Czas trwania

Znieczulenie

Hospitalizacja

Okres regeneracji

Efekty

Trwałość leczenia

Powstawanie dołeczków na podbródku wywołane jest zmniejszającą się z wiekiem ilością kolagenu i podskórnej tkanki tłuszczowej oraz wzrastającą z upływem lat aktywnością mięśnia podbródkowego. Pojawiające się na podbródku dołeczki i zmarszczki dają nieestetyczny efekt i często
dodają pacjentom lat.

Charakterystyka zabiegu zabiegu usuwania zmarszczek na brodzie botoxem

Pojawiające się na brodzie zmarszczki i nierówności są często usuwana zabiegami medycyny estetycznej przy pomocy toksyny botulinowej, zwanej botoksem. Botox (toksyna botulinowa typu A) jest wykorzystywany w medycynie estetycznej jako preparat wygładzający zmarszczki, który rozluźnia mięśnie mimiczne twarzy, w efekcie prowadząc do ich likwidacji. Pełna nazwa związku chemicznego pochodzi od bakterii produkującej toksynę – Clostridium botulinum. Botox działa na zasadzie blokowana sygnałów nerwowych w mięśniach twarzy – po zastrzyku nie są one w stanie kontraktować, co w rezultacie sprawia, że zmarszczki są łagodniejsze a twarz zrelaksowana. Toksyna wprowadzana jest specjalnie przystosowaną igłą do specyficznego mięśnia i pacjent odczuwa jedynie niewielki dyskomfort. Zabieg trwa jedynie kilka minut jednak powinien być przeprowadzany tylko u poleconych specjalistów. Dobry lekarz przed wstrzyknięciem botoxu pokaże jego datę ważności, numer serii i otworzy przy pacjentce, bo botox najszybciej działa do czterech godzin po otwarciu. Im dłużej przechowywany jest w lodówce, tym ma mniejszą moc wygładzania.

Korzyści zabiegu usuwania zmarszczek na brodzie botoxem

Im częściej botulina jest aplikowana tym dłużej utrzyma się efekt, dlatego kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu.

Wskazania do zabiegu usuwania zmarszczek na brodzie botoxem

Botox polecany jest osobom ze zmarszczkami mimicznymi zwłaszcza górnej części twarzy, zwłaszcza brody i podbródka oraz osobom na których podbródkach występują charakterystyczne dołeczki.

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania zmarszczek na brodzie botoxem

  • bezwzględne: zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona) nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie) przyjmowanie takich leków, jak: antybiotyki aminoglikozydowe (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.) miejscowe stany zapalne skóry (bakteryjnie- ropne, wirusowe- np. opryszczka) ciąża, okres laktacji
  • względne: zaburzenia krzepnięcia przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych

Przed zabiegiem usuwania zmarszczek na brodzie botoxem

Aspiryna i wszelkie leki przeciwzapalne nie powinny być brane na tydzień przed zabiegiem usuwania zmarszczek na brodzie botoxemw celu zmniejszenia zasinienia. Przed podaniem nie należy nakładać makijażu w okolice wstrzyknięcia.

Rodzaj znieczulenia podczas zabiegu usuwania zmarszczek na brodzie botoxem

Zabieg usuwania zmarszczek na brodzie botoxem jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Niekiedy używa się maści znieczulającej Emla, która jest nakładana na skórę 30 minut przed zabiegiem.

Jak przebiega zabieg usuwania zmarszczek na brodzie botoxem?

Przed zabiegiem usuwania zmarszczek na brodzie botoxem skóra jest dezynfekowana. Następnie lekarz podaje toksynę botulinową w dwóch dawkach, w obie wyniosłości podbródka, blisko kości żuchwy. Substancja zostaje poddana poprzez miejscową iniekcję z użyciem jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą.

Zależnie od ilości poddawanych kuracji miejsc (punktów wstrzyknięcia) czas trwania zabiegu może wynieść od 15 do 20 minut.

