą punkcyjnych igieł a następnie umieszcza je w małych otworkach w miejscu łysienia. W drugiej metodzie pobierany jest pasek skóry z odpowiednią ilością włosów, najczęściej z okolicy potylicznej i w całości wszczepiany jest w miejscu pozbawionym włosów. W technice BHT natomiast pojedyncze unity pobierane są z innych okolic niż głowa, np. z klatki piersiowej czy pach, a sama technika wygląda tak samo jak przy przeszczepie metodą FUE. Istotną zaletą techniki FUE jest możliwość jednorazowej dużej ilości przeszczepienia włosów – nawet do 9 tysięcy sztuk podczas jednej sesji zabiegowej.

Warszawski oddział kliniki specjalizuje się ponadto w operacjach powiększania piersi, w czasie których wykorzystuje się tutaj implanty okrągłe lub implanty anatomiczne a także powiększanie za pomocą kwasu hialuronowego czy poprzez przeszczep własnej tkanki tłuszczowej do piersi lub komórek macierzystych pacjentki. Lekarze mogą tutaj także wykonać zabieg wymiany implantów piersiowych. Polecane są także zabiegi redukcji piersi lub podniesienia opadającego biustu. Metody i rodzaje takich operacji plastycznych dobierane są w zależności od efektów jakie chce osiągnąć pacjentka oraz od rodzajów problemów z biustem z jakimi przychodzi ona do kliniki.

Operacjom plastycznym poddawana jest także w klinice tej twarz oraz jej poszczególne obszary. Pacjenci niezadowoleni z wyglądu swoich uszu mogą wybrać się na ich korekcję do placówki w Lublinie, gdzie przeprowadzona zostanie korekcja odstających uszurekonstrukcja rozerwanego płatka ucha lub zmniejszenie zbyt dużych płatków uszu. Operacje takie przeprowadzane są zarówno u dzieci, jak i u dorosłych pacjentów. Natomiast w warszawskim oddziale można poddać się operacjom z zakresu plastyki nosa w przypadku jego skrzywienia, spłaszczenia lub nieodpowiedniej wielkości czy zaburzonej symetrii, tj. plastyce korekcyjne czubka nosa lub totalnej plastyce nosa z osteotomią. Również pacjenci ze skrzywioną przegrodą nosową zostaną poddani zabiegowi septoplastyki. Jeden i drugi oddział wykonuje także zabiegi korekcyjne na powiekach z zakresu: plastyki powiek górnychplastyki powiek dolnych, jednoczasowej operacji powiek górnych i dolnych a także plastyki tej części twarzy z usunięciem przepuklin tłuszczowych.

Z zakresu estetycznego wyglądu nóg, ale także ze względów zdrowotnych można poddać się operacjom leczącym żylaki kończyn dolnych w klinice w Lublinie i w Warszawie. Wśród tych zabiegów można wymienić: obliterację żylaków kończyn dolnychobliterację żył śródskórnych kończyn oraz operację usunięcia żylaków kończyn dolnych metodą klasyczną. Stosowana jest również operacja miniflebektomii chirurgicznej żylaków. Ponadto wykonywana jest tutaj metoda leczenia żylaków z użyciem pary wodnej, czyli VenoSteam pod kontrolą USG – zamknięcie żylaków poprzez niewielką ilość pary wodnej. Z metod ambulatoryjnych przeprowadzana jest skleroterapia oraz skleroterapia piankowa do zamykania średniej wielkości żylaków pod kontrolą USG.

Klinika oferuje także drobne zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej (np. radykalne wycięcie zmian skórnych), zabiegi liposukcji modelujące ciało (np. liposukcja brzucha), inne zabiegi z chirurgii plastycznej (np. plastyka brzucha), zabiegi z zakresu chirurgii na męskich (np. obrzezanie całkowite) i żeńskich narządach płciowych (np. plastyka warg sromowych) oraz usługi z medycyny estetycznej (np. wypełnienie bruzd nosowo-wargowych za pomocą kwasu hialuronowego).

