Centrum Operacji Zaćmy Jerzy Brzozowski

Słomińskiego 19 lok. 503 Warszawa

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Centrum Operacji Zaćmy dr Jerzy Brzozowski to specjalistyczna jednostka medyczna położona w centrum Warszawy. Jest kliniką specjalizującą się w małoinwazyjnych operacjach zaćmy oraz przeprowadzającą dokładną diagnostykę tego schorzenia.

Klinika działa w myśl swojej dewizy „Widzę, więc jestem”, pochodzi indywidualnie i z niezwykłym zrozumieniem do każdego pacjenta, oferując mu szczegółowe konsultacje lekarskie, komfort w trakcie zabiegu oraz szeroki wybór sztucznych soczewek, dobieranych tutaj do efektów widzenia, jakie każdy chce osiągnąć.

Operacja zaćmy przeprowadzana jest w placówce tej z wykorzystaniem metody ultradźwiękowej, techniki trwającej zaledwie 15 minut, bezbolesnej i małoinwazyjnej dla pacjenta wykonywanej w znieczuleniu miejscowym. Jest to metoda fakoemulsyfikacji, czyli usunięcia zmętniałej naturalnej soczewki oka po wcześniejszym rozbiciu jej za pomocą fal ultradźwiękowych. Lekarz do soczewki oka dostaje się za pomocą mikrocięcia, które pozwala na nie zakładanie szwów pooperacyjnych. Fakoemulsyfikacja taka może przebiegać tutaj z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej lub z wszczepieniem soczewki asferycznej. Ponadto pacjent ma do wyboru także sztuczne soczewki toryczne lub multifokalne a także może wybrać zabieg fakoemulsyfikacji z implantacją soczewki multifokalnej torycznej.

Operacje katarakty poprzedzone są w klinice dokładną diagnostyką, polegającą na badaniu przedniego odcinka oka za pomocą nowoczesnych sprzętów okulistycznych. Istotnym elementem leczenia jest także konsultacja pooperacyjna, na którą obowiązkowo musi stawić się pacjent na następny dzień po zabiegu.

Personel placówki otacza troską i opieką każdego przychodzącego tu pacjenta. Zespół cechuje również profesjonalizm, doświadczenie oraz zaangażowanie w pracę. Personelem kieruje dr n. med. Jerzy Brzozowski, specjalista z zakresu okulistyki i mikrochirurgii oka, który z niezwykłą precyzją i wprawą przeprowadza zabiegi leczące zaćmę. Doktor Brzozowski jest także dużym pasjonatem swojej pracy, a na swoim koncie zawodowym ma już kilka tysięcy przeprowadzonych zabiegów okulistycznych przedniego odcinka oka, w tym także operacji zaćmy. Potwierdzeniem jego fachowości i pasji może być wieloletnie doświadczenie, jakie zdobywał  w szpitalach na terenie Warszawy i Łodzi oraz umiejętności uzyskiwane na licznych kursach, szkoleniach i konferencjach, z których posiada certyfikaty, np. certyfikat uczestnictwa w Międzynarodowej Konferencji „Okulistyka – kontrowersje farmakoterapii i chirurgii”, w której wziął udział we Wrocławiu w 2010 roku. Lekarz ten jest niewątpliwym ekspertem w zakresie operacji zaćmy o czym świadczą liczne publikacje okulistyczne, wykłady, np. „Najczęstsze choroby oczu związane z wiekiem”, jaki wygłosił w 2016 roku oraz wykłady dla pacjentów-seniorów, czego przykładem może być referat na temat zaćmy w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy w ramach letniej akcji „Wczasy dla Seniorów” czy bezpłatny referat dla seniorów nt. chorób oczu wieku dojrzałego (Warszawa 2015 rok w Fundacji Emeryt). Ponadto udzielał również wywiadów w prasie – np. rozmowa z 2016 roku opublikowana w „Gazecie Wyborczej” pt. „Zaćma. Kiedy najlepiej ją operować? Rozmowa ze specjalistą chorób oczu”. Niewątpliwym skierowaniem w stronę pacjentów jest także udział lekarza w różnorodnych akcjach społecznych dla osób po 50, czego przykładem może być udzielanie bezpłatnych porad okulistycznych na Jarmarku Kreatywności zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w 2014 w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

Klinika wyposażona jest w nowoczesne urządzenia diagnostyczne oraz zabiegowe, które zajmują powierzchnię gabinetu i sali operacyjnej. Dzięki nim zarówno badania jak i leczenie jest małoinwazyjne, bezpieczne, szybkie oraz komfortowe dla pacjentów. Do pomiarów gałki ocznej stosowany jest tutaj m.in. biometr optyczny IOL Master 500 firmy Carl Zeiss, dzięki któremu można wykonać obliczenia mocy soczewek wewnątrzgałkowych przed zabiegiem a także zbadać krzywiznę rogówki, długość osiową gałki ocznej czy głębokość komory przedniej i średnicy rogówki. W operacji metodą fakoemulsyfikacji wykorzystywany jest natomiast zaawanasowany technologicznie Fakoemulsyfikator, czyli urządzenie działające poprzez emisję fal ultradźwiękowych, które wibrując rozbijają zmętniałą soczewkę a specjalna końcówka odsysa części soczewki.  

