Artroskopowe szycie łąkotki

Artroskopowe szycie łąkotki

Artroskopowe szycie łąkotki

Cena od 4500 zł Zapytaj o raty

Artroskopowe szycie łąkotki polega na wprowadzeniu przez kilkumilimetrowe nacięcia specjalnej rurki z kamerą i narzędzi chirurgicznych do kolana w celu zawiązania szwów łąkotkowych.

Znajdź klinikę  Umów wizytę Suplementy urody 

Artroskopowe szycie łąkotki

Ocena

4.35
23

Artroskopowe szycie łąkotki - łąkotki są jednymi z najważniejszych struktur w stawie kolanowym. Położone są pomiędzy kością udową i piszczelową jako dwie półksiężycowate „podkładki", mające na przekroju kształt klina.

Łąkotki pełnią rolę amortyzatorów, zmniejszają tarcie, poprawiają smarowanie stawu, dopasowują kształt powierzchni stawowych kości udowej i piszczelowej, absorbują wstrząsy powodując, że staw jest stabilny.U osób młodszych uszkodzenia łąkotek są najczęściej wynikiem urazów sportowych. U osób po 40 roku życia zaczynają przeważać uszkodzenia na tle zwyrodnieniowym. Łąkotka poddawana wcześniej mikrourazom stopniowo traci swoje właściwości mechaniczne i potrafi się uszkodzić podczas czynności dnia codziennego. W związku z powyższym wskazne jest wykonanie zabiegu artroskopowego szycia łąkotki.

Jak wygląda zabieg?

Artroskopowe szycie łąkotki - podczas zabiegu chirurg zszywa zerwane części łąkotki obserwując przebieg operacji przy użyciu artroskopu. Cały zabieg trwa około 45 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Czas i przebieg rekonwalescencji:

Pacjent może opuścić szpital podczas pierwszej doby pooperacyjnej po wykonaniu zabiegu artroskopowego szycia łąkotki.

Jak uniknąć powikłań?

W celu uniknięcia powikłań po zabiegu artroskopowego szycia łąkotki należy pamiętać aby kolano powinno być chronione przed zbyt dużym zakresem zgięcia, co chroni łąkotkę i stwarza warunki lepszego gojenia. Przez pierwsze 2 tygodnie pacjent powinien nosić ortezę w nocy i w dzień a 4 tylko w dzień.

Efekty zabiegu artroskopowego szycia łąkotki

Zabieg artroskopowego szycia łąkotki pozwala na zachowanie własnej łąkotki w niezmienionym kształcie. Skuteczność zabiegów artroskopowego szycia łąkotki sięga 80%. Niestety u 20% w ciągu następnych 2 lat może dojść do ponownego pęknięcia.Przy kolejnym uszkodzeniu szanse na naprawę są zwykle niewielkie. Wówczas zwykle usuwa się łąkotkę i wykonuje przeszczep lub rekonstrukcję.

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Artroskopowe szycie łąkotki

Cena

od 4500 zł

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Artroskopowe szycie łąkotki w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Kielceod 6000 złRaty od 148 złWięcej
Warszawaod 8500 złRaty od 210 złWięcej
Wrocławod 4500 złRaty od 111 złWięcej