Czas trwania

Znieczulenie

Hospitalizacja

Czas regeneracji

Efekty

Trwałość leczenia

Funkcjonalna endoskopowa operacja zatok jest najbardziej innowacyjną metodą leczenia stanów zapalnych zatok przynosowych. Założenia metody endoskopowej polegają na dokładnym usunięciu zmian w obrębie ujść zatok przynosowych będących przyczyną zaburzeń wentylacji i drenażu zatok przynosowych.

Przewlekłe zapalanie zatok jest schorzeniem, które wynika najczęściej nieprawidłowego procesu wentylacji, prowadzącego do pojawienia się stanu zapalnego i nadkażenia bakteryjnego w obrębie nosa i zatok przynosowych. Jest to uciążliwa dolegliwość charakteryzująca się niedrożnością nosa, katarem, spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła i kaszlem. Dodatkowo mogą wystąpić zaburzenia węchu, bóle głowy, przytykanie uszu, obrzęk powiek i drapanie w gardle.

Funkcjonalna endoskopowa operacja zatok

Jak wygląda zabieg?

Dzięki zastosowaniu endoskopów optycznych możliwe jest precyzyjne usunięcie wszystkich zmian blokujących ujścia zatok przynosowych (m.in. polipów nosa) i dzięki temu wytworzenie szerokiego połączenia pomiędzy jamą nosa i zatokami przynosowymi.

Operacja jest przeprowadzana z zastosowaniem delikatnych, mikrochirurgicznych narzędzi wprowadzanych przez otwory nosowe, w znieczuleniu ogólnym. Czas trwania zabiegu to od 2-4 godzin, w zależności od tego, jak poważne są zmiany.

Korzyści:

  • usunięcie ogniska zapalnego pod kontrolą wzroku,
  • zachowanie nienaruszonych struktur anatomicznych, które nie są objęte procesem chorobowym,
  • uniknięcie zewnętrznych cięć skóry i błony śluzowej,
  • znaczne ograniczenie bólu pooperacyjnego,
  • krótki czas hospitalizacji chorego.
  • Metoda jest nieinwazyjna

Dla kogo:

Jest to metoda dla osób cierpiących na przewlekłe zapalenie zatok.

Czas i przebieg rekonwalescencji:

Po zabiegu pacjent wraca do domu tego samego dnia, a stosowane są opatrunki żelowe, które ulegają wchłonięciu i wspomagają proces gojenia. Pozwala to na szybszy powrót do poprawnych funkcji górnych dróg oddechowych a więc i szybszy powrót do codziennego życia i pracy.

Jak uniknąć powikłań?

Aby zmniejszyć ryzyko powikłań po odbytym zabiegu, zalecane jest przepłukiwanie nosa roztworem 0,9% chlorku sodu oraz ograniczenie aktywności fizycznej i zawodowej w ciągu 7 dni od zabiegu. W okresie do 4 tygodniu po zabiegu zaleca się ograniczenie zwiększonego wysiłku fizycznego

SPIS TREŚCIFEOZ (funkcjonalna endoskopowa operacja zatok) - dorośli cena

Cena zabiegu FEOZ (funkcjonalna endoskopowa operacja zatok) - dorośli w dużej mierze uzależniona jest od sposobu przeprowadzenia zabiegu, zakresu zabiegu,rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Jeśli są Państwo zainteresowani szczegółowym zakresem cen zabiegu, zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki,w której należy wybrać zabieg imiasto.

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy naszego Opiekuna Pacjenta. Pomoże Ci znaleźć najlepszy dla Ciebie gabinet. Zadzwoń: +48 32 723 28 59


Sfinansuj zabieg

Ceny w pozostałych miastach

MiastoOrientacyjna cena
Bielsko-Białaod 4500 zł
Bydgoszczod 4500 zł
Katowiceod 5300 zł
Krakówod 6000 zł
Poznańod 4000 zł
Rzeszówod 7000 zł
Szczecinod 4900 zł
Warszawaod 6000 zł

Sfinansuj zabieg

Rezerwacja zabiegu

Obsługa klienta przez Zaufanekliniki.pl:

+48 32 723 28 59

Telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00