Placówka jest bardzo przyjazna i dobrze przygotowana na przyjmowanie różnorodnych pacjentów. Panuje tutaj kameralna atmosfera, która dobrze wpływa nie tylko na pacjentów, ale także na przychodzące z nimi osoby towarzyszące. Ułatwieniem jest dogodna lokalizacja – w centrum Warszawy, która umożliwia łatwe i szybkie dostanie się do gabinetu pacjentom zmotoryzowanym, jak i poruszającym się komunikacją miejską. Położenie placówki na parterze nowoczesnego bloku mieszkalnego oraz wejście prosto z chodnika ułatwia dostanie się do niej osobom mającym problem ze swobodnym poruszaniem się lub jeżdżącym na wózkach inwalidzkich. W okolicach bloku znajduje się także bezpłatny parking, na którym można zostawić bezpiecznie swoje auto. Po wejściu do placówki czeka na pacjentów uśmiechnięta recepcjonistka, która przyjmuje w dużej i wygodnej poczekalni ozdobionej certyfikatami lekarza oraz żywymi kwiatami doniczkowymi. Gabinet zabiegowy wyposażony jest natomiast w nowoczesny sprzęt okulistyczny oraz wygodne fotele dla pacjentów. Niezaprzeczalnym atutem tego miejsca, który świadczy o ukłonie w stronę pacjentów, jest także sama cena zabiegu operacji zaćmy – bardzo korzystna i niewysoka w porównaniu z innymi ofertami komercyjnymi tego zabiegu w kraju.

Centrum Operacji Zaćmy dr Jerzy Brzozowski znajduje się w Warszawie przy ul. Słomińskiego, która położona jest w dzielnicy Śródmieście na granicy z Żoliborzem. Wejście do kliniki jest od ul. Dzikiej i tutaj też można zostawić swój samochód na parkingu pod blokiem. Pacjenci przyjeżdżający środkami komunikacji miejskiej powinny wysiąść na przystanku autobusowym (linia 409, 500) lub tramwajowym (linia 1, 4, 28) Rondo Radosława, skąd do przejścia jest ok. 50 m do kliniki. Z najbliższej stacji PKP Warszawa Gdańska jest stąd 850 m, które można pokonać na piechotę lub podjechać dwa przystanku autobusem. Klinika jest oddalona od Starego Miasta zaledwie o 3 km a można tam dotrzeć autobusem jeżdżącym co 3 minuty, samochodem lub na piechotę, podziwiając jednocześnie piękną Warszawę. Z placówki blisko jest także do centrum handlowo-usługowego Arkadia (ok. 300 m), gdzie można załatwić pilne sprawy lub udać się na zakupy. 

Badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy  - Kwota 150zł

Jeżeli pacjent posiada skierowanie konsultacja okulistyczna w kierunku zaćmy jest bezpłatna

 

Opinie

Centrum Operacji Zaćmy Jerzy BrzozowskiOcena: 5/5 Opinie: 4, Ocen: 4

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • Bardzo dobrze

  OK !

  (2021-09-01)

  Zabieg: Kapsulotomia laserem YAG - zaćma wtórna

  Lekarz: dr n.med. Jerzy Brzozowski

 • W

  Bardzo dobrze

  Wreszcie widzę piękny, kolorowy świat. To zasługa dr Jerzego Brzozowskiego. SĄ OKULIŚCI I JEST DR JERZY BRZOZOWSKI. Profesjonalista,kultura osobista, troska o pacjenta - to Jego atuty. A jaki szef, taki i personel. Polecam, polecam... Wdzięczna pacjentka z Mińska Mazowieckiego

  Wanda Izabella Rombel (2018-08-25)

 • T

  Bardzo dobrze

  Konkurencyjne ceny, przyjemna atmosfera, miłe wnętrza, ciepły personel, nowoczesny sprzęt, dobra lokalizacja – dużo można by mówić o tej placówce. Ale najważniejsze, że szybko i bezboleśnie leczą zaćmę. Polecam każdemu!

  Tomek (2018-07-25)

 • H

  Bardzo dobrze

  Zapisując się na operację zaćmy w tej klinice postąpiłem bardzo dobrze. Chociaż nie wierzyłem, że zabieg może trwać tak krotko i być całkowicie bezbolesny to szybko się przekonałem, że tak naprawdę jest. Swietny personel i ceny przystępne

  Henryk (2018-07-25)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Okulistyka
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej 2690 zł Umów wizytę
Leczenie zaćmy od 2690 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki torycznej 4790 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej 4790 zł Umów wizytę
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej torycznej 5790 zł Umów wizytę
Laserowe leczenie zaćmy wtórnej
*290 zł jedno oko. Możliwość realizacji zabiegu w dniu konsultacji jeśli nie ma przeciwwskazań
od 290 zł do 580 zł Umów wizytę
Kapsulotomia laserem YAG - zaćma wtórna
*290 zł/jedno oko. Możliwość realizacji zabiegu w dniu konsultacji
od 290 zł do 580 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Centrum Operacji Zaćmy Jerzy Brzozowski

Słomińskiego 19 lok. 503 Warszawa

Umów wizytę  48 22 765 60 07 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

09:00 - 17:00

Wtorek

09:00 - 17:00

Środa

09:00 - 17:00

Czwartek

09:00 - 17:00

Piątek

09:00 - 17:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

dr n.med. Jerzy Brzozowski

dr n.med. Jerzy Brzozowski

Okulista
Mikrochirurg
Dr n. med. Jerzy Brzozowski to specjalista z zakresu chorób oczu oraz mikrochirurgii oka. Studia medyczne ukończył w 1994 roku, zostając tym samym lekarzem medycyn...

 czytaj więcej

Umów wizytę