Czas i przebieg rekonwalescencji po zabiegu usuwania zmarszczek na brodzie botoxem

Bezpośrednio po zabiegu usuwania zmarszczek na brodzie botoxem może dojść do powstania drobnych siniaków, obrzęku, wysypki oraz stanu zapalnego skóry. Wszystkie te objawy powinny ustąpić w przeciągu 24 godzin.

Efekty po zabiegu usuwania zmarszczek na brodzie botoxem

Na pełne efekty zabiegu usuwania zmarszczek na brodzie botoxem  trzeba poczekać około 7 dniu.

Efekty są widoczne już po pojedynczej sesji.

Po zaaplikowaniu toksyny botulinowej skóra i mięśnie odpoczywają a więc po ustąpieniu działania preparatu, zmarszczki nie będą tak głębokie, jak przed leczeniem.

Komfort zabiegu – bez bólu, szwów, znieczulenia.

Zalecenia po zabiegu usuwania zmarszczek na brodzie botoxem

  • do 4-5 godziny po zabiegu nie powinno się pochylać głowy,
  • nie spożywać alkoholu,
  • nie należy korzystać z sauny, solarium,
  • nie narażać skóry na działanie ekstremalnych temperatur,
  • nie masować brody po podaniu preparatu,

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu usuwania zmarszczek na brodzie botoxem?

Efekty zabiegu usuwania zmarszczek na brodzie botoxem utrzymują się od 4 do 6 miesięcy,  a podczas tego czasu mięśnie stopniowo wracają do swojego naturalnego kształtu, dlatego zabiegi trzeba powtarzać. Jednak zmarszczki i linie pojawiają się najczęściej w mniejszym natężeniu, ponieważ mięśnie są szkolone aby nie kontraktować tak mocno.

Jak często powtarzać zabieg usuwania zmarszczek na brodzie botoxem?
Nie częściej niż co trzy miesiące. Wszystko jednak zależy od tego, w jakich ilościach jest wstrzykiwany, ponieważ efektu i tak utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy po wstrzyknięciu.

Możliwe powikłania po zabiegu usuwania zmarszczek na brodzie botoxem

Skutkiem źle wykonanego zabiegu usuwania zmarszczek na brodzie botoxem może być drętwienie skóry twarzy, opadanie powiek czy skurcze mięśni, jednak zdarza się to wyjątkowo rzadko. Niestety nieznane są długoterminowe skutki działania botoxu.Broda - usuwanie zmarszczek botoxem cena

Ceny zabiegu usuwania zmarszczek botoxem na brodzie są zróżnicowane i w dużej mierze uzależnione od sposobu przeprowadzenia zabiegu, zakresu zabiegu oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Jeśli są Państwo zainteresowani szczegółowym zakresem cen zabiegu, zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki, w której należy wybrać zabieg i miasto. .

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy naszego Opiekuna Pacjenta. Pomoże Ci znaleźć najlepszy dla Ciebie gabinet. Zadzwoń: +22 100 48 88


Ceny w pozostałych miastach

MiastoOrientacyjna cena
Białystokod 650 zł
Bydgoszczod 300 zł
Częstochowaod 300 zł
Gdańsk od 350 zł
Gdyniaod 500 zł
Katowiceod 500 zł
Kielceod 750 zł
Krakówod 400 zł
Lublinod 400 zł
Łódźod 500 zł
Olsztynod 150 zł
Poznańod 600 zł
Radomod 550 zł
Słupskod 1000 zł
Sopotod 500 zł
Szczecinod 500 zł
Warszawaod 700 zł
Wrocławod 1200 zł

Refundacja w NFZ

Broda - usuwanie zmarszczek botoxem to zabieg wykonywany przeważnie w celu poprawy urody i samopoczucia pacjenta. W związku z tym najczęściej nie jest on pokrywany z NFZ.

Rezerwacja zabiegu

+48 22 378 48 79

Telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Broda - usuwanie zmarszczek botoxem