Personel kliniki to m.in. specjaliści w zakresie przeszczepu włosów, którzy przez wiele lat zdobywali doświadczenie w niemieckiej sieci klinik Medial Hair. Są to także specjaliści w chirurgii ogólnej, co znacznie podnosi komfort oraz fachowość takich zabiegów. Do zespołu lekarskiego należą również specjaliści z chirurgii plastycznej, chirurgii naczyniowej, dermatologii oraz lekarze medycyny estetycznej. Zespół jest wspierany przez anestezjologa oraz specjalistę radioterapii onkologicznej. Posiadają oni nie tylko bogate doświadczenie w swoich dziedzinach medycyny poparte licznymi certyfikatami ze szkoleń i konferencji naukowych, przynależnością do organizacji i stowarzyszeń lekarskich polskich i zagranicznych, ale także cechuje ich ogromne zaangażowanie w pracę oraz pasja z jaką ją wykują oraz niezwykłe umiejętności jakie posiadają. W gronie lekarzy znajdują się doktorzy nauk medycznych, doktor habilitowany oraz profesor. Lek. med. Grażyna Nasińska-Jurek, kierująca w klinice oddziałem chirurgii plastycznej, należy do prestiżowej Europejskiej Akademii Chirurgii Plastycznej Twarzy (EAFPS).

Klinika Medical Hair & Esthetic może poszczycić się tym, że jako pierwsza taka placówka w Polsce przeprowadzała zabiegi transplantacji włosów za pomocą nowoczesnych metod. W 1995 roku rozpoczęła przeszczepianie pojedynczych mieszków włosowych, natomiast od 2006 roku zaczęła stosować metodę FUE. Istotnym osiągnieciem jest również ogromna liczba zabiegów przeszczepu włosów – od początku istnienia do 2016 roku jest to ponad 10 tysięcy takich operacji.

Oddziały kliniki wyposażone są w markowy sprzęt i aparaty najnowszej generacji, które działające w nowoczesnych technologiach pozwalają na szybkość, precyzyjność oraz niezwykłą efektywność każdego zabiegu. Do tych sprzętów można zaliczyć:

 • Aparat anestezjologiczny Fabius Tiro – urządzenie niemieckiej marki Drager do przeprowadzania znieczulenia wyposażone w nowoczesny system kontroli przebiegu operacji Infinity. Działa w innowacyjnej technologii wentylacji i dostawy gazów medycznych a także umożliwia pełne monitorowanie czynności życiowych pacjenta.
 • Urządzenie FUE Extractor – to nowoczesne urządzenie do wykonywania przeszczepów włosów metodą FUE. Zaletą tego aparatu jest jego szybkość a także możliwość programowania ruchów końcówki, które są podobne do ruchów ręki wykonywanych podczas przeprowadzania tego zabiegu ręcznie przez lekarza (rotacja w obie strony w czasie pobierania mieszków).
 • Trepan dermatologiczny – niewielki aparat do pobierania mieszków włosowych, który w Medical Hair & Estethic wykorzystywany jest od 2006 roku.
 • Urządzenie Safe Scribe – to aparat amerykańskiej produkcji do dwustopniowej metody pobierania mieszków włosowych, który w klinice wykorzystywany jest od 2008 roku.
 • Urządzenie Veno Steam – to sprzęt francuskiej firmy Cerma służący do leczenia żylaków kończyn dolnych. Urządzenie wykorzystuje ciśnienie pary wodnej, która nieinwazyjnie wprowadzona do chorej żyły za pomocą cienkiego przewodu powoduje jej zamknięcie. Zabieg przy wykorzystaniu tego urządzenia jest szybki i efektowny a także nie pozostawia blizn, jak w przypadku innych metod.
 • Aparat Veinlite – jest oświetlaczem naczyniowym wykorzystywanym w trakcie ostrzykiwania żylaków kończyn dolnych. Jego światło pozwala na podejrzenie drobnych naczyń umiejscowionych do głębokości 1 centymetra.
 • Aparat USG – to nowoczesny ultrasonograf z funkcją Dopplera, wykorzystywany w badaniach narządów wewnętrznych oraz stawów. Dzięki funkcji Dopplera możliwe jest również zbadanie za pomocą tego aparatu naczyń krwionośnych organizmu oraz  ich przepływu.
 • Urządzenie IPL – to aparat służący do zabiegów estetycznych, np. fotoodmładzania skóry za pomocą światła o odpowiedniej długości fali wysyłanych w technologii IPL. Jego praca pobudza skórę do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu skóra zostanie wygładzona, zmiany naczyniowe usunięte a przebarwienia i plamy posłoneczne zlikwidowane.
 • Dermapen – jest niewielkim urządzeniem do zabiegów mezoterapii, czyli mikrourazów w skórze, które powodują produkcję nowego kolagenu i ujędrnienia i zagęszczenia skóry. Aparat ten działa poprzez ruchy pulsacyjne cieniutkich igiełek, które wprowadzają odpowiednie substancje pod skórę.

Dla swoich pacjentów każdy oddział kliniki Medical Hair & Esthetic przygotował wiele udogodnień i ułatwień, aby każdy mógł czuć się tutaj komfortowo, łatwo mógł dojechać a także zostać obsłużony na najwyższym europejskim i światowym poziomie. Do głównych udogodnień należy:

 • Dogodna lokalizacja – każdy z oddziałów mieści się niedaleko centrum miasta, dzięki czemu jest do nich bardzo łatwy dojazd dowolnym środkiem komunikacji.
 • Budynki klinik – budynki wszystkich oddziałów są nowoczesne, spełniają wszelkie standardy i wymogi, są dostosowane do osób niepełnosprawnych oraz zachęcają już na początku szerokimi wejściami.
 • Poczekalnie – urządzone przytulnie i z gustem, w miłej dla oka kolorystyce, z wygodnymi kanapami oraz zawsze pomocnym uśmiechniętym personelem. W czasie oczekiwania na zabiegi można tutaj pooglądać telewizję lub skorzystać z bezpłatnego internetu.
 • Nowoczesne gabinety – zaaranżowane w światowych standardach, spełniające wszelkie normy wygody i bezpieczeństwa. Wyposażone w wygodne fotele do zabiegów z możliwością oglądania telewizji w trakcie zabiegu.
 • Nowoczesne sale operacyjne – w pełni klimatyzowane i wyposażone w światowej klasy sprzęt medyczny oraz specjalistyczny system wentylacji nawiewno-wywiewnej pozwalają na sprawne, bezpieczne oraz na wysokim poziomie operacje plastyczne.
 • Pokoje pobytowe – dla pacjentów po operacjach, z pełną opieką medyczną i wszelkimi wygodami: jedno- lub dwuosobowe pokoje z własnymi łazienkami, dostępem do Internetu i telewizji.
 • Promocje na usługi – klinika oferuje dla swoich klientów ceny promocyjne na wybrane zabiegi i operacje plastyczne.
 • Płatność ratalna – w klinice istnieje możliwość ratalnej spłaty za wszystkie operacje plastyczne i zabiegi. Raty dostosowywane są indywidualnie do każdego klienta a dodatkową promocją jest nieoprocentowany kredyt do 12 rat. Taki kredyt załatwiany jest na życzenie pacjenta przez klinikę.
 • Obsługa w zagranicznym języku  - placówki Medical & Hair Esthetic oprócz języka polskiego obsługują także pacjentów posługujących się językiem angielskim i niemieckim, co znaczenie ułatwia dostępność usług kliniki dla klientów zagranicznych.
 • Konsultacje dla pacjentów przed przeszczepem włosów – jest to bezpłatna forma spotkań organizowana w kilku miastach w Polsce, na których spotykają się pacjenci przed przeszczepem z osobami, które są już po zabiegu. Takie spotkania były już organizowane w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu i miały na celu rozwianie wszelkich wątpliwości jakie mogą mieć osoby, które na operację taką czekają, a także mogą obejrzeć efekty transplantacji.
 • Konsultacje telefoniczne i internetowe – istnieje możliwość bezpłatnych konsultacji z lekarzami placówki bez wychodzenia pacjenta z domu, są to konsultacje przez telefon oraz internet, które znacznie zaoszczędzają czas pacjentów i pozwalają na zorientowanie się w zakresie swojego leczenia bez konieczności przyjeżdżania do klinki.
 • Pełna opieka nad pacjentami – pacjenci przybywający do danego oddziału kliniki spoza miasta mogą być na własne życzenie otoczeni przez jej personel pełną opieką, która obejmuje transport z lotniska lub dworca oraz organizację zakwaterowania i pobytu.

Oddział warszawski kliniki umiejscowiony jest niedaleko centrum Warszawy na ul. Arabskiej, dzięki czemu łatwo tutaj dojechać własnym samochodem a także komunikacją miejską. Poza tym dzielnica w jakiej się znajduje – Saska Kępa – zapewnia spokój i oferuje miłe spędzenie czasu. Jest to okolica bloków mieszkalnych otoczonych zielenią. Klinika zajmuje parter bloku mieszkalnego i tuż przy budynku znajduje się parking, gdzie każdy pacjent może zostawić swój samochód. Placówka mieści się blisko jednej z głównych dróg Warszawy, dlatego łatwo tutaj dostać się nie tylko samochodem, ale także komunikacją miejską, np. autobusem linii 146 zatrzymującym się na przystanku Ośrodek AZS 02. Z kliniki blisko jest nad brzeg Wisły oraz do Parku Nad Balatonem (3 kilometry samochodem lub 16 minut autobusem). Pacjenci, którzy przyjeżdżają do Warszawy pociągiem powinni wysiąść na dworcu Warszawa Centralna, skąd do kliniki jest do pokonania 6,5 kilometra samochodem lub autobusem jeżdżącym do 20 minut (linii 117).

Opinie

Medical Hair & EstheticOcena: 5/5 Opinie: 1, Ocen: 1

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • Bardzo dobrze

  Dziewczyny, polecam serdecznie dr Pawelczyk. W końcu otrzymałam kompletne informacje na temat swojego zdrowia.

  (2019-02-01)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Chirurgia ogólna
Wycięcie znamienia skórnego - twarz od 350 zł Umów wizytę
Wycięcie znamienia skórnego od 350 zł Umów wizytę
Chirurgia plastyczna
Plastyka powiek górnych - metoda chirurgiczna 4000 zł Umów wizytę
Plastyka powiek dolnych - metoda chirurgiczna 5500 zł Umów wizytę
Operacje plastyczne uszu 4000 zł Umów wizytę
Korekcja odstających uszu 4000 zł Umów wizytę
Medycyna estetyczna
Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym od 900 zł do 1800 zł Umów wizytę
Niwelowanie doliny łez kwasem hialuronowym od 900 zł do 1800 zł Umów wizytę
Usuwanie cieni pod oczami od 900 zł do 1800 zł Umów wizytę
Plasmage - zmarszczki palacza 900 zł Umów wizytę
Przeszczep włosów
Przeszczep włosów
*darmowa konsultacja do przeszczepu włosów
od 3500 zł do 30000 zł Umów wizytę
Przeszczep włosów FUE
*darmowa konsultacja do przeszczepu włosów
od 3500 zł do 30000 zł Umów wizytę
Przeszczep włosów FUT
*darmowa konsultacja do przeszczepu włosów
od 3500 zł do 18500 zł Umów wizytę
Przeszczep włosów BHT
*darmowa konsultacja do przeszczepu włosów
od 7000 zł do 15000 zł Umów wizytę
Przeszczep włosów FUE u kobiet
*darmowa konsultacja do przeszczepu włosów
od 3500 zł do 15000 zł Umów wizytę
Przeszczep włosów FUT u kobiet
*darmowa konsultacja do przeszczepu włosów
od 3500 zł do 18500 zł Umów wizytę
Przeszczep włosów BHT u kobiet
*darmowa konsultacja do przeszczepu włosów
od 7000 zł do 15000 zł Umów wizytę
Przeszczep brwi 5000 zł Umów wizytę
Cennik konsultacji
Darmowa konsultacja do przeszczepu włosów

0 zł

Umów wizytę
Konsultacja chirurgia plastyczna

200 zł

Umów wizytę
Konsultacja z usg Doppler

150 zł

Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Medical Hair & Esthetic

Ogrodowa 48 Warszawa

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:30 - 19:00

Wtorek

08:30 - 19:00

Środa

08:30 - 19:00

Czwartek

08:30 - 19:00

Piątek

08:30 - 19:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

 Prof. dr hab. n. med. Marek Maruszyński

Prof. dr hab. n. med. Marek Maruszyński

Chirurgia Naczyniowa
Chirurgia Ogólna

Umów wizytę

dr Anna Bagińska

dr Anna Bagińska

Chirurg plastyczny

Umów wizytę

dr Janusz Greese Łyko

dr Janusz Greese Łyko

Chirurg plastyczny

Umów wizytę

Lek. med. Wojciech Chromiński

Lek. med. Wojciech Chromiński

Chirurg plastyczny
Chirurgia Ogólna
Lekarz medycyny naturalnej

Umów wizytę

dr n. med. Sławomir Pietuszko

dr n. med. Sławomir Pietuszko

Chirurgia Ogólna
Transplantolog włosów

Umów wizytę

dr Maciej Koźlik

dr Maciej Koźlik

Chirurg plastyczny

Umów wizytę

dr Małgorzata Pawelczyk

dr Małgorzata Pawelczyk

Chirurgia Ogólna

Umów wizytę